Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Profilova fotka
hermi, to jednou nosni dirkou nalejvas slanou vodu a zaroven ti druhou dirkou ta voda vytika, ja sem teda trocha srabek, ze se utopim :-N :-N :-N
Odpovědět
Ahá, tak to je jiná, to chce asi fakt nějaký grif :-) Ale myslím si, že i to šňupání bude mít dobré výsledky.
Odpovědět
Holky, co si myslíte o elektrosmogu? http://www.ecomonitor.cz/zprava.shtml... http://severo.ceskestavby.cz/clanky/t...
Odpovědět
na joginsky vyplachovani nosu nemam :-D abro az se to naucis, dej vedet :-D
Odpovědět
fuj, ja si teda nemyslim ze je todle vyplachovani OK podle me to trochu narusuje tu nosni sliznici, ktera je dost jemna zalezitost...jako vincentku nebo nejaky kapky beru, ale taky bych to ani tady neprehanela, ale todle je dost brutus...
Odpovědět
fitne prodava tzv nosni sprchu, uz jsem to chtela pro m koupit,protoze se mu zanecujou sliznice a tohle by mohlo pomoct prijemny to asi zrovna nebude, rvat si vodu do nosu :-N http://www.biosfera.cz/fitne-nosni-sp...
Odpovědět
Profilova fotka
catf, na nosni sprchu sem se uz koukala, prisla me ale horsi nez to proplachnuti :-D rosi, sak to si taky nedelas kazdej den, a vyplachnout to muzes i vincentkou nebo treba bylinkovym odvarem, prave ze to o tu sliznici pecuje a je to prospesny :-) hermi, o tom sem teda neslysela, na to se zeptam m. on je v tomhle vylozene vedec :-D
Odpovědět
holky, měla bych dotaz... mluvila jsem s mamkou a říkala, že taťka má velké problémy s vysokým tlakem a teď i s cholesterolem :-( mohly byste mi (asi hlavně josefka) poradit, co bych jí měla poradit - s vařením a tak? jinak taťka si celý život drží pořád stejnou váhu (na cca 170 cm má asi 72 kilo), nepřejídá se, jí naprosto pravidelně, pohybu má dost v práci i doma (není typ na válení na gauči, pořád něco dělá)... snídá pečivo nebo chleba s máslem, uzeninou a sýrem, během dopoledne si v práci udělá čaj a k tomu tatranku, obědvá v práci v jídelně, odpoledne si dá s mamkou jedno kafe a k tomu tatranku nebo zmrzku nebo buchtu - podle toho, co zrovna je, k večeři co mamka uvaří a tak kolem desáté si ještě dává čaj a tatranku nebo zmrzku... nijak výrazně nevyhledává hodně tučná jídla, není milovník bůčku :-D, solí normálně (nikdy jsem ho neviděla si dosolovat jídlo, já solím málo a mamčina jídla jsou pro mě slaná akorát), pije málo (občas trochu vína, téměř žádný tvrdý alkohol, občas pivo), nekouří (a nikdy nekouřil), mamka teď navíc téměř přestala dělat smažená jídla :-| akorát nevím, jak na tom je se zeleninou a ovocem, mamka dává pokrájenou zeleninu ke každému jídlu (ne moc, ale dává), jinak si nemyslím, že by třeba sám šel a dal si mrkev...
Odpovědět
chaar - za vysokej tlak muze vetsinou stres a rodove dispozice, zvlast jestli je tvuj tatka stihlej a "hyperaktivni" (jako ze se nevali), tak se to potom dost spatne snizuje... Funguje na to cesnek, ale jinak co ja vim nic moc, pokud nebude jist veci s cholesterolem, tak si to telo stejne vyrobi, pokud je stresovaci typ...
