Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Hermi: Dík :-) Já mám ale asi spíš zánět na vaječnících... :-( Holky, z toho si nic nedělejte - sousedka je mladší a taky udrží jen jednoho Mirka :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Herminka pre povzdbudenie 3/4 zien v tehu trpi nevolnostami a pochybujem ze niektora je na to zvyknuta :-D ale zvyknes si 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
byl tady sousedovic maly Mirek?? :-D allegria, ja sedela vcera ve slabe koupeli s tea-tree olejem a tim druhym co zni jako mluvnicky tvar :-D (geranium tusim :-N). Dnes se citim lepe. Byly mi doporuceny tobolky cisteho lactobacila acidophila a moje homeopaticka pani doktorka mi doporucila Ruth Tox 9CH 3x denne a Sepia CH9 3x denne - ale ja vim, co presne co ta moje infekce je. O tea-tree jsem slysela, ze je v tehu OK a pak zase ze neni, tak jsem dala jenom dve kapky do cele koupele. Ja bych zazvor klidne dala, kdyz ho nebude pit na litry .... ja ho teda jim bezne v jidle, ale je fakt, ze jsem na nej zvykla. Zacala bych kousickem. Me prijde, ze kdyz by clovek nemel jist nic z toho, co doporucuji, tak by nesmel jist vubec. O mate jsem slysela, ze se nedoporucuje, hlavne v pozdejsim stupni tehu - mata ma silnou schopnost vazat zelezo. Musim rict, ze me teda zle neni (tuk tuk), ale zase me trapi jine veci, tak on si clovek nevybere - vcera mi moje lektorka ze skoly rekla, ze tehotenstvi je tezka prace :-)
Odpovědět
Na co potřebujete tolik octa?! Vždyť jsi tu pro něj každej den. (pro nás docela stylové, co? :-D) Juju, mě ani tak neděsí nevolnost jako taková, ale zvracení - napíšu to na plnou pusu - naposled jsem zvracela před 17 lety, tak z toho mám obavy; ještě štěstí, že je to reflex, který se nedá zapomenout :-D O mátě jsem slyšela, že by se to s ní nemělo přehánět, je jakoby "silná" a tělo pak nereaguje na "jemnější" bylinky, pokud je člověk potřebuje použít.
Odpovědět
Profilova fotka
:-D :-D jeste k te mate - nepijte ji hned po jidle (uklidnuje a tak zhorsuje traveni) a taky kvuli tomu zelezu, aby nevzala to co je v jidle. Ja jsem teda stastna jako blecha, ze nezvracim - ale co neni, muze byt :-D
Odpovědět
Profilova fotka
allegria to ti nezavidim, zanet vajecniku je hnus :-S
Odpovědět
Profilova fotka
x-) x-) k bylinkam a cajom, presla som cely net a vela teho knih a vsade sa pise nieco ine. Jedina bylinka ktora sa vsetkymi odporuca je medovka, prhlava (kopriva) a roibos. Mata je na zacaitku teho ok, ale v poslednom trimestri nie. Zazvor je tiez v malych davkach ok, ako aj kamilka a ine bylinky. Je len par ktore su naozaj zakazane ako skorica, rozmarin, klinceky (hrebiky), verbana, chren (chrest) a uz si nespomenie, ale tie ostatne boli celkom nezname. Plati zlate pravidlo, malo luhovat, nepit cely den a najma striedat. x-) k nevolnostiam, vdaka antibiotikam sa citim lepsie a aj zvracanie ma preslo, asi to bolo nejake prepojene, ale zdaleka nie som za vodou, kedze nevolno mi je stale a moze sa to zacat a zhorsit kedykolvek v prvom trimestri. Josefko, dufam, ze budes ta stasta 1/4 ale mne zacalo byvat zle az od 7. tyzdna tt a dovtedy som bola len stale hladna a smadna ;-) Vaginalne infekcie su velmi caste v tehu a vlastne vsetko je divne a ine, takze treba len s pokojom bojovat proti neduhom a inak si uzivat stastny pocit x-) ja citam teraz knihu "What to expect while you are expecting" a aj ked nie je pisana v "alternativnom" style je tam mnoho uzitocnych info a mna ta kniha dost upokojuje, lebo mam niektore neobvykle priznaky a vsetko to nezvycajne bolo v knihe spomenute ako normalne - odporucam
