Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
josefko, tim jsem chtela zduraznit, jak bylo dobry :-D cesky plnotucny mliko olma ma 3,5%(myslim, ze je jeste tucnejsi 3,6%, ale ted si nevzpomenu na vyrobce, kazdopadne ta olma z klasiky chutna nejvic smetanove) a to v uk se, bych rekla, hlavne lisilo tim mnozstvim smetany , protoze nebylo homogenizovany a kolem hrdla se delal takovej ten smetanovej skraloup abro, akorat ten lifefood pita si nemuzes predstavit jako normal pita, protoze v tom neni zadna mouka, drozdi..je to susena placka, ktery rikaj pita:-D ..je v tom cesnek a mrkev, vypada to krasne barevne(a zdrave) ..zatim tohle plus mrkvanky(ktery uz dlouho nemuzu sehnat) jsou od nich nejchutnejsi tady pro predstavu http://www.lifefood.cz/katalog/vita-p... http://www.lifefood.cz/katalog/pohank...
Odpovědět
když tu tak píšete o mléku, tak brácha dodnes vzpomíná, když byli před 2 lety na čundru na Ukrajině, tak pomohli nějakému sedlákovi, kterému zapadlo auto do bahna... on je pozval k době do chalupy na přespání a ráno dostali čerstvé mléko - říkal, že nepamatuje, kdy takové naposledy pil :-)
Odpovědět
Holky jak píšete o tom DM, to mě taky deptá, že je každý DM jinak zásobený. Já jsem měla pocit, že jsem v DM zahlídla i DIA sušenky a čokolády, ale už ve dvou jsem to hledala a nenašla. Zdálo se mi to jenom nebo mám hledat dál? Chtěla jsem něco nakoupit k vánocům mamce s cukrovkou. :-|
Odpovědět
Profilova fotka
catf :-D ... ja vim jak jsi to myslela :-D ... a mas pravdu - v CR je nejtucnejsi 3.5% a tady to bude kolem tech 4%. Kdyz jsem sem prijela, tak jsem si rikala, ze je tady mleko tucnejsi .... ale uz jsem ho strasne dlouho nepila.
Odpovědět
Abra, co sis za ty body vybrala? Já kontroluju na netu ty slevové knížky a zatím mě v žádné nic nezaujalo, kromě slevy na nákup :-( Mohli by zas udělat nějakou slevovou knížku na přírodní kosmetiku. U nás taky není DM moc vybavený. Chci vyzkoušet tu červenou řepu, o které tady básníte, a ještě jsem na ni nenarazila.
Odpovědět
Profilova fotka
Nechci to zakriknout, ale mozna jsem nasla reseni na svoji plet (krom tehotenstvi :-)). Mam necekane peknou plet, i presto, ze mam MS. vecer si cistim oblicej cisticim mlekem od hauschky, 2x do tydne si udelam peeling (neprirodni Maru Kay) a 1x do tydne 5 min maskuz lavovky, vzdycky den po tom peelingu. Cistici krem o dhauschky pouzivam velice sporadicky, stve me, ze to s nim dlouho trva. Pak si nastrikam na tamponek pletovou vodu od Hauschky a pretru si oblicej a nakonec se namazu troskou Hydratacniho nektaru od Tautrophnenu: http://www.greenwave.cz/kategorie/pec... s kapkou cisteho Emu oleje (nechala jsem si poslat z USA a je to sice z Emu, ale plet je po tom hebka jako u miminka a nezanasi to pory): http://www.swansonvitamins.com/SW1199... Rano si postrikam oblicej ruzovou vodou a namazu se kremem Salvaderm od Alvy: http://www.alvanaturalskincare.co.uk/... A jeste si rano pridavam do kase prasek Maccy, kterej by mel regulovat hormony. tak nevim, co to dela, ale doufam, ze je to trvaly :-) Jinak jsem zjistila, ze je lepsi se na noc namazat (alespon pro me), sice nejsem vecer vysusena, ale kdyz se mazu, nebo alepson hydratuju, tak mam tu plet pruznejsi a vypada mladsi.
