Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
manogue, tam jde i o to, že během porodu nesmíš jíst - rozhodně ne moc, max. občas ten čtvereček čokolády nebo kousek ovoce, aby v případě nutnosti císaře nebyl žaludek plný... no a když ten porod trvá dlouho, tak pak už síly docházejí a cukr pomůže... i proto nám dneska sestřička doporučovala tu čokoládu a nebo bonbony s hroznovým cukrem...
Odpovědět
co vím, tak cola byla původně vyrobená opravdu jako nápoj s obsahem pepsidů na podporu trávení, proto se i pepsi jmenuje tak jak se jmenuje akorát teda nechápu, kam se to podělo,a proč se ted na zažívací potíže podává coca cola =-) :-N
Odpovědět
Profilova fotka
miamia: Jestli to není tím, že cola nemocného spíš tak nějak otupí... :-D Ne, vážně, myslím si, že je to s ní podobné jako třeba s léky - rychle zabere, ale dlouhodobě nepomůže, možná i problém zhorší, jen se to projeví až později (a třeba jinak). Nejsem odborník, jen tipuji. Podle mě ale opravdu taková břečka spíš umí na chvíli vše ostatní jaksi "přehlušit"... :-D Jinak ale btw existuje i mnohem zdravější varianta - ne že by mi chuť coly, kterou jsem měla naposledy snad před pěti lety, chyběla, ale když už mě někdy popadne chuť na tu typickou chuť "cola ořechu", volím guaranovou colu nebo tuto "biokolču" - http://shop.biomarket.eu/inshop/potra.... Akorát že poslední dobou nějak není nikde v ČR k sehnání.
Odpovědět
Profilova fotka
Jé, teď mi došlo, že se sem nesmějí asi dávat odkazy... omlouvám se, admini... |-|
Odpovědět
Chaarleene, to s tím nejezením u porodu je spíš česká specialita. Když přivezou někoho po nehodě, taky se nebude čekat, až bude mít prázdný žaludek, ale dají mu narkozu hned. Nevím, proč s tím u porodu dělají takové cavyky. Já četla knížku o jedné ruské PA a ta vyžadovala, aby si rodička dala po porodu červené víno. A v kurzu nám zase PA říkala, že tuším v Holandsku, dostane rodička panáka hned po příchodu do porodnice :-D No jiný kraj, jiný mrav.
Odpovědět
Profilova fotka
manogue to neni ze by to otupilo, ono to proste nejak pomaha na zaludek ale jak to funguje to netusim, ale fakt to pouzivam jenom vyjmecne, letos jednou po vanocich jsem byla tak grogy a bylo mi tak zle ze jsem vyila dve lahve :-N
Odpovědět
Profilova fotka
betel toho panaka verim ze si rady daji :-D
Odpovědět
Profilova fotka
princezna: U Pepsi to tak bylo. Ale ani s ní to ani tam nebude vzhledem k obsahu cukru úplně košér... Cukr je ostatně i v mnoha lécích. Každopádně... zažívací potíže podle mě signalizují něco jiného, než abychom je rychle něčím utlumili, nejlépe pořádným dryákem..... :-) chaarleene: Předběžně se začínám o porod a těhotenství trošku zajímat a narazila jsem i na "alternativní" názory, že se jíst může. Tedy ne se přecpávat, jasně. Každopádně cukr za zdroj energie nepovažuji, byť to lékaři a mnozí lidé tvrdí. Možná na chviličku, ale pak má organismus co dělat, aby si s ním v krvi poradil, což ho v důsledku spíš oslabí. Navíc čokoláda není jen ten cukr, ale taky mléko, kakao, nějaký ten lecitin atd..., no nic přísnosného. Určitě bych se přiklonila k něčemu jinému, třeba rýžovým sušenkám se sladem, kousku sezónního ovoce (jak říkáš :-), ale zrovna sladkost s (jakýmkoliv) cukrem mi přijde spíš jako horší zlo...
Odpovědět
Profilova fotka
manogue vzhledem k tomu ze ja si tim vetsinou lecim opici tak vim co ty potize signalizujou :-D
Odpovědět
Profilova fotka
miamia: Jak říkám, nejsem odborník, ale dle informací, jež jsem kdy nějak získala (četba, vlastní zkušenosti, kurzy na téma životního stylu a zdraví, zprostředkované názory apod. :-)), mi nejde do hlavy, čím by cokoliv ze složení coly mohlo žaludku nebo jinému lidskému orgánu jakkoliv OPRAVDU pomoct. :-) Ty kyseliny? Cukr (event. umělá sladidla, ať nediskriminujeme colu zero, light a podobné jakože zdravější sestřičky a brášky ;-))? Kofein? A jestli kofein, proč by tedy lepší službu nevykonal neslazený černý či zelený čaj, případně slabé kafe...? Tam je kofein taky, ale navíc bez těch ostatních šíleností.... :-D
Odpovědět
manoque - ja si zas nedokazu predstavit, ze bych u porodu cucala vyvar z kapra =-) :-N kolu nebo cokoladu ale v klidku, i kdyz je jinak dost omezuju. Jinak taky nevim, co v te cole pomaha na ten zaludek, fakt je, ze kdykoli mam mega zaludecne-strevni problemy tak hlt coly mi vzdycky pomuze stejne tak jako pak treba banany.
