Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Josefko, píšu mléko, ale myslím tím mléčné výrobky obecně, tj. právě jogurty a sýry. Mléko jako takové by do mě museli nalévat násilím, ani trošku mi nechutná :-p Právě že mi připadalo, že to ten alergolog věděl, ale vůbec mě na to neupozornil. Ale jako plus beru, že posledního cca 3/4 roku až rok jím mléčného daleko méně než dřív. Na avokádo tu byla spousta lákavých receptů, ale nevím, kdy ho mám jíst - abych si nechtěla pochutnávat na nezralém nebo ho naopak nenechala shnít. Lesnamacicko, to by mě taky zajímalo. Máme v obýváku koberec, který míval smetanovou barvu, ale teď je spíš došeda :-| Jediná eko rada, kterou znám, je vybouchat ho pořádně na sněhu, až bude. Měla jsem to v plánu už loni v zimě, ale když bylo dost sněhu, manžel zrovna neměl čas a sama bych ho neutáhla :-|
Odpovědět
Profilova fotka
herminko, aha, promin, ja cetla moc rychle. Na omak by melo byt mekke, ale ne tak, ze do nej promacknes diru. Asi jako dobre zrale kiwi nebo broskev jak pises. Kdyz ho koupis tvrde, zmekne vetsinou tak za 4 dny - ja ho vzdycky necham shnit :-| ... uz jsme se zaprisahala, ze ho kupovat nebudu.
Odpovědět
herminko, avokado se da sehnat i zrale, byva takove purpurove(je cca o 40% drazsi) jinak nezrale avokado dej na okno a musi byt na omak hoodne mekke a cele rovnomerne..kdyz ho zmacknes, tak by v tom mel ten otisk chvili zustat vetsinou hnije od stopky, zacne cernat mne trva nekdy i 14 dni, nez dozraje uplne, bohuzel co avokado, to jina zralost a neda se to rict presne - mam pocit, ze ty vrascitejsi druhy zrajou rychleji, nez ty uplne hladke ja kupuju alespon dve az tri najednou, prave proto, ze to dozravani se lisi, tak abych je mohla brat postupne :-D ..taky se mi totiz stavalo, ze jsem cekala cekala a pak proste nebyla prilezitost a shnilo
Odpovědět
Profilova fotka
josefko dekuju, v tom pripade sem uplne v klidu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Jsem opět navnaděná na avokádo x-) A to ve fazolovým salátu s tuňákem a cherry a olivovým olejem x-) x-) Zaregistrovaly jste v DM Alverde krém na ruce s brusinkami? M. voní víc, než měsíčkový, tak ho používám doma, je takový voňavější. Má být i třpytivý, ale nic takového nezaznamenávám :-) Jak jsme tu řešívaly holení a krémy či gely, tak už je výběr. Má např. Logona, Alva (ten má teď m.), Weleda - tu zkouším já, je to tužší krém, příjemně vonící, mám dojem že i Lavera. Jsem nadšená z knížky Radost ze zdravých dětí (ne, že bych ji potřebovala, nejsem v klubu ;-) ), jsou tam krásná logická vysvětlení a zaujala mě třeba diskutovaná sója (prostě jsem nechtěla přijmout myšlenku, že cokoliv sójového je pro mě pasé, tak snad je tohle řešení): "Bílkoviny v sóji jsou sice kvalitní a bohaté co do obsahu, ale vazby aminokyselin jsou značně složité a pro náš trávící trakt těžko dostupné. Navíc sója obsahuje antagonistu trypsinu, látku, která blokuje trypsin (enzym, který trávení bílkovin umožňuje). Sója jako luštěnina je špatně stravitelná, a to jak uvařené boby, tak - a to zvláště - ve formě mouky. Asiaté si byli těchto negativ vědomi, a proto je obešli a zvolili technologii pro zpracování této potraviny tak, aby se zrušila její negativa a podtrhla pozitiva. Proto Číňané dělají tofu a sójovou omáčku, Japonci sójovou pastu miso a Indonésané tempeh. Tyto produkty jsou dobře stravitelné a mají všechna jmenovaná pozitiva. Navíc tempeh obsahuje i vitamín B12, který vzniká v průběhu zrání této potraviny."
