Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Profilova fotka
dobrou :-)
Odpovědět
Josefko ten detox drzis podle te Harperove nebo nejaky jiny? Taky si chci nejaky dat, ted posledni dobou jsem jedla jak pr..e :) Ale hlava me uz boli ted, uz od minuleho tydne a to docela dost za ocima a kdyz si zatlacim na oboci tak je to taky dost citlivy... Ze uz by ty jatra detoxikovally ted? :)
Odpovědět
Profilova fotka
lakuca, mam takovy kombinovany co jsme se ucili ve skole plus Patrick Holford. Herper byla fajn, ale myslim, ze nerekla par dulezitych veci, jako napr. ze pred tim, nez zacnes cistit jatra musis mit v poradku streva. Holford to sice rika, ale nevenuje se strevum pred detoxem ale az pri nem, coz je podle me uz pozde. Ve skole jsme probirali dukladne cisteni strev vcetne vymeneni mikroflory pred detoxem, coz jsem si udelala a zjistila, ze to neni pro kazdeho :-D, resp. ze zalezi clovek od cloveka - jake ma problemy se strevy. Takze jsem si z toho udelala zaver a muj pristup je takovej, ze pokud chce detox delat nekdo, kdo nema nijak specialni problemy se strevy, tak je to tak na 5-6tydnu, do cehoz nezapocitavam fazi pred, kdy musis najet na "beztoxinovy" zivotni styl (zadna kava, cigarety, alkohol, barveni vlasu, vonavky, cistici prostredky atd ....). Jo a dalsi poznatek je, ze na detox je nejlepsi pozdni jaro nebo leto a nebo podzim, kdy je hodne sezonniho ovoce a zeleniny.
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, teda jenom otevru maily tak sok, mi dosel email ze varovani ze rtenky, hlavne ty drahy a nejvic zrovna ta co mam ja je prej rakovinotvornejch protoze obsahujou olovo =-) prosim reknete mi nekdo ze to neni pravda :-N
Odpovědět
Profilova fotka
mia - nevim, prej v nekterych barvach - mozna by se to dalo dohledat, kdyz bys nasla, co za barvy tam mas
Odpovědět
Profilova fotka
ty blaho ti me stvou, kteryho vola muze napadnout narvat olovo do rtenky? =-) no je ruzova tak snad ne, psali tam ze kdyz to pretru zlatym prstynkem a nezcerna to tak dobry, uz jsem si vydrela diru do ruky a furt je to ruzovy tak snad v poho :-N
Odpovědět
Mia ne ze by me to prekvapilo...Vsak vsechny velke,znackove kosmeticke firmy,at jakkoliv drahe maji vyrobky s chem.slozenim....To by musela byt jedine bio rtenka....
Odpovědět
Profilova fotka
co ja budu delat? nahata prece nemuzu chodit po venku :-N
Odpovědět
No tak si sezen nejakou ekologickou...vsak par firem ma dobry vyber rtenek...Ja trebas na rtenky nejsem...tak max.luj na rty...ale ne ze bych chodila nahata :-D ...jen ja si vic maluju oci nez pusu...
Odpovědět
Profilova fotka
zkusim kouknout le kdyz tydle drahy alovatka to je moje uchylka, velkou cast kosmetiky uz tak nejak vymenuju ale todle to je moje, chjooooooooooooo :-(
Odpovědět
Profilova fotka
mia, tos mohla cekat, ze tam neco bude, ne ... nemela jsi to cist, pokud nechces rtenky zmenit :-D
Odpovědět
Profilova fotka
no musim se priznat ze olovo sem necekala :-N
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
josefko ja nevedela co v tom mailu je, zakernym jendom :-D :-D :-D ted se bojim podivat na muj zboznovanej Lancom cervenej lak na nehty :-D :-D :-D
Odpovědět
Mio, tak to radši nestuduj :-D Pro nás asi nic nového pod sluncem, ale je to pěkně sesumírovaný článek: http://www.veronica.cz/?id=304
Odpovědět
ahoj, omlouvám se, že sem lezu, ale vy tu tomu tak rozumíte, je tohle složení balzámu/lesku na rty, přírodní?: Cocos Nucifera, Cera Alba, Olea Europaea, Prunus Dulcis, Prunus Armeniaca, Butyrospermum Parkii, Theobroma Cacao, Mentha Piperita díky ;-)
Odpovědět
ivett, vsechny jsou prirodni, poznas to podle toho, ze jsou to latinske nazvy...co to je za znacku, muzes sem hodit link?
Odpovědět
mia, ja jsem taky najela na Dior a YSL, kdyz jsem si je uz mohla dovolit, ale nastesti se mi po nich vyhodila takova alergie, ze moje nadseni rychle skoncilo :-D ber to tak, ze ty ultra chemicky barvy musej holt nekde sehnat a v prirode to asi nebude :-D
Odpovědět
Profilova fotka
catf cervena a cerna podle me teda v prirode jsou az az :-N
Odpovědět
catf koupila jsem to v Tescu - značka se jmenuje bnatural, měli tam i krémy na ruce, sprcháče, mlíka, tak jsem na zkoušku koupila ten lesk/balzám na rty, je lehce mentolový a na rtech hrozně příjemný... ;-)
Odpovědět
našla jsem to, tohle je ono http://www.bio-info.cz/zpravy/tesco-p...