Odpovědět
jinak jsem dneska byla u doktorky a prede mnou byla rada duchodcu, co se sli ockovat proti praseci, pak dosly vakciny a sestricka rekla ůzaplatpanbuh ze sme se toho konecne zbavili", sem se pak ptala sestricky, jestli se taky necha ockovat a ona se me zeptala, jestli sem strelena, ze si ted dala dohromady lupenku a nechce si to zase podelat nejakym blbym ockovanim, kterymu stejne neveri, pani doktorka mi rekla, ze mam virozu (mame to svorne s m), at pojidam C-ecko a hlavne si neshanim tamiflu jak nekteri jeji pacienti :-S :-S :-S
Odpovědět
Profilova fotka
ten clanek, co dostala butt jsem taky dostala, ale rozhodla jsem se ho smazat, protoze zhruba od pulky mi prisel jako hovadina. Byla jsem na vikend v Praze a koupila si ume ocet, tak jsem na nej zvedava :-) chaar, moje tchyne ma ten samy problem, nahlasila mi, ze ma vysoky cholesterol a vypadalo to, ze chce poradit - tak jsem zacala a ona mi po trech vetach rekla, ze nekde na internetu cetla, ze by stacilo, kdyby snedla denne jedno rajce :-N - tak jsem se prestala snazit. Jinak tvuj tatinek ji strasne moc sladkeho a tucneho (prestoze rikas, ze ne). V syrech a uzeninach je spousta tuku, v tatrankach a susenkach rovnez, navic tam muze byt trans tuk, ktery nejen zvysuje spatny cholesterol, ale rozvnez snizuje ten dobry. Kafe a zmrzliny jsou take tucne a nedelam si iluze o jidlech z jidelny. Ja bych mu doporucila ovesnou kasi k snidani - nejlepe s nejakyma seminkama a ovocem (zamerila bych se na maliny, boruvky a ostruziny), uvarenou ve vode, ne v mlece. Oves snizuje cholesterol. Nebo celozrnny hleb pomazany avokadem a s uvarenym vajickem (nemusi se ho bat, vejce cholesterol nezvysuje) Nepises, jaky pije caj a jestli pije kavu s mlekem. Pokud pije cerny caj, doporucila bych ho zmenint na zeleny a kdyby zvladnul omezit jednu kavu, tak by to taky mohlo pomoci. Kdyz ne, tak at ji nepije spolecne s jidlem (coz mam pocit nedela). Obed se mu asi nepodari zmenit ale doporucila bych aby mel vzdycky k obedu nejaky salat a nejedl cervene maso vic jak 1x tydne, kure tak 2-3x a ryby tak 3-4x a minimalne jeden den by mel byt vegetariansky, kdy se maso nahradi fazolema a cockou (take snizuji cholesetrol). Ostatne lusteniny by mely byt v jidelnicku minimalne 3x tydne - treba ve forme salatu. denni davka ovoce a zeleniny je 7-9porci (porce je velika asi jako jeho dlan) s tim, ze nepocitejte banany a brambory. Vyborna jsou jablka a celer, hodne bych zaradila cesnek, ktery take snizuje cholesterol. Mamka by mohla varit k veceri zeleninove polevky s pridanou cervenou cockou (tak do sebe dostane minimalne dve porce zeleniny) a k tomu muze byt treba celozrnny chleba. Nebo muze byt k veceri zeleninovy salat s kozim syrem a piniovymi orisky nebo losos (ci jina ryba) s troskou opecenych brambor a velkou porci zeleninoveho salatu nebo treba jidlo ala indie na bazi cervene cocky nebo treba i gulas, ale misto masa muzou byt fazole. Zkus dat mamce par receptu ze zdraveho vareni, treba zrovna catf tam ma super lehke recepty. Dopoledni tatranku by tata mohl vymenit za nejakou zdravou svacinku - treba bily prirodni jogurt s pridanym ovocem (bezvadne jsou maliny) a oriskama a treba i hrozinkama nebo kousek celozrnneho chleba s cizrnovou pomazankou (humusem) a k tomu zeleny caj misto kavy. Jestli tu kavu bude potrebovat, at si ji da pozdeji. Vecerni tatranku nebo zmrzlinu bych vymenila bud za cernou 70% cokoladu pokud je tu kvuli chuti na sladke a nebo za kousek ovesneho kolacku nebo ovoce. Jestli bude mit tatka problem s ovocem a zeleninou tak tady je par napadu - rano plna dlan malin v kasi (1 porce), ke svacine v jogurtu nebo k oriskum jablko (2. porce) k obedu velky salat (3. a 4. porce), vecer pred veceri jedna mrkev (5. porce), k veceri bud salat nebo polevka nebo vegetariankse jidlo (6. a 7. porce) a kdyz zvladne vecer jeste pomeranc nebo kiwi tak je hned na 8 porcich ovozel. Jo a vyhodit margariny (byva v nich trans tuk) a pouzivat maslo, ale malo. Misto masla lze pouzivat treba avokado nebo olivovy olej.
