Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Profilova fotka
allegria je to nespravedlivy, ja zase premyslim, jak to udelat, abych nemusela po pul roce do prace, az budu mit dite =-). Me prijde, ze je to strasne brzo :-(. 3 roky je moc,to je bezesporu, ale tak rok, rok a pul by bylo podle me dobry byt s deckem doma. Kez bych mela tu volbu. abra, nevidim duvod, aby se konopnej olej nemohl v tehu. Nekde jsem cetla, ze je bohatej na omega 3, ale o kolik je tam rozdil nevim, muzu se zkusit doma podivat, jestli nezapomenu .... na zapominani jsem titiz machr 8-(
Odpovědět
Josefka: Já jsem ale samozřejmě myslela, že mimi bude chodit k babi max na jedno odpoledne týdně... :-).
Odpovědět
Mě to přijde fajn nabídka - aspoň nevypadnu z oboru a z tempa :-). Jinak samozřejmě znám maminky, co jdou do práce už po šestinedělí. Dokonce jsem měla nabídku (brigádničila jsem pro jednu baby sitting agenturu), abych šla opečovávat šestitýdenní mimino na 8 hodin denně, 5 dní v týdnu =-). Samozřejmě, že jsem to nevzala - bylo mi 20 a chodila jsem hlídat večer pětiletý caparty. S tím osobně nesouhlasím, ale každýho věc...
Odpovědět
Josefko a jak to maminy v Anglii vlastně dělaj? To všechny najímají au-pairky, nebo tam máte nějaký jesle... =-) ?
Odpovědět
jee, catf, taky vse nej k uctyhodnemu veku :-D :-) jinak uz sem prisla na to, jak mam poslat odkaz na fejsbuk, aby to videli i nezaregistrovani, tak kdo chcete svateb fotky, mi napiste, poslu vam to :-) josefko, tebe sem tam hledala, ale nenasla!! allegria - dodelavani skoly nezavidim ani trochu, na me se to podepsalo teda dost, rozjelo se mi zas astma a tak...zlata prace, proti tomu :-) jinak jsem jedla tento tyden kazdy den maso a je mi dost blbe :-| nechapu, jak to nekdo muze jest porad. Josefko, ja bych s deckem na matersky klidne tri roky byla, pac se da urcite i v tvym oboru aspon malinko pracovat u toho, ne? Ja to mam podobne jak allegria, pac mam taky nabidku pak na castecny uvazek, preklady a tak.
Odpovědět
Rosi: Jáááááááá :-)
Odpovědět
Profilova fotka
josefko, ja sem taky nikde nenasla, ze by se konopnej nemohl, ale radsi se ptam, protoze je tolik veci, co se nedoporucujou anebo by se nemely, ze bych s sebou vzdycky musela tahat seznam :-D jako treba ta diskuze nad tou levanduli a matou, co tady byla... Jinak me prijde oka mit moznost 3 roky byt doma s deckem, prijde mi to tak akorat, dite si porizuju protoze se mu chci venovat a ne proto, abych ho nekam soupla a sla delat :-D ale na druhou stranu mi prijdou fajne ty puluvazky treba od 2 nebo 3 let pracovat par hodin tydne, to by se mi libilo, akorat s mym planem na kopu deti se to neslucuje :-D
Odpovědět
rosi, jáááááááááááááá taky :-) já teda s miminkem budu doma, ale já jsem doma i tak :-D mám štěstí, že děláme doma oba, takže se budeme moct o tu péči trochu podělit a já budu moct pořád trochu pracovat :-)
Odpovědět
Profilova fotka
