Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Profilova fotka
ja se nechci videt, az budu tehotna tech 9 mesicu :-N ... za tech 6 tt jsem dostala zanet a bolely me nohy a ruce ... akorat jsem mela peknou plet :-N
Odpovědět
Profilova fotka
A to já to vidět chci ;-) Ale každopádně je to zajímavý, ty zdravotní příhody. Abro, bohužel jsem se nemýlila, Natur centrum v téhle podobě je otevřený do konce příštího týdne (slevy 50 % na vše) a pak šlus :-( Majitel z toho udělá kavárnu, má recht, v centru je jich jako šafránu 8-( ]-( A dobrá zpráva, včera jsme byli na open party "mé" květinářky, přesunula se z od Omega na Zámečnickou a má to tam úžasný! V obchodě je galerie v patře, kde má posezení a bude tam vařit kávu a péct domácí moučníky, ne jako kavárna (pořád je to primárně květinářství v ryze francouzském duchu, prodává i zrcadla, květináče, teď vánoční ozdoby, má tam něco z Primavery apod.), ale jako povzbuzení v chmurných dnech svých zákaznic, takže přesně vím, kde se budu zašívat ;-) :-D Zvládli to s manželem zrekonstruovat za 3 týdny, je fakt úžasný, co dokázali.
Odpovědět
tak ted byla v Cheesy na Podolske vodarne... koupila jsem tam nejakou pikantni kravskou goudu a doma m zjistil, ze je po obvodu plesniva... Normalne zeleny fleky hned pod tim obalem, nebylo to na prvni pohled moc videt. Samozrejme predtim kus sned, tak to aspon vydezinfikoval slivovici...
Odpovědět
Profilova fotka
u syra ta plisen tolik nevadi - normalne to tak na 1 cm odrizni. Tuk v syru brani plisni, aby se sirila dovnitr.
Odpovědět
Aha, dik za radu,to jsem nevedela, tak aspon ze tak... ale stejne mi to prijde divny ze to maj plesnivy... Ja slysela neco podobneho o nesireni plisni v chlebu, ze tam tomu taky cosi brani (treba na rozdil od ovoce), nevis Josefko
Odpovědět
Profilova fotka
v chlebu se plisen siri, ale vetsinou ta plisen neni tak jedovata jako na ovoci - na chlebu roste hlavne penicilin :-)
Odpovědět
Profilova fotka
baby uz ste riesili ake plienky kupite svojim babatkam? Ja sa snazim teraz pochopit vsetky tie tipy a znacky a teda -uff. mam vybrate bambusove nohavickove a nejake z organickej bavlny a na noc mozno a na dlhe cesty nejake eko nebielene chlorom odburatelne jednorazovky. Ak mate nejake tipy,budem vam povdacna x-)
Odpovědět
juju, já jsem od jedné známé koupila 70 čtvercovek po jejích dětech, takže to nějak neřeším :-N k tomu koupím nějaké PUL kalhotky (asi Imse Vimse) a hrozně toužím po Itti Bitti Snap-in-one - asi 1 nebo 2 pořídím a k tomu ten vkládací set... akorát teda na první týdny asi koupím jednorázovky, protože bůhví, jak budu zvládat :-N a u těch teda přemýšlím, jestli někde objednat Moltexky nebo jestli se na to nevyprdnu a nekoupím nějaké normální - pampersky nebo tak...
