Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Profilova fotka
Těhotné ženy a virus H1N1 Jsem skutečně zneklidňován tím, že CDC, lékaři a média zdůrazňují, že by touto experimentální vakcínou měly být očkovány všechny těhotné ženy. Média opakují, že tato vakcína je vyráběna naprosto stejně jako vakcína proti sezónní chřipce a je proto bezpečná, ačkoliv tomu tak ve skutečnosti není. V Austrálii a na Novém Zélandu je dohromady 250 000 těhotných žen. Z nich bylo hospitalizováno na JIP pouze 66, což znamená incidenci 1 žena na 3 800 těhotných, čili riziko 0,03%. Těhotné ženy z těchto dvou zemí se mohou cítit bezpečné při vědomí, že mají 99,97% naději, že neonemocní natolik, aby musely být hospitalizovány na JIP. A proč skončilo na JIP oněch 66 těhotných žen? Studie z Austrálie a Nového Zélandu skutečně zjistila, že v souladu s poznatky americké studie, byly tyto těhotné ženy buď obézní nebo měly vážný zdravotní problém, který byl spojený s obezitou. K téměř stejným číslům došla i americká studie. Tam lékaři při svých úvahách připomínají, že nebyli schopni brát v úvahu, kolik těhotných žen užívá drogy nebo kolik jich žije v chudobě spojené s podvýživou vedoucí ke snížení imunity. Nicméně, pro těhotné ženy může znamenat speciální nebezpečí samotná vakcína. Vždy totiž patřilo k základním principům medicíny, že by se neměla očkovat těhotná žena s výjimkou extrémních případů ohrožujících život dítěte. V současné době jsme svědky dvou příkladů závažného porušení této zásady. Když byla uvedena na trh vakcína Gardasil proti HPV (lidský papilomavirus), doporučil její výrobce Merck, aby byla podávána těhotným ženám. Krátce po jejím zavedení byla tato nebezpečná praxe zastavena, protože se zvýšil počet potratů a počet novorozenců s vážnými malformacemi. Dnes je již dobře známo, že pokud se stimuluje imunitní systém ženy v průběhu druhého a třetího trimestru těhotenství, výrazně se zvyšuje riziko vzniku autizmu v ranném dětství nebo schizofrenie v pozdějším věku. Zvyšuje se výrazně pravděpodobnost poruch ve vývoji nervové soustavy a s tím spojených poruch chování u dětí. Zatímco studie u laboratorních zvířat přesvědčivě ukazují, že očkování poškozuje vývoj plodu, neexistují žádné podobné studie, které by prokazovaly bezpečnost vakcinace těhotných žen pro vývoj člověka. Hewitson se spolupracovníky zjistila, že vakcína proti hepatitidě B podávaná nyní v mnoha státech novorozencům, způsobuje při podání novorozeným opicím abnormální vývoj mozkového kmene. Touto vakcínou už byly očkovány desítky milionů kojenců, aniž by se v jejich tělíčkách vytvářely protilátky, navíc proti infekci, která je neohrožuje.
Odpovědět
Profilova fotka
Co všechno o vakcíně proti prasečí chřipce ještě nevíme? Zatímco americký kongres vyhlásil stav nouze umožňující lékařům zbavit se zodpovědnosti za následky komplikací po očkování touto novou vakcínou, pojišťovací společnosti v Austrálii odmítly pojistit lékaře, kteří budou očkovat z toho důvodu, že vakcína byla vytvořená příliš rychle a je tudíž stále experimentální. Sdělovací prostředky a představitelé oficiálních zdravotnických institucí opakovaně šíří ujišťování, že vakcína je bezpečná zejména proto, že je obdobná jako vakcína proti sezónní chřipce. Avšak co všechno ještě nevíme ani o této vakcíně, která je vyráběná po desítky let? O čem všem se stále ještě dohadujeme? Cožpak může někdo trvat na tom, že rtuť obsažená ve vakcíně proti sezónní chřipce je neškodná pro dětský organizmus? Tisíce rodičů dětí postižených autizmem jsou přesvědčené, že to byl právě thimerosal, který vyvolal vznik tohoto vážného postižení jejich dítěte. Kolik z nově zavedených vakcín přináší tragické a dosud nerozpoznané důsledky pro další a další generace? Zmíněná vakcína proti HiB je spojována s hrozbou onemocnění makrofágní myofascitidou a vážnou demencí již u dětí. Miliony mladých dívek byly očkovány vakcínou Gardasil; mnohé z nich zemřely, po mnoha měsících jako těhotné matky přicházejí o svoje děti, novorozenci se rodí s deformacemi svých tělíček. V médiích jsou lidé ujišťování o naprosté bezpečnosti a účinnosti vakcíny proti prasečí chřipce. Výsledky testování publikované v NEJM jsou velice instruktivní, protože ukazují, že testy bezpečnosti a sledování vedlejších účinků byly prováděné pouze 7 dní po očkování a to u skupin čítajících 15 osob! Gullian Barre syndrom, nebezpečná paralýza se může projevit za několik měsíců stejně jako křeče, poruchy chování a neurologické problémy u dětí. Je otázkou, proč vlády a jejich představitelé tak ochotně živí tuto paniku a strach z nemoci, která má velmi mírný průběh? Proč mluvíme o nutnosti povinného očkování každého muže, ženy a dítěte? Je také zajímavé, že autoři bezpečnostních studií vakcíny proti prasečí chřipce jsou zaměstnanci výrobce vakcíny CSL Biotherapeutics. A já jsem přesvědčen, že brzy uslyšíme i ujištění, že skvalen jako adjuvans MF-59 nebo ASO3 je nezbytný pro záchranu života. Co všechno ještě o vakcínách nevíme? Program masového očkování těhotných žen vakcínou proti H1N1 viru představuje v historii lidstva největší experiment na těhotných ženách a může vyústit do monumentální katastrofy. Russell L. Blaylock, Mississippi, USA (http://www.russellblaylockmd.com) překlad se svolením autora (na požádání autora) Anna Strunecká
Odpovědět
Profilova fotka
ja bych se nedala ockovat ani kdyby mi za to davali milion ]-(.