Odpovědět
Holky, moc děkuji za rady ohledně avokáda, budu ho hlídat jako ostříž :-) Petuli, ohledně těch sójových výrobků je to dobrá zpráva :-) Mám ale dojem, že tofu není na rozdíl od tempehu fermentované, tempeh je tedy vhodnější. Tvůj recept z druhé diskuse vypadá moc chutně. Já někdy kombinuji rýži (parboiled nebo basmati) a červenou pšenici a dobrá je taky kombinace rýže a jáhel (to byla kdysi znouzectnost, když jsem zjistila, že nemám dost rýže :-)). Jo, a pro návštěvu jsem udělala pomazánku z jáhel a fazolí adzuki a pochutnali si :-)
Odpovědět
Profilova fotka
josefko, tou "dietou" pred tim sem myslela spis omezeni nekterych veci jako treba ze cca tri/dva dny predem by se nemelo jist maso, mlecny vyrobky, nekorenit, malo solit, omezit lepkovy veci, kysely veci,syrova zelenina, cukr, nadymavy veci. Stejne tak dalsi dva dny po tom. Proste To strevo uplne procisti a je potreba na nej byt hodne opatrna. Ja si delam vzdycky tri dny pred tim pecenou zeleninu treba v placce, a pak dva dny jim ryzi se zeleninou na ruzny zpusoby a po tom taky, je to jednotvarny, ale podle me nejjistejsi :-D Jakmile tu ocistu totiz dodelam, tak mam uplne pocit jako bych mela o 1000% lepsi cich a chut a celkove vjemy a to je asi tim prazdnym strevem, takze proste tam davam radsi postupne malo jidla nez to prehnat. Na litr davam polivkovou lzici, cetla sem, ze kdyz das soli min, tak se ta voda misto toho aby prosla telem a hned sla ven, tak se zacne vstrebavat do organismu, coz nechceme. Takze radsi prisolim :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Josefko, já před hc jedla kašovitý věci a rýži, na stránkách je toto doporučení: * Všechna jídla mají být lehčí, nenadýmavá, spíše v kašovité formě. Je vhodné zařadit obilné kaše (ovesné, rýžové, jáhlové, pohankové apod.),podušenou nenadýmavou zeleninu (mrkev, petržel,pórek apod.) nezahuštěné zeleninové polévky (bez jíšky). Bílkoviny můžeme nejbezpečněji nahradit tradičními sojovými výrobky, jako je tepelně upravený sojový sýr tofu nebo tempech, případně sojové jogurty. * Naopak se snažíme vyhnout pečivu, masu, mléku, syrovému ovoci a zelenině, většímu množství luštěnin. Potraviny, které mají zahleňující charakter, mohou ulpívat na stěnách zažívacího traktu a tak zpomalovat účinnost čištění a zhoršovat výsledky celé kúry. Proto, aby kůra pročistila tento důležitý orgán je třeba, aby strava v průběhu celé léčby a den před procedurou byla taková, která neulpívá na střevech, nenadýmá. Tudíž strava, která tomuto čistícímu procesu napomáhá. Takže myslím, že se více méně svou běžnou stravou trefuješ do doporučení před pročištěním střev :-) Herminko, ano, tempeh je fermentovaný (bakteri rhyzopus oryzae) a má vysoký obsah bílkovin, vápníku, fosforu, železa a B12, jak jsem psala, je bez chlesterolu. Tofu se vyrobí srážením čerstvého sójového mléka, obsahuje proteiny a B vitamíny. Znouzecnost obiloviny + luštěniny je výborná a přirozená strava, já si dokonce našla recept na šoulet (hrách a kroupy), který znám jen podle názvu, tak jsem zvědavá ;-)
Odpovědět
Petuli, vím, že kombinace obilovin a luštěnin je ideální, člověk tak zkonzumuje všechny aminokyseliny (a navíc je to i velice chutné). Použila jsem slovo znouzectnost, protože to fakt byla improvizace, kdy jsem s hrůzou zjistila, že mám pro 3 chlapy katastroficky málo rýže :-)
Odpovědět
Profilova fotka