rosi, posli mi svoje jmeno do IP. zkusim si te na tom FB najit :-) .... jestli teda neva, jinak mi muzes poslat odkaz jako ostatnim nezaregistrovanym :-) ja bych teda klidne s ditetem byla doma tri roky a pak bych si poridila dalsi a byla bych doma 6 let :-N .... ale kdyz bude m. pracovat v nejake trosku jistejsi (nebo vynosnejsi) praci, tak s tou svoji po diteti svihnu a zacnu resit poradenstvi ve vyzive z domova. Mame uz plan, jak si zaridime obyvak, aby tam mohli i klienti :-) ... ale stene asi budu muset mit nejaou au-pair, nemuzu odbihat od klienta k decku. allegria, resi to bud skolkou (resp. jeslema) a nebo au-par, nanny a nebo hlidaj rodice. Kdyz uz to budu muset resit, tak poridim spanelskou au-pair a reknu ji, at na dite mluvi spanelsky, at z toho alepson neco je :-D :-D
Odpovědět
Rosi, taky moc prosím o odkaz na fejsbůk :-)
Odpovědět
rosi, ani mi nemluv, uz jsem si nasla jeden sedivej vlas a mam podezreni, ze dalsi budou nasledovat :-p :-D jsem zkousela na facebooku najit tvoje fotky z toho odkazu a nepodarilo se mi to..josefku uz jsem si pridala do pratel, ale nevim vubec jak to funguje :-N co se tyce ditete, tak nemam cas premyslet, jak dlouho bych byla doma atdatd..ja nemam ani cas byt tehotna :-D takze to nechavam u ledu a neresim ;-)
Odpovědět
catf, jeden? to jsi dobrá, já mám nejeden už od pětadvaceti :-|
Odpovědět
Článek se načítá
chaar, ja zila v predstave, ze mne vlasy nezesednou, vis? ;-) :-D
Odpovědět
aha, tak to jo :-D
Odpovědět
Hermi: Díky za tip na šampony Alverde - koupila jsem si hennu a olivu a zatím spokojenost. Normálně se mi páčo děsně zmastilo za 1 den a co zkouším Alverde, tak slavím posun na 2 dny a páčo krásný x-). Jinak ale budu muset pořešit lak na vlasy, měla jsem Taft a byly tam 2 ty nejhorší silikony. Tak dneska zkouším to pivo, než mi ho manžel vypije ;-).
Odpovědět
Allegria, to jsem moc ráda! Tak ať spokojenost s Alverde vydrží! Mám dojem, že Abra používala lak též od Alverde, ale pak ho v obchodech neměli a vyštrachala, že už ani nebude :-( Ale nevím, jak to ve finále dopadlo. Ale mně pívo moc vyhovuje, tak snad bude i Tobě. Tmavé i světlé tuží nějak podobně, ale tmavé jsem použila jen jednou, je hodně aromatické a na rozdíl od světlého je ještě na druhý den cítit :-N Pak ještě není špatný gel ze lněných semínek - polévkovou lžíci semínek vařit asi 5 minut ve 2 dl vody, procedit a napatlat na páčo (dá se skladovat i cca týden v lednici).
Odpovědět
holky, mohly byste mi poradit něco malého, co by mě mohlo zasytit? poslední dobou mám pořád hlad, mimčo si žádá svoje, ale zase se nechci po večerech nějak nadměrně futrovat... zatím se snažím "dojídat" ovocem, zeleninou a semínkama, ale ne vždycky to funguje :-(
Odpovědět
chaar, co treba avokado? chutna ti?..pulka by te mela bohate zasytit..ja si ho davam nakrajeny s oliv olejem, citr stavou, soli..nebo rozmackany na cernej chleba s nakrajenym rajcetem
Odpovědět
avokádo jsem nikdy nezkoušela, u nás nebývá až tak často k sehnání, ale zkusím se po něm podívat :-) já se snažím jíst častěji po malých porcích, to aspoň trochu pomohlo, ale dneska už jsem měla 3 večeře :-N
Odpovědět
chaar, avokado treba s jabkama, hruskama, jahodama, fikama nebo mangem, vlaskyma orechama a syrem a nejakym listovym salatem se zalivkou z oleje a bileho vinneho octa nebo bileho balsamica(s troskou dzemu) je taky skvela kombinace a dost zasyti co treba susene ovoce? nebo umixovat bily jogurt a ovoce nebo polevka - treba kureci vyvar se zeleninou a ryzi..to je sama voda a zaplni te to nebo zeleninova polevka umixovana do hladka atd..
