Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Co ja ja si to nevymyslela,sama casto litam tak jsem to cetla se zatajenym dechem..Ale to by mely byt teprve ty nove skenery...nebo ze by uz jinde fungovaly normalne??? =-) No a oni v tom clanku pisou o ionizujicim zareni...A co kdyz ma clovek Ionic fen na vlasy???Ten je pak take skodlivy???Jste tu nekdo pres fyziku :-D :-N ??
Odpovědět
Holky, mam jeden dotaz. Udelala jsem si dnes na obed pro sebe takovou patlacku: Cocka, zelenina, majoranka, vajicko, lzicka krupice, sul. Nic vic, proste jsem na to mela chut. Do dvou hodin po obede me chytla tak silena chut na sladky, ze jsem malem sezrala i zabalenou Merci bonbosku pro kamaradku k narozeninam. Muze to mit nejakou spojitost? Zelenina a lusteniny - inzulin, cukr v krvi, atd...? Jinak se mi v posledni dobe strasne z niceho nic zmenily chute, je to divny...tak posledni mesic. Mozna bych si mela koupit test-pro jistotu. A dobra zprava- ukecala jsem m. aby si rano nevaril to hnusny kakao z krabicovyho mlika s tunou cukru a radsi si za mnou jeste hupnul do postele x-). A zatim vypada spokojene i bez hnusomlika s cukrem x-)
Odpovědět
Profilova fotka
allegria :-D - nenapada me nic, krupice ti mohla trochu rozhazet cukr v krvi, ale mela jsi i tam malo - vajicko i cocka by meli zpomalit uvolnovani cukru do krve. Jedine me napda, ze to bylo malo tucny, takze ses nezasytila dostatecne .... a nebo jsi proste tehule a je to jasny :-D . Jestli jsi jen nemela nechat m. at si poje to svoje hnusny kakao s hnusomlikem :-D :-D Kam jis dala fotku?? chloe zatim v Evrope tyhle scannery nejsou. Ja se taky lekla, protoze taky litam hodne. Jestli je zavedou tak potes ]-(. Jinak myslim, ze princez rozumi fyzice =-)
Odpovědět
Profilova fotka
jezis holky jak muzou zavest scanery o kterych se vi ze zpusobuji rakovinu? :-( to je des :-(
Odpovědět
Profilova fotka
s tou chuti na sladky bojuju posledni dobou taky, jenom dojim jidlo tak uz slintam ze by byl potreba desertik, zahanim to horkou cokoladou, asi nejak blbe jim
Odpovědět
Josefka: No, smysl by to davalo :-N. Měla jsem ho nechat na tom kakau :-D. Krupice byla jen lžička na rozmíchání vajca, takže tan snad problem nebyl. No uvidíme... jinak pro ty z vás, co taktéž používají Pharmatex, mám smutnou zprávu. Kamarádka (vedoucí lékárny) mi říkala, že se asi přestane dovážet a možná bude ukončena celá výroba. Pro Čechy je to prej drahý a nekupujou to - HA je levnější a pohodlnější 8-(.
Odpovědět
Allegria, to snad ne?! :-o V tom případě asi dopadnem jako rodina Johanna Sebastiana Bacha :-D :-S Chtělo by to nějakou petici, nebo tak něco.
Odpovědět
Hermi: Mě to taky štve a pořád doufám, že se to nestane. A pokud jo, tak nevím. O HA nechci ani slyšet, dělala mi děsně zle, kondomy jsou fuj a na plné spoléhání na STM nemáme jaksi v našem věku a pár měsíců po svatbě ani náladu, ani tu správnou disciplínu :-D
Odpovědět
S tou peticí - to se bojím, že nic nezmůže. Já jsem Pharmatex kupovala včera v lékárně na maloměstě a magistra se mě ptala co to je. Ani nevěděla, že to existuje, takže odbyt je asi fakt malý 8-( .
Odpovědět
juju, co se týče ultrazvuku, tak mně dělal jeden v 5. týdnu (potvrzení těhotenství - asi 1 minuta), pak za měsíc, jestli je srdíčko - zase asi minuta, pak ve 12. týdnu na NT screeningu, ve 20. týdnu velký ultrazvuk a ve 30. týdnu velký ultrazvuk :-) pojišťovna proplácí u bezproblémového těhotenství NT a ty 2 velké ultrazvuky, ten zbytek je na doktorovi, jestli to udělá nebo ne...
Odpovědět
Allegria, já už myslela, že máš nějakou zprávu o nespolehlivosti. Bude se asi pořádat pharmatexová turistika :-D Ale já jsem pharmatexu na chuť nepřišla :-|
Odpovědět
Profilova fotka
no tu platim za vsetko a potom mi to poistivna preplaca podla toho ake poiste nie mam, takze to neriesim - trapi ma najma to zdravie babatka. Vo Flamskej casti totizkazdej robia UZ kazdy mesiac a nevysetruju hmatom, lebo to moze sposobit krvacanie. a nerobia nam tut to amniocentezu, ci ako sa to vola (na vysetrenie Downovho syndromu) lebo to moze sposobit potrat a maju tu nejake speci krvne testy x-) na to. JOsefko a urcite to nie je kvoli m. :-D lebo tu take CZ-SK praktiky ako tvoj manzel je lekar tak budes mat lepsiu starostlivost neexistuju =-)
Odpovědět
Článek se načítá
juju, tady se taky dělají nejdřív krevní testy v 16. týdnu a když vyjdou špatně, tak pak se teprve doporučuje amnio... akorát že to amnio teď doporučujou čím dál častěji a přitom tam je riziko potratu až 2% :-S
Odpovědět
Juju, i tady jsou krevní testy, ty novější se dělají ve 12. týdnu, jsou spolehlivější, ale většinou si to člověk musí zaplatit. A pak je v 16. týdnu tripltest, ale ten už tak spolehlivý není.
