Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Profilova fotka
smarja tady je zase zima to je sileny, venku mlha, a do toho jsem po tom MMS desne unavena, ja bych se zahrabala ke krbu a prospala nejradi celou zimu :-) ted varim ryzi a prohlizela jsem to jestli je prava :-D :-D
Odpovědět
abro, dneska nám sestřička na cvičení doporučovala na otoky přestat solit... jinak že se prý s tím nic moc dělat nedá :-N případně na takový ten pocit "těžkých" nohou pro těhotné je buďto Lioton 100000 (což zřejmě nepřipadá v úvahu :-D) nebo kaštanový gel od Nobilisu: http://www.nobilis.cz/index.php?lang=...
Odpovědět
abro, nekde jsem cetla, ze je na to dobrej jablecnej ocet ;-) to bych videla jako nejmin zavadny mimochodem, nobilis ve slozeni neuvadi vsechny srajdy, ktery do toho davaj..neni to stropro prirodni, pouzivaj emulgatory a konzervanty neprirodni(uz jsem se u nich pekne spalila, krome eteraku a stopro oleju a kvetovejch vod nekupuju nic)
Odpovědět
catf, když ona ta sestřička Nobilis prodává, takže ho samozřejmě doporučuje :-D jako zcela přírodní :-|
Odpovědět
Profilova fotka
abra viem ze weleda ma venadoron ci ako sa to vola na podobne problemy, ale nikdy som to nevyskusala. Inak dostala som reakciu na vakcinu :-( mam 37,5C, zimnicu a bolia ma svaly na celom tele. bozinku, hadam, to babatku neublizi, velmi sa bojim ;-(
Odpovědět
juju, tak to je mi líto, tak snad to bude ok ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
juju to by bude ok, pokud vim tak horecka a zimnice je docela bezna reakce na ockovani, aspon mi to rikali kdyz jsem si zjistovala ockovani kvuli libankam, nastesti jsem je potom nepotrebovala
Odpovědět
Profilova fotka
chaar, kastanovej gel vypada dobre, to bych zkusila, dikec za tip :-) tu sul moc nepouzivam, skoro vubec (prijde me i pecivo z obchodu presoleny, jak nejsem zvykla :-N ) no a lioton ani nahodou, hadas spravne :-D :-D catf, to mas pravdu, ze na netu nobilis nekdy nepise plny slozeni, to me taky vadi ]-( a ten jablecnej ocet, no, m. ho nemuze ani videt, jak mu smrdi a jeste kdybych si to namazla na nohy, tak nevim nevim :-D :-D :-D
Odpovědět
petuli o tom pecivu jsem to uz slysela od doktoru, ale zase je to podle me individualni... ja tady ty poplasny veci beru s rezervou, podle me pokud varis z jednoduchych veci, nekupujes kraviny typu krabi tycinky a kukuricny polystyreny, tak to nemuze byt spatne...u komercniho peciva si dam jednou za cas radeji bily, pac celozrnny je bud obarveny nebo zahumuseny, pecivo se ale snazim co nejvic vlastni nebo bio zitny... no nic, jdu varit gulas :-) zahustuju ho jen cibuli a rajcatama x-)
Odpovědět
Profilova fotka
juju, to je bezna reakce, neboj, bude to dobry. petuli, s tim pecivem jsem na tom s nazorem podobne jako rosina. navic mi to prijde fakt uz prehanka, Kdyz si vezmu, na co je nase telo prizpusobene, co se vlastne jedlo nez se vynalezly vsechny tyhle rafinace, kde jsou nejvic ulozene vitaminy a mineraly (ve slupkach), tak mi to prijde fakt uz dost pritazene za vlasy. a btw, to ze telo neumi vyuzitvit a mineraly z potravy je nehorazna blbost, z ceho jineho bychom je tedy meli ziskavat???? Chapu