Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
proaktive upozornuju, ze na odkazu od abecedky je taky jedla soda, kterou jsme myslim resily na konovi ;-) abecedko, ja myslim, ze existuje jenom moon cup a lady cup...teda alespon u nas jsem snad jiny nevidela..
Odpovědět
Profilova fotka
já právě taky ne, ale já tomu tehdy nevěnovala tolik pozornosti - nebyla jsem pro něho rozhodnutá. Psala, že má jiný systém na vytahování - ne ten stříhací ocásek. A používá ho i některá z vás?
Odpovědět
Profilova fotka
abecedko, ja to urco nebyla :-) .... na tom tvem odkazu jsem videla syrovatkovy napoj Amalka, mate s nim nekdo zkusenost?
Odpovědět
Profilova fotka
aaa tak kdopak to byl? syrovátka jako syrovátka si myslím.. zaujaly myě ty mýdlové ořechy do myčky... a jak jsem hledala tu zprávu o tom kalíšku, tak jsem přečetla i o sušičce. A mám ji doma, samostatně. Z aupair pobytu znám obě varianty a jen samostnatná sušička je k něčemu dobrá a ušetří plno práce a myslím, že i energie na žehlení /žehličku/
Odpovědět
Profilova fotka
aa herminka to byla, už jsem to našla!!! Dík moc za pomoc
Odpovědět
Profilova fotka
no taaaak - nechodte sem furt vychvalovat ty samostatne susicky 8-( . Ja ji nemam kam dat :-( Na odkazu od abecedky prodavaji dobrou formu zinku, kdyby nekdy nekdo chtel ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Josefko mysli enviromentalne a na susicku ani nepomyslis ;-)
Odpovědět
Já kalíšek používám. A u nás k sehnání je ladycup, mooncup, lunette, divacup a yukkki. Ještě existuje softcup, který se opravdu zavádí jnak, ale je na jedno použití. Tu syrovátku amálku jsem měla, je dobrá.
Odpovědět
Betel, krátce je k dostání ještě tento kalíšek : http://www.meluna.cz/ Je to jiný materiál (ne silikon, ale ani kaučuk, prý termoplastický elastomer či co, dle infa holek, co ho mají, trochu tužší) a má různá držátka - tyčku, kuličku, poutko nebo žádné. Abecedko, já jsem ho ale nezkoušela, jen jsem hodila odkaz, že něco takového existuje. Tak snad mi ho neomlátíš o hlavu :-) Ale uvažuji o něm - tedy až po porodu (což hned tak nebude), pokud mi nebude vyhovovat můj původní malý Mooncup.
Odpovědět
Profilova fotka
hermi já prostudovala vedlejší diskuzi a tam ho nějaká chválila, já se chystám rodit tak za 2 roky tak na tu dobu mi to stačí bohatě. A líbila se mi tam ta kluličkana konci nebo ouško, nebude to vůbec ostré. já si na té vitamině objednala prášek do myčky, ecover mají 2ks na nádobí za lepší cenu atd. nad 800 pošta PPL zdarma. Ted jsem četla od Fořta, že zinku je ve stravě málo - hlavně u těhotných a kojících
Odpovědět
Profilova fotka
ako sa volajú a vyzerajú tie ekologické vrecká na odpad z DMky? minule som tam bola a nevedela som ich nájsť :-(
Odpovědět
Jé, Hermi, už si vzpomínám, že jsi to sem dávala. Úplně mi to vypadlo z hlavy.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
baby som sa nasmiala :-D , na konikovi je diskusia o prirodnej kozmetike a jedna zienka tam svatodusne bojovala za Oriflame ze je naozaj prirodny a blablabla :-D :-D inak nechapem niektore baby ked zacnu argumentovat proti prirodnej kozmetike tym, ze moze byt silne alergizujuca a ze maju pouzivat vyrobky z lekarne 8-( akekeby sme vsetci boli alergicky an bylinky a nikto na ropu :-S ja teda som pouzivala tie lekarenske vyrobky predtym ako som zacala s prirodnou a mne to teda vobec nepripadalo ako nejaka "cista" kozmetika
Odpovědět
