Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
josefko, tahle je na zimu uplne idealni x-) lesnamacicka, na vlasy muzes pouzit jakykoli olej..kokosovy, avokadovy, jojobovy...josefka doporucovala bud nanest a nechat pres noc(dat si na polstar rucnik) a nebo 30min pred mytim nanest ja jsem m namichala smes oleju a eteraku(klicek, jojoba, cypris, levandule) a dava si to na vlasy namisto voskupo myti a je desne spokojenej, ale to se spis hodi na kratke vlasy
Odpovědět
Hermi: Tak pivo vyzkoušeno a musím říct, že jsem příjemně překvapená... x-). Za chvilku to vyčuchlo a účinek ještě lepší než s tužidlem na vlasy od Nivea. Navíc jsem si to nalila do rozprašovače, kde jsem předtím měla Avon tělový sprej, takže stopový množství tam ještě bylo a páčo mi voní po černých višních :-D. Akorát teda MS furt nikde. Začínám se smiřovat s myšlenkou, že budu třiadvacetiletá nedostudovaná matka =-) - ať to pak není tak velkej šok. A těhu testy už si absolutně nemám odvahu dělat. Už jsem fakt na palici 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
allegria, netráp sa tým že si tehotná, myslím že to naozaj bude len tým že si vysadila hak a zbytočne sa stresuješ :-) (a aj keby sa zadarilo, doštudovať sa dá aj troška neskôr :-) u nás sa v každom ročníku nájde niekto kto si popri škole porodí, niektoré si dali pauzu ako materskú a potom doštudovali, iné pokračovalii rovno aj s dieťaťom (alebo deťmi - dvojčatami) bez pauzy) :-) lesnamačička ja mám na vlasy i telo momentálne mandľový olej a som spokojná :-)
Odpovědět
Profilova fotka
allegria, cim driv tim lip ;-) ..... ale taky si nemyslim, ze to zrovna bude tvuj pripad. holky, ktere jste delali Šankhaprakšálanu (to prociteni), potrebuju poradit. Cvicim to tady uz asi dve hodiny a vypila jsem 2 litry slany vody, ale nejak nejde ven. Tedy fungovalo to napul, chvili jsem mela pocit, ze to funguje, ale pak se to zastavilo ..... nevim, co delam spatne. Jak to delate vy? Ja uz jsem unavena z toho cviceni - boli me boky a zada :-D
Odpovědět
Profilova fotka
charleene, aj ja vkuse vyjedam chladnicku :-D - ked nie, tak mi je strasne zle :-( a uz nemam fantaziu co od radosti jest, najma v noci, ale davam si v noci BIO ovocne jogurty a zajedam BIO celozrnym ryzovym chlebikom a to mi celkom vystaci do rana a vecer zasadne zjem nieco velmi syte. No a samoska ranajky, desiata, obed a olovrant a pomedzi to veeeeeeela ovocia. Ale zatial som len trosku schudla a mimco rastie - snazim sa jest najma zdrave veci. Potrebovala by som poradit - vsetci ma tu nutia aby som sa dala v 4tt zaockovat proti chripke aj prasacej. Ja ale nechem, aj ked je pravda,z e casto byvam chora, ale zvycajne to je len riadna nadcha s teplotou max 38.5C - baby co mam rbit? Ake su rizika pri pre a proti? :-o
Odpovědět
Profilova fotka
juju, v zadnem pripade se nenchavej ockovat! Tohle ockovani je spatny i pro netehotny lidi. Najdu ty rizika.
Odpovědět
Profilova fotka
josefko, jestli porad jeste vytrvavas ve cviceni, tak cvic dal, napoprve to byva makacka :-D ja to poprve delala kolem peti hodin :-D a 2 litry jeste nic nejsou, dej jeste aspon dalsi litr a dalsi cvicky, ono to "povoli" ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
jee, juju, taky te vsichni nutej? Me zacali nutit s ockovanim na normal chripku a ted i na prasecarnu, nenecham si pichnout ani jedno, pac sem zodpovedna matka, coz si nemysli vetsina lidi :-S Prej se to ockovani navic v tehotenstvi doporucuje a tady se uvazuje o tom, ze bude i pro tehotny zdarma no mazec, to zas sou vymysly :-| Ja sem ve dvou rizikovych skupinach - astma + tehotna, takze tlaky sou fakt odevsad, je to napalicu :-( Btw. tedka lezim s uzasnym nachlazenim, mam nekonecnou rymu a boli me v krku a prej si za to muzu sama, mela sem se dat ockovat :-| ]-( :-S
Odpovědět
Profilova fotka
aha, ja uz to vzdala, protoze jsem hlady silhala .... takze mam proste pit a cvicit a pit a cvicit dokud to nepovoli, je to tak? Tak to zkusim pristi tyden znova :-D. Ty jsi to cvicila v kuse nebo sis davala prestavky? ja bych se taky nenechala naockovat ani za nic!