ten duvod, ze ve slupkach jsou necistoty - to je bohuzel fakt, ale fakt nesouhlasim s tim, ze celozrnne je mene zdrave nez bile (rafinovane). Mimochodem, cast vlakniny, ktera je v celych zrnech se nerozlozi a projde strevem jako brousek a vycisti ho. Pokud se neco usazuje, tak jsou to vyrobky z bileho peciva - vzdyd si zkus v ruce pomackat bily rohlik a nejaky pravy celozrnny - ten bily se ti slepi dohromady, tak nejak podobne to funguje ve strevech. Ta cast vlakniny, ktera je rozpustna vyzivuje strevni bakterie (hlavne ovesne a pohankove vlocky). Souhlasim s tim, ze by se mozna mela omezit psenice, ktera je desne vyslechtena a moza by neuskodil navrat ke kamutu nebo spalde, mozna i zito ted uz zacina byt slechtene, to nevim. A posledni vec - pokud se neco ve strevech stepi na jednoduche cukry, tak je to bila mouka - a to zatracene rychle. rekla bych, ze tenhle pan jde trochu za senzaci. Taky se me nedavno kdosi snazil presvedcit, ze enzymu mame v tele jen omezene mnozstvi a ty po case dojdou a pak uz nejsou - nejakej pan na tom zalozil svou karieru, celkem uspesne prodava enzymy jako doplnky stravy :-D
Odpovědět
tak ono všechno je dneska business a když někdo napíše knížku nebo článek a opře se tam o nějaké "studie" nebo "fakta", tak přesvědčí spoustu lidí... stačí použít dostatečné množství čísel a odborných výrazů :-D manželův bratránek jednou udělal na VŠ takový pokus - připravil si totální historickou blbost, vykonstruoval k ní argumenty a důkazy, předstoupil před třídu svých spolužáků - historiků a během půl hodiny je přesvědčil, že to je pravda :-N
Odpovědět
Profilova fotka
to je presne, jakykoliv vyzkum se da udelat na prani :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
uz mi je lepsie :-) k tomu pecivu a pod, mu vacsinou nakupujeme takmer vsetko bio - uz sa nam zoparkrat pokazilo sakradrahe maso ]-( ale inak si radsej kupim nebio celozrnne pecivo ako bio biele - to biele mi chuti len ako pochutka bez zivin - a znecisteniu sa nevyhnu ani bio potraviny, kedze vela zlych veci je vo vzduchu, vode a pode, takze by som to celozrnne a znecistenie az tak neriesila - je to ale moj nazor. baby praktizujete niektore tu hauskovu metodu, ze navecer sa nicim nenakremujete?, resp. ake s tym mate skusenosti?
Odpovědět
juju, tak to je fajn, že už je líp :-)
Odpovědět
jinak dneska jsem zůstala zírat, šla jsem kolem okýnka, kde prodávají párky v rohlíku, byla tam ženská s kočárkem - tomu dítěti mohl být možná tak rok... a ona kupovala 2 párky v rohlíku a jeden cpala tomu miminu |-| :-S
Odpovědět
Profilova fotka
juju, ja to tak praktikuju asi pul roku a dobry. VYsusena nejsem, ale v CR to delat nemuzu, jak je tam ve vode moc chloru, tak me to desne vysusuje a musim se lehce necim namazat
Odpovědět
juju, ja to skoropraktikuju...na noc si davam tautropfen rakytnikovej gel..k gelu to ma daleko, je to spis takova voda, ktera hydratuje...driv jsem se mazala spoustou kremu na vsechny ruzny casti obliceje a ted na noc nedavam ani krem na oci
Odpovědět
Profilova fotka
fakt nedavas ani krem na oci???? ty jo, ja si to zatim jeste netroufla - jenom obcas kdyz zapomenu.
