Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Profilova fotka
hele catf x-) ..... uz jsem se chystala, ze ti napisu email :-) betel, musela jsem se smat nad shrnutim te knizky :-D
Odpovědět
josefko, byli jsme v usa, m tam mel nejakou praci a ja hafo casu na prochazky po meste a napriklad v new yorku jsem narazila na pouze dve mista, kde se dali koupit zdrave veci (Trader Joe, Natural Thyme) http://www.lifethymemarket.com/ .. a to jsem fakt prosla polovinu manhattanu ..na druhou stranu neexistuje u nas zadna zdrava vyziva takhle vybavena - nevedela jsem, co driv koupit :-D Hlavne co se tyce bio ovozel, tak to byla fakt krasa x-) .. v Natural Thyme meli i spoustu veci pro vitariany, ze i lifefood je sto let za opicema(koupila jsem si vyborny susenky s morskou travou apod.), ze me to znova nakoplo a musim si koupit tu susicku na ovoce x-) v D.C. jsem objevila skvely obchod s cajem, takze jsem si privezla dva velky pytle x-)..u nas jsem jeste nenarazila na obchod s cajem, kde by caj chutnal stejne dobre jako voni(vetsinou jsou ovocny caje u nas dovoneny aroma, ale chut je podstatne jina) http://www.teavana.com/ jinak trend je tam podobnej jako u nas..vsude se zduraznuje, ze to a to je prirodni, bez konzervantu apod., coz je dobra zprava x-) vcera u me byla mamka a zaregistrovala jsem u ni urcitej posun smerem ke zdravy strave - zdalo se mi, ze uz z toho neni takova nesva, dokonce bych rekla, ze ji to zacalo zajimat, no uvidime, jaky to prinese vysledky :-) mam totiz pocit, ze uz ji jeji zpusob stravovani zacina komplikovat zivot - napriklad paleni zahy po kazdem jidle - a to ji nuti s tim neco delat nevite, co by na paleni zahy mohlo pomoct alespon docasne? josefko, jak tvoje mamka vlastne presla na zdravou stravu? a moc blahopreju abre k male abre!! x-)
Odpovědět
Catf, na žáhu se doporučují mandle.
Odpovědět
Profilova fotka
caf, moje mamka s tim zacala, kdyz jsem ji pomohla se zbavit deprese - zacala mi pak bezmezne verit a dala se do toho - taky je v takovyhle vecech dost ovlivnitelna ;-). Staci ji rict, ze je neco spatny a jedovaty a ona se toho hned zbavi :-D holky, ja jsem vcera premyslela nad tim tematem "bo dite" a mozna to neni az tak blbej napad. Jak uz jsem rikala, tak me nevadi, kdyz to tady resite, ale je fakt, ze kdyz se dostanete do debaty o typech plinek, tak preskakuju a muze se stat, ze neco zajimavyho preskocim, protoze se v tom spatne orientuje. Kdyz by bylo "Biodite", tak by bylo vsechno pohromade a clovek by vedel kam jit, az to bude aktualni a taky by se treba chytly i dalsi maminky. Neumim si predstavit, ze az to u nas bude aktualni, ze budu znova procitat tohle tema, abych nasla prislusny prispevky. Co si o tom vsechny myslite -vy s detma i bez deti?
Odpovědět
Profilova fotka
catf, tak to sis to uzila :-) ... budu muset presvedcit m. aby trochu poprel svoji nesnasenlivost ke vsemu americkymu a nalakat ho na NY.