Odpovědět
Profilova fotka
Juju, ja jsem spis myslela, jakoze te m. posila na vic testu nez je potreba, protoze chce mit super jistotu :-). Btw, ta praktika v CR taky nefunguje - kamarad nekamarad, stejne te odflaknou 8-(. Jeden muj kamarad mel primo doktora znameho, chodil s nim na volejbal, na tenis, tykal si s nim a kdyz si pak zlomil ruku, tak mu tu zlomeninu jaksi zapomnel srovnat a ten kluk ma ted na ruce bouli jako tram 8-( ... ale on to byl blbej doktor tak jako tak .... treba nemluvil s tlustyma a chudyma lidma a svoji zenu nutil jist jenom jogurty, aby nepribrala :-D:-D:-D Jinak ty krevni testy v tom 12tt by mely byt presnejsi, kdyz vyjdou dobre, tak uz v tom 16tt ani nejsou potreba, je to tak betel? Take pripadna amniocenteza v tom 12tt je udajne mene rizikova. Dost casto se vyplati spocitat si podle krevnich testu riziko Downa a riziko pri odberu plodovky. Nekdy to vyjde jako ze riziko Downa je treba 1:1000 a riziko potratu pri odberu plodovky je 1:100 - pak snad ani nema smysl na tu amniocentezu chodit. holky, jak mate ktera terminy porodu? allegria - jestli jsi tehu, tak te snad ani nemusi mrzet, ze uz Pharmatex nebude, ne? evidentne nezafungoval :-D
Odpovědět
josefko, když je doktor blbej, tak to může být kamarád a stejně to zvrže :-N jedné kámošky tatínek je doktor, vím, že mi i jednou v dobré vůli říkala, že by mi u něj něco domluvila, ale k tomu člověku bych nešla, ani kdybych umírala :-x a zase jeden soused/taťkův dobrej známej je ortoped a je výbornej operatér, dělal mi obě kolena a jezdí sem k němu lidi z celé republiky... takže asi tak - vždycky je to nakonec o lidech :-) a termín mám 21.3. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
no, to je presne chaar - uz se to blizi, co? Abra bude asi podobne a juju je ted nekdy kolem 20tt, jestli se nepletu?
Odpovědět
abře zbývá asi o měsíc míň než mně :-)
Odpovědět
Josefko, ten test v 16. tt není potřeba vůbec, akorát v ČR je to zatím standard. A nevím, jestli se amnio vůbec tak brzo dělá. Vím, že se dělává odběr choriových klků a tam je riziko přibližně stejný jako u amnio.
Odpovědět
já, kdybych věděla, co je to v tom 16. týdnu za odběry, tak ani nevím, jestli bych na ně šla :-| protože nevím, jestli bych šla na amnio a hlavně nevím, jestli bych šla na přerušení, kdyby amnio vyšlo špatně :-| tudíž potom ten test u mě byl trochu nadbytečný :-N ale sestřička mě prostě objednala na odběry a já netušila, že to vlastně jsou ty tripply - takže jsem z toho ani neměla žádný nervy :-D
Odpovědět
Allegria, přesně, taky nemám na "ryzí" STM disciplínu ani časové podmínky :-| Manžel jezdí dost na služebky, tak možná budeme opravdu praktikovat tu turistiku :-D I kdyby mi to doktor nabízel (jako že vím, že můj to nedělá), nenechala bych si dělat ultrazvuk každou poradnu, myslím, že ty povinné stačí. A tripply chci taky odmítnout (na základě dobrých výsledků z NT).
Odpovědět
hermi, právě - protože když je dobrý výsledek NT a špatný výsledek tripplů, tak dost často na amnio ani neposílají s tím, že NT bylo v pohodě... jinak na amnio posílají, když je např. pravděpodobnost DS 1:300 a větší - a přitom pravděpodobnost potratu po amniu je 1:100 (někde dokonce uvádějí 1:50) :-S
Odpovědět
Profilova fotka
mne robili krvne testy v 12tt a spolu s meranim sije dietata a vekom matky vyhodnocovali riziko. ked to vyjde zle tak asi potom posielaju na amnio ale lekar mi rovno povedal, ze to velmi neradi robia ze je to rizikove ja mam termin 11/05/10 x-) a bude to chlapcek; ozaj a rozmyslali ste nad ockovanim bejby? ja som sa bavila s jednym chalanom, co je proti tymto veciam a povedla mi, ze ked dam ockovat, tak aby to nebola ta sestkombinacia, ale po samom a aby som potom dietatko trosku reiki-ovala a to by malo byt celkom v poho :-N
Odpovědět
Profilova fotka
holky, ten matovej nalev si asi nestihnu udelat, jeste ze sem koupila to piti z dm, pac me odtekla voda a sem ve spitalu, mala se bud do rana narodi sama, nebo ju budou muset vyvolat zitra. Potvora mala abra, rodit se ve 36 tydnu, kdo to kdy videl? To je tvrdolavy dite :-D
Odpovědět
abro drzim pesti!
Odpovědět
Abra to vazne???Ufff tak at to zvladnete,budu drzet palce aby bylo vse ok,s Vama obema x-) ;-)
Odpovědět
abro, držím pěsti, aby všechno dobře vyšlo a ať to obě dobře zvládnete :-)
Odpovědět
Profilova fotka
holky dikec, hlavne drzte palce, at se nemusi vyvolavat, to nechciiii :-(
Odpovědět
abro drzim palce!
Odpovědět
Abra tak si s malou promluv,vysvetli jak se veci maji,treba si da rici ;-) ...abyste nemusely vyvolavat...Hlavne aby Vam vse dobre dopadlo :-) ...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?