Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Jaj Abra ta Ovomaltina je slad,vajicka,vitaminy,kakao,syrovatka...Je to hodne nutricne vydatne..to je nejvetsi vada...Ale dobreeee
Odpovědět
Profilova fotka
Takova bourliva diskuze tady :-D. Ciatko uz sem dala duvod, proc kola pomaha .... takze jasne, pomuze treba i jablecny ocet :-D. manogue, mas uplnou pravdu, ze cola je brecka, ktera je dlouhodobe skodliva, ale to v jakem mnozstvi to tady pijou holky nikomu nic neudela. Pokud si das jednou nebo dvakrat za rok 2dcl koly (ne 2 litry mia :-D), tak to tvemu telu nijak neuskodi, maximalne ti to na chvili rozhaze cukr v krvi. Ja se priznam, ze jsem v lete byla s holkama na zajezdu v Praze :-D a byla jsem desne vyrizena z toho, jak malo jsme spaly a hodne chodily a najednou jsem dostala chut na ledovou colu - nedovedlajsem si predstavit pit neco jineho. Koupila jsem si malou, temer jsem ji vdechla a bylo mi fajn :-). Pravdepodobne mi klesnul cukr v krvi moc dolu a ta cola me nakopla. Pak uz jsem byla schopna premyslet nad normalnim jidlem a piti. Colu jsem do te doby nemela 3 nebo 4 roky a od te doby taky ne, nemam ji moc rada. Jinak u porodu bych ji taky asi nepila, to bych asi spis dala ten pomerancovej dzus jak pise chloe a kofein zadnej.
Odpovědět
Profilova fotka
josefka no jo no, to je tak kdyz koupim kvuli navsteve neco co normalne nekupuju ( anglani z naseho obsahu lednicky moc nadseni nejsou) :-D ja ani nechapu jak to, normalne si na colu ani nevpomenu, ani v obchode by me nenapadlo to koupit a po svatcich jsem byla vyrizena, od vanoc az do silvace jsem skoro nespala, cely dny jsem litala jak silena a nonstop se pilo a prvniho jsme byli oba v komatu, ja se odpoledne doplazila do kuchyne s tak silenou chuti na colu a tak jsem si dala, a vylemtala jsem to jak kdybych nic nepila tejden, ty dve flasky me fakt postavily na nohy, pak sem si to desne vycitala :-D
Odpovědět
Profilova fotka
sem uplne zapomela napsat zazitek ze soboty, svagrova si otvrala drzku na tchyni ze ma nadvahu a musi cvicit a drzet dietu, vylozene na ni hulakala v zachvatu nahle nalezene lasky k rodicum, jenomze tchyne spala na stole ( v restauraci) a neslyela ji a i kdyby tak by ji to byla putna tak jsem ji rekla at ji necha na pokoji, no ta na me zacala jecet jako silena, ze si musi jeji matka priznat ze ma problem, tak jsem ji rekla ze me fascinuje ze to rika po ceste ven na cigarko, ona na to prej ze ona si ale priznava ze ma problem :-N :-N :-N ale dal v klidu kouri, ma nadvahu, necvici, ji sragory a jeji nejoblibenejsi drink je cola s amaretem a barevny neonovy chemicky sragory :-D dokonaly :-N :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
juju, no vidis, ty nevis, ze se to u vas dela a nase pa tady v cechach uz to vi :-D :-D :-D takze nabal pralinky do tasky :-D chloe, tak to bohuzel nic pro me, kdyz tam je syrovatka, to bych hnedka bezela na onu mistnost :-( skoda :-( K porodu mam nachystany na povzbuzeni takovy matovy piti z dm (slozeni neni extra dobry, ale ani extra spatny, takovej prumer, myslim, ze sme to tady uz resily, jmenuje se to Water&fresh a je to v takove pruhledne lahvi), hodne me to vzdycky probere a osvezi, akorat to mam dany v tasce a az ted sem zjistila, ze to ma byt jenom v chladu, tak snad se to neskazilo... Idealka kdybych mohla mit s sebou svuj matovej odvar s limetkou, jenze jako nevim, jak ho jako pripravit predem, hodit zamrazit? Jenze pak se zas nestihne rozmrznout... S tim jidlem, doufam, ze me nikdo nebude vykladat, ze nemam jist nebo pit, kdyz budu mit hlad nebo zizen, tak se proste najim nebo napiju, na slepaku sem taky byla najezena a napita a doktori to zmakli (prej me pro jistotu vypumpli zaludek, no tak v nejhorsim to udelaj znova no)
Odpovědět
Profilova fotka
mio, tchyne normalne spi v reste na stole? :-N =-) :-N
Odpovědět
Abro, čekáš tak rychlý porod, že by sis ten odvar nestihla připravit? Mně vyhovuje pít při sportu chladný zelený čaj, tak předpokládám, že si těch 10 minut před odjezdem do porodnice najdu. Ad cola při nevolnostech - na žádné netrpím (a muž taky ne), tak jsem zatím neměla tu "čest" ji vyzkoušet.