Odpovědět
Profilova fotka
miamia: Tak jsem to nemyslela, brala jsem to z dlouhodobého hlediska. :-) Já nevím, je to každého věc, ale podle mě cola stejně jako většina konvenčních léků v danou chvíli jakože rychle pomůže, ale v důsledku spíš tělo "otravuje". Prostě se to pak pomaličku ale jistě hromadí. Samozřejmě jak u koho - někdo má silný kořínek a snese všechno, třeba litry coly denně, spoustu alkoholu, cukru, mléka, vše bez úhonu do sta let, ale kolik nás takových v dnešních době je? :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
manogue rikam ze fakt nevim, netusim, ale proste to funguje, jak rikam pouzivam to vyjmecne az kdyz nic jinyho nepomaha
Odpovědět
joo, hodne oslazeny cerny caj pomaha taky, ale kdyz je mi hodne blbe, tak dam vetsinou prednost cole, netusim proc, normalne mi vubec nejede :-)
Odpovědět
Profilova fotka
rosi taky to tak mam, normalne kolu nepiju ale jak je mi na umreni tak na ni mam vylozene chut, vychlazenou a po opici s citronem :-N ale ja jsem divna, dokonce kdyz se nachladim tak musim jist mnohem vic nez normalne coz vetsina lidi ma naopak, vzdycky poznam ze na me leze bacil kdyz zacnu mit nekontrolovatelnou potrebu teplyho jidla a hlavne polivky :-D
Odpovědět
Profilova fotka
rosina: Proč cucala? :-) Je to polévka, dá se jíst lžící nebo popíjet. Celkově má mít při porodu i po něm výborné účinky... bez jakýchkoliv vedlejších nežádoucích projevů. Zaručený návod zase od Japonek. :-) Ale jasně, každý se musí řídit podle sebe, svých informací a vlastního úsudku... ;-) (Jen mi to trošku připomíná, že sestřin tchán taky tvrdí, že mu pomáhají tři tatranky denně a maso, a přitom je permanentně unavený a bez energie... |-| Mám pocit, že lidi věří jen tomu, čemu věřit chtějí - a dovedou si ve vlastním zájmu obhájit cokoliv. :-))
Odpovědět
Profilova fotka
manogue ale ja nic neobhajuju, dyt jsem psala ze je kola svinstvo ktery nekupuju pokud nemame navstevu a piju jednou do roka, jenom jse podokly ze z nejakyho zahadnyho duvodu nam uklidni zaludky kdyz je nejhur a ani jsem nepsala ze to nema vedlejsi ucinky, jasne hromada cukru kofeinu a buhvi ceho neni dobra, nepropagujem to, jenom to rikame ze to funguje
Odpovědět
Profilova fotka
Btw, taky jsem si léta říkala, že mi pomáhá na trávení a zácpu jogurt typu Activia, ostatně říkají to přece všichni lékaři a všechny reklamy. Možná se mi po něm vždy šlo dobře na záchod, takže se zdálo, že to jakože pomohlo. Pravá příčina potíží se tím samozřejmě neřešila a skutečné problémy propukly o několik let později, když už to tělo fakt přestalo zvládat. Toť jen na okraj tématu. Zdánlivě nesouvisející..... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
miamia: Ne, to nebylo mířeno na nikoho konkrétně - ani na tebe, ani na rosinu. S tou colou mám názor neměnný - chvilkově snad pomůže, dlouhodobě tělu uškodí. Ale beru, že má někdo jiný názor. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
dyt ja nepisu ze leci ale jednorazove uklidni zaludek, lecim se samozrejme necim jinym, ale kdyz se muzu vyblit z podoby a nebo .. tak mam sice na to leky ale proste tohle mi pomuze v ten moment abych si aspon mohla jit lehnout
Odpovědět
Profilova fotka
manogue no dyt to ti nikdo nebere, to tu tvrdi vsichni ze dlouhodobe skodi a jednorazove pomaha, dyt prave o tom celou dobu mluvime :-N
Odpovědět
Profilova fotka
hele ted me napadlo jestli je mozny ze to pozabiji vsechno v cetne bakterii? :-N :-N
Odpovědět