Odpovědět
Profilova fotka
josefko to s tim mirnym prubehem praseci chripky jsem vysvetlovala nedavno nasim, tady je toho haba ku a rozhodne na to narod nevymira, vetsina to mela ani o tom nevi, co jsem cetla na internetu informace tak je tam ze pokud clovek nema vylozene vazny problemy coz je maly procento tak se to ma nechat probehnout, vylezet, zustat doma, brat vitaminy a pockat az to prejde, kazda nova vlna chripky se strasne medializuje a panikari se, mluvi se o pandemii ale pritom na normalni chripku rocne umira spousta lidi, nevi se o tom a nikdo z toho nic nedela, me to vazne prijde jako rizena pnika ktera ospravedlnuje a umoznuje nacpat lidi vsim moznym svinstvem
Odpovědět
Profilova fotka
dalsi trapna otazka, holky je vitamin C v rajcatech? =-)
Odpovědět
josefko, skvele info, akorat ted z toho bude juju pekne vyjukana :-( k tomu mazani na noc..po myti tautropfen cisticim mlikem si nastrikam kvetovou vodu a na to nanesu ten "gel"..na celej oblicej vcetne oci, ale jinak vylozene ocni krem pouzivam jen na den(ted mam hauschku a zda se mi dobrej)
Odpovědět
Profilova fotka
ja bych bez kremu jit spat nemohla, uskrabala bych se =-)
Odpovědět
Profilova fotka
baby uz to mam v sebe takze radsej to neriesim. moj liecitel mi povedal, ze ak by to malo poskodit plod (2 a 3 trimester), tak psychicku stranku (a podla toho clanku to celkom sedi) ale uz sme spolu vymysleli kroky ako tomu snad predist x-) miamia podla paradajky obsahuju nejaky vit C ale neviem ci zrovna zimne nebio :-D obsahuju nejaky vitamin
Odpovědět
Profilova fotka
ja jsem juju chtela napsat, ale nesihla jsem to (musela jsem jit pracovat 8-( ). Ja ten clanek beru vazne, ale s rezervou, je to jeden hlas proti jinemu hlasu a zatim se nevi, kdo ma pravdu. Juju udelala to nejlepsi co si myslela a tak je to v poradku. Navic ona s tou artrozou je v te rizikove skupine, takze presne jak pise - lepsi to neresit a pripadne to resit s lecitelem. tezko rict, kdyby byla juju vystrasena kazdy den, aby neco nechytla, tak to taky neni zrovna nejlepsi pro mimi - rekla bych, ze juju zvolila pro ni mensi zlo vtomhle pripade.
Odpovědět
Profilova fotka
me hrozne stve, ze z nas delaj takovy pokusny kraliky 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
juju dekuju :-) no koukam ze behem lecby mms si clovek moc ovoce a zeleniny neuzije :-N taky me to josefko stve, bohuzel je to bezna praxe, uplne me polil pot kdyz jsem cetla o moznem povinnem ockovani 8-(
Odpovědět
Chaar, ale Ty máš chlupaté bříško kvůli těhotenství, ne? ;-) Na noc jsem se nemazala do nějakých 25 let, pak jsem si navykla na olej a nemůžu jinak, pokud se nenamažu, nejprve se vysuším (mám šupinky a pocit stahování) a ráno jsem trochu mastná. V ajkém věku jste začaly používat oční krém? Pokud jsem o HA nestála sama, dr. mi ji nenutil (a to jsem nikdy neměla pleť moc extra). On naštěstí celkově respektuje mé názory a rozhodnutí. Ale po tom, co tu čtu, začínám být naštvaná na svého alergologa - vůbec mi neřekl, čeho bych se s tím astmatem měla vyvarovat - je to ještě něco krom mléka a banánů?
Odpovědět
Článek se načítá
Abro, na jiné diskusi jsem se dočetla, že laky Alverde už zase jsou.