Odpovědět
Profilova fotka
peti, tyjo, takze fakt koncej jo? :-( :-( no dalsi kavarna, no comment, fakt :-S Pristi tyden tam zajdu omrknout ty 50% slevy, koukala sem, ze tam maji nobilis, tak aspon toho vyuziju... juju, mam pop-in-one pack 10ks tenhle: http://www.branakdetem.cz/multipack-p..., k tomu ctvercovky na novorozeneckej sklad pro prvni mesic, vyzkousim, jak ty popiny sedi a podle toho koupim dalsi nebo jiny :-) blby je, co vzit do porodnice, nechce se me davat tak malymu deckovi jednorazovky, byt treba wiony nebo moltexky... nejak se me do tech papiru nechce :-N chaar, 70 ctvercovek po jinych detech to je hotovej poklad :-) to bych taky brala :-D ja zdedila 10 a svych sem objednala zatim 20, zbytek budu resit asi vkladackama... imse maj bozi ty zviratkovy motivy x-) x-) x-) k tomuhle tematu me napada: musim napsat vyborny reference na obchod brana k detem, prisla me vkladaci plenka, kde byla blbe nasita patentka, takze se hnedka urvala, plenku me hnedka vymenili a jeste se nekolikrat omluvili, super :-) Tedko sem byla v jejich kamennym shopu na dvrou prednaskach (latkovky a satkovani) a super, perfekt vyklad, prostor na dotazy, veci z praxe :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Já jsem to nakonec neřešila a do porodky koupila DM plínky :-) Celkem jsme na malou spotřebovali 1 balík těch nejmenších a 2 balíky 3-6 kg plínek, tož toho odpadu tak moc nevyrobila :-) Od 2. týdne jedem v látce, od 4. týdne nonstop :-) Ještě se teda snažíme o BKM, ale zatím ne nějak moc úspěšně :-N Jako do nočníčku čůrá, ale stejně tak vesele i do plínek :-D Takže občas peru každej den, mám na zadeček jen asi 30 čč, což při přebalování při každým učůru je žalostně málo...ale už mám na cestě dalších 10, tak to bude lepší :-)
Odpovědět
Profilova fotka
erinko, co je 30čč? BKM pilne studuju, sem zvedava, jestli bude u nas uspesna :-D ktery mas latkovy?
Odpovědět
Profilova fotka
sorry za zkratky :-D Jsem tak zvyklá z diskuze o látkovkách na koníkovi ;-) šetří to čas :-D čč jsou klasické čtverce, neměla jsem po kom zdědit, tak jsem koupila málo... Jinak jsem v těhu i teď ze začátku nakupila spoutu různých plínek, hodně kalhotkových, no a už je prodávám :-D bo jsem zjistila, že mi stejně nejvíc vyhovujou ty čč na novosklad :-) nechala jsem si akorát Baby Lucy bambus, Bamboo Extra, nově mám Anavy bambusku a konečně i Itti Bitti SIO x-) A dobré jsou kapsovky Bum Genius... do těch čč mám různý vkládačky, na noc je podle mě nejlepší Prefold od Baby Idea, pobere toho víc jak Bamboo Extra od BI... Kdyžtak dotazy na koníka do výbavy do diskuze o látkovkách, holky ochotně poradí :-)
Odpovědět
Článek se načítá
holky, kdy zase zacnete mluvit cesky? :-p :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
catf a to jsme názvy těch plín poctivě vypisovala :-D Jinak by to bylo: IB SIO, BE, BG apod :-D
Odpovědět
Profilova fotka
catf ja tomu tiez nerozumiem a to som sa citila uz celkom zcitana 8-) preto sa mi nechce citat ani diskusie na konikovi, lebo tam je to sama skratka :-( a baby skor odpovedaju na konkretne otazky. Zajtra ale idem do obchodiku s pliekami a idem pokukat prvy krat na zivo - len dufam, ze tsm budu mat to co ma zaujima (teda slovenske babylucy neocakavam ze budu mat) :-D - je to bio obchodik pre batolata, tak sa tesim co vsetko tam budu mat
Odpovědět
Juju, přijď na koníka do látkovek, tam ti poradí. A super jsou tady tyto stránky http://www.latkovepleny.info/ Charleene, na ty Itti Bitty si holky časem stěžují, že nic moc. Já mám teda velikost M z druhé ruky a zatím jsem je nezkoušela. Já jsem teda asi první 3 týdny po porodu používala jednorázovky. Strašně jsme bojovaly s kojením a neměla jsem na to fakt síly. A k objednání moltex jsem se nedostala a alany nemají na ty nejmenší miminka, takže jsem využila slevy v DM a používala babylove. Abra, tak pak podej zkušenosti s pop in. Docela uvažuje aspoň o jedné, ať mám i nějaké AIO na cesty. A závidím vám, že máte obchůdech blízko bydliště. My jsme o prázdninách vyrazili do Brna na bránu kvůli přednášce o látkovkách a oni ji ten den zrušili ]-( Jsem byla fakt naštvaná.