Odpovědět
josefko, moc díky, mamce to určitě všechno přepošlu :-) on je taťka na ty tatranky hrozně zatíženej, všichni vědí, jak moc je miluje :-N ale na druhou stranu je dost disciplinovanej na to, aby třeba aspoň nějakou vynechal :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
chaar, ja vim - nerikam nejist je vubec, ale 1 denne by mela stacit :-), fakt to neni nic zdraveho. Zdravi mame jenom jedno. Moji tete ted nasli nador na stitne zlaze - uz ji odoperovali. nastesti to bylo male a ohranicene, takze to snad jeste nikam neuniklo. Teta miluje sladky a koly a desne kouri - nemyslim, ze neco z toho vynechala. Ja tohle nechapu - ja bych to brala jako varovani a okamzite zmenila svuj zivotni styl. Tvuj tatka sice nema nic tak vazneho, ale pravdepodobne bude ve veku kolem 50 (plus minus) a zadelava si na infarkt - tak at si treba da za cil, ze od noveho roku (ted pred Vanocema asi nema smysl delat moc velke zmeny) vydrzi na nove diete po dobu treba 3 mesicu a po tech 3 mesicich at si necha zkontrolovat cholesterol. Pokud se snizi, tak at nasadi to, co mu nejvic chybelo, ale treba v polovicni davce - jenom jako pochutinu (treba pulku tatranky dopoledne ke svacine). Ja verim, ze za ty tri mesice si zaprve zvykne a za druhe, pokud mu ty zmeny pomuzou, tak se ani nebude chtit ke staremu jidelnicku vracet :-)
Odpovědět
fajn, všechno vyřídím a moc moc díky :-)
Odpovědět
chaar, zkus tatkovi koupit par sladkych veci z dm..treba 70% chilli tresnovou cokoladu nebo tam maj cokoladovy spaldovy susenky s pomerancem(ty jsou myslim s kokosovym tukem)... na ty ovesny placicky snad davala josefka nebo petuli nedavno do zdravyho vareni recept.. jinak na internetu je spousta receptu na americky cookies, do kterych krome spaldovy mouky muzes taky pridat ovesny nebo jahelny vlocky, horkou cokoladu, orisky apod. ..muj m je desne rad pece a je to hrozne jednoduchy syry by byly mozna lepsi typu cottage? a nebo kozi ..treba dora ma dobry kozi syry v ruznych konzistencich v typickych ceskych syrech jako je eidam je hromada tuku, to se pozna pri vareni(des a hruza) treba hermelin dela i kozi hermelin, nemam sice predstavu o mnozstvi tuku, ale to muzes porovnat ve slozeni krome ovoce a zeleniny bych do jidel zahrnovala vic obilovin(jahly, quinou, kuskus, bulgur), protoze zasyti a lustenin urcite bych rekla mamce, at vari pouze na trose masla nebo olivovem oleji, at nepouziva zadny rafinovany olej nebo margarin, ono ji to prinuti i vzhledem k cene to mnozstvi ubrat lehce orestovana zelenina jako mrkev, pastinak, brokolice, cuketa, tykev je skvela priloha snad skoro ke kazdymu jidlu a nebo nastavovat bramborovou kasi mrkvi a celerem z lustenin..bile fazole, zelena, cervena, zluta cocka, cizrna..jsou podle me nejchutnejsi...cervena a zluta cocka se hodi do smesi treba s ryzi, bramborem a zeleninou...zelena cocka je skvela jako priloha(klidne i studena, ve forme salatu s dresingem s limetkou a treba koriandrem), bile fazole jsou taky vynikajici studene v salatu, a cizrna jak do salatu, tak do tepleho jidla...tohle pisu hlavne proto, ze spousta lidi vnima lusteniny jako nejakou obycejnou mdlou prilohu(ala skolni pondelni obed), kdyz se studena nebo i tepla lustenina ochuti citronem nebo limetou nebo v kombinaci treba s bilym vinnym octem a nejakou bylinou a cesnekem, je to parada hlavne preju tatkovi vydrz, protoze to neni pro generaci nasich rodicu moc jednoduchy menit zajetou stravu
Odpovědět
tak cizrna určitě neprojde, mamka ji tuhle ochutnala a od té doby mi pořád vykládá, jak to je hrozně hnusný :-N ale čočku i fazole oba jedí :-)
Odpovědět
chaar, joo, s rodicema je sranda :-N .. ono hodne pomuze, kdyz ji treba ty pripravis a pozves je na obed, pak ani nepoznaj, ze cirznu snedli a oblizovali se az za usima
Odpovědět
já jím cizrnu lžičkou z konzervy, utloukla bych se po ní, zatímco mamce prý chutná jak zapařený ponožky :-N :-D my jsme ji dneska měli s kuskusem a kuřecím masem x-) x-)
Odpovědět
Jo, ještě ad Blondy: Jestli chceš, mrkni do diskuze Pharmatex - tam nás to řešilo víc. Jinak u mě MS dorazila cca po 60 dnech od vysazení, ale brala jsem HA jen 4 měsíce. Jako příčinu vidím i stres, tak buď v klidu a nenervuj se a naskočí to snad samo. A něco pro pobavení pro Rosi: Když jsem si takhle vynervovaná kupovala těhutest v lékárně v Olo. nestačila jsem se divit, když jsem se otočila. No, kdo za mnou nestál: Naše Fialová Inge - naštěstí bez cigára :-N. Život je boj :-D :-D :-D .
