Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
my jsme taky nedávaly hlavu pod vodu, prostě jsme plavaly s těma pěnovýma destičkama a měly jsme zadržený dech... já s tím nácvikem dýchání nemám problém, při tlačení stejně člověk ten dech zatají, ne? :-D bavily jsme se o tom s tetou (je to PA), říkala jsem jí, jak mi ten nácvik dýchání přijde někdy komický, a ona říkala, že ale spousta ženských se neumí nadechnout a zatajit dech a že jim to pak u toho porodu nemůže vysvětlit :-N
Odpovědět
Profilova fotka
chaar, nám PA říkala, že si máš představit, že tlačíš na WC ;-) nádech, zavřít oči, bradu na prsa, železa k sobě :-D zatlačit! Ty železa to jsou jako madla, za který se držíš, na WC mísa :-D Jako normálka si to natrénuj párkrát na WC, fakt to tak je, ne že bych u porodu procházela ty jednotlivý kroky :-D Ale je to tak.... :-)
Odpovědět
eri, já mám natrénováno právě ze cvičení - trénujeme tlačení v různých polohách (teda bez tlačení) - takže nádech, zavřít oči, bradu na prsa (záleží podle polohy) a ona nám počítá, abychom měly představu, jak dlouho asi stah trvá a jak ho nejlépe využít - takže většinou cca 20-25 sekund, pak výdech, nádech a dalších 15-20 sekund... teta právě říkala, že se jí stává, že maminka místo nádech a zadržet dech prostě jen nafoukne tváře :-N jinak já z toho fakt strach nemám, s dechem umím pracovat dobře, kapacitu plic mám slušnou, hlasivky jsou taky vycvičený :-D když jsme si zkoušely dýchání do břicha, tak většině holek miminka kopala jak divá a to naše ani ťuk, protože je zvyklý :-D
Odpovědět
Profilova fotka
jo, je zajímavý, že spousta lidí neumí dýchat do břicha, já tak dýchám normálně....
Odpovědět
já právě taky, tak jsem si říkala, co je jako na tom zvláštního, že to těm holkám zpočátku nejde :-N
Odpovědět
Profilova fotka
=-) http://www.novinky.cz/zena/deti/19095... =-) :-N
Odpovědět
holky s tim dychanim..vcera po nas na cviceni chteli, abychom dychaly do brciha, ale tak divne :-D :-D jakoze jsme si mely dat ruce na podbrisek a dychat vylozene tam a ne do bricha nahore...to jako fakt jde? :-N jakoze ja kdyz dycham do bricha tak spis do horni casti a tohle mi prislo jako nadliskej ukon :-N
Odpovědět
butt, fakt to jde, já tak dýchám normálně :-D
Odpovědět
A jak se to pak dělá, když se tlačí třeba na čtyřech? :-D
Odpovědět
To byla reakce na Erinku, že hlavu na prsa, železa k sobě.
Odpovědět
Zajímavý článek http://www.novinky.cz/zena/deti/19095...
Odpovědět
Josefko, souhlasím s označením těhotenství jako zodpovědné záležitosti :-) A každý si přece zodpovědnost představuje jinak. Chaar, zrovna jsem si říkala, že na šířku bych bazén snad na jeden nádech přeplavala, ale na délku tedy ne :-D To se zas Novinky vycajchnovaly ]-( Kdyby tomu tak opravdu bylo, není v této diskusi těhotný snad nikdo. Anovulák kvůli vysoké konzumaci vlákniny je pěkná blbost, nevím, kolik jí zkonzumuji, ale určitě hodně, a z 31 měřených cyklů byly ovulační všechny. Taky nemám problém s bráničním nebo mezižeberním dýcháním, to jsou ty léta praxe :-D
Odpovědět
Článek se načítá
V hypernově mají ode dneška akci na některé výrobky albert bio, mouka, kuskus, vločky. mě zaujaly špaldové a pohankové pukance, ty hodně doporučuje Hofhanzlová, tak je asi pořídím.
Odpovědět
Profilova fotka
to mate super, ze mate tehotenske plavanie, tu take nic nie je :-( a tu priemerna vaha ktoru naberie tehotna pocas tehotenstva je nad 20 kg!!! takze plavanie asi popularne nie je ale hranolky a pralinky ano :-p k tomu cviceniu, ja chodim plavat (ale plavam sama v detskem bazene - hlbka 1.5m:-D lebo v plaveckom je kopec ludi a uz ma raz kopli ]-() a cvicim Pilates. Samozrejme su tam obmedzenia, uz tolko nevladzem ale teraz som dva tyzdne vynechala sport, lebo som sa ucila a uz to citim, ze ma vsetko boli a mam problem s krcovymi zilami, chrbtom a pod. Takze urcite velmi odporucujem v tehtenstve sport a taky aky komu vyhovuje. CO je zakazane je dotykovy sport (ako box, karate), ucast na sutaziach kvoli adrenalinu a takze sporty kde hrozi riziko padu a zranenia. S tou saunou, nuz neviem, vsade pisu, ze telo by sa nemalo zahriat nad 38 C, to znamena sauna, horuce kupele ale ak sa niekto citi dobre v saune v 9.mesiaci nuz potom klobuk dole =-) baby a nerozmyslali ste nasit gombiky na flanelove nohavickove plienky Imse Vimse, ked na nich nedrzi snapi-sponka?