Odpovědět
Profilova fotka
hermi, no, uprimne, rada bych verila tomu, ze budu mit myslenky na to si varit odvar, nechavat ho louhovat a pak chladit, jako matu v mrazaku mam, takze klido je mozny, ze kdyz se budu citit oka, tak si to uvarim, ale pro sichr mam nachystany i to piti z dm...
Odpovědět
Profilova fotka
a taky to na tebe může přijít jinde než doma ;-) Mně začla odtíkat voda u vaření oběda, tak jsem ho radši honem snědla, než jsem zavolala do porodky a co kdyby mi zakázali jíst, že jo :-N A na kolu jsem na začátku těhu taky měla šílenou chuť a to už ji normálně taky nepiju...
Odpovědět
No, já si chci v hlavě naprogramovat - začínám rodit = valím si vařit zelený čaj :-D Až to bude aktuální, dám vědět, jestli se to povedlo ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
hermi, ja mam naprogramovany zacinam rodit = posbirat eteraky a hodit do tasky mys :-D takze abych si toho pak nemusela pamatovat moc a pak tady budu cumakovat, coze sem to zapomela a zapomenu odjet nee? :-D :-D
Odpovědět
já teda naprogramovaný nic nemám :-D u nás v nemocnici dělají aromaterapii běžně, takže aspoň to řešit nemusím :-N jinak už mi z těch miminích věcí začíná hrabat, je toho nějak moc :-D jo, když jsme u toho - pleny a takový věci chci prát ve slizu, ale nevím, jestli do něj hodit i peřinky a zavinku a tak... pokud bych to do slizu dávat nechtěla, mám to dát radši do ecoveru nebo do nějaké lovely? resp. můžu dětský věci prát v ecoveru?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
chaar, peru skoro vše ve slizu, akorát plínky s flísem by se s vněm prát neměly, blbě to pak saje...Takže v tom případě používám Ecover, nic jiného jsem zatím nezkoušela...
Odpovědět
Profilova fotka
charleene, ja to tiez teraz riesim ze v com, orechy a sliz nebudem riesit, lebo mnohe baby na disusiach pisali, ze to nie je dobre na plienky a navyse som leniva si nieco take vyrabat :-D :-D ostanem pri ecoveriprasku pre plienky a pre veci asi kupim ecover delicate. Naslo som ze Bambino mio maju tiez praci prasok na plienky ale neviem co je to zac :-o
Odpovědět
Juju, proč by neměl být sliz dobrý na plenky? Já v něm peru všechno a pohoda.