ono s tou alergií je to ošidné, moje mamka má silné alergie na všechno možné a reagovala na Oriflame i třeba na Vichy, po spoustě zkoušení došla k tomu, že pro ni je nejlepší L´Oréal... má prostě svoje odzkoušené a prověřené výrobky a jiné nekupuje... jen tak mimochodem její astma začalo jako nemoc z povolání - vyvolaly to dezinfekční prostředky, které v práci používala :-S
Odpovědět
Profilova fotka
charleene - chudak mamicka, ale ja som presne proti tomu nejako obhajovat ne-alergicke kremy z lekarne. Je mi jasne ze aj na prirodnu kozmetiku moze byt alergia, je to velmi individualne a treba vyskusat co komu sadne. len nechapem, ze to niekto pouziva ako argument proti prirodnej kozmetike :-o
Odpovědět
tak může to být argument, že člověk, který je alergický na nějakou kytku, bude reagovat na přírodní kosmetiku, ale je to takový ten "výběrový" argument, stačí neříct všechno :-N jinak mamka je třeba alergická i na takové to světlo, kterým se "zapékají" gelové nehty nebo vytvrzují bílé plomby :-N
Odpovědět
V lékárně se dnes už prodává kdeco, ale některá lékárenská kosmetika asi bude "lepší" minimálně v tom, že třeba není tolik parfemovaná. Alergii na přírodní kosmetiku si holt musí vysledovat každý sám, jako univerzální argument bych to tedy neakceptovala. Osobně jsem alergická na ledacos, ale s přírodní kosmetikou nemám nejmenší problém.
Odpovědět
Profilova fotka
juju, uz myslim :-D ..... ale stejne by se mi zatracene libila a hodila :-D ty Ecover tablety do mycky jsou super, my je pouzivame uz dlouho. Moje tchyne taky porad tvrdi, ze Oriflame je dobra a prirodni kosmetika :-D .... akorat ji nejde dokazat, ze to tak neni, protoze kdyz reknu, ze to neni pravda, tak rekne, ze je a zacne se bavit o necem jinem a prestane me poslouchat, takze ji to nikdy nemuzu dokazat :-D :-D :-D ..... no, ale me je to jedno, at si pouziva co chce. Jinak Oriflame docela kazi jmeno prirodni kosmetice, je na nej strasne moc alergii a protoze si lidi mysli, ze je prirodni, tak automaticky vsechnu prirodni kosmetiku odsoudi. No, kazdopadne je zajimavy odsuzovat neco takovymhle zpusobem, kdyz jsem to nevyzkousela. chaar, to je fakt blby, ze je maminka tak alergicka .... jak to dela, kdyz potrebuje novou blombu? Jak se ji to projevuje? Holky, pro ty co mate suche ruce - ja dneska byla v Health Shopu a ptala jsem se na kremna ruce, mam je fakt zoufaly. Ta holcina tam mi doporucila neco na bazi oleje, ze ji to desne pomohlona ekzem a suchy ruce. Ja jsem ji rikala, ze to mi vetsinou nesedi a ona mi rikala, ze to mam do rukou vmasirovat - treba pet minut si to vmasirovavat prstama do kuze na dlanich - tak jsem to tam zkousela, zatimco jsem s ni mluvila a po dlouhy ruce nemam ruce bily od suche kuze. Prej je to nejlepsi na noc. Dalsi typ rikala, pouzivat rukavice na myti nadobi a pred tim si ty ruce namazat a jak na ty rukavice potece tepla voda, tak zmekci kuzi a rozpusti ten olej a on se pekne vsakne.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, tak uz druhy den jim po trech hodinach a musim rict uz ted mam lepsi ty sileny unavy, ale prekvapive se mi to tezko hlida, teprve ted si uvedomuju jak jsem jedla narazove jenom obcas =-) ted si to musim porad hlidat protoze driv jsem fakt byla schopna jist rano a potom az vecer a nebo se "dobijet" necim sladkym nebo kafem
Odpovědět
Profilova fotka
mia, to je super feedback :-) .... jo, mam pro tebe super tip na prirodni kosmetiku. Jmenuje se Trilogy a ja zatim vyzkousela nejake kremy a mam sampon a fakt super.
