Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Profilova fotka
catf a co cena?
Odpovědět
eri, tady se mrkni..ja mam tu 28cm kyoto plus meli v akci jeste mensi panev - 20cm za 600kc ta 28cm je hodne velka - na nejvetsi horak sklokeram desky, takze mozna ta 24cm je praktictejsi, pokud clovek nevari pro velkou rodinu
Odpovědět
http://zbozi.cz/items?r=hint&itemType... eri, tady je zapomenuty link :-D
Odpovědět
Profilova fotka
kacu dik - uz jsem se z toho vzpamatovala, takze uz zase plna planu :-) ... akorat zacinam detox :-D Manzel nas krmil plesnivejma vlockama a to pravdepodobne docela dost dlouho :-( ..... jeste ze uz nejsem tehu, to bych byla vysilena, jaky to bude mit vliv na dite .... vsechno zly k necemu dobry :-) titanova panev se neprichytava vubec. My prave take meli nerezovou a prave na ty vajicka a omelety a palacinky to vubec neslo. Ted je to uplna parada, manzel je z ni nadsenej. Kolik stoji v CR nevim, ja za ni dala 114euro plus 30euro za poklici, ale bylo to z draheho obchodu a taky tady jinou znacku nemaj, takze zadna konkurence :-|. V CR bude vetsi vyber, takze se asi da sehnat levneji. Tchyne mi tvrdi, ze ma titanovou panev za asi 500kc .... ale neverim dokud ji neuvidim :-D Nevyhoda titanu je, ze je fakt dost tezkej, ale zato to fakt vypada bytelne a klidne bych do toho nozem sla, cokoliv kovoveho po tom jenom klouze. Ma to vydrzet celej zivot :-) .... a taky je 100% zaruceny, ze to nic nepousti. Mam zalusk na hlubokou panev a to pravdepodobne bude konec investice do titanoveho nadobi :-)
Odpovědět
ja mam titanovej hrnec za 6.000 :-N
Odpovědět
Profilova fotka
but, naši nějak za 3000, ale přijde mi lepší než ta má ETA.. Josefko, po jak dlouhé době jste zjistili, že jsou plesnivý? A že to nebylo poznat? :-( Catf, díky...potřebovala bych ale spíš hrnec než pánev...
Odpovědět
Profilova fotka
eri, byly to quinoove vlocky a my je pouzivame jenom na snidani a tu dela jenom manzel :-N .... ja bych to asi poznala dost brzo, ona se totiz ta quinoa nejdriv zacne divne chovat - jako by byla propletena pavucinou .... ale to vis, chlap 8-( ..... na chuti to poznat nebylo, protoze micha ruzne vlocky a jeste do toho pridava ovoce a ruzna seminka, takze se ta chut prebila :-S Poznal to, az kdy to bylo cele zelene :-| .... takze to tam daval asi celkem dlouho :-( .... ale nadavat nemuzu, kdyz snidane nedelam .... ted uz s tim nic nenadelam. Normalne jsem na vsechno takova pozorna a pak se stane tohle .... to by snad bylo lepsi se mesic zivit hranolkama a hamburgrama ]-( ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
josefko a co muze plisen nadelat v tele? jako vim ze to neni dobry ale myslis ze vam to mohlo nejak az moc uskodit? =-) :-S
Odpovědět
Profilova fotka
kdyz je to spatny druh plisne, tak muze nadelat zatracene velky skody - treba i vyvolat rakovinu jater :-( Jestli nam to mohlo moc uskodit nevim, nevim totiz, jaky druh plisne to byl :-( .... kazdopadne se plisni bojim jako cert krize a vzdycky kdyz vidim kousek potraviny plesnive, tak vsechno vyhazuju
Odpovědět
Profilova fotka
inak ja mám tiež až fóbiu z plesní, niekedy keď viem že niečo je staré, tak sa to až bojím zjesť, že čo keď tam začína rásť plieseň a ešte nie je viditeľná :-x
Odpovědět
Profilova fotka
josefko ty jo az tak moc? my si parkrat dali nechtene plesnivej chleba =-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak doufam ze to nebyla ta spatna plisen :-(
Odpovědět
Článek se načítá
Zdavím a přeju pěknou neděli :-). Holky, chtěla bych poprosit o radu. Uvažuju o koupi šamponu Queen Helene s placentou. Už šíleně dlouho používám šampon Panthenol z lékárny a vlasy mám splihlý a mastný :-(. Chtěla bych něco bez silikonu, ale na složení to nemůžu poznat (chemie mě na gymplu fakt nebavila ;-) ). Zkoušela jsem rozmarýnový urtekram, ale začla mě po něm svědit hlávka - tak nevím... Nevíte náhodou některá, jesli obsahuje silikony? Nebo popř. nemáte s tím šamponem s placentou některá zkušenosti? Díky.