Odpovědět
Ahoj holky, chtěla jsem se jen zeptat, jestli nevíte o nějakém šetrném laku na vlasy bez silikonů. Používám teď Al Verde šampon a pivo jako tužidlo a jsem moc spokojená. Jen mám v tomhle vlhku občas problém a s krepatýma vlasama co sem tam vylejzaj a potřebovala bych to uplácnout lakem. Díky moc. Jinak k té mé kauze MS - psala jsem to už do diskuze o Pharmatexu, že jsem odmítla hormonální stimulační bombu a poprosila Dr. ať nechá tělu ještě měsíc čas a ve zprávě mám napsáno, že odmítám léčbu a s riziky souhlasím... ]-(. Přitom mě Dr. odbyla za 2 minuty - hned po tom, jsem řekla, že HA už nechci...
Odpovědět
Profilova fotka
allegria, proc k takovy mudre chodis? Ta by me tam uz vickrat nevidela teda... S tim lakem, ja taky pouzivala alverde, ale ten se ted uz prej nejak nevyrabi, prodavacka rikala, ze prej byla vyroba zatim zastavena a nevi kdy bude, takze pouzivam lak od lavery, je uplne stejnej (i stejne voni) a maj ho ted v akci lak+sprchac za 180kc, jinak stoji kolem 200 :-|
Odpovědět
Abra: Protože už je to moje třetí Mudra a pořád narážím na problém HA. Doufala jsem, že téhle můžu už konečně věřit a zas nic... Prostě mladá studentka, která HA nechce pro ně není lukrativní, tak mě odbejvaj a chtěj mě pomocí HA děsně léčit - dokonce i když moje předchozí Mudra viděla jednoho beďara u ucha, tak mi HA nutila - prej na úpravu akné a taky na chloupky - a to mám chloupků pár akorátže tmavších - páč mám tmavěhnědý oči i vlasy a jsem celkově středomořskej typ - prostě si jen neholím ruce - (právě proto, že skoro žádný chlupy nemám) - ale za braní HA by to prej stálo, atd... :-D
Odpovědět
Jo, tehdy, když mi pomocí HA, chtěla upravovat ten jeden pupínek, tak jsem jí řekla, že se upravím sama, tím, že nebudu na koleji tolik chlastat, ponocovat a cpát se v noci mastnou pizzou a sahat si mastnýma špinavýma prackama na obličej, nebo posedávat u táboráku a spát pod širákem atd. :-D Prostě studentskej život ve dvaceti na koleji byl na pleť náročnej, no :-D
Odpovědět
Profilova fotka
allegria co kdybys u mudry rekla ze po HA zvracis a je ti spatne? me to teda, delalo skoro u kazde, sedelo mi fakt jenom asi dva druhy a priserne mi otikaly nohy, treba te pak necha na pokoji =-)
Odpovědět
all, teda léčit chloupky HA, to jsem ještě neslyšela :-D to bych potřebovala nějakou koňskou dávku, manžel má ze mě srandu, vždycky když se podívá na mé chlupaté břicho :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ja brala HA roky a stejne jsme porad jako simpanz :-N :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Já jsem věděla, že to josefka rozsekne :-) Díky za konzultaci :-) , dneska budou placky z krup a adzuki, tak si je dáme bez obav :-D Juju, taky večer nemažu, max. si jednou týdně dávám přes noc růžovou masku. Stahování nepociťuju, ani bezprostředně po mytí, končím teda nastříkáním tonika, ale řekla bych, že si pleť na to navykla, ze začátku jsem měla dojem, že to nepůjde. Ale stačilo pár dní.
Odpovědět
Profilova fotka
nadmerne chloupky (oblicej a bricho a kolem prsou) muzou byt znakem tzv PCOS (coz je v aj polycystic ovarian syndrom) - tvori se cysty na vajecniku, muze to vest k neplodnosti nebo chirurgickemu odstarneni vajecniku. je to pusobene hormonalni nerovnovahou, ktera muze byt zpusobena mnoha pricinama. Jako lecba se pouziva HA - tak tolik k tem chloupkum. Allegria, ja bych Mudr rekla, ze uz planujes deti, ze zadnou HA nechces nebo bych rekla to same, co Mia - je to fakt hnus. moje Mudr. mi nastesti nikdy nic nenutila. V pristich nekolika prispevcich sem nakopiruju clanek, kterej mi prisel o praseci chripce. Je to dlouhy, ale zajimavy, tak se nenechte odradit.