Odpovědět
Profilova fotka
josefko deprese se da zbavit zmenou zivotospravy? =-) to me docela zajima, muzes to rosku rozvest? dyt vis, pro ty pomalejsi jako pro me :-D :-D
Odpovědět
pravda je, ze posledni dobou jsem taky vetsinu diskuze prelitla a kdyz jsem tu ted chvili nebyla a videla jsem, co jste nadebatili o miminech, tak me taky napadlo, ze uz je mozna na case zalozit nove tema, i kdyz asi bude muset byt na konovi..otazka je, co to udela s touhle diskuzi, protoze pravidelnych prispivatelu je nas tu jen par a minimalne polovina jsou maminy hotove ci budouci.. josefko, a co bys mi pro mamku doporucila pro zacatek, aby ji to neodradilo? ona ji prevazne chleba a ma docela nadvahu a posledni dobou je hodne unavena je zvykla si rano dat chleba s maslem nebo tavenakem a nakrajenym jabkem, takze si myslim, ze by to mohla zmenit treba na michany vajicko s kukuricnou krupici a nebo ovesny musli s ovocem a oriskama apod...jakmile by dala neco drastictejsiho, tak ji to odradi, a v praci si da chleba rikala, ze moc neji maso, jenze se namisto toho dojizdi chlebem, takze bych to videla na maso se zeleninou a treba ryzi nebo bramborem nebo kuskusem a lusteninou(hlavne ne testoviny) k obedu..obedva ve skolni jidelne, takze vyber je dost omezenej pres den si bude muset zvyknout na pravidelny svaciny - treba jogurt, ovoce, kousek kvalitniho syra, musli tycinka apod?, protoze je zvykla se trapit hlady, aby kompenzovala kazdy snedeny jidlo, ale nikdy to nevydrzi a dojizdi se hlavne vecer a vecer treba velkej salat a pred tim mozna polivka, aby se zaplnila..a pokud bude mit hlad tak zas ovoce, orisky atd.. asi ji budu muset napsat nejaky menu a k narozkam dat kos jidla ze zdravy vyzivy :-) mimochodem, vcera u me zkousela maca life food cokoladu a rikala, ze chutna jak zkazena :-D
Odpovědět
Profilova fotka
catf, ty bys mohla radit lidem co maji jist z fleku :-D - nemam k tomu zadny vyhrady :-D :-D :-D :-D Vajicko a vlocky rano jsou super, nebo muze zkusit nejake oriskove nebo seminkove maslo a na to klidne to nakrajene jablko, jestli ji to nezlobi. Jestli je zvykla snidat rano chleba, takbych ji mocnetlacila do necehojineho, ale hlavne, aby ten chleba byl vzdycky 100% celozrnny nejlepe zitny. Kdyz by mela chleba zezactky 4x tydne a 3x tydne vlocky, hlavne ovesne, tak je to dobry, pak muze zacit experimentovat vic. Zatim bych se ji snazila zosklivit tavenak :-D. Treba na ten chleba muze taky namazat avokado a na to nakrajeny vajicko na tvrdo. Pokud se trapi hlady, tak svacinky rozhodne - a rekni ji, ze rano a dopoledne je rychlejsi metabolismus a tim, ze bude jist spravny jidlo a nebude se trapit hlady, tak ji bude fungovat rychleji. Jo a pohyb, pohyb a zase pohyb ..... bez toho se nikdy nedadlouhodobe docilit pevneho zdravi. S tou diskuzi se prave taky bojim, ze pak zanikne .... tak me zajima vas nazor.
Odpovědět
ze jsem tak smela - proc "hlavne ne testoviny"? =-)
Odpovědět
Profilova fotka
josefko uprimne si myslim ze by se to baby tema melo resit zvlast protoze uz sem kvuli tomu skoro nechodim, posledni dobou kdyz sem kouknu tak je to akorat sama plinka. Ale nejsem tu zdroj mouder takze na me to neni, to spis asi ty a catf a abra musite rozhodnout. Ono je to stejne posledni dobou vsude spis konik nez beremko :-N
Odpovědět
mia, evidentne uz starnem :-D ale ja jsem odhodlana minimalne dalsi tri roky balancovat expanzi mimin v tyhle diskuzi :-D filipovi, ja povazuju testoviny z bile psenicne mouky za ultra zatezujici, takze proto ten komentar(samozrejme mamka nema v praci moznost dat si celozrnne nebo bezlepkove kukuricne aj..)
Odpovědět
Profilova fotka
catf, jeste jsme ti chtela rict, abys mamku hned ted nenutila do bezlepkovy stravy. Ja vim, ze na ni nedas dopustit, ale mozna by ji to mohlo odradit. Testoviny bych 1x tydne uplne nezatracovala, pokud jsou treba s rybou nebo cizrnnou nebo cockou .... neni to idealni, ale pro zacatek je to ta lepsi varianta. Treba doma zasadne celozrnne nebo bezlepkove ryzove (ty jsou podle me lepsi nez celozrnne) a v praci 1x tydne normalni. no, ja taky jeste nejakej mesic budu vyrovnavat pomer tech bezdetnych :-D mia a bez tebe by to tady nebylo ono ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
josefko neboj, ja si uvedomuju, ze na to musim jit pomalu..spis jsem to chtela pojmout tak,ze jsou i jiny alternativy - jako jahly a quinoa apod., i kdyz i takovej pravej celozrnnej chleba pro ni bude novinka, protoze vsechno kupuje v supermarketech, kde k tomu maj hodne daleko ..ono to s tema testovinama ve skole je totiz tak, ze jsou to vzdycky sunkofleky s uzenym masem okoreneny podravkou(je to fakt humus a jeste k tomu rozvareny) urcite se chystam, ze ji koupim chleba ve zdravy vyzive(tzn stopro zitnej) plus v dm takovy ty placaty chleby a namisto tavenaku nejdriv alespon lucinu(ta je myslim ok, musim kouknout na slozeni) a v tescu maji organic celozrnny spagety, ktery jsou dobry a i financne ok..