Odpovědět
Profilova fotka
juju, mně ty flanelky moc neuchvátily, za chvilku byly mokrý a ty svrchňáky jsem tam dycky nějak naštelovala i bez snapky :-) Betel, nevím, asi vynecháš železa :-D
Odpovědět
Profilova fotka
to je zase blbost ten clanek ]-( herminka - no jasne, ani uz nevim, proc jsem se tak rozohnila :-D - rozhodne to nebylo myslene ani na jednu z vas :-D holky kdo jste z Prahy, chodite nekam na sono vysetreni prsou? Nemuzete mi dat nejaky kontakt?
Odpovědět
Juju, u nás taky není těhotenské plavání (bydlím na menším městě). Ale aspoň máme bazén, kam pravidelně chodíme a pokud nebudu mít problémy se záněty, chci chodit plavat v těhotenství co nejdéle. Nevím, zda tu padlo, že Rossmann už nějakou chvíli nabízí vlastní přírodní kosmetiku Alterra. Je prý celkem "opsaná" od Alverde a sortiment není nějak široký, ale třeba někom přijde vhod. Josefko, slyšela jsem od známých že chodí na Zelený pruh http://www.mediconas.cz/cs/mamma-cent...
Odpovědět
Juju, taky mě ty flanelky neoslovily natolik, abych si s tím dala tu práci. Ale spíš než knoflíky by se to dalo řešit druky, nebo suchými zipy. Proč, tobě se tak líbí? Hermi, asi před týdnem, nebo dvěma měli na ně i zaváděcí ceny. Jenže u nás jsou do Rossmana 3 schody a nechce se mi prosit kolemjdoucí, aby mi tam pomohli s kočárem, takže radši zůstanu u DM, které je bezbariérové.
Odpovědět
josefko, ten Zelený pruh je dobrý, ten můžu doporučit ;-) naši tam posílají snímky na konzultace :-)
Odpovědět
Profilova fotka
diky holky, tak snad me tam objednaji jako samoplatce
Odpovědět
Profilova fotka
no ja som tie flanelky objednala na radu jednej baby, ze pre novorodenca su dobre. ale dam mu tam aj vkladaciu flisovu vlozku a hadam vydrzia nejaku hodinku. no ten suchy zips je dobry napad, clovek vzdy hlada hlupe komplikovane riesenia :-D :-N hermi a ty si tehotna :-o ci sa len intenzivne pripravujes? no ja zijem v meste s vyse pol mil obyvatel., tak nejake teho plavanie by sa patrilo a nic ]-(
Odpovědět
josefko, to by neměl být sebemenší problém ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
herminko ??????? =-) chaar diky, zitra si tam zavolam - jste me vsechny tady na beremku zblbly :-N
Odpovědět
Neviděly jste včera na nově pořad Táta XXXL? To bylo šílený. Byl tam nejtěžší americký chlap, měl 450 kg, jenom ležel v posteli, na vnitřní straně stehen měl tukové laloky, ani nemohl dát nohy k sobě. Dělali mu operaci těch laloků a pak měl jít na bandage žaludku. Vykládal, jak si dal 4 hamburgry, k tomu 2 l sladkého nápoje a to byl lehčí oběd. Jeho dcera měla už dítě, bavili se tam s ní, ona měla dítě na klíně a cpala ho hamburgrem a hranolkama. Taky byla dobře oplácaná, ale tvrdila, že jako táta určitě nezkončí, že to má pod kontrolou. A pak tam byl nejtěžší teenager, měl 19 let a 230 kg, došel si akorát na záchod. :-S
Odpovědět
Profilova fotka
holky zrovna včera říkali v televizi o dýchání, že ženy dýchají převážně do prsou a muži do břicha. Pak je ještě podklíčkový dech - pod klíční kosti jakoby a tam kdo nedýchá tak trpí na kašel, alergie. Ukazovali jogínské cvíky na dýchání, vydechnutí apod. kdyžtak koukněte na sama doma - čt1.
Odpovědět
no, ono to s tím dýcháním je docela logické, protože ženské pořád zatahují břicho, aby byly "sexy" :-D :-N případně jsou upnuté v kalhotech/sukni (z téhož důvodu) a tudíž se jim do břicha blbě dýchá :-D
Odpovědět
Profilova fotka
bet, akorát jsem to sem chtěla psát, bylo mi z toho úplně špatně :-( Teda hlavně z toho, jak to bezbranný několikaměsíční dítě cpala hamburgrem a v dalším záběru měla ta holčička v ruce hranolek :-( 8-( A taky dobrý bylo, jak rodiny těch obézních říkaly, že až se vrátí z nemocnice domů, že budou muset změnit stravování...to brzo teda...ale do konce dokumentu do sebe všichni vesele tláskali hambáče a hranolky ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
8-(
Odpovědět
Profilova fotka
ja som mala vcera hranolky :-S ale dnes len zdrava vyziva x-)
Odpovědět
Viděla jsem kdysi kousek podobného dokumentu, ale hlavní figurou byla ženská a asi to jinak probíhalo dost podobně, po 10 minutách jsem to vypla, protože jsem na to neměla nervy. Jinak ad 4 hambáče k obědu - manžela kdysi nalákala spolužačka na oběd v Mekáči (bylo to ještě zasvobodna, kdy nebyl tak ovlivněn zdravou stravou :-)) a po jídle se necítil vůbec zasycený. Ani není divu - houska s vysokým GI, zelenina jde nic tu nic, bílkovin asi taky poskrovnu... Tak ho to naštěstí vyléčilo :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?