Odpovědět
Profilova fotka
neberete nektera colostrum? eri, uz sem v obraze :-D sem zvykla taky prave na novosklad, u vetsich pak na draka s poskladanou jednou uvitr, nebo na takovou omotavaci variantu, takze urcite zacnu taky se ctvercovyma, a sem hodne zvedava na ty popiny, vypadaj dobre a jsou variabilni, daj se cely rozdelat a do kalhotek se da soupnout normal ctvercovka, a matros jak vnitrni tak svrchni me prisel nejprijemnejsi ze vsech co sem osahavala :-D no fakt sem zvedava... bet, pak urco podam hlaseni :-D No ta pani co prednasi ty latkovky, tak ma ted cerstve decko, myslim, takze mozna nejaka necekana udalost nebo neco... nebo ze by mala ucast? Nas teda ale bylo na prednasce hodne a na satkovani jeste vic :-)
Odpovědět
holky, dneska mam doma na zkousku toho vysavaciho robota a je to skvely, hlasity je to asi jako fen, jediny, co nevysaje jsou rohy, jinak opravdu zmapuje a vysaje celou mistnost a na konci, kdyz doluxuje, tak zahraje takovou kratkou znelku jak z budoucnosti :-D je celej pogumovanej, takze kdyz narazi do nabytku nebo dveri, neni to problem, navic bych rekla, ze registruje prekazky a pribrzdi jediny, co mu muzu vytknout jsou ty rohy a taky ze mu to dyl trva :-D uz vysal koupelnu a chodbu a ted ho jdu pustit do loznice :-) tak hadejte, co dostanu k vanocum :-D
Odpovědět
a jak se vypořádá třeba s kabely?
Odpovědět
chaar, v pokoji,kde mam pc jsem ho jeste nezkousela a v loznici jsem napr svetla na nocnim stolku vytahla ze zasuvky, takze to ti nepovim...
Odpovědět
Včera jsem se dívala na Sama doma a nějaká kosmetička tvrdila, že používání hydratačního krému v mrazech je OK. Co vy na to? Já už několik let v zimě měním krémy, na noc hydratační a na den noční.
Odpovědět
Profilova fotka
bet, driv se rikalo, ze hydratacni do mrazu ne, ale prej jsou i hydratacni, co fungujou jakoze hydratujou ale zaroven delaj jakousi ochrannou vrstvu nahore na pokozce, takze ti to jako nevymrzne. Ja to radsi nezkousim, pac mam problem s praskanim zilek a taky s tim zimnim ekzemem, kterej nevim co je, takze pouzivam radsi ty, co nejsou hydratacni. coz me pripomina, ze sem si chtela koupit mandlovej weleda krem, nekdo ho tady pouziva, ale nevim kdo, jak je na tom tenhle krem na zimu?
Odpovědět
Profilova fotka
ja jsem mandlovej mela a nedelal mi dobre - mastil mi plet. S tou hydrataci - kdyz nad tim premyslim, tak plet prirozene vaze vodu - a hydratacni kremy jsou od toho, aby se vratila voda do pleti. Kdyz se tedy vstreba a nezustane voda na povrchu kuze, tak nejak nevim, proc by to melo vadit. Kdyz si placnu na oblicej nejaky hutny mastny krem, tak mi akorat zanese pory, takze ja tyhle zimni kremy uz nepouzivam .... ale tady u nas nemrzne :-N
Odpovědět
Profilova fotka
josefko, me to kdysi vysvetlovala kozni mudra tak, ze kdyz se namazu tim hydratacnim, tak prave jak pises, zvysi se voda v pleti a i kdyz tam normalne je, tak ten krem ze udela to, ze ji je tam najednou vic a v mrazu to muze zacit vymrzat a pak zpusobovat problemy s tim praskanim tech zilek nebo to muze byt pricina toho myho divnyho ekzemu. Po nejaky dobe me ale zas rekla, ze veda postoupila a ze prave je jina technologie nekterych tech kremu, pak uz sem se o to nezajimala, pac jmenovala znacky co nejsou zrovna prirodni a to me odradilo. Jako fakt nevim, jak to funguje, kazdopadne me delaj lip v zime kremy co nejsou hydratacni, ten weledi je teda hodne mastici jo? Skoda ze nemam nejakej vzorek...