Odpovědět
Profilova fotka
betel, mě ty slevový knížky taky nenadchly, ale jak jsem si vytiskla poukaz, tak mi vyjel i kupon na 25% slevu na výrobek, akorát teďka přemýšlím, na co ho uplatním :-D Jinak Pesto verde mě až tak moc neuchvátilo, lepší je domácí x-) Kurňa musím příští rok zaset bazalku! :-D
Odpovědět
erinko, pesto z obchodu musi byt cerstvy, tzn bez kyseliny citronovy a jinych konzervantu, protoze ty jsou z toho pak hodne citit a na chuti je poznat takova kyselost v makru a nebo v bille prodavaj cerstvy pesto s parmezanem, ktery je chutove dobry, ale musi se rychle spotrebovat josefko, to je uplnej obrad ta tvoje pece o plet :-D to mazani na noc taky zvazuju ted pres zimu, protoze se plet vic vysusuje loony, dia veci jsem v dm nevidela, ale muze to byt tim, ze jsem po nich vylozene nekoukala..vim, ze maji urcite bezlepkovou radu, ale dia si nevybavuju betel, ta cervena repa z dm je vyborna, supr sladkokysela, proste nejlepsi x-) zrovna dneska jsem dojedla dalsi sklenici :-N
Odpovědět
Tak hokaido jsem sehnala v tom country lifu, uz z ni mame polivku, ale docela me prekvapilo, ze takova malicka stala 50Kc... To si z toho necham ty seminka a na jare je nekde vyhodim na hnuj, protoze takhle by to teda neslo :) To nam jeste rodina vnutila takovou tu klasickou dyni, byla to pulka a vazila pres deset kilo. Stravila jsem s ni tri vecery nevedouc, ze se z ni da jist jenom sladky kompot, takze polivka, dyne v troube, catni i marmelada sli zas pekne do zachodu a jinou nez hokaido uz do ruky nechci.... Jeste bych mela dotaz. Rozhodla jsem se, ze k vanocum dostanu vuni :-D Kde toho maj v Praze dost na vyber a ktery znacky mate vyzkousene? Nejaka konkretni doporuceni?
Odpovědět
lakuca a mas na mysli prirodni a nebo klasiku? z prirodnich muzu doporucit florascent a juju tu myslim jednou doporucovala l´occitane, ze maji taky prirodni vune
Odpovědět
jojo, prirodni, uz doma nic jineho nemam (teda krome m. deodorantu a sprchace:)...a kam si to rada chodis vybrat, kde jsou ochotni?
Odpovědět
na narodni tride hned vedle metra je obchod greenwave :-) http://www.florascent.cz/
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
no dlho som tu nebola ,v praci je naval :-S co sa tyka voni, tak l occitane nema 100% bio vone ale to zlozenie pri niektorych bolo dost v poho, len mi to trvalo pol hodku prestudovat vsetky, vybrat to najvhodnejsie - avsak s porovnani s klasickymi parfemami su tie maxim prirodne ;-) ja som si bio vonu nedokazala kupit lebo mi vsetky smrdeli (okrem citron Weledy) ale ta je extra jemna; celkovo ma l occitane teraz vela bio vyrobkov, aspon tu u nas abra aj ja mam nehojive rany a mam pocit ze sa mi zahoja az ked porodim :-D :-D :-D ale bambucke maslo a tekvicovy olej mivelmi dobre robia na pokozku - co ma najviac trapi su bradavky, mam ich vkuse cervene a svrbia a uz neviem co s tym :-| nemate daku radu?
Odpovědět
juju, já jsem měla bradavky takové jakoby "olezlé" a svěděly, koupila jsem si prsní olej od Saloosu a zatím pomáhá... :-)
Odpovědět
jo greenwave, tak tam jsem jeste nebyla ;) OK, diky
Odpovědět
Profilova fotka
catf, tak zrovna v tom DM pestu myslím žádnej konzervant není... Chjo, Billu mám taky v nedohlednu a s tím Makrem mě teda dráždíš :-D Mám ho kousek a nemůžu dovnitř :-N
Odpovědět
Profilova fotka
dakujem charleene za tip, este musim vypatrat kde sa da kupit Saloos :-( take podobne to mam aj ja a najma ked chodim plavat (asi chlorova voda) a z niektorych podprseniek. Skusala som vselico, ale nic nejako nepomaha
Odpovědět
Profilova fotka
bet, vybrala sem si slevu na nakup 10% s jokerem na vyrobek 25% a plus jeste jednou slevou na vyrobek 25%, pak jeste v ty knizce byl bio chleba do pekarny za polovinu a zbytek kuponu rozdavam :-D juju, taky mas stejnej problem? No uf, ne ze bych ti to prala, ale uz sem myslela, ze mam zas neco extra :-N S bradavkama vubec nevim, nemam zadnej problem, musim to ted poradne zatukat :-N koukam na pesto verde alnatura z dm a zadnej konzervat ve slozeni neni, jenom bazalka, orisky, syry,olej, cesnek a morska sul. PETI, diky za vcerejsi tip na ten obchudek, koupila sem si nejaky pletovky od nobilisu a vykoupila jim vsecky flapjacky, kdyz byla ta sleva :-D