Odpovědět
Profilova fotka
Co nás naučila velká pandemie prasečí chřipky nebo Co nám říká velká pandemie prasečí chřipky „Zkušenost a historie nám ukazují, že lidé a vlády se nikdy z dějin nepoučí...“ G.W.F. Hegel Sleduji vývoj názorů na nebezpečí „pandemické“ H1N1 chřipky od prvních případů této infekční nemoci v Mexiku v březnu 2009. V průběhu této studie jsem použil jako zdroje mých informací prestižní odborné časopisy, údaje z Centra pro kontrolu nemocí (Center for Disease Control – CDC) a uznávané učebnice virologie. To proto, že s použitím takových zdrojů je možné integrovat a korelovat dřívější zkušenosti s epidemiemi a pandemiemi. Jak uvidíte, značná část mého materiálu pochází z oficiálních zdrojů v USA, jako jsou CDC, Národní ústav zdraví (the National Institute of Health – NIH), Národní ústav pro alergii a infekční nemoci (the National Institute of Allergy and Infectious Diseases - NIAID) a renomovaný lékařský časopis New England Journal of Medicine (NEJM). Na samém začátku, dokonce ještě před tím, než Světová zdravotnická organizace (WHO) vyhlásila 6. stupeň pandemie, spustila skupina vědců poplach, že se může objevit strašná a smrtící pandemie, kterou očekávají již po celou polovinu století. Je přirozené, že výrobci vakcín dělali všechno pro to, aby mohli živit tento strach a tiše připravovali jednání s WHO, aby byli mezi těmi, kteří budou vybráni pro výrobu a dodávky „pandemických“ vakcín pro svět. Je zjevné, že posvěcení WHO by mohlo zajistit zisky ve výši desítek miliard. Jakmile se infekce prasečí chřipky začala šířit v USA a pak i v dalších částech světa, začaly se ukazovat její zvláštní rysy. Ti, kteří se narodili před rokem 1950, zjevně vykazovali vyšší stupeň odolnosti k nákaze, zatímco pro osoby ve věku 25-40 let se tato infekce jevila poněkud více patogenní. Oficiální zdroje brzy prohlásily, že nemoc je v porovnání se sezónní chřipkou obzvláště riziková pro těhotné ženy. Jak uvidíme později, toto byla grandiózní lež. Jakmile byla vyhlášena pandemie, virologové testovali potenci viru pomocí konvenčních metod, což znamenalo nakažení pokusných zvířat – fretek. Zjistili, že se jedná o virus typu H1N1, který není o nic víc patogenní než běžná sezónní chřipka i přesto, že dokáže proniknout poněkud hlouběji do plic. V žádném případě nedosáhl patogenity viru H1N1 z let 1917-1918. Nenapadal jiné tkáně a co je mimořádně důležité, neinfikoval mozek. Následně bylo třeba otestovat schopnost viru šířit se v populaci. Výsledky těchto testů byly poněkud kontroverzní, nicméně nejlepší získané důkazy svědčily o tom, že virus se nešíří mezi lidmi příliš dobře. Studie CDC zjistila, že v rodině nakaženého pacienta bylo infikováno pouze 10% jiných členů rodiny, což je velmi nízká nakažlivost. To bylo později potvrzeno i ve studii hodnotící zkušenosti ze státu New York, kde se nakazilo pouhých 6,5% populace, což bylo velmi vzdálené od předpovídané 50% nakažlivosti, před jakou varoval prezidentský výbor poradců pro vědu a technologie (President’s Council of Advisors on Science and Technology – PCAST). Je velmi poučné připomenout si, že v průběhu epidemie z let 1917-18 byla infikovanost prasečí chřipkou v USA 30%. Předpovídalo se také, že 1,8 milionů lidí bude potřebovat hospitalizaci a 300 000 osob by mohlo skončit na jednotkách intenzivní péče (JIP); že nemocnice budou přetíženy a že JIP nebudou mít dostatek lůžek pro všechny nemocné a umírající. Počet lidí, kteří by mohli zemřít, se v USA odhadoval na 90 000. Denně jsme dostávali zprávy o tom, že na chřipku umírají mladí zdraví lidé, nejenom ti, kteří mají nemocné srdce, cukrovku, rakovinu