Odpovědět
Profilova fotka
ja sem jela v kuse, a druhej den sem byla pekne pretazea z tech cviku, kazdopadne uplne poprvy se me to taky nepovedlo, takze paxem si rekla, ze dokud to nepujde, tak neprestanu a vyplatilo se to, akorat to fakt trvalo dlouho prolila sem se cca 7litrama ty vody...
Odpovědět
jé, tak s očkováním na mě ještě nikdo nepřišel :-D tak to abych se na to rovnou připravila, co?
Odpovědět
Profilova fotka
tak dik abro, ja to zkusim pristi tyden znova .... uz bych asi dneska nemela, kdyz jsem uz jedla, co?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
holky ja se jeden rok nechala naockovat proti chripce a mela jsem pak celou zimu tak strasny hnisavy anginy ze sem myslela ze to neustojim, porad antibiotika, no sileny 8-(
Odpovědět
josefko, ja se k tomu jeste nedokopala, ale nemelo by se to delat po ranu na lacnej zaludek? mamka se musi povinne ockovat, protoze dela ve skolstvi a kazdej rok ma minimalne ctyri chripky, takze si o tom myslim svy :-p
Odpovědět
holky, dneska mě pozitivně překvapili ve fakultce v Hradci - byla jsem na ultrazvuku, tak mi za kalhoty sestřička zahrnula klasickou látkovou plenku, aby se mi neupatlaly od gelu, pak doktorka otřela sondu do té plenky a já jsem si jí utřela břicho - takže žádné papírové ubrousky a zbytečné pytle odpadu x-)
Odpovědět
Profilova fotka
josefko, urcite ne, kdyz si jedla, to se na najezenej zaludek nesmi! A hlavne je pred a po dulezita ta dieta... catf, diiiiikkyyy za salsu :-) mela uspech :-) udelala sem k tomu jeste jednu z pecenych paprik a vsem chutnalo :-)
Odpovědět
Profilova fotka
abra dieta :-x ... to, ze se po tom ma jist jenom ryze a zadna carstva zelenina, ovoce a kysele vyrobky, to jsem se docetla, ale co je to za dietu pred? ja to prave rano zacala delat na prazdnej zaludek, ale ve 2 uz jsem silhala hlady a nic se nedelo, tak jsem to zabalila. Mozna taky proto, ze jsem pred tim nedrzela zadnou dietu.
Odpovědět
Profilova fotka
tohle mi zatim poslala kamaradka k tem vakcinam .... dost se o to zajima, odkazy poslu, az mi je posle :-D "To mi pripomina ty vaccines, to jsi chtela pro sebe? Vubec o tom ani neuvazuj Hani, nejen ze jsou uplne neucinne, ale navic i skodlive, hlavne ted, kdyz chces otehotnet! Praseci chripka je strasne nafoukla a jedinym cil jsou penize pro farmaceuticke spolecnosti. Ale abych jen tak nekecala, poslu ti odkazy, kde je plenty of evidence a ze sve zkusenosti z shopu, kazdy den mluvim s lidma, kteri vakcinu proti normalni chripce dostali, a nejenom ze stejne chytili chripku, ale navic se z ni nemohli vzpamatovat dalsi 4 mesice. je to tim, co za svinstva v tech vakcinach jsou Hani. Precti si o tom, je to scary a verim tomu na stopro. A na autismu zpusobem mercury ve vaccines kdyz nemas v poradku strevo je taky hodne pravdy. Poslu ti ty odkazy v dalsim message."
Odpovědět
Profilova fotka
baby diky za podporu x-) ja uz som zufala, vali sa to na mna z kazdej strany ale ja nechcem vobec. Ja som tie double rizikova skupina: tehotna a reumaticka ale moj manzel lekar ma prave kvoli tomu nuti :-S prosim Josefka posli mi tie linky aby som mu mala cim argumentovat. :-D DAKUJEM!