To mě mohlo napadnout herminko, psala jsem to pod vlivem nadšení z výše zmíněné knížky :-) Už hodinu mám zase tik pod levým okem - po několika měsících klidu ]-( Mít tu v poslední době víc příspěvků, tipla bych si, že za to může beremko :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ja sem uplne zapomela, vam sem napsat nabidku jidel v jednom centru pro deti tady u nas, byla sem tam pred nejakou dobou s neteri. Nabizeli opravdu luxusni detsky jidla, tak co, vybrali byste neco pro svy dite? : Smazeny syr + hranolky Smazeny rizek + hranolky Hranolky s kecupem nebo tatarkou Parek v rohliku Klobasa + hranolky Grilovany kureci steak + americky brambory (steak byl s peprem a jakymsi silenym korenim a spalenej) Karbanatek + americky brambory Kureci kulicky (smazeny) + hranolky Bohuzel sem zapomela svacu doma, takze sem se tak dlouho probirala tim silenym jidelakem, az sem objevila dve veci, ktery bych dala jeden a pul rocni neteri: vareny brambory a varena zelenina, oboji meli jako prilohy, huraaaa... nastesti sem tam objevila jeste ovocnou presnidavku, tak mela mala celkem zajimavej obed... No des a hruza ta nabidka ]-( ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
Jo abro, to je děs :-S Nejhorší je, že je to i ve školkách, kosmetička mi vykládala o školce montesorri, kde má syna, a i tam mají určitý kvóty na odběr masa, uzenin, pečiva a dalšího... =-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
jj, je to sileny, kdyz sem videla kluka s silenou nadvahou, jak mu rodice kupujou hrancle s tatarkou a k tomu jakejsi sladkej kolac a fosforove svitici piti, tak sem to vazne nechapala, copak to ti rodice nevidi??? Nebo kdyz kamoska hlasi, ze v porodnici meli uzasnou vybornou stravu, tak to sem vazne nepochopila, co je na chlebu s pastikou a jednom kousku zeleniny denne uzasny :-/ V tech skolkach to je kapitola sama pro sebe, pribuzne kluk pije vodu a nechce pit sladky stavy atd, je zvyklej z domu a pry si musi zvlast chodit pro vodu k okynku a jeste se ho ucitelky snazi preucit na to sladky ]-( nebo kakao ze maj ke kazdy svacine ]-( ]-( grrrr ja sem se rozcilila :-| :-| :-|
Odpovědět
Profilova fotka
s tema detma je to fakt sileny, ja kdyz vidim cim se tady deti zivi, zvlast ty sladky pestrobarevny srajdy na piti misto vody to je hnus, ja bych to nepila ani omylem, m synovec je tak naucenej na limonadu ze by se vody nenapil ani za nic a svagrova si k nam nosi vlastni piti kdyz mame grilovani protoze normalni piti nepije, jsou o takovy priserny chemicky sragory ktery maji fosforovy barvy, se divim ze svagrofka jeste v noci nesviti. V restauraci na me koukaji jak sovy z nudli kdyz si obednam flasku vody a vino, nechapou proc chci vodu i vino, specialne treba v tech skolkach to je na vrazdu, kdyz vidim trilety dite jak se cpe pizzou a hranolkama tak se mi otvira kudla v kapse 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
mio, to je sileny s tim pitim, blee, kdyz vidim u nekterych decek nebo lidi fakt ty barvy co pijou, tak to je k nevire, ze proste jim to prijde normalni pit takovou divnou barvu, ja to nechapu :-| treba se svagrova za chvili rozsviti, pak nebude portebovat svitit ani topit a bude eko :-D :-D Hele, to sem nepochopila, proc jako cumej blbe, ze chces vino a vodu? =-)
Odpovědět
Profilova fotka
presne, copak jim nedojde ze to neni plny cukru ale i plny chemie? a jak jim to vubec muze zahrant zizen? no jako ze mam dva drinky, m musi dycky cisnika zastavit aby si obednal protoze pinkl ma dve obednavky a spokojene mizi :-D oni vetsinou pijou jenom to vino, to bych fakt nemohla, musim to bud zxapijet a nebo mit vinnej strik
Odpovědět
Profilova fotka
aha, tak to je zvlastni, me by nenapadlo si dat jenom vino, musim k tomu taky mit vzdycky vodu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
jeste jsem si vpomela ze kdyz jsem delal s tchanovcema v kanclu tak mi doslo ze oni fakt vodu vubec nepijou, tchyne celej den pila jenom silny kafe a tchan caj s mlikem, niceho jinyho se nenapili za celej den, jak to ze tchyne jeste nezhynula na tezkou dehydrataci to nechapu :-N
Odpovědět
Profilova fotka
holky diky za radu - v sobotu jdu na to znova :-)
Odpovědět
Profilova fotka
mio a nepili nekde neco tajne? To neni mozny celej den jenom pit kafe...