Odpovědět
Miamia: Kdo ví, co mi je :-( ... Začli jsme používat Pharmatex a asi týden na to přišly bolesti v podbřišku a taky v místě vaječníků. Začla jsem užívat preventivně lichořeřišnici, kdyby to byl moč. měchýř. Pak nastalo zlepšení, výtok jsem měla asi jen 2 dny... Tak fakt nevím... Dr. mě vezme až za týden a já už jsem asi o.k., ale zánět vaječníků bych fakt nechtěla přechodit :-( - i když se mi nezdá, že by to mohlo "nemít příznaky" a vesele pokračovat... A nebo jsem těhu a přidám se k nepřátelům Pharmatexu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
allegria nech se poradne vysetrit a zkus vysadit ten Pharmatex, at neco nezanedbas, ja si se spodkem uz ak uzila ze ted bezim k doktorovi se vsim, naposled jsem musela na laparoskopii, zanety, zanet vajecniku, cysty, spatne prostupnej vejcovod, no jedna radost za druhou tak at radsi neco neprechodis :-(
Odpovědět
Profilova fotka
ja si koupila penu do koupele nejakou prirodni a ted koukam ze je tam napsano ze se to nesmi dostat do oci :-N
Odpovědět
Profilova fotka
allegria, nemohla to byt ovulka? .... klidne se k nam pridej :-D .... jezis, to bych pak hned musela napsat svagrovy, ta ho taky pouziva :-D :-D :-D juju, jasne, zmenit se to muze - jsem teprve v 5tt, jsem teda zvedava =-) V tehotenstvi se snizuje imunita - je to reakce organismu na to, aby imunitni system hned nevypudil plod. Proto se objevuji castejsi vaginalni infekce a tehotna je nachylnejsi i k jinym nemocem. Tohle je jeden z duvodu, proc si myslim, ze je dulezite jist vitaminy. Nedostatek vit B se casto zjisti u zen s castymi vaginalnimi infekcemi, vit C zase posiluje kolagen, takze brani rozsireni infekce vys - na delohu a vajecniky, nevolnosti a caste zvraceni a ruzne nechutenstvi ci odpor k jidlu zase nepomuze telu, aby ziskalo to, co potrebuje, nehlede na to, ze i kdyz ta zena ji 100% dobre, tak v dnesni dobe je i v bio produktech v prumeru o 65% vit a mineralu mene, nez tomu bylo pred 50 lety ... muze za to puda a hnojiva. Rika se, ze mimi si vezme co potrebuje, takze i kdyz je zena nemocna, vsechny potrebne ziviny jsou nejdriv na mimi a pak az na regeneraci zenskeho organismu .... takze tak. Juju, zkus nejaky kvalitni vitaminovy prostredek pro tehotne, trena od New Chapter, jestli to tam mate. Treba ti to pomuze ten imunitni system trochu vylepsit ... jo a taky bych byt tebou hned po antibiotikach nasadila dobra probiotika. Zdrave strevo v tehu je strasne dulezite.
Odpovědět
Allegria, mám dojem, že jsem někde vyčetla, že Pharmatex by právě naopak měl proti vaginálním potížím fungovat trošku jako prevence. Ale vysadit ho zkus, za to nic nedáš. Nemáš někde na netu fotky ze svatby? ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Josefko dakujem za rady ;-) , akurat idem do obchodu po kys listovu v nejakej malej klzavej forme, lebo co jem solgar, z neho ma natahuje a nieco poobzeram. zoberiem aj rybi olej a ostatok sa budem snazit jest. Co este je nevyhnutne?