Odpovědět
Taky mám trochu fobii z plísní a štve mě, když mi někdo říká, že to přeháním, že je něco plesnivé jen trošku a stačí to vyříznout ]-( Allegria, Panthenol obvykle zjemňuje. O Alverde neuvažuješ? Já jsem s jejich šampony celkem spokojená (měla jsem henna+oliva a ibišek+aloe). Silikony mívají dost často koncovku -cone, a pokud chceš, zde je jejich podrobnější přehled: Silikony, které se z vlasů dají vymýt bez potíží: • Trideceth-12 • Dimethicone Copolyo • Dimethicone copolyol/HWP • Hydroxypropyl • Polysiloxane • Lauryl methicone copolyol Silikony, kterých se zbavíte až po delší době jejich nepoužívání: • Amodimethicone • Behenoxy Dimethicone • Stearoxy Dimethicone A silikony, kterých se zbavíte velmi těžko, podle názorů některých se také časem vymyjí a nebo jim z vaší hlavy pomohou jedině nůžky: • Cetearyl methicone • Cetyl Dimethicone • Cyclomethicone • Cyclopentasiloxane • Dimethicone • Dimethiconol • Stearyl Dimethicone • Trimethylsilylamodimethicone
Odpovědět
Hermínka: Díky. No, složení panthenolu je pěkná chemka - něco z těch silikonů se tam objevuje, ale vypadá to, že rozepsáno na jednotlivé složky ]-(. Aby člověk bych v dnešní době chemik, co ? :-D Alverde šampon jsem ještě neměla - možná to zkusím - mám to páčo vypadaný a děsně mastný. Příčina je asi nasnadě - nasazení a vysazení HA ]-( (paní doktorka mě tím chtěla léčit) ]-(. Dlouhodobý stres, který už teda skončil, ale s následkama se budu vypořádávat asi ještě dlouho. Navíc stále čekán a MS nikde - buď mám rozhozený tělo, nebo jsem neplánovaně těhu - taky super :-D Asi si jdu hodit mašli 8-)
Odpovědět
Jinak s tou plísní: Já jsem považována za špatnou hospodyni, protože lobbuju za to, aby se chycený marmelády a kompoty a kečupy atd. vyhazovaly, páč je mi jasný, že už je to tou plísní prorostlý celý a ne jen ten chlupatej kousek, ale moje devadesátiletá babička mě za to děsně drbe :-D. Nehádám se s ní - má už na to věk a taky žila za války a jedli co se dalo. Argumetuje tím, že je jí 90 let a krom léků na revma nikdy žádný léky nebrala :-N. Což je sice svatá pravda, ale ne argument, ale protože babi tak moc milujeme a má už věk, tak si ty svoje marmeládky dlabe spokojeně dál :-D Hrůůůza :-D .
Odpovědět
Super, tak vidím silikon i v laku na vlasy, co používám a ještě ten nejhorší ]-( ... Jdu na tužidlo ]-(
Odpovědět
All, neházej si mašli, bude líp ;-) Jojo, ve stylingu bývají silikony často :-( Ale pokud vím, vadí jejich použití hlavně na pokožku hlavy, i když si myslím, že jejich použití není moc extra ani do délek :-|
Odpovědět
Hermi: Ty jsi tu jednou psala, že místo tužidla používáš pivo, nebo tak něco... Smím se zeptat jak? To normálně přeliješ páčo lahváčem? Nesmrdí to? Že bych zkusila manželovi sebrat jedno pívo a šla bych tužit :-D ?