Odpovědět
Profilova fotka
baby ktore sme vlastne teho? nejaka som popletena. abro, chaarl a ja alebo niekto iny? inak dik ze ste take starostlive ale naozaj som sa definitivne rozhodla, az ked mi to pekne cele vysvetlim moj liecitel a on povedal chod do toho, kedze si rizikova z hladiska chorob, krajiny a stylu zivota ale na druhej strane vystrihal pred moznymi fyzickami poruchami a s tym mi pomoze - tiez hovoril, ze psychicky stav zeny je velmi dolezite pre vyvin dietata a poradil mi citanie biblie - Lukasovo evanj x-) (pre ateistky asi ziadna rada) ;-)
Odpovědět
herminko, ocni krem mam tak od 29 s tim, ze jsem ho zacala kupovat spis kvuli kruhum pod ocima a unavenym ocim po praci..takze jsem sla do gelu...vrasky se mi jeste nedelaji a hodne hutne ocni kremy mi kolem oci poradne nezaschnou ja jsem taky byla presvedcena, ze se musim mazat, ale bylo to spojene hlavne se spatnym cistenim pleti(mydlovy prostredek plus pletovka s alkoholem)..ted, co pouzivam cistici mleko nebo lavovku a kvetovou vodu, nemam vubec pocit suchosti a pres den pouzivam lehky rakytnikovy krem(je hodne ridky) a na celo jenom ten tautropfen hydratacni gel a na oci hauschka krem, na vecer ten hydratacni gel na cely oblicej(zase po kvetovy vode) mivala jsem driv po naneseni malo mastnyho kremu vysusenou plet kolem nosu a ust(a desnej simravej pocit) a to ted uplne vymizelo, pritom ten rakytnikovy krem neni vubec hutny - podle me to chce spis hydratovat nez vylozene mastit - rekla bych, ze jestli mas rano hodne mastnou plet, ze neni neco uplne dobre zkouselas pockat 20minut po myti a nemazat a videt, jestli si plet dovyrobi, co mytim ztratila? myslim, ze to funguje a co k myti pouzivas?
Odpovědět
Profilova fotka
ja nevim od kdy se mazu - moje mamka me nutila mazat se celkem brzo, rekla bych, ze urcite tak od 20, mozna 22 nejpozdeji. Stejne mi to nepomohlo, narozdil od catf mam vrasek, ze bych je mohla rozdavat :-( - nechce nekdo - catf????
Odpovědět
josefko, ja te videla uz trikrat a zadnejch vrasek jsem si nevsimla(a blbe vidim jenom na dalku :-D )
Odpovědět
Profilova fotka
krem na oci uz tak od 25ti nejpozdej od 30ti bych rekla :-)
Odpovědět
Profilova fotka
no catf, bud to bylo tim, ze jsme vzdycky sedeli ve spore osvetlene restauraci a nebo by sis mela nechat dat prohlidnout oci i na blizko :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
josefko urcite prehanis :-D
Odpovědět
Profilova fotka
bozinku, ja uz radsej nenapisem nic, lebo stale nieco dopletiem, ako skoro vsetko v tom prispevku predtym :-S ja mam mimicke ocne vrasky a moja kozmeticka mi povedala aby som sa tolko nesmiala :-D pouzivam len Weledu ruzovy ocny a cez leto ked som sa opalila, tak mi ich bolo poriadne vidno, tak som si kupila chemiu na vrasky, ale drzalo ma to len tyzden a teraz krem kysne v krabicke a rozhodla som sa ze aj vrasky maju svoje caro 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
mia ani neprehanim, mam to jako juju - me uz jako male jedna mamincina kamaradka kosmeticka rikala, at se furt tak nerehnim, ze budu mit vrasky - no mela pravdu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ja se taky furt krenim, mam dve velky vlasky od smichu ale jinak zatim dobry
Odpovědět
Profilova fotka
za to mam pory jak pecky a jsem porad mastna jak skvarek :-N
Odpovědět
holky, uklididnim vas, ze mam koélem oci taky vrasky kdyz se rehnim, mne se ty od smichu ale libi :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ja se radsi budu krenit s vraskama nez se ksichtit bez nich :-D
Odpovědět
tak to ja se furt tvarim dulezite, takze u me dobry :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
to ma sdobry, me to nikdy nejde a kdyz mam neco vyridit tak me nikdo nebere vazne :-D
Odpovědět
vidis, a ja mam zas opacnej problem :-D
Odpovědět
já mimické vrásky téměř nemám, ale mojí mamce se začaly vrásky dělat až někdy k padesátce, takže to mám asi po ní :-) dřív jsem oční krém používala (chemii), ale když jsem přešla na přírodní, tak jsem se ještě k očnímu krému nedohrabala :-N koupila jsem si nějaký od alverde, ale je cítit po medu a to já nerada, takže je na poličce a nepoužívám ho |-| hermi, břicho mám chlupaté od narození, resp. jsem chlupatá celá - mamka říkala, že když jsem se narodila, byla jsem chlupatá jako opička a bohužel mi to zůstalo :-N ty chloupky jsou celkem jemné, ale bohužel černé, takže je to hrozně vidět :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?