Odpovědět
Catf,ty nezklames. Urcite nejaky recept vyzkousim.mala si taky zada sve,ale ted uz pres mliko.zatim jsem to v noci resila banany. Jestli pamatujete erinku,zacala posledni dobou chodit sem a na vareni,tak uz ma mimco taky na svete.
Odpovědět
Profilova fotka
chaar, zkus neco tucnejsiho - tuk zasyti. Kdyz mas cas vecere, dbej na to, abys tam mela dost tuku - nevim, co veceris, ale treba maslo na chleba, nebo si delam chleba obaleny v olivovem oleji a cesneku, dam to do trouby a za chvilku na to dam kozi syr a k tomu zeleninovy salatek. Chleba by se ti nemel prismazit do hneda. Pak bys nemela mit takovy hlad po veceri. Avokado je taky dobry, je celkem tucne, ale me by treba samotne k veceri nestacilo, spis mozna pak jako povecerovy salat, kdybych mela jeste hlad. Avokado je ale treba super namazane na chleba a na to uvarene vajicko x-) Susene ovoce nebo ovoce s jogurtem taky dobry napad .... ja nekdy rozvarim jablka a 1 banan a rozmixuju to, dam do toho nasekane orisky (tak, aby byla lzice na jednoho) a treba po posilce, kdyz mam hlad a potrebuju bilkoviny, tak to smicham s jogurtem, jinak to jim bez jogurtu. nebo si umixuj koktejl, dej tam jogurt, jeden kus ovoce (jablko, hruska, mango ...) a velkou hrst malin a lcici namletych orechu nebo seminek a muzes tam dat i listy spenatu, aby to bylo super zdravy .... to taky celkem nasyti. Samotne susene ovoce me nezasyti, naopak po tom za chvili dostanu jeste vetsi hlad/chut, ale to je tim, ze si susenym ovocem rozhazu cukr v krvi kureci vyvar je super napad, nebo muzes udelat tu zeleninovou polevku s cervenou cockou a dej do ni pak trosku masla. Teoreticky - samotny cukr (treba samotne ovoce, zelenina), vzdycky bys ho mela kombinovat s bilkovinou (orisky, lusteniny, syr, jogurt...) a troskou tuku (maslo, olivovy olej, kokosovy olej) ak dostanes vetsi hlad, mela bys mit vzdycky
Odpovědět
holky, moc díky x-) určitě to všechno postupně vyzkouším :-) třeba včera jsem měla v 7 hodin k večeři hovězí maso s rýží a šťávou, v 9 jsem měla kousek celozrnné bagety s máslem a šunkou a v půl jedenácté 2 kiwi a hrstičku mandlí... to další jídlo jsem si fakt šla vzít z hladu, ne z chuti :-N jo a křeče do nohou už jsem asi týden neměla, takže vaše rady v tomto směru zabraly, díky všem :-) gratuluju erince, ať jí mimčo dělá samou radost x-) x-) x-)
Odpovědět
Profilova fotka
chaar, v kolikatem jsi mesici?