Odpovědět
Profilova fotka
ne fakt ne, byla jsem s ni celej den to bych ji videla, opravdu pila od rana az do sesti do vecera jenom kafe, pak v hospode pivo a na veceri vino, kdyz je doma tak se mozna napije nejake limci ale nepamatuju ze bych ji videla pit neco normalniho a malej pije jenom limonady a celej den na v hube cukrovi, pritom je hyperaktivni a nemocnej, kdyz jsem jim to rekla tak tchan argumentoval ze nechce nic jist a doktor jim rekl ze mu maji davat teda aspon to cukrovi aby mel nejaky kalorie a mel z ceho rust :-. no ja na ne zirala s otevrenou pusou a navic kdyz prijde k nam a ja mam doma uvareny jidlo tak se cpe jak najatej, dva talire kureci polivky, velkej talr hlavniho a jeste zbodne dezert a vubec mu nevadi kdyz mu dam jenom trochu zmrzliny a nastavim to ovocem, jeste si to ovoce prida a kdyz je tu navsteve tak se hned pta co jsem varila, on toho moc nesni akorat kdyz ma ty srajdy ale vsichni budou tvrdit ze to nema cenu mu varit ze by to nejedl. Kdyz jsem se s m seznamila malymu bylo pet a ke snidani mu tchyne vyklopila do misky plechovku vazoli v tomatove stave a ohrala mu to v mikrovlnce, potom mel celej den sladkosti a k veceri mel pizzu s hranolkama a litrem kecupu a limonadu a pred spanim velkej hrnek hemickyho cokoladovyho drinku, fakt parada :-S
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte, dnes som nahliadla do tejto temy, velmi zaujimava, priebezne sa ju budem snazit precitat, je tu toho dost ;-) neviem ci sa to tu uz preberalo, ale co hovorite na Pí produkty?(voda, rozne potraviny, kozmetika) a dalsia vec, uz asi 2 tyzdne uzivam chlorellu na precistenie, ale nemam pocit ze by sa nieco dialo, ani so zapchou mi to velmi nepomohlo :-( neviem ci sa ma brat pred alebo po jedle dakujem za odpovede :-)
Odpovědět
miuš, tak to je fakt hrůza :-| já bych chtěla dítěti vštípit aspoň nějaké normální stravovací návyky... my s manželem nejíme nijak extra zdravě, snažím se to pomalu měnit, ale nejsme žádní extremisti - ale kdyby se mi podařilo naučit dítě jíst aspoň tak, jak jíme my, tak bych byla moc ráda... jen doufám, že mi to babičky nebudou moc kazit, už teď je připravuju na to, že bych nerada, aby dítě dostávalo mléčné výrobky a cokoli s lepkem aspoň tak do toho roku (max. nějaký bílý jogurt) a sladkosti minimálně nebo radši vůbec... uvidím, když švagrová kdysi nechtěla, aby neteři dávali piškoty, tak se na ni dívali divně, že jí upírá... no, ta její snaha trvala asi do roku, pak už povolila :-N
Odpovědět
S tím pitím kafe jsem to v Anglii taky zažila a málem z toho zkolabovala. Jsem tam studovala a na víkend jela do jedné rodiny, tam se mě paní ráno zeptala co piju, tak jsem řekla že černý kafe. Ale já piju jedno ke snídani! Pak se mnou ta paní objela několik návštěv, když se mě zeptali, co piju, tak už za mě sama odpovídala, že černý kafe, nikdy mi nikde nenabídli vodu nebo něco jinýho, i k obědu se pilo kafe, no a večer se mi udělalo děsně zle, málem jsem omdlela. To bylo na nějaký narozeninový párty a tam mi myslím nabídli poprvý za celý den něco jinýho - víno či co. =-) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