Odpovědět
Profilova fotka
Mně moc chutnají celozrnný špagety z DM Lučina: mléko, smetana, mlékařské kultury a sůl....
Odpovědět
Profilova fotka
juju, jj, pamprdy sou papirovy pliny, jedno jaka znacka :-D davam je na noc, jinak bych prebalovala kazdou hodinu, jak se to upravi, tak dostane na noc taky latkovky, nebo az trosku jeste vyroste, tak ji tam dam nocni vkladacku, ta je vetsi a vic toho nasaje :-) Prave s tema ctvercovyma sem si rikala, ze kdyz je vsichni doporucujou, tak to s nima zmaknem, aji segru sem do nich balila a v pohode, ale tohleto decko proste nejak moc cura :-D Na brisko polohujem, taky do klubicka, v satku behame, cvicime s nohama a to sou pak rany jak z dela :-D stejne ju to furt trapi, tedka zabral ten babycalm, vypada ze pomaha, tak sem rada :-) bet, mam jenom 10ks tech pop-in, je to 10svrchnich kalhotek, 10 velkych vkladacek a 10 malych vkladacek (maly savy jadra), peru jednou za 2 dny, zatim to staci na pouziti pul napul s papirovyma. Dej semka prosim tu diskuzi o tech kolikach, nebo me do ip, jestli je to nejak dlouhy, rada si to prectu, dikec ;-) catf, jee, ahoj, sem se uz lekla ze sme te odradily deckovanim :-D :-D na paleni zahy zabira jedla soda, trosku ji spolknout. josefko, ja uz sem psala, ze sem vsema deseti pro biodite, prave kvuli ty orientaci v tematu a semka chodit neprestanu, mate me tady nafurt :-D Takze BIODITE je tady: http://www.modrykonik.cz/forum/show.p...
Odpovědět
Profilova fotka
ja se rozmnozovat nehodlam vubec :-D :-D :-D ale jo no, tak dokud me tema plinama neutlucete uplne tak se budu drzet :-D :-D celozrnny testovinky jsme meli vcera x-) dokonce m uz je tak zvyklej ze ho ani nenapadlo ze maj divnou barvu :-D :-D
Odpovědět
Tak ještě jeden příspěvek o dětech :-) Když jsem na termínové diskuzi v těhotenství napsala, že chci používat látkové plenky, tak jsem byla za divnou. I teď mi pár holek napsalo, že si říkaly, jak dlouho to vydržím. A teď už začaly látkovat asi 3 další :-D Nalákaly je na to Itty bitty :-) Takže látkování se šíří.
Odpovědět
Holky, co je kuskus? Já totiž někde četla, že obilovina a pak zase, že těstovina. Hofhanzlová píše ve své knížce, že je to obilovina, tak už jsem si myslela, že mám jasno a včera jsem se dívala v tescu, mají ochucený kuskus a na sáčku je zase těstovina. ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
Bet, kuskus je těstovina z tvrdozrnné pšenice ;-) Tak to mám na pytlíku celozrnnýho kuskusu od Biolinie...
Odpovědět
Profilova fotka
abra, beru te za slovo :-D :-D :-D catf, lucina je jakztakz v poho. Diky za typ na celozrnny spagety - i erince, hned dam vedet mamce. Jinak ja kdyz avam doporuceni lidem, tak zvazuju, jak moc jsou na te svoji nezdrave strave zavisli a jak moc je nezdrava a snazim se zmenit jim jenom par nejzakladnejsich veci, ale tak, aby pocitili zmenu k lepsimu. To je pak motivuje k dalsim zmenam. Takze treba nekdo, kdo dejme tomu nesnida nebo snida "crap", pije 3 kafe denne, k obedu bile pecivo a sunku, k veceri hovezi nebo veprovy s bramburkama, zeleninu 1x tydne a 2 ks ovoce za tyden a to jeste banany .... mezitim cokoladovy tycinky a susenky .... tak vetsinou ma ten clovek treba problemy s unavou a zacpou a spatnou pleti .... tak ja bych mu pravdepodobne doporucila aby snidal, svacil obedval a vecerel a dala bych mu par typu, ale treba bych mu nevyradila maso, ale rekla bych mu aby jedl vic ryby a kureci a cervene maso 1x - 2x tydne, vubec bych nemluvila o kafi, maximalne bych mu doporucila, at ho nepije na lacny zaludek a po veceri, pokud ma problemy se spanim. Neresila bych sladkosti v prvni fazi - spolehla bych se, ze kdyz bude svacit kvalitni svacy a pravidelne, nebude toho sladkyho tolik potrebovat, neresila bych, jestli si da sunku, ale radeji bych mu pridala nekolik porci zeleniny a ovoce za den .... pokud by to dodrzoval, zarucene by se zbavil zacpy a unavy a pak uz by byl ochoten udelat vic v dalsim kole ....