Odpovědět
allegria - šmankoty, to by mě trefilo, já jsem ráda, že už sem ju nějakej ten pátek neviděla :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Sákra, tak mě předběhli: http://www.novinky.cz/koktejl/180676-... :-D
Odpovědět
ja jsem ohledne zmeny stravovani u rodicu dost skepticka, pripada mi, ze pokud je to bezprostredne neohrozuje na zivote, tak tak budou zrat az do smrti :-S nicmene mamina ted mesic jesla kvuli operaci zdrave a zhubla 9 Kg :-. ale jak dlouho ji to vydrzi, cert vi, neustale ji delam nejakou instruktaz, ale je hrozne konzervativni...
Odpovědět
Profilova fotka
Allegrio, děkuju, určitě se tam mrknu! Dnes jdu k homeopatičce, tak mi taky něco třeba poradí ;-)
Odpovědět
Petuli, ještě Tě předběhli tady: http://www.biacek.cz/o-nas/
Odpovědět
Profilova fotka
catf, nechces to dat dohromady? :-) Ja budu lidem ordinovat jak maji zmenit jidelnicek a ty jim pak budes poskytovat prakticke recepty. A taky bys mohla poradat kurzy vareni :-) Co se tyce rodicu - moje mamka je ted uz v jidle skoro striktnejsi nez ja :-) a tata ji relativne taky dobre - ji, co mu mamka da a nestezuje si a sam kupuje cimdal tim kvalitnejsi jidlo. jedine ma zlozvyk nejist pravidelne a nedokaze se vzdat neochucenych jogurtu, ale jinak fajn. Zato muj bracha je pripad sam pro sebe 8-(. Umeocet je vybornej, stve me, ze ho tady nemaj :-|
Odpovědět
Josefko, byly byste s Catf dobrý tandem ;-) U nás jedno občanské sdružení sem tam pořádá kurzy zdravého vaření.
Odpovědět
Profilova fotka
ja jdu za 14 na kurz o tom, jak varit morske rasy - tak uz se tesim :-)
Odpovědět
Profilova fotka
jeeee josefko to sem musis pak napsat co jsi se tam naucila x-)
Odpovědět
Tak ja bych se na kurz přihlásila hned (po státnicích teda :-D ). Jinak co se rodičů týče, tak naši jsou v pohodě. Hodně se zajímají, jsou strašně konzervativní k éčkům, kontrolujou co kupujou, málo sladí a z 80 procent jí jen to, co si sami vypěstují. Maso, brambory, zeleninu, ovoce, vajíčka...atd. Levný nekvalitní žrádlo na kila se nekupovalo. Mamina je zdrav. sestra, tak na to byla pes. Ovšem někdy ty nedělní řízečky, ze kterých kapalo sádlisko... :-D. Tatínek jí taky zdravě, ale je tlustej, páč máma výborně vaří, ale ne moc. Fyzicky totiž maká (v práci aj na poli), alkohol nepije, tak to spálí. Akorát si jako manýr šedesátiletýho chlapa postavil luxusní udírnu a udí si tam jednou za uherskej rok maso, špek a buřty - no ale zas lepší, než kdyby si pořídil milenku, že? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
allegria to zalezi z jakeho pohledu na to koukas :-D - z tatovyho pohledu by milenka byla min toxicka a lepsi pro kondicku nez takovej burtik, ale na srdce bude zahul oboji - milenka = stres aby se na to neprislo, burt = tuk a vysokej cholesterol :-D :-D :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?