a jiné nemoci s oslabením imunitního systému. Podobné předpovědi se rozšířily i na Austrálii a Nový Zéland. I tyto státy začaly hlásit nárůst nových případů H1N1 a očekávání zvýšené potřeby hospitalizací v průběhu nadcházející zimy. V poslední době se objevily dva hlavní články v NEJM, které analyzují zkušenosti z hospitalizace pacientů s prasečí chřipkou jak v USA, tak v Austrálii a Novém Zélandu. Tyto velmi zajímavé studie bych rád analyzoval, protože se ukazují dramatické rozdíly mezi tím, co odhaluje věda a mezi tím, co se šíří ve sdělovacích prostředcích. Jak uvidíte, virus H1N1 je velmi mírný pro 99,9% populace.
Odpovědět
Profilova fotka
Zkušenosti z Austrálie a Nového Zélandu Země na jižní polokouli již prošly zimním obdobím, ve kterém se očekával vrchol chřipkové infekce. Epidemiologové i virologové jsou překvapeni, jak je tato chřipková pandemie na jižní polokouli mírná s relativně malým počtem úmrtí a hospitalizací ve většině oblastí. Studie publikovaná v NEJM 8. října 2009 označená jako studie AZIC zjistila, že z populace 25 milionů obyvatel bylo na JIP umístěno 722 pacientů s potvrzenou nákazou virem H1N1. Protože CDC a další zdroje uvádějí, že hlavním smrtelným nebezpečím hrozící chřipky je virová pneumonie, zmíněná studie analyzovala počet osob hospitalizovaných s virovou pneumonií za posledních pět let a zjistila, že v roce 2009 to bylo pouhých 37 pacientů, zatímco v roce 2007 jich bylo 69 stejně jako v roce 2008. Potřeba hospitalizace na JIP se vyskytla u jednoho ze 35 714 pacientů, tedy neuvěřitelně nízké riziko 0, 0028%! Byli to převážně lidé ve věku 25 - 49 let, kteří měli astma nebo jinou plicní chorobu. Nejvyšší procento nutných hospitalizací na JIP bylo u skupiny děti od narození do jednoho roku, kde byla zaznamenána i nejvyšší úmrtnost. Je zajímavé, že právě kojenci v tomto věku velmi špatně odpovídají na očkování jak proti sezónní chřipce, tak na vakcínu proti viru H1N1. Jedna z největších studií zjistila, že děti mladší než čtyři roky nezískávají po očkování proti sezónní chřipce vůbec žádnou imunitu. Stejně tak studie NIAID dokončená v současné době uvádí, že 75% dětí mladších než 35 měsíců nezískává po vakcíně proti H1N1 žádnou ochranu a u skupiny dětí ve věku 3-9 let se nevytvářejí protilátky po tomto očkování u 65% dětí. Očkování proti sezónní chřipce doporučuje CDC a NIH jako ochranu k zajištění lehčího průběhu při nákaze H1N1 (obdobně jako u nás hlavní hygienik – pozn. překladatelky). Je proto důležité vědět, že podle kanadské studie zahrnující 12 milionů osob zvyšuje očkování proti sezónní chřipce riziko onemocnění prasečí chřipkou na dvojnásobek a způsobuje v případě nákazy mnohem vážnější průběh. V současné době většina zdravotnických autorit souhlasí s tím, že varianta viru H1N1 je zcela mírná, že u většiny osob (99,99%) má onemocnění krátký a mírný průběh. Jako lékař vím, že každá smrt znamená tragedii. Americká studie zjistila, že nejvyšší pravděpodobnost úmrtí se vyskytuje u lidí nad 65 let, kteří měli vážné zdravotní problémy již před nákazou. Jedním z opravdových překvapení této i americké studie bylo zjištění, že mezi nejvážnější rizikové faktory vedoucí k nutnosti hospitalizace na JIP patří obezita. Obézní lidé byli hospitalizováni šestkrát častěji než lidé s normální váhou. Obezita má prokazatelnou rizikovou roli i u dětí i těhotných žen, jak si dále ukážeme. To nebylo ve sdělovacích prostředcích nikdy uvedeno. Obezita je spojena s vyšším výskytem metabolického syndromu a s rezistencí vůči insulinu, což zvyšuje riziko vážného průběhu infekční nemoci a to i při nákaze virem s mírnou patogenitou.