Odpovědět
Caute...Catf...uz jsem myslela ze jsi se nechala totalne odradit :-D ... Take se hlasim k zatim-se-nerozmnozujicim se :-D :-D ..ale fakt je,ze se to na me vali ze vsech stran...Pres vikend navsteva u znamych...dalsi dite na ceste... Abra budu k Vam obcas na Biodite chodit nakukovat jen tak ze zvedavosti...co noveho se dozvim... Myslite si,ze se zdravou vyzivou ci nejak jinak da oddalit sediveni vlasu???Tedy me tuhle prepadla takova manie,ze jo,jako ze uz mi neni nejmin a ze trebas jednou mi zacnou rust sedive vlasy a co ja potom??? 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
josefko takhle presne to delam u nas, postupne pomaloucku a tak aby nebyl pocit ze jsme na nejake diete a nemusli jsme porad premyslet o jidle, proste tak aby ty lepsi varianty pro nas uz bylo normalni vec, zvyk, ted se snazim pridavat zeleninu a ovoce , porad na to tiz zapominame, nechtelo se nam s tim krajet a chystat to ale uz mi to tak nejak pomalu nevadi, automaticky s jidlem vyndam okurku a rajce a pridam si to na talir, s m je to horsi, salaty ji jenom v lete tak se mu snazim propasovat vzdycky hodne zeleniny do jidla pri vareni, to mu nevadi, varenou dokonce moc rad, ovoce si vzdycky nakrajim vic a dam to do lednicky a pozobavam to, uz jime jenom celozrnny veci a tak pomalu to postupuje, jak catf rika vyzivova evoluce :-D ted ujizdime na jogurtech Yeo Valley, nami x-)
Odpovědět
Profilova fotka
chloe no muzou zesedivet ze stresu a nebo to muze byt dedicny, u m v rodine jsou vsichni sedivy snad od puberty :-N
Odpovědět
Profilova fotka
mia Yeo Valley mam taky moc rada x-) chloe - no castecne da, ale ne moc.
Odpovědět
Mia kdyby ze stresu tak jsem uz jak indianska babicka...coz nastesti nejsem,ale prave proto me popadla ta manie,ze bych mohla byt :-N ...Jak si tak ctu o Dusty...tak ty k tomu sediveni mas take naslaplo :-D :-D :-D ... Josefko a cim tak nejlip???
Odpovědět
Profilova fotka
chloe ja uz sedivy vlasy mam, loni jsem si nasla prnich par :-D
Odpovědět
Profilova fotka
jo Yeo Valley greek style s medem jsem vcera snedla skoro celej ten velekj kyblik :-D :-D a dokonce m je ji a krade mi je a to normalne jogurty nerad :-D
Odpovědět
josefko, budu to muset jeste s mamkou promyslet :-) urcite si myslim, ze kdyz se ji rozsiri svet potravin, ze se to tim zjednodussi..vetsina lidi ani nevi, ze existujou "jiny" potraviny a pak vlastne tape, co jako maji jist a jsou presvedceni, ze zdravi muzou bejt jenom ze salatu a do toho se jim nechce.. mamka vlastne zije primarne na pecivu vseho druhu..chleba s necim a sladke typu buchta ke kafi..takze ja zacnu pozvolnym prechodem na kvalitni celozrnny pecivo, svacinky, kam se budu namisto chleba sumava nebo bilyho rohliku snazit protlacit bud zase celozrnny s kouskem dobryho syra a zeleniny a obcas jogurt s oriskama a ovocem, a taky ji budu muset vysvetlit, ze musi jist, ze hladoveni je vlastne kontraproduktivni, protoze se vecer stejne zase zaplni chlebem - mamka ma totiz v hlave zafixovany, ze zhubnout muze jedine hladovenim, pritom v pocatecni fazi zhubne krasne par kil diky zmene skladby jidla a hlavne bude mit vic energie jojo, vyzivova evoluce..u me teda probehla rychlosti blesku, jakmile jsem zaznamenala zazracny zlepseni v traveni, tak to nabralo uplne jinej rozmer :-D
Odpovědět
mia, taky jsem si nasla sedej vlas nahore na hlave :-p a par dokonce za levym uchem :-D no dozadu si nevidim, tak kdovi, co se mi tam roji.. ted mam po sto letech znova pouze svoji barvu a abych to snad zacala znova barvit, nebo co..:-D
Odpovědět
Profilova fotka
catf tak jsem prave zjistila ze je mam, sem se rozhodla ze si necham odrust vlasy na mou barvu a hned sem zas letela ke kadernici na barveni :-D :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?