manoque - ale dyt ja verim, ze obilne napoje i vyvary z kapra muzou byt supr, ale kdyz mi je poradne blbe, tak zvladam jen colu a banany, vzhledem k tomu, ze jsme v diskuzi, kde kazdy ji ve srovnani s ostatni populci megazdrave, tak primer k sestrinymu tchanovi s tatrankama je lehce mimo... Myslim, ze tu vsechny vime, co je a neni zdravy, ale je prirozeny, ze ve stavu, kdy mi neni nic moc dam prednost osvedcene cole pred zdravou alternativou, kterou by mi zaludek v dane chvili nemusel prijmout ;-)
Odpovědět
mia - no tomu bych se nedivila, kdyby to zabilo kde co :-D
Odpovědět
Profilova fotka
no kdy to odrezuje kov tak to asi zabije kazdou bakterii ktera nezdrhne :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Tak mně u porodu jídlo nikdo neomezoval, ve 4 jsem snědla celozrnný rohlík a v 7 byla malá na světě :-) Snědla bych toho i víc, ale už jsem přes ty kontrakce nebyla schopná :-D
Odpovědět
Profilova fotka
manogue mas moj obdiv za vytrvalost zit extra zdravo ;-) ale ked budes tehotna tak budes mat sice predsavzatia ale ked pride na to ze budes zvracat a jedine co znesies v zaludku bude nezdrave, tak ti to bude suma fuk :-D vsak dievcata? (ja som iste obdobie zvladala len ovocie, jogurt a chlieb so syrokremom a sunkou :-N ) a pocas porodu to bude tak namahave, ze asi posledna vec na ktoru budem mysliet je nezdravost koly. Myslim,z e tam ide o to, ze potrebujes nahlu davku energie co cokina a kola zabezpecia. A ta energia je nevyhnutna pre bezpecie aby zena vladala tlacit. Ja radsej osobne budem na kole ako na epiduralke x-) abra, my byvame v Belg a manzel asistoval na porodnici 3 mesiace ale o odporucaniach jest pralinky sme nepoculi - porad kde to odporucaju, aby som sa tam dala zaviest na porod :-D :-D
Odpovědět
no, já když jsem měla nevolnosti (tj. skoro 4 měsíce), tak jsem jedla mnohem zdravěji než normálně, protože mimino nesnášelo sladké :-N :-D ale je pravda, že v momentě, když je člověku fakt špatně, sotva vyleze schody a je rád, když něco udrží v žaludku, tak by snědl cokoli :-N navíc na porodnici se asi s člověkem nemají až tak čas se moc crcat, jo, uvaří ti čaj nebo dají vodu, ale když chceš něco jiného, tak si to musíš přinést... takže si nedokážu představit, že by mi praskla voda a já si šla dělat vývar :-N ale tak je pravda, že já nejím až tak zdravě jako ostatní účastnice této diskuze, takže mi čokoláda nebo bonbon s hroznovým cukrem vůbec nepřijdou jako něco špatného :-D
Odpovědět
ahojte, zaujalo ma vase rozpravani o coca cole, nasla som nieco, co by mohlo vysvetlit, preco cola zvykne pomoct: "Pokiaľ ide o priaznivý účinok nápoja na žalúdok - táto skutočnoť súvisí s úrovňou kyslosti nápoja (pH 3). Po vypití napomôže vyrovnať kyslé prostredie v žalúdku napr. po jedle, pri ľahkej nevoľnosti apod." kazdopadne mne vzdy pomoze, ked mi je blbo a hlavne pri cestovani busom - kinetoza, dam si hlt a je to ok ;-) (voda nezabera) alebo pri grc stavoch vybublinkovanu colu po lyzickach... v ziadnom pripade ju tu nechcem obhajovat, nenapadne ma dat si ju, ked som ok. ak ju clovek fakt pije 2-3krat do roka v malom mnozstve, tak preco nie ;-)
Odpovědět
Se tu prehnala nejaka divoka diskuse o cole :-D ...me tak napadlo jak pise ciatko...pokud cola pomaha tou kyselosti...Ja napriklad kdyz je mi spatne a mam nauseu,nebo travici potize...dam si pomerancovy dzus,nejlepe cerstvy...A ten ma jak cukry,tak pomaha na zaludek...ta jeho kyselost neutralizuje to prekyseleni zaludku...Tedy splni to cola a je urcite zdravejsi... Obilny napoj je trebas zrovna ta Ovomaltina a tu ja mam moc rada... Ja tedy Colu neeeeeeee...nemam ji rada... :-S
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?