Odpovědět
Profilova fotka
juju, ja bych se teda strasne bala, ze to poskodi miminko. Tohle mi hodila ta holka, preposilam to cele, tak jak mi to napsala. Chce to, abys to prostudovala, ja na to ted bohuzel nemam cas. Je toho strasne hodne Hani, ani to nekdy nestiham cist, moje zdroje jsou: 1. Vaccination Information Network (VINE) - to je na Facebooku, stan se memberem a budes mit pritup ke vsemu info - ten chlapek asi nedela nic jineho, kazdy den ma nekolik odkazu, mohla bych u toho stravit cele dny. 2. www.naturalnews.com - tam si zadej Swine flu nebo Truth about swine flu a taky titam vyjede milion odkazu 3. www.mercola.com a odelej to same. Nebo na googlu a youtube zadej Truth about Swine Flu. Jinak prevence je jako proti kzade jine chripce, nekteri lidi ani nedoporucuju brat antivirals, ze by telo mohlo reagovat na to opacne, takze radsi poradne spat, pit a zdrave jist, zadny cukr a udrzovat strevo v poradku, my doporucujeme zakladni veci - priobiotika, mulli a fish oil a taky je ted big vitamin D3 - hodne podcenovany a spousta lidi o nem mluvi jako o leku na chripku.
Odpovědět
Tak hlásim že som dnes urobila menší nákup v zdravej výžive ;-) Kúpila som si nejaké potraviny a ecover na pranie + zajtra sa pokúsim vyrobiť sliz 8-) Nakoniec som si kúpila tekvicový olej, len nie som si istá - píše sa tam - po otvorení skladujte v chlade. Myslí sa tým chladnička? :-N
Odpovědět
Profilova fotka
lesnamacicka - tmava chladna mistnost by stacila, pokud ji nemas, tak lednice - ja ho mam v lednici. abro - pomoc!!! Cetla jsem nejaky diskuze o Šankhaprakšálane a jsem zmatena .... nikde jsem nenasla, ze je potreba pred tim nejak specialne jist a pak jsem totalne zmatena z koncentrace soli. Spousta lidi rika, ze 1 pol.lz je moc. Kolik davas ty? Pak taky pisou o tom prvnim jidle a pak uz nic, takze ty dalsi jidla uz jsou jedno pokud to neni kyesela zelenina a ovoce a mlecne vyrobky a maso? Co by se stalo, kdyby to bylo ovoce a zelenina?
Odpovědět
josefko, ja jsem cetla, ze to ma byt jedna neplna lžička :-)
Odpovědět
Příprava Ohřejte vodu, do níž přidáte sůl v poměru 5 až 6 gramů na litr, což představuje o trochu méně něž je koncentrace fyziologického roztoku (1 neplná polévková lžíce na 1 litr vody). Voda musí být slaná, neboť v opačném případě by byla osmoticky absorbována sliznicí a vyloučena normální cestou ve formě moči a nikoli konečníkem. Zdá-li se vám příliš slaná, lze její koncentraci snížit na přijatelnější míru. Vhodná doba Nejvhodnější doba je ráno nalačno. Počítejte s tím, že celá očista trvá déle něž hodinu, proto je k tomu vhodné nedělní ráno. Tento a ani příští den neprovádějte žádné ásany ani násilnické cviky. Vynecháte-li ásany, cvičení vám nezabere tolik času. Jak postupovat? Následuje schéma celého průběhu pročišťování, vyjma pohybů nutných k zajištění průchodu vody trávicí trubicí, které budou uvedeny a popsány dále. Vypijte sklenici teplé slané vody (o teplotě polévky připravené k jídlu) Ihned potom předepsané cviky Vypijte další sklenici vody a proveďte sérii cviků Střídavě pijte vodu a provádějte cvičení. Na rozdíl od vamanadhautí, kdy se voda hromadí v žaludku (což vyvolává nauseu – pocit na zvracení), během šankhaprakšálany voda přechází ihned do trávící trubice, aniž by způsobovala zvedání žaludku. Pokračujte střídavě v pití a cvičení, dokud nevypijete celkem šest sklenic. Pak je třeba jít na stolici. K prvnímu vyprázdnění dojde téměř okamžitě. Po normálních výkalech, tvarovaných, následuje stolice měkčí a potom tekutá (nažloutlá). Když k vyprázdnění nedojde ihned, nebo nejpozději do pěti minut, znovu provádějte cviky, tentokrát bez pití vody, pak