Odpovědět
chaar, jeste jsem chtela dodat, ze bych resila vsechno co mozna nejmin pres jidla, ktera obsahuji mouku..sice je to moje momentalni osobni zkusenost a nemam poneti, jak by moje telo reagovalo, kdybych byla tehotna,ale napriklad muzu snist obrovskej talir ryze a jsem v pohode a pritom po dvou krajicich chleba jsem byla zaplacnuta(a tloustla jsem)..takze celozrnna ryze(treba s nastrouhanou mrkvi, rozinkama, oprazenyma oriskama - napr pinie jsou k tomu vyborny nebo mandle a do toho neslanej syr tvarohovyho typu - treba dora dela moc dobrej kozi), nebo kukuricnou krupici s vajickem, okurkou, rajcetem, cibulkou..nebo kukuricnou polentu, quinou, jahly, ryzovy nebo kukuricny testoviny namisto klasickejch z mouky vicemene quinou a jahly staci uvarit podle navodu..a kdyz se nechces zabyvat moc velkym varenim..nastrouhej do toho mrkev, okurku, nakrajej rajce, redkvicku apod., vmichej bilej jogurt nebo zerve syr, dochut citr stavou, soli do testovin rajce, listy spenatu nebo rukoly, syr riccota, kozi nebo parmezan(asi by sla i lucina a podobny syr) do ryze treba mrazenej hrasek a kukurici, michany vajicko atd. u tech polevek vzdycky staci danou zeleninu na masle a trose oleje orestovat s cibulkou a cesnekem, uvarit do mekka a rozmixovat..delam takhle mrkvovou(s koriandrem), brokolicovou, bramborovou s porkem, dynovou(se skorici, novym korenim..takova vanocni verze), z tykve(je dosladka) do kureciho vyvaru s ryzi dej cerstvy nasekany rajce,trosku cibulky, koriandr(az nakonec pri servirovani) a bude to chutove zas neco jinyho
Odpovědět
Profilova fotka
catf, to vsechno zni primo lakave :-) x-) bilou mouku bych taky stopro vyhodila z jidelnicku a pokud ale neni problem se strevy, tak bych se celozrnne spaldove mouce uplne na 100% nevyhybala ..... ale jak pisu, zalezi na zdravotnim stavu. ty rozmixovane polevky delam steje, je to nejjednodussi zpusob, jak udelat vybornou polevku :-) .... ja tam tedy vzdycky mam cervenou cocku pro bilkoviny ale jsou fakt mnamkaty .... vyborna je taky se sladkyma bramborama, brokolicovou jsem jeste nezkousela, musim ji udelat.
Odpovědět
cockovou delam podle receptu z apetitu a je to podle me nejlepsi recept, kterej existuje x-) http://www.apetitonline.cz/recepty/25... cervenou cocku jsem zatim nezkousela pridat, stejne dobre by asi sla pouzit cizrna, ze jo? to musim zkusit v kazdym pripade ze zeleny cocky(s limetovou stavou, koriandrem) je uplne skvelej salat, to samy s bilyma fazolema(tema malejma) - primicha se to ke klasickymu listovymu salatu, rajceti, okurce, mrkvi, redkvickam - prida se oliv olej pripadne troska bilyho vinnyho octa(nebo bilyho balsamica nebo ume octa) plus do toho jde i jogurt cizrnovej salat napr s oliv olejem, jogurtem, strouhanou okurkou a mrkvi(s mletym rimskym kminem a bilym horcicnym seminkem) hummus(da se i nastavit jogurtem) a do nej namacet tycinky z mrkve, rapikatyho celeru a okurky
Odpovědět
josefko, jsem v pátém měsíci :-) zatím mi stačily porce, které jsem jedla před otěhotněním (+ jsem přidala na ovoci a zelenině, protože tomu jsem předtím tolik nedávala, ostuda jedna |-|), ale mám pocit, že poslední dobou to už fakt přestává stačit - ale zase se nechci přecpávat, takže si většinou dám obvyklou porci a když mám pořád hlad, tak si pak třeba za hodinu dám něco malého... se střevy problém nemám - odmala jsem hrozně trpěla na zácpy a nadýmání, spravilo se mi to zaprvé růstem (když mi operovali slepák, tak zjistili, že mám na tlustém střevě o "kličku" navíc), zadruhé stravou (jím míň a pravidelněji, snažím se jíst víc vlákniny a tak) a zatřetí (to hlavně) pohybem, takže teď jsem celkem v pohodě :-) jinak ještě zažívací problémy jsem měla spojené s cyklem, což teď taky nehrozí, takže fakt lepší než před těhotenstvím :-D :-D :-D moc díky za recepty, uložím, vytisknu, pověsím na lednici a postupně je budu zkoušet x-)
Odpovědět
Profilova fotka
catf, diky, uz dlouho jsem hledala dobrou cockovou polevku x-)
Odpovědět
prosím vás aký olej by ste mi doporučili na suché vlasy? :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?