Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
chloe, to je divny, pritom jsem nekde cetla, ze si zase vedl v nejakem testu hodne dobre ja mam zas problem, ze m se zacaly delat takovy suchy fleky na kuzi a nevim, z ceho to je..peru v ecoveru nebo oliv mydle, pouzivame vetsinou alverde sprchace..kdyz to srovnam s tou chemii, co jsme meli pred tim, tak by to ted melo byt mnohem lepsi...blby je, ze u techle veci fakt clovek nevi, odkud se to bere.., tak se budu muset kouknout alespon po necem hodne jemnym do sprchy a ted zrovna resime, ze jsme si z dovci privezli nejakej ekzem..m se udelaly na rukach, zadech a nohach takovy cerveny bolaky, jak kdyby byl pokousanej od komara, tak jsem mu naordinovala koupel s levanduli a ruzovym drevem, ktera mu teda hodne pomohla...no a ja na sobe pozoruju ty samy projevy, ale v mnohem mensi mire..divny je, ze se to na mne projevuje az tyden po navratu...asi jsme si s sebou privezli nejakou americkou blechu :-D josefko, ja mam to traveni urcite pomalejsii, vetsinu casu totiz plodim neco u pc, takze ani toho pohybu nemam nijak extra moc.. ja jsem ted se svym stravovanim docela spokojena, akorat si musim hlidat vecerni porce, protoze mam tendence se nacpat(kor kdyz je to dobry), no a samozrejme to piti relaxacniho vinka po vecerech se mi dari hooodne pomalu redukovat, na tom musim jeste dost zapracovat :-N
Odpovědět
Profilova fotka
catf taky nejvetsi problem s vecerama :-D ted jsem teda zacala cvicit ale de to pomalu, jsem jak duchodkyne :-D
Odpovědět
josefko, taky to musim zatukat, ze ecover je v pohode, dokonce i na manzety m kosil..u toho jsem zjistila, ze kdyz to nanesu primo na tu spinu a necham v pracce pul hodky odstat, ze se to pak pekne vypere i na nizkou teplotu na nektery mastny fleky musim extra nanest zlucove mydlo, ale to je malokdy, i ecover vypere vetsinu mastnoty, jediny, co se mi zatim nevypralo je stara skvrna od cervenyho vina
Odpovědět
Profilova fotka
jo a pamatujete jak svarofka hucela na tchyni ze musi zhubnout a potm jecela na me? tak ted byla na prohlidce u doktora a on ji rekl ze ma nadvahu a vysokej cholesterol a ma svatnou zivotospravu :-D :-D :-D :-D :-D kdyz mi to tchan u vecere rekl tak sem myslela ze vyprsknu smichy :-D
Odpovědět
Profilova fotka
http://www.biosfera.cz/cz/novinky/12-... zacnu si davat kokosak i na zuby :-D
Odpovědět
Ad: relaxační vínko :-N - myslíte, že cca 7dcl kvalitního vína týdně je moc? Většinou teda o víkendu, kdy už fakt potřebuju vypnout (tlumočení Taliánům je mé uzavřené introvertní já velký nápor) :-D. Někdy je to teda i víc, ale těch 7 dcl sjedu tak v průměru. Oproti starým dobrým pankáčským časům na koleji je to už sice jen kapka, ale stejně :-N.
Odpovědět
hele, holky, jak tu josefka psala o té diskuzi matek, které se plácají po zádech, jak strašně krmí svoje děti, tak mají i receptovou diskuzi a tam se navzájem ujišťují, že ony jsou výborné kuchařky, zatímco ty holky, které nevaří s vegetou a podravkou, jsou mizerné kuchařky, protože vaří samé blafy :-N
Odpovědět
Chaar: Už jsem na ně jednou koukala. No, co na to říct, jsou to šmudly s IQ tykve, doma bordel, tepláky, spálený blonďatý páčo s černýma odrostama, nadváha a Blesk na čtení. Tahle sorta byla je a bude :-p :-D. Já se toho vždycky zděsím, když jdu do Penny. Máme ho kousek a má nejdelší otevíračku, tak tam skočím třeba v nedělu pro cibulu, když zapomenu, nebo tak... a co tam ty ženský mají v košících, to je neskutečný!!! Pizza, tatarka, hranolky, krokety, sladkosti, Cocacola, brambůrky a klobásy - to je naprosto běžnej nákup. Šak je to levný a dobrý, ne :-N :-p. Je mi líto akorát těch dětí, ty za to nemůžou |-|
Odpovědět
Profilova fotka
no ja som tiez momentalne v krizi s ekopraskami. V BE sa daju kupit vselijake a vyskusala som vselico, pracku mame paradnu 2rocnu a vsetko pradlo zacalo akosi smrdiet. A to som akurat kupila 10kg ecover a tak skoro ho si neminiem ale zamyslam pouzit na mesiac nejaky persil na poriadne. Inak s ostatnymi priprvkami ecoveru som velmi spokojna, takze asi len kupit prasok a bielidlo, avivaz a ostatne cistice si ponecham :-S
Odpovědět
juju, zkus prat mensi napln pradla, napriklad pul pracky a davku prasku na plnou pracku..neperes vsechno treba pouze na 30, i kdyz se to da prat na vyssi teplotu?
