Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Abra snad se Vam jiz dari lepe a bude vse oukej x-) . A propos nemocnicni strava...ja to tu uz kdysi psala...ale jak jsem byla za kamaradkou na porodnim,tak maminkam prinesly smazeny karbanatek s bramb.kasi 8-( ...Jinak me vlastni zazitky z infekcniho snad asi nema cenu popisovat...K snidani 2 housky se syrem,presnidavka houska,obed vareny bilek,svacina houska a jablecne pyre,vecere dve housky a pomazanka...plus samozrejme sladky caj :-D ...Me uz ty housky lezly i ocima...ale je fakt,ze salmonela je potvora a asi jen ty housky na ni zabraly...Pac jsem tam lezela 14 dnu :-p . Jinac me caj s mlikem chutna,ne ten skolni sladkej,ale doma si ho rada delavam. Mate nekdo zkusenosti s ryzovym mlekem???? A s granatovym jablkem??? A jeste k materstvi...moje pribuzna ma holcicku,par mesicu a prestala ji kojit,nebot ji to pry nebavi a omezuje ji to...Nemuze pit alkohol a vubec ji to vycerpava...Hm takze mala basti vyzivu...A pritom nekdo by dal vse aby mohl kojit....Ale komu neni rady...tak se do toho radsi nepletu.... |-| Mia a co MMS???S odstupem casu...mam do toho jit a nebo ne???
Odpovědět
Chloe, co s granátovým jablkem? Já s ho rozříznu a vyjím. Někde jsem četla radu, pořádně ho pomačkat, pak odříznout stopku a vymačkat tama šťávu. Nebo s ním chceš něco vařit? A pár měsíců je kolik? Však od půl roku už se začíná s příkrmama. Kvůli alkoholu bych s kojením nepřestávala, ale vyčerpávající to fakt je. Když hodinu kojíš a za hodinu chce zase, několikrát v noci vstávat, prsa tě bolí... občas mě napadne kacířská myšlenka, že kdyby malá dostávala sunar, tak je to jednodušší a může to zastat i manžel.
Odpovědět
Profilova fotka
já z granátového jablka dělám džus, rozříznu a vymačkám jak pomeranč. Ale jen v létě...něbo v Řecku natrhat někde za dědinou a vymačkat. Rýžové mléko z DM? JEn tato zkušenost. Myslím, že bez mléka lze žít. Nač si kupovat náhražky.
Odpovědět
Profilova fotka
chloe ja pres svatky na to MMS nemela vubec cas ale od zitrka zase zacinam ale fakt mam to bricho lepsi, zkusim i tu koupel tak jsem sama zvedava :-)
Odpovědět
Betel myslim dva a pul mesice...Ja asi tusim ze to je vycerpavajici...Ale odstavit malou tak brzy??? Ja jen jestli nemate nekdo z granatu nejake vyrazky???Ze bych na nej mela alergii???Pac jak mam dermatitidu,kdyz granat nejim se to uklidni a kdyz jim pozoruju zhorseni...Ale trebas na kiwi ani pomerance alergii nemam....A navic mi granat strasne chutna.... Ja mela na mysli jakekoliv ryzove mleko a zkusenosti s nim,nikdy jsem ho nekupovala,ale v ramci nahrady kravskeho bych i zacala. Mia ja prave si rikala,ze s tim take zacnu az po svatcich az odbydu veskere spolecenske povinnosti...Pac clovek nikdy nevi co to s nim udela,ze :-D
Odpovědět
Profilova fotka
no jako ono kdyz dodrzujes davkovani tak se ti to co me nestane :-D ale i tak, musis si davat bacha co jis a nemelo by se o s alkoholem takze to o svatcich neprichazelo v uvahu :-D
Odpovědět
chloe, ryzove z dm pouzivam do koktejlu, ktere si rano delam, kdyz mi dojdou orechy...takze ryzove mleko, banan a jahody nebo maliny rozmixuju v blendru a nebo ho pouzivam na ryzovou nebo jahelnou kasi..uvarim bilou ryzi nebo jahly v ryzovem mlece, pridam celou skorici nebo kardamom nebo vanilku, nakrajene jabko nebo treba zmrazene maliny, trtinovy cukr nebo med nebo javorovy sirup a nakonec kousek masla x-) granatove jablko obsahuje hodne vitaminu c, je mozne, ze by se tim dalo treba predavkovat, jestli ho jis hodne? =-) jinak by ale melo byt ultra zdrave...to by vedela nejlip josefka... nicmene, ja ho mam taky nejradsi na lzicku a nebo do sektu :-D zkouselas nekdy maracuju?(passion fruit nebo myslim mucenka se tomu taky rika)..je to vynikajici a taky plny seminek, treba by to byla dobra nahrada ;-)
Odpovědět
Catf kdyz prave ja mam posledni pul rok nejake granatove obdobi,nemuzu se toho gr.jablka dojist...kazdy vecer dam asi pulku...ale obcas vynecham,kdyz mam dermosku opravdu brutalni 8-( ...Ja mam rada si vyloupavat kazde zrnicko zvlast :-D nez celou tu pulku nezdolam,to je takova moje uchylka.Pomalu bysme mohli i vymalovat,nebot manipulace s granatem je docela obtizna,zvlast se stavnatym a mame na stene jakysi druh moderniho umeni :-D Jinak ja jeste resila,zda se Vam stava,ze nektera zrnicka jsou jakoby shnila...a jestli pak vyhazujete cele jablko??Nekdy ma take plisen v te stopce/korunce... Catf a jeste ja si vsimla ze se prodava mandlove,ryzove a nejake obilne mleko...Ja mam rada lupinky(samo ne slazene ani kukuricne) s mlekem a chtela bych kravske nahradit nejakym jinym....