se vraťte na WC. Jestliže by se vyjímečně ani potom nedostavil výsledek, je třeba navodit vyprázdnění pomocí klyzmatu o obsahu 1 litru zavedeného obvyklými prostředky (klystýr, irigátor). Je třeba, aby se vytvořil efekt sifonu (násosky), jakmile vyjde první stolice a ,,sifon“ není přerušen, ostatní už pokračuje automaticky. Rada: pokaždé, když jdete na WC a použijete toaletní papír, vymyjte si konečník vlažnou vodou, osušte ho a případně ho natřete olivovým (nebo jiným) olejem, abyste předešli podráždění způsobenému solí. U některých ,,citlivých“ jedinců může toto podráždění vyvolat nepříjemné pocity, kterým však lze snadno zabránit. Po první stolici je třeba znovu vypít sklenici teplé slané vody, provést cviky, pak jít na WC, kde pokaždé dojde k vyprázdnění. Dále střídavě provádějte: pití – cviky – WC, dokud voda nevychází tak čistá, jako byla na počátku. Podle stupně nánosu v tračníku to odpovídá vypití 10 až 14 sklenic, zřídka více. Jestliže jste spokojen s výsledkem, to jest voda je podle vás dostatečně čistá, můžete: buď přestat, v tomto případě půjdete v následující hodině ještě několikrát na toaletu – to je jediná nevýhoda nebo vypít tři sklenice vlažné NESLANÉ VODY a provést vamanadhauti. To přeruší sifon a zcela vyprázdní žaludek. Jogíni tradičně provádějí vždy po šankhaprakšálaně vamanadhautí. Příčiny neúspěchu Jestliže po vypití například čtyř sklenic cítíte, že obsah žaludku neprochází normálně do trávicí trubice, což vyvolává pocit přeplnění až nevolnosti, znamená to, že hrdlo vrátníku se neotevírá tak, jak by mělo. Ještě není všechno ztraceno: zopakujte dvakrát nebo třikrát sérii cviků bez pití vody. Vymizení pocitu nevolnosti znamená, že průchod je otevřen. Jakmile se sifon vytvoří, můžete už bez problémů pokračovat v postupu. Může se však stát, že u některých osob plynová bublina vzniklá kvašením zabrání vytvoření sifonu. V tomto případě stačí rukama stlačit břicho nebo provézt sarvangásanu jako doplněk ke čtyřem dále popsaným cvikům. V nejnepříznivějším případě, to jest, že by voda vůbec nevyšla z žaludku, jsou možná dvě řešení: provést vamanadhautí, to je vyprázdnit žaludek tím, že podráždíme kořen jazyka třemi prsty ruky a vyvoláme reflex zvracení nedělat nic..., voda sama vyjde ve formě moči Po cvičení je potřeba si odpočinout a vyhnout se podchlazení. První jídlo Po šankhaprakšálaně je třeba bezpodmínečně dodržovat následující pokyny: Jíst nejdříve půl hodiny po cvičení a nejpozději jednu hodinu po skončení. Je výslovně zakázáno nechat trávicí trubici prázdnou déle než hodinu. První jídlo má obsahovat: Bílou rýži ( tedy ne rýži přírodní, jejíž buničina by dráždila střevní sliznici) vařenou ve vodě až rozvařenou: vařená rýže se má v ústech rozplývat. Může se podávat s tomatovou omáčkou, trochu osolenou, ale bez koření. Lze ji doplnit dobře uvařenou čočkou nebo karotkou. Současně s rýží musíme sníst alespoň 4dkg másla. Můžete je buď nechat rozpustit na rýži, anebo sníst po lžičkách. V Indii se používá jedině „ghí“ (rozpuštěné máslo), které se vmíchá do rýže. Rýži lze nahradit pšeničnou, nebo ovesnou kaší či těstovinami (makaróny, špagety) posypanými strouhaným sýrem. Rýže se nesmí vařit v mléce. 