Odpovědět
Profilova fotka
juju - a nemate doma vlhko? Ja jsem zjistila, ze mi taky zacalo smrdet pradlo a taky jsem vinila Ecover a pak moje mamka prisla na to, ze je to tim, jak to navesim na susak a jeste jak mame doma vlhko, tak to neni schopne poradne uschnout. Takze ted pradlo dobre rozvesuju na raminka (cimz jsem zabila druhou mouchu a to tu, ze nemusim tolik zehlit x-)) a kdyz ho vyzehlim, tak ho dam znova vyschnout nez ho soupnu do skrine a pomaha to. Taky jsem zkousela menit prasek a opravdu to tim nebylo. allegria - dobrej popis tehle skupiny lidi :-D. M. byl vcera nakoupit a zrovna se desne rozciloval nad kosiky lidi - a popisoval mi jeden kosik nejake zenske, ktera pry nakupovala evidentne pro deti - kosik plnej bramburku, sladkosti, slaniny, uzenin, bileho chleba 8-( Jo a ted mi volal nejakej clovek, ze ma vysokej cholesterol a jestli pry vyrabime nase susenky s hydrogenovanym tukem - ze ten je spatnej ... jak ja bych mu rada rekla, ze by mel prestat jist susenky uplne, hydrogenovany nehydrogenovany tuk 8-(
Odpovědět
josefko, tenhle problem by ti vyresila susicka vcetne zehleni :-) to se divim, ze ji v irsku nemate ja si nedavno poridila konecne poradnou susicku a nemuzu si ji vynachvalit, pred tim jsem porad mela pradlo na susaku a taky to neschlo moc rychle
Odpovědět
Článek se načítá
No o tom pepri sjem moc nenasla, vsude se pise jenom neco v tomto stylu: Pepř obsahuje ostře chutnající pryskyřice, éterické oleje a alkaloid pápeřin. Je to dráždivé koření, v mírných dávkách podporuje trávení, působí močopudně, podporuje srdeční činnost, a zmírňuje nadýmání. Ve větších dávkách škodí. S tim pranim me desite... zatim mam teda sliz a obcas pouziju ecover a zatim nic nepozoruju, ale ja to zas moc nezkoumam...
Odpovědět
Profilova fotka
catf, ze susicky nemusis zehlit? To jsem nevedela :-x. Zni to jako dobrej napad a pristi pracka bude se susickou ... coz si pockam, protoze ji mame novou 8-( lakuca, ja bych to neresila, kdyz si normalne opepris jidlo, tak si nemuzes uskodit. Typla bych si, ze ve vetsim mnozstvi muze podrazdit sliznice traviciho traktu, ale kolik ho snis najednou??