Odpovědět
juju, já jsem měla vždycky pocit, že udělat sliz je hrozná věda - a když jsem ho prvně zkusila a za 15 minut jsem byla sakum prdum hotová, tak jsem pořád zkoumala, co jsem udělala špatně nebo co jsem zapomněla, že přece není možné, aby to bylo tak rychlé a jednoduché :-N
Odpovědět
Profilova fotka
chaar, tak zrovna včera nevím, kde jsem udělala chybu, ale trvalo mi to děsně dlouho :-D mýdlo jsem měla najemno, ale chtěla jsem si to usnadnit a nalila jsem na to hodně horkou vodu a ono se to zdrclo ve větší kusy, který šly hodně blbě rozmíchat :-( Nakonec tam mám trošku kousíčky, ale stálo mě to práce :-D
Odpovědět
eri, já tam liju skoro vroucí vodu a vždycky se mi to hezky rozpustí :-)
Odpovědět
erinko tak zkus obrácený postup - do horké vody dávat postupně mýdlo a míchat míchat míchat a dolévat vodu já mám vždycky první hrnec (asi tak 4 litry) vroucí, to dám do kýble a zatímco rozmíchávm a rozpouštím mýdlo, hřeju si další hrnec ,ale čím víc jsem ke konci, tím víc je ta voda pak chladnější, kterou tam dávám už ji nepotřebuju horkou, jen dolévám, abych získala to sprvávné množství a sodu si taky nejdří rozpustím ve vřící vodě a pak teprve leju do mýdlové
Odpovědět
Profilova fotka
bete - ja neviem z vlastnej skusenosti, ale pisalo to par bab - no najma sa mi nechce hladat po obchodoch fransuzske a holanske verzie tych ingrediencii :-S a navyse to nemam ani kde skladovat v nasom pidi bytiku (pekne vyhovorky pre moju lenivost :-D - to bude asi ta prava pricina) baby a co hovorite na ultrazvuk? mne ho robia kazdy mesiac, ale mam pocit ze moj malicky to nema rad, lebo si stale zakryva tvaricku rukami a tiez to asi nie je dobre ked ho "ozaruju" kazdy mesiac, ale manzel hovoril, ze je to najbezpecnejsie z hladiska, ze tam vsetko vidno =-)
Odpovědět
Profilova fotka
mia :-D juju, proc ti elaji UZ kazdy mesic??? To vubec neni preci potreba - to je tak, kdyz mas v rodine doktora :-D. Tady se dela 3x za cele tehu, ja ho budu mit 4x, protoze chci jit na ten trimestralni screening na genetiku. Rika se, ze UZV muze zahrivat plodovou vodu a ze zacatku muze narusit spravny vyvoj bunek, protoz neni dobre ho delat do 9tt a pokud mozno do 12tt. Zareni jako takove by nemelo byt skodlive. Abro, ten caj ti kdyztak muze pripravit manzel, ne? nebo si ho dva dny pred planovanym porodem priprav a zamraz - urcite se ti stihne rozmrznout - rekla bych, ze rodit budes dele jak hodinu :-D
Odpovědět
Jaj kdyz uz jste u toho UTZ...slysely jste ze ty screeningy na letisti jsou pry nebezpecne??Mohou zpusobovat rakovinu?? =-)
Odpovědět
jaj a link: http://www.novinky.cz/domaci/189548-l...
Odpovědět
erinka83: to s tema plinkama s flisem a slizem je fakt pravda? =-) a cim to?jak to maji nebohy hloupy zensky jako ja vedet? :-D
Odpovědět
Butt, tak už to víš :-) Vadí prý snad mýdlo ve slizu - voda se pak po plence "kutálí" a nevsákne. Taky zalévám mýdlo na sliz vařící vodou a sodu (krystalickou) si rozpouštím zvlášť. Nikdy jsem neměla s výrobou slizu nejmenší problém, jen jednou jsem ho vyrobila, ten den byla velká bouřka a on se srazil.
Odpovědět
Profilova fotka
jj, sodu rozpouštím zvlášť, s mýdlem jsem nikdy neměla problém a to používám stejné, ze Schleckera, tak nevím...každopádně prát v tom jde :-) Jo, prý vadí to mýdlo, na některých plínkách to snad i píšou, ty co mají vrstvu mikroflísu... Mně se voda kutálela po nové plínce a i když jsem ji 3 x prala, furt se kutálela...pak jsem ji vyprala v Ecoveru a voda se krásně vsákla :-)
Odpovědět
dekuji za rozsireni obzoru :-)
Odpovědět
Profilova fotka
abro no tchyne vzdycky usne kdyz doji, vetsinou se ji podari u toho sedet ale obcas prepadne na stul :-N :-D thcan ji normalne zvedne ale todle bylo v cinske kam chodime furt a byli jsme tam posledni tak ji nechal :-D
Odpovědět
Profilova fotka
chloe, to je fakt desny - dobry je pit zelenej caj a spirulinu nebo chlorelu, kdyz clovek hodne lita. Rikala jsem si, proc moje indicky jidla byvaji malo indicky - uz to vim, davala jsem malo koreni :-)
Odpovědět
Profilova fotka
chloe ty jo nedes me, ja litam hodne casto a muj m lita porad, skoro kazdej tyden =-) :-(
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?