Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
tady je 1 velkou cibuli nakrajet na kolecka a kratce osmahnout na masle(ghee) s rovnou lzici rimskeho kminu a 2 strouzky cesneku nasekaneho nadrobno mela jsem cca pulku vetsi misky predem namocenych fazoli(takove flekate ruzove), ktere jsem uvarila 20minut v papinaku.. do hrnce jsem dala cibulovou smes vyse a zalila cca 1,5l vody, pridala jsem 1 kostku zeleninoveho vyvaru alnatura, cca 1 malou plechovku rajcatoveho protlaku, cca 150g proprane zlute cocky, nasekany cerstvy koriandr a kousek papricky habanero(m musi mit vsechno palivy).. varila jsem 20minut a pak jsem pridala uvarene fazole a na kostky nakrajenou sladkou bramboru a povarila dalsich 20minut na nizsi teplotu, dolila jsem jeste vodu a dosolila jsem a pridala 1 lzici bileho balsamico octa(chtela jsem pouzit citron nebo limetu, ale nemela jsem je k dispozici), na taliri jsem to jeste posypala cerstvym koriandrem
Odpovědět
Profilova fotka
kesinko, jeste k te spiruline - ja jim 10 tabletek rano a 10 nekdy k veceru a to se da ... ale treba mu nebude vadit prasek rozmichat do vody. herminko, jsou podobne, ale ve spiruline je zeleza trochu vic .... i ted by pro tebe byla chlorella dobra a za nejakou dobu to muzes prostridat ze spirulinou. lusteniny take varim v tlakovym hrnci a jsou fakt za 30 min hotovy. Varim je se saturejkou.
Odpovědět
Profilova fotka
kessinka, ja sa nebojim tlakoveho hrnca, ale lustenin :-D nejedla som ich odvtedy, ako som dokazala dostatocne razne protestovat, ale musela som byt dost mala, lebo si naozaj nepamatam, kedy to bolo chcela by som ich postupne zaradit, ale bojim sa, uz mam doma celkom dobru zasobu vselijakych, ale vzdy ked otvorim skrinku, zmurkneme na seba a ja sa rychlo rozhodnem pre inu variantu... povedzme, ze by som zacala caft, s tvojou polievkou a tiez nemam papinak, kolko mam tu fazulu varit v normalnom hrnci???
Odpovědět
Profilova fotka
kessi, kuskus dělám tak, že ho zaliju 1,5 dílem vody, přikryju poklicí a nechám chíli stát a je to :-) Můžeš do toho předtím dát čecnek, koření, olivovej olej, trochu citronové šťávy...
Odpovědět
rika se, ze tlakovej hrnec zkrati dobu vareni na polovinu(takhle to mam v pameti, ale na stopro to nevim) jojo, na kuskus davam tolik vody, kolik je kuskusu, takze kdyz je v hrnci kuskus treba do 1cm vysky, dam nad kuskus stejne vody, a pak primichavam jeste citr stavu a oliv olej podle chuti, mam to na sporaku na program, kterej jidlo udrzuje teply, pripada mi, ze se to jinak docela rychle ochladi(i kdyz to asi bude blbym tenkym hrncem, uz se chystam koupit si poradnou vybavu)
Odpovědět
Profilova fotka
alpinka, pro zacatek doporucuju zacit s cervenou cockou. Je nejmene nadymava a nemusi se namacet a je uvarena za 15 min. nejlepsi je do polevky (cibule, cesnek, mrkev, celer, sladka brambora plus ta cocka) a pak rozmixovat. Taky je dobra do dahlu (indicke jidlo- cocka s ryzi) Jak mam cesky prelozit "Eating and Lifestyle Tips"?
Odpovědět
..predpokladam, ze to ma byt mysleno v pozitivnim smyslu...."jak se spravne(dobre, lepe) stravovat a zdrave(zdraveji) zit"
Odpovědět
Profilova fotka
No to by slo .... anglictina ma nekdy super kratke a vystizne vyrazy. Delam protokol jedny holcine a mam ho rozdeleny na: Eating and Lifestyle Tips a Supplement Tips a prave nevim, jak to stylizovat do cestiny, aby to znelo stejne dobre :-)
Odpovědět
Profilova fotka
tipy/rady pre (správne/zdravé) stravovanie a životný štýl? :-) angličtina má inak super výrazy, ja sa tiež s týmto trápim dosť, oni si niečo nazvú "impulse product" a ja to musím opisovať ako "produkt typický pre impulzívne nakupovanie" :-p 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
kuskus delam tak ze ho nasipu do kastrolku a v pometu 1,2 ho zaliju horkou vodou a necham stat deset minut potom promicham, funguje vzdycky ;-) lusteniny primo miluju a treba lusteninovou polivku nedokazu prestat jist, zvlast kdyz jsou v tom kroupy ( takovej ten mix ze zdrave vyzivy) to se dokazu prejist do nevolnosti, doslova :-N
Odpovědět
Profilova fotka
"Stravovani, zdrava vyziva a vyzivove doplnky" bych rekla Josefko, ono do cestiny se anglina dost tezko preklada, dala bych to takhle, vic z toh nevydojis :-N
Odpovědět
Profilova fotka
jeste by se dalo rict doplnky stravy?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
zvlastni je jak ze zacatku mi vadilo jak maji jeden vyraz pro hromadu veci a ted mi naopak vadi vyjadrit se naopak :-N a to jenom po ctyrech letech, oze za dvacet nebudu uz cesky snad ani mluvit :-N
Odpovědět
Nevím, zda jste si všimly, že Blka, která sem dříve chodila, prosí o vyplnění dotazníku ohledně třídění: http://www.vyplnto.cz/databaze-dotazn...