Odpovědět
Profilova fotka
holky ja proste nechapu jak se to granatovy jabko ji :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Mijouši hubou přece :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ja to proste nechapu, v kazdym podelanym zrnicku je pecka skoro stejne velka jako to zrnko, to to kroupete i s tou peckou? :-N
Odpovědět
:-D teda pejskařky... :-D :-D :-D ..tam se nabízí jedna odpovědˇ..granátové granátem..i prd,velebnosti :-D ..já je mám ráda,ale kakám z nich :-D a potom znám ještě jednu variantu granátového jablka...campari :-D :-D :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
teda abro co to s malou abrou vyvadite - drzim palce at to dobre dopadne. Tvoje zkusenost s nemocnicnim jidlem je teda silena ]-( s granatovym jablkem nemam zkusenosti, nemam je rada, tak o nich nic nevim :-) .... hrozne mi vadi ty zrnicka.
Odpovědět
mio, ale ta zrnicka nejsou tvrda, daj se proste v pohode snist chloe, pokud je plesnivy, tak vyhodit komplet co se tyce tech mlik, tak do lupinku bych ja osobne dala mandlove mleko, s tema ostatnima mi to nechutna, i kdyz nejcasteji si davam musli stejne s bio probiotickym vanilkovym jogurtem x-)
Odpovědět
Profilova fotka
catf takze vy ty zrnicka kroupete tak jak jsou v celku? =-)
Odpovědět
mia, no dalo by to dost prace je krajet na mensi kusy :-D
Odpovědět
Profilova fotka
aha, ja celou dobu premyslela jak to vypeckovat :-N
Odpovědět
Slečny/dámy/ženy :-D želám všetko naj do nového roka ;-) Najmä spoluobčanov čo sa pri slovách "zdravá strava" alebo "biopotraviny" netvária ako keby ste im hovorili o biologických zbraniach (ako sa to stalo mne, a to s tým ešte len začínam :-D ) Inak Vianoce hrôza, zdravá strava sa nekonala :-p Zmohla som sa akurát na to, že som kúpila kopu ovocia a orieškov :-D Tá troška čo som napiekla (nezdravého) stále trčí v krabici, nejako sa nemíňa po vianociach =-) Už som tú hranicu sladkosti u mňa znížila a všetky koláčky mi pripadajú strašne sladké :-S O rok robím jednoznačne zdravšie alternatívy :-D
Odpovědět
lesnamacicka, ja uz se taky tesim, az bude vsechno zas v normalu, sice jsem tentokrat prezila vanoce vcelku v pohode, ale stejne se citim nejaka ztezkla :-D mio, tak jsem se na netu docetla, ze jabko muzes povalet na tvrde podlozce pod mirnym tlakem, pak nariznout a pry z nej vymackas stavu..nevim, nezkousela jsem...v kazdem pripade lzickou vyjidat to bude mnohem jednodussi
Odpovědět
Profilova fotka
dneska sem si naordinovala dietu, k obedu je bud karbanatek nebo veprovy, aspon ze polivka je rajska, a salat z repy, tak si dam tu polivku a k tomu svuj ovozel :-D k snidani uchvatnej dezert ala mouka+skrob+cukr+barvivo a stalice rohlik s maslem. Zbytek tydne je k obedu veprovy, tak doufam v brzkej navrat domu :-N :-N chloe, s ryzomlikem a ovesmlikem mam letity zkusenosti, delam z toho vsecko kam by jinak patrilo normal mliko :-) co chces delat? granatovy jablko nemam rada, ty seminka :-( aji z hroznu vydloubavam seminka :-D
Odpovědět
Profilova fotka
abro, tak ať jste brzo doma, jsi mi připomněla porodnici :-D Snídaně : rohlík, máslo, džem, jabko, oběd: neidentifikovatelná polívka a prý často těstoviny, já měla čest za 4 dny 2x, fakt dobré bylo jen kuře s rýží - bez mouky!! :-), večeře: chleba a pomazánka, naštěstí nějaké tvarohové, taveňák žádný, ale salám v igelitu, hnus, jak to někdo může jíst?? Mně se malá zase trochu osypala, i když to spíš vypadá jako uhříky, ale přemýšlím, jestli to nemůže být tím, že jsem ve větším začla jíst exotické ovoce (kaki - nevím, jak se to píše :-N , pomelo, granát...)