Odpovědět
Profilova fotka
juju, Saloos by moh bejt v DM ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Abro, a co když mě teď bude honit mlsná? ]-( :-D
Odpovědět
v dm maj salus..nejake oleje, bambucke maslo a eteraky eri, tak mozna ze v tom bude hrat roli pasterizace..?? =-)
Odpovědět
Profilova fotka
peti, vidis, jak ti setrim zdravi? Ted budes na mlsnou muset zapomenout :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
me zadny kupovany pesto nechutna, jenom domaci :-) vcera jsem zhledla kus britske verze "Jste to co jite" a ta ceska je proti tomu slabej odvarek :-D. Kdyz te pani dali na stul, co snedla za tyden, tak mela stul plnej hranolek a hamburgru a koly, v zivote jsem nic podobnyho nevidela. Prisaham, ze tam nemela nic jineho .... vlastne jo, toast s maslem, protoze jedine jidlo, kdy neji hranolky je snidane. Prej si dava hranolky s cajem (caj s mlekem) :-p. Jo, ale co me dostalo, ze ji poslali na zachod a britska "Cajthmanova" stala pred dverma toho zachodu s maskou na obliceji a rvala na ni, ze ten smrad citi i pres zavrene dvere :-D :-D. Pani pak vylezla s krabickou v ruce a pak nad tim obe sedely a "Cajthmanova" ji rikala: Smrdi to strasne, nema to barvu, je to plny tuku, neni tam zadna vlaknina, je to plny bakterii..... :-D :-D :-D. Ja vim, ze ze stolice se pozna hodne, ale tohle mi fakt teda prislo jako "humiliation" prvniho stupne, to bych fakt nedala.
Odpovědět
Profilova fotka
Ty jo, to je teda drsný, Josefko :-D To se divím, že do toho někdo jde :-D No a nevíš, jestli ta paní začla jíst i něco jinýho? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
to nevim, byla jsem akorat v posilce a skoncil mi cas na kole a nechtela jsem tam travit o hodinu dyl, takze jsem to nedokouokala .... ale typla bych si, ze ano :-D. Mela tam jeste sestru a kamaradku jako ze aby ji podporily a ty kdyz videly ten stul, tak rekly, ze tohle se teda zatraceni zmeni :-D :-D :-D Jo a jeste u toho stolu ji ta "Cajthmanova" rekla: Tak se koukni co ses (jakoze Jsi to co jis) - kupa odpadku =-) - to mi taky prislo dost drsny. A pak si ta pani lehla na zem a doktorka ji osahavala a vykrikovala: "Ja se borim o sadla, no ty jsi teda mekka atd .. :-D Fakt mi te pani bylo celkem lito.
Odpovědět
Profilova fotka
Hm, tak snad ji to k něčemu nakopne...
Odpovědět
Profilova fotka
abra :-D :-D ja mam kazdy tyzden nejaky novy priznak a vsetko konzultujem s mojim panom doktorom manzelom a ten sa na mna len stale usmeje a povie, ze je to normalne v tehotenstve. Minule som sa ho pytala, ze co sa v tehotenstve nevyskytuje, lebo asi od koznych problem, zazivacie, urologicko-gynekologicke, plucne, neurologicke, az po problemy s pohybovym aparatom (no proste vsetko) je v tehu vsetko normalne :-N mozno by sme mali vyhlasit anketu - aky proznak v tehu ste NEmali :-D 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
josefko =-) =-) =-) tyjo to je husty, nemyslim, ze takovy ponizovani lidi nekam nasmeruje teda :-( zlatej nas slabej odvar :-) juju, tak co me jeste nepotkalo za priznak? hmmm.... nooo.... jeste sem nemela infark :-D ale to asi prijde az bude mala abra na svete :-D Jo a na ty nehojici se rany fakt bezva pomaha ten krem s mesickem a levanduli, co mi tady holky poradily, tedko sem se vratila z plavani a ani po hodine ve slanym bazenu to nemam rozmoceny a vsecko se pekne zatahuje, takze super :-) akorat po tom zustanou jizvy, takze budu muset pak jeste poresit olejickama ty jizvy... ale na ty uz sem pripraveny, ty si na me neprijdou :-D a jdu si svarit ikea nealko glog :-D (slozeni nic moc, ale dobry to je moooc :-D )
Odpovědět
josefko, tak to je hustarna, ta reality!!! kdyz jste se baviloy o mliku, tak do me to ve svycarsku lili rano vecer a teda velmi mi to prospelo tehda, vratila jsem se zdravim hyrici :-D akorat ze to bylo cerstve nadojeny mliko, coz v nasich pomerech jaksi nic moc...
Odpovědět
holky, když vás čtu, tak se mám vlastně dobře :-N já měla akorát nevolnosti (bez zvracení, zato neustávající), jinak nic - žádné křeče, žádné tvrdnutí břicha, žádné vyrážky,... :-N :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?