Odpovědět
Profilova fotka
mia, ja mam ten samy pocit - jeste par leta budu mluvit jak ichtyl a to my alepson mluvime doma cesky. a diky holky, uz to dam dohromady :-)
Odpovědět
Profilova fotka
josefko a ja ani doma, kdyz prijedu do cr tak mluvim na nase anglicky a oni si mysli ze sem se zblaznila :-D a kompletne jsem byla zmatena na dovolene loni, byli jsme u tchanovcu na letnim domku a jezdili za nama kamradi a jak se to stridalo cesi-anglani tak sem na anglany mluvila cesky a vubec mi to nedoslo, na cechy anglicky a potom jsem si i cesko-anglicky obednavala v restauraci ani by mi to doslo, ve francii :-D :-D :-D
Odpovědět
Nezkoušely jste doma vyrábět jogurt? Teď, když u nás prodávají to čerstvé mlíko, tak mě napadlo, že by to nemuselo být špatný. Zrovna mám půjčenou Hofhanzlovou a ta tam píše návod, tak to asi zkusím. A má tam taky recepty na musli, jak bude čas, hodím to do vaření, myslím, že se tu na to někdo ptal.
Odpovědět
Profilova fotka
betel, my jsme doma kdysi dělaly nějakej snad ze Salka :-D :-N Nevím, jestli to bylo v nějaké Pokličce, ale minulý týden jsem na to někde narazila, nemělo by to být složitý...a snad na koňovi o tom byla diskuze....
Odpovědět
betel, my vyrabime furt, mame jogurtovač :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Rosi - ten jogurtovač vypadá super x-) jsi s nim spokojená? prosím nějaké info :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, hlavně si to mlíko z mlékomatu převařte! 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
A no jo :-D
Odpovědět
Eri, tak ze salka to není :-D Mlíko převaříš, ona dává med, nebo třtinový cukr a přidá se tam trochu bílýho koupenýho jogurtu. Pak to necháš několik hodin v teple. Taky jsem se dívala na jogurtovače, ale ta cena :-( A nevíte, jak je to s tím převařením? Někdo říká, že se tím vlastně ty dobré látky zničí. většina lidí kolem to nepřevařuje.
Odpovědět
Profilova fotka
No poté, co bylo včera v telce, že 70 lidí má tu nemoc podobnou salmonele (sakra mi to vypadlo :-N ), tak bych radši převařila stůj co stůj :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Dělali jsme velkej úklid skříní (Diakonie brala starý hadry:-D ) a ty věci jak byly ve skříni delší dobu, tak divně smrdí, prostě skříní :-N ? Ale to bylo praný v chemii, ještě jsem tehdá neměla sliz... Je to normální? U věcí co použiju během měsíce třeba jsem si ničeho takovýho nevšimla... Kdysi jsem u někoho viděla, že do skříní na oblečení dává voňavý mýdla, nebo pytlíčky s bylinkama, myslíte, že by to bylo řešení?
Odpovědět
Profilova fotka
betel, ja som vcera dala svokre jeden nemecky bio jogurt, ktorym sa tu stale napchavam a povedala mi, ze od cias ako si sama vyrabala davno jogurty ziadny lepsi nejedla. Tak podla mna to stoji za to ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
eri, podla mna to bude skrinou :-| ja som sa s tym stretla vzdy, ak nechces pchat do skrin nic, treba ich len vetrat - otvorit dvere, sufliky, ked vetras izbu na cca 30 minut alebo tam daj nejake bylinky - levandkula je dobra aj proti moliam
Odpovědět
Profilova fotka
holky, vysvetlete mi, co to je mleko z automatu? erinko, myslela jsi listeriozu?
Odpovědět
Profilova fotka
josefko, automat ktorý ti načapuje čerstvé mlieko do prinesenej prípadne zakúpenej nádoby :-) v rýchlosti som našla pár článkov: http://prievidza.sme.sk/c/5146578/mli... (ja som v prievidze, a vždy keď idem okolo je tam kopec ľudí čakajúcich, cena je tuším po starom okolo 0,50 centov/liter, takže asi ako veľmi lacné krabicové mlieko... :-) http://trencin.sme.sk/c/4967622/mliek... http://www.polnoinfo.sk/clanok/1155/z... http://www.bystricoviny.sk/spravy/mli... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
v podstate by malo ísť o to aby to mlieko bolo čerstvé, teda bez kopca konzervantov, nebola to voda akú predávajú v obchodoch v krabiciach a aby sa zároveň podporovala miestna produkcia :-) aspoň tak som to pochopila ja :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?