Odpovědět
Profilova fotka
josef fakt ta knizka je super, hned jak to doctu tak to strcim m , sice mu ty moudra predavam ale pochopi lip proc a tak, taky vykyvy nalad se vyrovnvaji a to uz jenom po dvou dnech, nemuzu se dockat co to udela po mesici, fakt presne jak to psala to funguje, kolisani cukru v krvi zpusobi vykyvy nlad, unavy, panicky stavy, uplne jako by psala o me, tak dneska jdu na dalsi kapitolu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
na tu kosmetiku kouknu :-) ja ted docela pouzivam Soap & glory ale to myslim neni prirodni, ale je netestovana na zviratech a fakt mi sedne, tak zkusim i Trilogy :-)
Odpovědět
josefko, projevuje se jí to různě, když jsou pyly, tak ztratí hlas a sotva sípe, po kosmetice a po tom světle většinou oteče v obličeji a na krku :-| celou dobu si myslela, že otéká z toho prachu, který se vytváří při pilování těch gelových nehtů, až pak jednou tam s ní byla ještě jedna známá a mamka na ni měla celou dobu otočenou hlavu a otekla jen z jedné strany :-N no a když jí doktor posledně dělal plombu, tak netušila, že se to vytvrzuje právě tímhle světlem, takže z toho byla 2 dny oteklá :-N
Odpovědět
kessinko, hledej to podle velikosti, maji jen 10 l pytle, ale uz si nepamatuju, jestli na nich bylo napsano neco jako ekologicke nebo natural nebo bio..myslim, ze krabicka ma svetle zelenou hraskovou barvu
Odpovědět
Profilova fotka
chaar a co mamka dela, manikerku? To je fakt blba alergie :-( mia, tahle Trilogy kosmetika je z Australie, je 100% prirodni, netestovana na zviratech, udajne ani ingredience, coz si myslim je blbost, ale budiz. Prej jsou desne na prirodu, sponzorujou nejaky zachranare pralesa a jsou desne eco friendly .... rikala mi to ta slecna, urcite to ale budou mit na netu. Zkousela jsem 3 jejich kremy a ani jeden mi neblokoval pory a po jejich samponu mam fakt super leskly vlasy .... ted jsem si koupila krem pod oci, tak poreferuju.
Odpovědět
josefko, ne, mamka pořád dělá ve zdravotnictví, ale už ne v nemocnici, protože tam si právě uhnala to astma z dezinfekcí :-| teď dělá spíš úřednickou práci... nehty si nechává dělat :-)
Odpovědět
catf :-D zrovna ted jsi dostala v diskuzi swingersparty desne vynadano :-D :-D :-D je to hrozne srandovni prispevek, doporucuju precist :-D ja uz nikomu neprirodnost oriflame nevyvracim, at se timm mažou. josefka - o kosmetice Trilogy slysim uplne poprvy teda, kde ji kupujes? Jinak co se celkove prirodni kosmetiky tyce tak jsem nakonec zakotvila u alverde a stridam ruzne kremy, ono kdyz nemam na pleti zrovna nejaky extra problem, tak mi vyhovuje skoro vsechno. Dekorativku mam ale chemickou, pac vsechny prirodni se mi desne patlaly.
Odpovědět
Profilova fotka
ja ted budu potrebovat doplnit nejakou kosmetiku tak Josefko nezapomen referovat :-)
Odpovědět
Profilova fotka
rosi, zrovna dneska jsem na tebe myslela, ze jsi tady dlouho nebyla :-) ... Trilogy kupuju tady v Irsku, v CR jsem ji take nevidela. Patri mezi ty drazsi (asi jako Hauschka) a tak se mozna nevyplati ji do CR dovazet - zvlast, kdyz je tam silna konkurence z Nemecka .... nevim, ale verim, ze se tam objevi. mia, urcite. Kdy jdes na tu operaci?
Odpovědět
Profilova fotka
josef v dubnu, poslal jsem ti ip :-) asi si trosku nadelam do gatecek az tam pujdu ale snad to bude ok :-N ted teda premyslim jestli se nemam vykaslat na brani toho sava pac zvysuje imunitu a nevim jak to je imunita versus implantaty, pokud vim tak se podavaji po operaci antibiotika na snizeni imunity aby telo implantaty prijalo =-) jinak suchy ruce jak jsi se ptala mam priserne, zvlast mam ted dve extreme suchy mista na tele a to je hrbet prave ruky a vrsek cela, rozhrani mezi celem a vlasama, to kdyz si umeju vlasy tak si musim to misto okamzite namazat jinak bych zesilela jak to svedi a pne a ruce si natiram tak stokrat denne ]-(
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?