Odpovědět
Profilova fotka
kecám, oběd jsem tam měla 3x a z toho 2x byly těstoviny :-N takový ty rozblemclý bílý :-( hehe, z toho jeden den byl pátek, takže bezmase jídlo - těstovinový nákyp, ale teda spíš divný hmota bez chuti :-(
Odpovědět
Profilova fotka
erinko, to klidne muze byt. Zkus to ovoce na chvili nejist a pak to zkousej jen po jednom druhu - treba tyden pomelo, kdyz bude mala oki, tak dej dalsi tyden granat atd ... K tem mlekum, ja mam ryzove mleko nejradsi (do cerealii a do caju) a sojove na peceni, ovesne mi moc nejede, ale m ho ma rad a mandlove kupovane mi nechutna, podle domaci by bylo lepsi, ale jeste jsem se k nemu nedostala. Abro, drzim palce, at jsi co nejdriv doma
Odpovědět
Profilova fotka
josefko dikec, ted sem se presidlila na normal pokoj, takze snad uz budu za chvili doma :-) Jak delas mandlovy? Mam jeden recept, kdy se mixujou mandle ve vode a pak se to vari ale nepovedlo se me to, zdalo se me to jakysi mdly, divny a nevim proste zvlastni...
Odpovědět
Profilova fotka
abra, prave jsem to jeste nedelala - ale ten recept co mam zni podobne jako ten tvuj. davala ho sem kdysi catf
Odpovědět
Profilova fotka
josefko, tak az to budes delat, tak dej pak vedet, jak ti chutnalo, mozna mam chybu v pomerech, ja sem to pak doladila vanilkou a bylo to dobry, ale stejne bych chtela aby to bylo dobry i bez ni :-) ... a novinky o jidle ze spitalu: k obedu neidentifikovatelna polivka (podle nazvu pry rajska, ale byla hneda a moucna) a veprovy s houbovou hnedkou a trochou ryze, z hladu sem zdlabla tu polivku a to uz asi byla posledni pecka, pac sem chytla mega prujem :-( jeste ze me tchyne poslala tu horkou cokosku, ta me pomohla :-N K veceri sem nafasla salam, co obsahoval uzasnych 60% masa, plus vyborny zvyraznovace chuti a tak sem se poptavala na zitrejsi "menu" a sestra me rekla, ze to, co tady podavaj je vyvazeny jidlo pro sestinedelky, takze budu jist s nema, fakt no comment, objednala sem si z domu dalsi davku ovozelu :-D :-D ... uz vim, co urcite nezapomenu pribalit do tasky do porodnice :-D
Odpovědět
Profilova fotka
hm, vyvážený jídlo, ty jo.... no já teda už nemám iluze o stravě v nemocnici, byl to můj první pobyt tam a doufám, že až do dalšího porodu nebudu mít tu čest :-D
Odpovědět
Profilova fotka
eri, je tak vyvazeny, az me to uplne rozhodilo :-D si rikam, ze aspon budu mit co procistovat :-N :-N a taky si budu vazit kvalitniho jidla :-N :-N hele, docela zajimavej clanek: http://domaci.ihned.cz/c1-39444350-od...
Odpovědět
holky, nepletete si to s receptem na sojovy mliko? protoze soja se musi varit a pak umixovat a precedit mandlove mleko vyrobite namocenim mandli pres noc a umixovanim s vodou 1:3 v mixeru nebo blendru a pak precedit pres hodne jemne sitko nebo platno ja ho necedim, protoze ho hned vypiju s ovocem a blendr mi to dostatecne umixuje, ale napriklad pro vareni do kase je lepsi ho cedit, aby nemelo takovou drsnou oriskovou chut
Odpovědět
Profilova fotka
abra uz mas termin? tak drzim palce nech vam to pekne vsetko hladko prebehne. Moj malicky zacal cez Vianoce kopat, tak sa radujem, ale trochu mam obavy lebo priberam malo na vahe (5kg za 5 mesiacov) len mam velke brucho a ked som si bola kupit tehu gate tak som si pripadla ako blska vo svete slonov, cislo S si asi zmylili s XXL a pod :-N dakujem vam za recepty ako vladnut strukoviny a ine nafukovacie bomby aby nenafukovali ale nic nepomaha, tak sa musim vzdat velkej casti zeleniny :-( - baby co mate skusenosti s kojenim, pokial vas nejaka zelenina nafukovala, tak to iste bude robit malickemu pri kojeni, pripadne sposobi koliku?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?