Odpovědět
Profilova fotka
holky z brna, tri sudicky maj special vanocni bio bedynku, pro ty, kterym nedosel infomail od nich (nebo tam jeste nic nekupovaly) tak tady info z mailu: .... Pripravujeme pro Vas Specialni Vanocni Bio Bedynku na 22. prosince 2009. V ni najdete nejen to, co budete potrebovat na lahodny bio bramborovy salat (brambory, mrkev, cibule, celer, petrzel) ale i krizaly a bio pomerance, ktery proste patri k Vanocum. Pridame male a sladke sudiccino prekvapeni, aby Vam bedynka chutnala jeste vic... popis jak se objednava je tady: http://trisudicky.wordpress.com/bio-b... a je to do dneska do 12h ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
abro, oblicej mi mastil, ale spis mi rozhazel rovnovahu - mela jsem mastny celo (az se mi lesklo) a suche tvare. Normalne to nemivam, takze to pozitivne bylo po nem. Ted ho pouzivam na ruce, ale moc nepomaha - porad je mam suchy, mozna cim dal tim vic - takze se tesim az ho domazu a uz nikdy vic. kdybych ho mela trosku vic, tak ti ho poslu, ale je mi trapny ti posilat to co v te tube je :-N - asi tak na 5 namazani. s tim hydratacnim kremem - nevedela jsem, ze plet prijme vic vody nez potrebuje - ale taky tomu nerozumim.
Odpovědět
abro, ja bych asi na zimu koukala po nejakem ruzovem kremu bud od hauschky a nebo od tautropfenu nebo weledy a nebo po aloe vera od tautropfenu nebo po necem s avokadem(tautropfen ma myslim tu radu fluidum s avokadem)
Odpovědět
Holky, viděly jste Uvolněte se, prosím s Terezou Černochovou? =-) Docela mě to zdrblo a na mlíko se už nemůžu ani podívat. Je mi těch zvířat fakt líto, ač jsem celkem masožravec a od malička jsem vyrůstala na venkově v hospodářství.... Sice jsme ty zvířata zabíjeli na maso, ale vždycky jsme se k nim dobře chovali, dobře je krmili, nikdy jsme žádný zvíře netrápili. Táta si dával sakramentskej pozor, aby žádný zvíře při porážení netrpělo zbytečně, atd... Všichni měli velký výběhy...kuřata byla u kvočny přirozeně dlouhou dobu... No prostě asi bych na práci v nějakým velkochovu neměla žaludek 8-(.
Odpovědět
allegria, tak to je jasny, ze doma mate ke zveri uplne jinej vztah, vite, co vam to zvire prinasi plus jste lidi zejo...u velkochovu jde akorat o profit a zvire je tam snizeny na uroven cisla...kamaradka, ktera bydlela v usa s rodinou na farme mi rikala, ze krava tam skoro sedela pri veceri u stolu, jak si ji povazovali, a to byla obrovska farma, takze je to hlavne o lidech, jejich prioritach a vubec nejakym lidskym citeni, co si budem povidat.. potkala jsem kluka, co delal ve velkochovech v uk, kterej je od ty doby vegetarian..i kdyz jak jsem pochopila, tak primarne kvuli hygiene, coz je taky dost odstrasujici s tim mlikem to je nejlepsi resit urcite v bio kvalite(stejne jako vajicka) od malych farmaru..mam pocit, ze zrovna mleko amalka spada do tehle kategorie(mela jsem ho, je dobry a nehomogenizovany) uz je to davno, co jsem sem davala video z youtube..bylo to neco natoceny PETOU prave z velkochovu a byl to totalni humus(proste zvireci koncentrak) muzem jen doufat, ze kazdej normalni clovek se koukne do svyho svedomi, kolik toho masa denne musi opravdu konzumovat
Odpovědět
ahojte :-) :-) :-) mozem sa pridat? nemozem spat, tak som sem zabludila... inac prispievam hlavne na konika. myslela som, ze tu su hlavne cerstve nevesty.... :-N zaujala ma vasa tema. ja ucim na skolach prave programy s environmentalnou tematikou a jedna tema je venovana prave hospodarskym zvieratam. mame pre deti vyborny film, kde vysvetlujeme, ze zvierata by sa mali chovat vo volnych chovoch a nie velkochovoch. podporite to, ak budete kupovat prave tieto vyrobky... cize vajicka od sliepok z vybehu, alebo aspon podstielkoveho chovu, kurence z volneho chovu atd... velkochovy, to je naozaj utrpenie pre zvierata a vsetok ten stres, chemia a pod. ide aj do masa, mlieka, vajec...ktore konzumujeme. a samozrejme su tu este eticke dovody....sucit so zvieratami... :-( no, na noc tazka tema....dobru noc!
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?