24 hodin po šankhprakšálaně není dovoleno pít mléko ani jíst jogurt. Kromě toho během těchto 24 hodin jsou zakázány kyselé pokrmy a nápoje (je to jeden z důvodů, proč je zakázán jogurt), ovoce a syrová zelenina. Chléb je dovolen při druhém jídle, které následuje po cvičení. Je možné jíst všechny tvrdé a polotvrdé sýry, jako např. Eidam, ale jsou zakázány tvaroh a kvašené sýry, jako např. Camembert. Po 24 hodinách se můžete vrátit ke svému normálnímu stravovacímu režimu, vyvarujte se však nadměrného množství masa. Nápoje Následkem požití slané vody se část tekutin vašeho organismu osmózou dostane do trávicí trubice. To je součástí pročišťovacího procesu. Po tomto cvičení je tedy normální pociťovat velkou žízeň. Před prvním jídlem nepijte žádnou tekutinu ani čistou vodu, jinak byste sifon nepřerušili a pokračovali byste v chození na toaletu. Naopak během prvního jídla a po něm můžete pít vodu, nebo lehké odvary (např. kombinace lipového květu a máty), minerální vodu bez nebo jen s malým obsahem kysličníku uhličitého. Není snad třeba ani dodávat, že alkohol, který neradíme ani v běžném životě, je během 24 hodin, které následují po cvičení, přísně zakázán. Nikoho nepřekvapí, že se stolice objeví až po 24 nebo 36 hodinách. První stolice bude zažloutlá a bez zápachu jako u dítěte. Toto cvičení se má provádět nejméně dvakrát za rok. Průměrná frekvence bude čtyřikrát do roka, při změně ročních období. Ti, kteří chtějí být důkladní, mohou cvičení provádět jedenkrát za měsíc. Dhríréndra Brahmačárí radí dokonce každé dva týdny. Záleží tu na chuti a odvaze každého jednotlivce. Toto cvičení opravdu není nepříjemné, i když známe příjemnější formu zábavy. Nenechme se ovlivňovat popisem: nejméně příjemné je pít slanou vodu, zbytek už nic není. Nicméně, pro labužníky navrhujeme připravit lehký bujón z pórku nebo jiné zeleniny, který jistě bude chutnější než teplá slaná voda. Někdo dokonce používá polévkové kostky. Lidé trpící zácpou mohou provádět šakkhaprakšálanu každý týden, ale pouze se šesti sklenicemi vody. V tomto případě celý cyklus potrvá asi půl hodiny. Je to nejlepší způsob, jak regenerovat střeva: neroztahuje stěny tračníku. Blahodárné účinky Prvořadý účinek se týká vylučování: dojde k úplnému odstranění usazenin, které pokrývají sliznici tlustého střeva. Je ohromující, do jaké míry může být střevo zaneseno. Lidé kteří se domnívali, že nemají zácpu, i když téměř každý den chodili na stolici, s překvapením nalezli ve vyloučených hmotách třešňovou pecku spolknutou před několika měsíci! Co k tomu dodat? Pacienti jógové nemocnice v Lónavle, kteří jsou léčení jógou pod vedením lékařů,žasnou, když zjistí, čím vším mohou být střeva pokryta v průběhů měsíců, a natož pak roků. Je neuvěřitelné, že lidé mohou nosit ve svých útrobách tolik odpadů! Překvapuje vás, že se celý organismus, v pravém slova smyslu intoxikuje takto vylučovanými jedy? Nepovažujte tato slova za příliš silná! Je – li málo lákavé připomínat si takovou situaci, je ještě méně lákavé se v ní nacházet. Provádějte tedy šankhaprakšálanu a zbavujte se všech nánosu, které znečišťují vaší trávící trubici. Blahodárné účinky se neobjeví ze dne na den: její bezprostředné výsledky nejsou závratné. Ale brzy se objeví svěžestí dechu, lepším spánkem,vymizení vyrážky z obličeje a po těle. Když si zvolíte hypotoxickou stravu, tedy bez přemíry masa, dojde k vymizení tělesného pachu, který někdy bývá hodně silný. Pot bude bez zápachu a pleť se pročistí. Toto cvičení není pouze negativní, čistě ,,vylučovací“:je rovněž tonizujicí. Stimuluje játra – to se projeví na barvě stolice – a ostatní žlázy náležející k trávícímu systému, především slinivku břišní. Lékaři v Lónavle s úspěchem léčili některé případy začínající cukrovky praktikováním šankhaprakšálany každé dva dny po dobu dvou měsíců, bylo to spojeno s vhodnou stravou a prováděním pránájámy a jiných jógových technik. Zdá se, že Langerhansovy ostrůvky, umístěné ve slinivce břišní, vlivem celkové stimulace této žlázy vylučují více inzulínu. Pročištění trávící trubici má za následek správný metabolismus a to