Odpovědět
Profilova fotka
miamia alverde ma malovatka a kupila som si aj ruz a je celkom fajn, ale musim sa priznat ze YSL spiralu nevymenim ani za nic :-N inak ostatne mam prirodnu kozmetiku a je to fajn
Odpovědět
Profilova fotka
jesteze si nemaluju rty a nelakuju nehty :-D :-D :-D, alespon ma o starost min :-D mia, najdi ty barvy a ja se kouknu do knizky, jestli tam o nich neco je.
Odpovědět
mia, tak ja to svoje sdeleni trochu poupravim, intenzivni barvy vyzadujou velky procento mineralu ve slozeni danyho produktu, coz je presne to, co vyvolava alergicky reakce a dalsi otazka je, jakym zpusobem dochazi k ziskani techle barev z prirodnich materialu pokud se nepletu, tak v prirodni kosmetice jsou tyhle mineraly nejakym zpusobem limitovany, proto je napriklad problem udrzet vysoky uv opalovacich kremu, kde je ta mineralni slozka prave tou ochranou a bylo by asi zajimavy precist si slozeni napriklad lancome rasenky, jestli jsou napr nejak synteticky dobarvovany nad ramec techhle mineralu... ivett, to znam, taky jsem ho mela, bohuzel mi nevyhovoval, ale vlastne jsem do dnes nenasla zadny balzam, ktery poradne promasti(nejlepsi ze vseho byl jeleni luj od logony)
Odpovědět
Složení toho balzámu zní velmi dobře. To bnatural bude celkově celkem fajn, ale dle holek z jiné diskuse není úplně 100%. Barviva v přírodní kosmetice zase někdy bývají živočišného původu - třeba karmín ve rtěnkách.
Odpovědět
herminko, 99,9% produktu bnatural prirodni neni, tenhle balsam je myslim prave v pohode, ale zas u toho neni garance, nemaji certifikat..ja jsem si ho nanesla na rty a zacaly me tak divne brnet, ze jsem to nakonec vyhodila(teda obsah a kalisek jsem si nechala na michani lavovky :-D ) dneska jsem navstivila dm a koupila spoustu veci, ze mel m oci vsloup, ze jsem jedina, kdo dokaze v dm utratit dva tisice :-D ..koupila jsem si cocku, jahly, quinou, suseny jabka, mango, merunky, orisky, nakladanou repu, majonezu, horcici, tresnovou chilli cokoladu a dalsi mnamky a ecover na vlnu, nebeleny kapesniky vcetne cisticiho ruzovyho mlika od weleda, tak uvidim, jaky bude x-)
Odpovědět
tak to bylo jenom trinact set 8-) dneska jsme taky zajely do te kuraticke stodoly, tam teda ty dva tisice padly..maji tam moc peknou zeleninu,ale drahou, vicemene dvakrat tolik nez v normalnim obchode koupila jsem teda vsechno bez ohledu na cenu, protoze jsem to chtela vyzkouset a taky tam maji ty ceny dost blbe oznacene, ze se mi nechtelo nic hledat(ale zrovna tohle se mi v tak drahem obchode nelibi) meli tam na zimu moc pekna rajcata(99kc/kg) a takove velke bile kulate redkve - ty jsou vynikajici, chutnaj trosku dosladka, pak tam na vahu meli mix listovejch salatu, coz je taky fajn, a taky cerveny pomerance docela me zklamal vyber korenove zeleniny, cekala jsem, ze tam najdu neco zajimavejsiho nez je celer a mrkev co se tyce mlecnych vyrobku, tak krome svycarskeho jogurtu a irskeho cheddaru nebyl vyber nic extra zvlastniho takze sumasumarum tam asi uz nepojedu, v makru maji vicemene to same za polovicni cenu
Odpovědět
ja som si tú tesco kozmetiku minule prezerala a prečítala si zloženie náhodne vybraného výrobku a bola tam nejaká očividne neprírodná zložka, že som to vrazila späť do poličky :-N catf, musím priznať, že odkedy chodím sem do tejto diskusie, v dm míňam akosi veľa peňazí =-) A nemáte nejaký overený tip proti bolesti hlavy? Čo pomáha? ;-(
Odpovědět
Profilova fotka
lesnamacicka ibalgin :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
catf lancom rasenku nemam tu mam YSL ale mam Lancome cervenej lak na nehty a zkopiruju ti sem slozeni, to budes zirat :-D :-D :-D me to ted malem vypadlo z ruky :-D
Odpovědět
Profilova fotka
takze Lancome cerveny lak odstin Rouge panthere ethylacetate, butyl acetate, nitrocellulose ,phthalicanhydride/glycerin/glycid tributyl ciyl decanoate copolymer, isopropyl alcohol, ethyl tosylamide, acetyl tributyl citrate, adpic acidneopentyl glycol/trimellitic anhyddride copolymel, stearalkonium hectorite, tributyl citrate, calcium alumnum borosilicate, calcium sodium borosilicate, oxidzed polyethylene , dymethicone, dimethyl sulfone, silica, 2-oleamdo-13-octadecanediol, citric acid, benzophenone-1, benzophenone-3
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?