Odpovědět
allegria, zkus se mrknout na sampony od logony ja pouzivam od urtekramu brown sugar na objem a jsem s nim spokojena a chci zkusit logonu, myslim, ze chloe tu psala, ze je spokojena s psenicnym klickem(kondicionerem) me takhle svedila hlava po lavere, proste se muze stat, ze nektera prirodni slozka je na tebe dost silna rozmaryn bude lepsi aplikovat na pokozku hlavy ve forme kvetovy vody(ta je mnohem vic zredena nez eterak, kterej se dava do samponu) - ja prave tuhle kvetovou vodu mam a na vlasy ji pouzivam co se tyce chemickych pripravku na vlasy, tak je lepsi pouzivat profesionalni pripravky, co si koupis v salonech, je v tom min svinstva(napr od tigi bylo slozeni celkem slusny, samozrejme s prirodou to nema nic spolecneho) eri, hrnce green pan nema, to je fakt..ja pouzivam hrnce nerez, ale rozhodne v nich nic nesmazim, protoze se to hned prichytne..kdyz o tom premyslim, pouzivam hrnce akorat na polivku, vareni brambor, testovin, ryze apod a na to bohate staci obyc nerez hrnec za par korun...na co vlastne pouzivate hrnec za pet tacu? :-N ja pouzivam na vareni panve a wok a obcas papinak
Odpovědět
jinak se musím pochválit, včera jsme měli se sborem koncert a pak malé pohoštění chystané vlastními silami... už podruhé jsem se rozhodla bojkotovat všeobecnou tendenci patlat se s chlebíčkama a s buchtama a donesla jsem tác plný pokrájené zeleniny - a jaký to mělo úspěch x-) stálo mě to 70 korun a bylo to hotový za 20 minut (umýt zeleninu, naplátkovat na robotu, naaranžovat na tác) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
allegria, a delal sis tehu test? Taky to muze byt stitnu zlazou - jestli ti padaj vlasy, mela jsi stres .... ja teda mam obyc nerezove hrnce s dvojitym dnem, celou sadu za 3 tisice v ne =-) a dokonce vnich i nekdy smazim, ale jenom lehce s olejem a vodou - nemam Woka, resp. jenom teflonovyho, v tom smazit nechci. Drazsi hrnec mi prijde zbytecnej, ale mozna nejsem ta prava kucharka :-N
Odpovědět
Profilova fotka
chaar, a čo všetko za zeleninu si tam dávala? :-)
Odpovědět
Josefka: Jo, dělala, asi před týdnem a byl negativní... ale zatím pořád nic. Jinak na vyšetření štítnice jsem byla kvůli tomu páču a prej ji mám o.k. Vidím to fakt na ten stres. Co mám s tím "spodkem" fakt netuším. Asi to mám normálně rozhašený a nebo čekám dvojčata =-)
Odpovědět
Allegria, jo, buď přeliju hlávku cca půlkou flašky piva nebo si ho dám do rozprašovače, který pak skladuji v lednici (tam dávám jen půl deci piva a stačí mi to na 3 použití). Pivo vždy aplikuji na polosuchou hlavu (podle toho, kolik času mám, buď přeliju, nebo postříkám). Mám vlnité vlasy, ale to Ty asi taky, že?
Odpovědět
Hermi: Jo, to je taky dobrá záhada... Vlasy jsem měla vlnitý a teď je mám čím dál rovnější =-). To jsem taky netušila, že se mi může stát... =-)
Odpovědět
kessi, dala jsem tam okurku, papriku (červenou a žlutou), mrkev a ředkvičky :-)
Odpovědět
Profilova fotka
allegria, to je fakt zvlastni ... no udelej si zitra rano dalsi tehu test (me tenkrat vysel pozitivni az asi tri dny po tom, co jsem mela dostat MS) Kdy ze jsi prestala brat ty antikoncepcni pilule?
Odpovědět
Josefka: cca 12.9. :-N
Odpovědět
Ale brala jsem je jen asi 4 měsíce |-|. Ale i tak... |-| To mě paní doktorka pěkně vyléčila ;-(. Jinak s manželem jsme po vysazení HA vždy použili kondom nebo Pharmatex.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?