Odpovědět
Josefka: No, mohla to být ovu :-). Poslední 3 měsíce jsem byla nucena ládovat HA, kvůli čemusi na čemsi... Prej to HA měla upravit. Své doktorce jsem maximálně věřila a pořád věřím, ale po svatbě jsem to vysadila - prostě jsem byla vždy proti tomu, zasírat si tělo hormonama a nějak se to ve mě vzbouřilo, tak jsem to hodila do koše. Ptala jsem se taky jiné lékařky a ta zase tvrdila, že upravovat něco na vaječníku pomocí HA je hovadina, že to jen vytvoří umělý stav - něco jako umělý spánek. Takže tak... Největší sranda je, že jsem to té mé Dr. říkala do telefonu, že jsem to vysadila a začla používat Pharmatex a v klidu mi sdělila, že po vysazení HA má problémy s infekcemi naprostá většina holek ]-( . Proč mi to nesdělila, když mi ten hnus nutila a vychvalovala ho do nebes jako jediný řešení, to fakt nechápu... Kašlu na všechno, zaregistrovala jsem se na Wunschkinder a budem kombinovat BT a Pharmatex. Už se neřadím do té kategorie holek, pro které STM není vhodná :-D
Odpovědět
Začlo to 12 tý den cyklu po poslední pseudo MS po vyhození HA do koše :-). Vlastně bych byla happy, kdyby to tak bylo, aspoň bych věděla, že jsem si tělo nějak moc nerozhodila... =-) Kdyby někdo chtěl, mám platíčka HA Chloe a dám je asi jen za poštovný... Nicméně na druhou stranu, podle svýho vědomí a svědnomí bych nikdy nikomu HA nedoporučila - stačí si přečíst pár diskuzí s názvem : Problémy po vysazení HA.
Odpovědět
Profilova fotka
allegria, pak by to opravdu mohla byt ovu a ten vytok by mohl byt cervikalni hlen .... jestli te to takhle rychle prslo, tak to na zadny zanet nevypada. nekdo ma v dobe ovulace bolesti
Odpovědět
Profilova fotka
juju, kdybych nemela problemy se strevy, tak beru tehu vitaminy, probiotika a rybi olej a po prvnim trimestru chci zacit pomalu brat chlorellu. Bohuzel, ted beru enzymy na traveni, FOS (coz je vlaknina, ktera vyzivuje strevni mikrofloru) a L-glutamin v malem mnozstvi - upravuje strevni stenu. To ale nejsou nezbytnosti pro tebe.
Odpovědět
Josefka: Snad... :-) Předtím jsem ovu nijak nepociťovala, nebo jsem to asi za ty 3 měsíce zapomněla =-) Těžko říct... Jinak jsem došla k zajímavému poznatku, že strašně moc dělá stres. Po svatbě, vyhození HA a odstěhování se z blízkosti nešťastné a psychopatické sestry je mi o moc líp. Vyhýbám se raf. cukru a bílé mouce a je to vše znát i na zdraví x-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak nakoniec som si kupila len kys listovu, lebo ostatne obrtvary toboliek ma vystrasili. Hadam, ked nevolnosti ustupia tak zakomponujem aj ine veci. A kupila som si citrovono-zazvorovy cas od firmy Demeter. Ziadne zazvorove bio keksiky nemaju, tu v Belg to velmi nefici, budem musiet pozriet na Sk cholera je na co dobra? a probiotika su aj v strave, nie? napr kysla kapusta, biojogurty, alebo sa mylim?