Odpovědět
Profilova fotka
Americké zkušenosti Ve stejném čísle NEJM z 8. října 2009 je publikovaná studie z USA, ve které jsou zhodnocené údaje z 24 amerických států, ve kterých došlo k rozšíření infekce variantou H1N1 viru. Musíme si uvědomit, že na rozdíl od většiny chřipkových epidemií v USA tato epidemie začala brzy a na konci září se přiblížila k vrcholu s tím, že na konci října by se měl počet nemocných snižovat. Studie zahrnuje 13 217 případů infekce s 1082 hospitalizovanými pacienty. Z hospitalizovaných pacientů mělo 83% jiné vážné zdravotní problémy, takže z 24 států to bylo 292 lidí, kteří onemocněli pouze nákazou virem H1N1 natolik vážně, aby museli být hospitalizováni. Pouze 67 osob z desítek milionů lidí ve 24 státech skončilo na JIP. Z těchto 67 pacientů 19 zemřelo, přičemž 67% z nich mělo jiné vážné onemocnění. Z 24 států USA zemřelo tedy pouze 6 pacientů, kteří byli před nákazou virem H1N1 považování za zdravé. Je toto důvodem a ospravedlněním pro zahájení masivní očkovací kampaně? Pacienti, kteří zemřeli, byli buď staršího věku nebo jim byla podávána antivirotika později než za 48 hodin od začátku nemoci. Nebyla nalezena žádná korelace v souvislosti s očkováním proti sezónní chřipce. Ti, kterým byla podána antivirotika (tamiflu nebo relenza) v průběhu prvních 48 hodin tak zpravidla nezemřeli. Zjistilo se také, že úmrtí v důsledku infekce virem H1N1 je v korelaci se zvyšujícím se věkem. Porovnání úmrtnosti po infekci H1N1 (14,3%) a při sezónní chřipce (16,2%) ukazuje, že více pacientů umírá po onemocnění sezónní chřipkou. A co se týče dětí, které jsou hlavním terčem obav ze strany masově sdělovacích prostředků a vládních agentur? Tato studie zjistila, že 60% hospitalizovaných dětí mělo jiné zdravotní problémy a 30% bylo obézních. Předchozí studie CDC uvádí, že 2/3 dětí, které zemřely, měly neurologické problémy nebo plicní onemocnění jako např. astma. To ve svých důsledcích znamená, že z populace 301 milionů obyvatel zemřelo 34 zdravých dětí. Podle údajů CDC zabila sezónní chřipka v loňském roce 116 dětí. Je ironií, že v roce 2003, kdy bylo zavedeno očkování malých dětí proti sezónní chřipce, zvýšila se průměrná roční úmrtnost na chřipku oproti letům 1999-2002 sedmkrát! To není nic překvapujícího protože víme, že rtuť ve vakcínách potlačuje imunitu.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?