způsobuje, že hubení se spravují a hubnou ti, kteří mají kila navíc. Kontraindikace Kontraindikací není mnoho. Lidé, kteří mají žaludeční vřed, si samozdřejmě musí šankaprakšálanu odříci a počkat na uzdravení, než se jí podrobí. Totéž platí o lidech, kteří mají akutní onemocnění trávícího traktu, jako např. úplavici, průjem, akutní zánět tlustého střeva – kolitidu (chronickou kolitidu lze naopak tímto cvičením, provádět jen mimo kritická období, zlepšit), akutní zánět slepého střeva, a tím spíše o lidech z vážným onemocněním, jako např. tuberkulózou střev a rakovinou. Tyto kontraindikace však nejsou absolutní. Znám alespoň jeden příklad šankhaprakšálanou radikálně vyléčené úplavice, kterou pacient předtím marně léčil několik měsíců. Tato technika by mohla být zajímavá i pro naši medicínu. Toto cvičení je velmi účinným doplňkem léčby oxyuriázy (roupů). Tím, že se celý obsah střeva vyprázdní, červi i vajíčka vyjdou ven. Vzhledem k velkému množství klků ve střevech však některá vajíčka zůstanou ve střevech zachycena, proto šankhaprakšálana léčbu úplně nahradit nemůže. Ve tři týdenní léčbě integrálního omlazování metodou kájakapla se šankhaprakšálana provádí denně. Během prvních tří dnů se používá čistá slaná voda. Potom se šankhaprakšálana provádí s odvary různých zelenin (cibule, pórek, abychom jmenovali pouze druhy, které rostou u nás), aby se organismu znovu dodaly minerální látky. Některé rostliny se používají pro stimulaci celkového pojišťovacího procesu organismu. Čtenář pochopí, že pro trávící trakt je to zatěžkávací zkouška, a že je proto nezbytný trvalý dohled odborníka. K tomu, aby voda prošla celou trávicí trubicí, stačí provést následující čtyři cviky. Každý cvik se musí opakovat čtyřikrát střídavě na každou stranu, a to v dosti rychlém rytmu: CELÁ série netrvá déle než jednu minutu.
Odpovědět
Profilova fotka
presne podle tohodle jsem postupovala catf ... ale nepisou tam, jestli se ma jist jinak pred tim. Taky ta sul je tady 5-6g na litr (coz je asi plna pol. lzice) a na spouste dalsich diskuzi jsem nasla, ze prave staci cajova lzicka na litr, jak pise rosina, tak jsem z toho zmatena :-N
Odpovědět
Profilova fotka
holky doufam ze to neni blba otazka ale cisteni streva pred operaci tim odpornym sajrajtem kteryho se vypijou 4 litry a potom vylouci 10 litru se pocita jako to stejny? =-) aspon srovnatelne?
Odpovědět
Narazila jsem na avokádo, tak jsem ho koupila, když o něm byla řeč :-) Ale chci se zeptat, jak měkké má být, aby bylo konzumovatelné? Jako broskev třeba? Stejně jako Rosi, jsem vypozorovala, že mi na astma nedělá dobře mléko, takže jeho konzumaci omezuji ještě víc než předtím. Řekla jsem to včera alergologovi a on reagoval stylem "jasně, u astmatiků je to běžné" (neřekl to takto přímo, ale z reakce se to dalo vyčíst). Proto mi vadí, že mě na to neupozornil předem, mohla jsem si pár trablů ušetřit :-|
Odpovědět
Profilova fotka
mia, ja bych rekla, ze je to stejne herminko, to je fakt pech. Pritom vetsina alergologu to vi. To same bys asi ale mela pozorovat i s jogurtama a syry, nebo ne?
Odpovědět
Profilova fotka
jo k tomu avokadu - da se namazat na chleba, nakrajet na platky do salatu a nebo rozmasirovat do pomazanky nebo hodit do koktejlu, predstavivosti se meze nekladou ..... a catf ti urcite hodi par lakavejch receptu :-).
Odpovědět
Pardon že vás zase otravujem :-D Ale nevedeli by ste, ako sa dá vyčistiť koberec bez nejakého chem. prípravku? MYslím tým vyčistiť tak celkovo, už sa dlho nečistil, tak od takej bežnej špiny čo sa na ňom nazbierala. Čo sa dá naňho použiť takého prírodnejšieho?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?