no ja vubc nevim co bych delal kdybych mela sviste, to bych ho asi nenechala s tchanovcema ani se svagrofcema samotny ani na minutu :-N :-D zvlast svagrofka mi leze na nervy, kdyz vidi zeleninu, hlavne varenou tak na dela ksichty a dela u toho bleeeeeeeeee, to je hnus to ja nejim, malej to vidi a samozrejme se toho chytil, ze to on jist nebude, varenou brokolici neji ani tchyne, ale kdyz je u nas malej sam a vidi ze m to ji tak si da taky, a pak ze on to neji, houby, jenom to vidi u nich
Odpovědět
Holky, jde mi hlava kolem z toho, co tu píšete (hlavně Mia), fakt ty lidi nechápu! Bellado, o pí produktech jsem jen něco malinko slyšela, nemám na to názor (ale jsem spíš exaktně založená). Chlorella by se měla jíst myslím spíše nalačno a řekla bych, že 2 týdny je ještě málo na to, abys poznala nějaké velké následky.
Odpovědět
miuš, ale to je klasika, děti prostě kopírují to, co vidí... bratránci taky nejedli - a když přišli k nám a viděli, že brácha s taťkou to jedí, tak si dali plný talíř :-) ale pak přišla babička řekla "ale tolik on toho nesní" nebo "ale tohle on nejí" a bratránek v tu chvíli odstrčil talíř, že to nebude :-N
Odpovědět
Profilova fotka
chaar jo tak to je naprosto presny :-D a svagrova docela zarli ze u me ji takze ma tyhle prupovidky porad
Odpovědět
Profilova fotka
uf mio, ja se divim, ze ti lidi u vas jeste zijou, lidsky telo je asi hodne odolny :-N
Odpovědět
o detech jsme se tu bavili uz hodnekrat a je to fakt smutny..ty neonovy napoje a bonbony jsou kapitola sama pro sebe..a jidla ve skolstvi :-| ..nedavno jsem se o tom bavila s mamkou a ta mi rikala, ze deti ve skole nemaj zajem o zdravy jidla, ze chtej svickovou a rajskou..jenze byste meli videt, co ve skole povazujou z zdravou stravu..vubec nemaj paru o novejch ingrediencich, bylinkach..oni to snad vsechno delaj na podravce nebo co :-| na druhou stranu maloktera mama dneska doma poradne vari, takze ani deti nevi, ze jidlo muze byt barevny a takova svickova je pro nej neco extra ja jsem naprosto presvedcena, ze nase deti se jidla ve skole ani netknou 8-) bellado, s tema pi vecma taky neporadim..v kazdem pripade, pokud kosmetika neni ciste prirodni, tak ji ani pi nepomuze ;-) jestli muzu poradit na tu zacpu, tak by me zajimalo, kolik jidla denne snis, ktery obsahuje mouku? ja jsem teda extrem propagator bezlepkovy stravy ve smyslu vyrazeni peciva, testovin apod. mela jsem hodne velky problemy s travenim a tohle mi pomohlo nejvic - teda uplne me to "vylecilo" stejne mam za to, ze pri konzumaci "normalniho" jidla, nepomuze chlorela ani nic jinyho..
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?