Odpovědět
Profilova fotka
juju, trochu probiotik je v jogurtu, ale malo a nestaci. Par vyzkumu ukazalo, ze probiotika brana v tehu pak mela vliv na zdravi miminka - lepsi imunita, mene alergii a tak. K tem vitaminum - nezapomen, ze ted se tvoje miminko vyvyji a ted potrebujes nejvic zivin a pokud nejis a je ti spatne, tak je nedodavas. ted jsou vitaminy dulezitejsi nez po tom. chlorella je zdroj vitB a hlavne zeleza a vytahuje zareni a tezke kovy - ale musi se s ni hodne pomalu. Ja osobne myslim, ze vitaminy a rybi olej v tehu jsou nezbytnost a podle vyzkumu se priklanim k tomu, ze probitika jsou dalsi nezbytnost.... uvidime za devet mesicu :-D. Nic vic nic min, pokud neni zdravotni problem.
Odpovědět
Profilova fotka
J. dik za rady, nejako to skombinujem so stravou a najma uvidim ako mi bude ked mi prejde choroba. Zatial som brala prenatal nutrients od Solgaru a tam je toho fakt vela, ale strasne mi smrdia a su obrovske a strasne ma po nich natahuje, tak ich aspon na tyzden odlozim. Dnes som hrdinka, jem vela a pestro a je mi fajn. Nasla som v obchode rybi olej (3omega, ci ako sa to volalo) zo sardiniek a ancoviciek. Ziadna pecen sa tam nespominala. To by malo byt ok? Aj Solgar ma 3omega ale netusim z coho je vyrabany. =-) a sorry za blbu otazku, ale probiotika dostanes aj same alebo su v kombinacii s niecim? pod akym menom to mam hladat? Josefko, sorry za bombardovanie otazkami :-N :-N
Odpovědět
Profilova fotka
juju, jestli ten rybi olej neni z rybich jater, tak by mel byt OK. probiotika jsou vetsinou kombinovany - casto L. acidophilus, L. casei, B. bifidum .... a ruzne, muze jich byt treba az 8. Ja ted beru od New Chapter - All Flora, pokud je tam nemaji, tak bych koupila nejake, ktere uchovavaji v lednici. Treba Udo's 8.
Odpovědět
Profilova fotka
k tem solgarum, tedko pred tydnem me dosly a super, musim rict, ze i kdyz nevoni, nejsou potahovany milionem veci a nejsou barevny a maly a kdesi cosi, tak se me libi daleko vic nez ty jedovate fialovy tabletky co se normal prodavaj :-D takze josefko dikec za tipa ;-) bacily mam od swissu, beru je ale jenom obcas (nemoc, zmena rocnich obdobi...) a ted se je chystam brat nejak pravidelne, jak konecne budu mit dovoleny chodit do bazenu :-)
Odpovědět
jé, co to vidím, josefko, můžu tiše gratulovat? :-) jinak já jsem se právě vrátila z krátké odpočinkové dovolené na Šumavě, úžasně jsme si to užili x-) a včera jsem dokonce ušla 10 km, takže to vypadá, že fyzička se pomalu vrací :-) jo a přivezli jsme si výborné termixy a měkké sýry ze statku, to je lahoda x-) vždycky nadávám, proč to nemůžou vozit až k nám :-D
Odpovědět
Profilova fotka
chaar, snad jeste radis pockej .... jsem v 5tt, mimi se jeste muze rozhodnout, ze uz toho ma dost :-S .....se bojim, aby nebylo votraveny, ze ho krmim porad jenom spagetama s ovcim syrem a cesnekem :-D
Odpovědět
já jsem teď mimino 4 dny krmila buřtíkama :-N manžel hrozně rád opéká buřtíky a málokdy se dostaneme někam ven, abychom mohli opékat... takže když vyjedeme na Šumavu, tak není večer, kdy by nešel rozdělat oheň :-N
Odpovědět
Profilova fotka
=-) =-) chaar, to jsem snad radsi ani necetla =-) =-)
Odpovědět
ne, vůbec jsi to neviděla, vůbec jsi to nečetla |-| |-| |-|
Odpovědět
chaar, prezili to jini, prezije to tvoje taky ;-)
Odpovědět
(kacu, já vím, ale pssssssst, už o tom nebudeme mluvit :-D jo a byly děsně dobrý :-D )
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?