Odpovědět
Profilova fotka
allegria, bezva popis :-D :-D :-D :-D :-D :-D mam dost :-D :-D josefko, vy vyrabite susenky? s tim pranim, u me zas obdobi krize, pac proste nepere ani sliz ani ecover, fakt nahouby, ale uz sem si zvykla, ze to proste budu stridat a bude to v pohode, sice to nebude uplne koser,ale aspon ze neco... dneska sem byla lina varit (samozrejme za to muze mala abra, ktera me v noci zas otravovala :-D ) a objednala sem si lososa se spenatem a bramborama, mnaaaam, to je uzasny ze zas muzu ryby :-) :-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
doma mame teplo, vlhko tak normalne a periem vzdy takmer polopnu pracku a minimalne na 50C/60C, na vysokom znecisteni pradla a extra plachanim :-N, smrdia aj veci ktore nezehlim - som zufala :-( z toho "smradu"
Odpovědět
juju, zkus tu pracku proplachnout octem, jestli se ti tam nedela nejaka plisen ..jinak uz me nenapada, cim by to mohlo byt :-( josefko, dulezity je mit samostatnou susicku a nejlip ventilacni(pokud je odvod pary mozny ven), jinak teda kondenzacni(tu mam ja) kombinace pracka/susicka od zehleni nepomuze
Odpovědět
Profilova fotka
catf, mam dat prat naprazdno na nejaky speci program a dat do vsetkych priehradiek ocot alebo ako? :-. dik za tip, uz som fakt zufala, lebo na zaciatku bol Ecover fajn a tak naozaj nechapem ze preco zrazu taka zmena
Odpovědět
Juju, aspoň na 60 °C nějaký delší program. Někdo dává i na 90. A s octem přesně tak, nalít všude, celkově aspoň litr.
Odpovědět
Jo, a zkus si vymontovat a vyčistit filtr.
Odpovědět
Profilova fotka
juju a nemuzes mit nejak citlivejsi nos - co samotny ecover, nesmrdi ti? abra - ano priznavam, vyrabime susenky 8-( catf, tak v tomhle pripade to neni mozne - nemame na dalsi krabici misto, ale ta pracka se susickou by mohla vyresit to spatne usychani.
Odpovědět
Profilova fotka
herminko preboha to si myslis, ze som technicky tip a idem hladat v rpacke filter a potom ho vymontujem, ved ani neviem co to je kde to je naco to je a ako to vyzera :-D skusim najprv poriesit ocot. inak som objavila klasciky ocot v bio kvalite :-N som zvedava co je to zac
Odpovědět
Profilova fotka
allegria, fakt super popis, presne takto si aj ja predstavujem typickú predstaviteľku toho druhu :-p nám tiež smrdievali uteráky, keď som ich prala na 30tku, potom som ich začala právať samostatne na 50tku a už sú v pohode :-)
Odpovědět
Profilova fotka
juju, filtr je vetsinou v levem dolnim rohu pracky :-D - je tam takovej suplicek nebo mala dvirka. Tak to jenom otevres a vytahnes co je uvnitr - ale v tvem stavu bych doporucovala, aby to udelal m. - nekdy je to eklhaftovy
Odpovědět
nektery stary pracky maj ten filtr vzadu josefko, ta pracka/susicka je dobra spis na polosuseni, takhle jsem ji pouzivala ja..jinak se v ni pradlo musi susit na polovic..tzn, kdyz mas 5kg na prani, muzes najednou susit jenom 2,5kg, jinak je to hrozne zmackany a zehli se to jeste hur..dalsi nevyhoda oproti klasicky susicce je to, ze to nema filtr, kam odchazi vlasy, zvireci chlupy a vubec opranej material z veci, takze se pracka musi po kazdym suseni vytrit..to jen tak pro info :-) ja se na adresu maminek ze zminene diskuze radsi nevyjadruju, koukala jsem na par fotek, precetla par jejich hlubokych myslenek a myslim si sve..
Odpovědět
Allegria, co máš proti teplákům? Je to teď moje nejčastější oblečení :-D Nakoukla jsem na ty recepty a našla kuře na tatarce :-o Koupila jsem třtinový cukr ze sparu, ale pak mě překvapilo, že je bílý. Jaký je vlastně rozdíl mezi třtinovým a hnědým, co je lepší?
Odpovědět
Profilova fotka
nie je hnedy cukor len prifarbeny karamelom? lepsi je urcite trstinovy... dievcata ma ked tak opravia :-N
Odpovědět
Profilova fotka
tiež ma inak mýli že na viacerých obaloch je písané že trstinový a pritom sa pohybujú farebne od bielej cez karamelovú farbu až po čokoládovú =-) ktorý je ten pravý a najlepší? :-N
Odpovědět
Profilova fotka
řekla bych, že ten tmavší třtinovej je chuťově výraznější, ne? Je tam něčeho víc, jakoby melasy?? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
maminy drzim palce, aby ste s vasou diskusiou na konovi urobili dobru osvetu :-) casom sa urcite pridaju dalsie mamicky... a za cas (v mojom pripade za dlhy cas :-N) tam bude aj vacsina z nas... zatial to budem len ticho ocumovat :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?