Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
erinka ten link je strasidelny :-N :-N ved su tam aj bylinky co byvaju v cajoch pre tehotne, napr praslicka a tam je napisane ze moze sposobit lahku otravu =-) :-N ja som sa teda v oboch tehu riadila intuiciou a celkom sa mi darilo :-)
Odpovědět
Profilova fotka
lenki, když jsem na začátku těhu studovala, co se může a co ne, rychle jsem došla k názoru, že to radši moc číst nebudu:-D tohle jsem našla jenom proto, že se o tom bavíme... Jinak já teda nejím plísňové sýry, takové ty majonézové saláty apod...Jinak snad v rozumné míře vše... Co se týče zázvoru, ještě pro mě není "sezona", ale asi bych si trochu dala, skořici taky nějak nehrotím:-)
Odpovědět
tak som sa este docitala ze v je nebezpecny v neskorsich stadiach tehu, proti nevolnosti na zaciatku sa moze :-)
Odpovědět
erinka to je spravny pristup :-) ;-)
Odpovědět
holky a poradite podle ceho mam vybirat aromalampu?je nutny si na neco davat pozor, nebo to je uplne jedno, jakou koupim?
Odpovědět
Profilova fotka
Jo a máte do aromalampy nějakej doporučenej éterák? Já mám doma myslím Salus...
Odpovědět
aromalampa sa mi osvedcila hlavne s hlbsou miskou, inak tam clovek musi stale dolievat vodu :-|
Odpovědět
Profilova fotka
prej nektere aroma lampy obsahuji kadmium nebo nejaky jiny smejd, ktery se palenim uvolnuje. Ja mam lampu od Primavery a je pekna a dobra. Je silna, takze voda se neodparuje rychle.
Odpovědět
mne doktorka rikala, ze citron na podrazdeny krk neni dobry, ze je moc agresivni, totez zazvor :-) ze pry se nema pit ani moc horky caj, spis vlazny, nema se jist moc korenena strava, ale spis takova neslana-nemastna dietka :-) jinak sem taky nemocna, ale nema to nijak dramaticky prubeh, mala teplota a trochu nachlazena, ale tejden pred svatbou je to trochu pech :-S
Odpovědět
Profilova fotka
tak aj ja sa pridám so zoznamom, sama som zvedavá ako ten môj vlastne vyzerá: dekoratívka - dvojfázová špirála Alverde make-up Alverde tiene Alverde - fialové, ružové, duo fialovo-ružové :D, duo oranžovo-žlté krémové tiene Alverde zelené tvárenka (či ako sa to volá) Alverde gél na obočie Alverde balzám na pery Lavera malina, a Lavera čierne ríbezle vlasy - šampón a kondicionér Alverde marhuľa-citrón lak na vlasy Alverde tvár - čistiaci gél s morskými riasami Alverde krémy Alverde - avokádo, jojoba, a tónovací mandľový krém Weleda mandľový olej Nobilis telo - deodorant Alverde šalvia kopec krémikov z Bodyshopu, kupovala som ich kvôli vôni, a používam ich asi dvakrát mesačne, potom mám ešte pár dove, rôzne darčeky z vianoc a podobne, ale ja som strašne lenivá krémovať sa, len raz za čas si dám mandľový olej ...ale mala by som sa konečne pravidelne začať krémovať, mám strašne suchú pokožku... sprchové gely - Alverde mandarinka a Lavera pomaranč mydlá - v kúpelni - Alverde levanduľa - úžasná vôňa kuchyňa - Alverde mäta a bergamot - až prehnaná vôňa, mám rada výrazné vône, ale toto je veľa aj na mňa zbytok používaných chemikálií: krém na tvár Bodyshop vitamin C (asi čakám kým sa pokazí a budem ho môcť vyhodiť, vôbec ho nepoužívam) čistiaci pleťový krém Yves Rocher - už na dne, do mesiaca je po ňom pleťová voda aloe vera Bodyshop - tiež už končí a budem zháňať niečo prírodné čo to nahradí odličovač na oči Yves Rocher peeling Bodyshop hm, no drvivá väčšina je Alverde, ale tak z chudobného študentského vrecka Hauschku nevyčarujem :-)
Odpovědět
Profilova fotka
kessinka, dalsi Alverde lady .... ze bychom tady vyhlasili soutez :-) rosi, nemuzes doktorum vsechno verit :-))) .... zazvor a drazdivy :-N - je protizanetlivy a snizuje bolest. Se vsadim, ze pani doktorka s nim az tak velkou zkusenost mit nebude .... o citronu to chapu ... citron je spis do vlazne vody kvuli vit C. V horkem caji je na nic :-) .... a neboj, do soboty budes jako rybicka :-)
Odpovědět
josefka - s tim zazvorem sama nevim čoveče, pač když mám suchej dráždivej kašel, tak mi to fakt dělá blbě, stejně jako pepř třeba :-) dneska uz je to lepší ale, naštěstí :-) V tom horkym caji ten vit C uplne chcipne?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
musis to resit individualne .... manzel je treba po zazvoru nabzenej a je mu horko, na me to treba takhle nefunguje. Drazdivej mi neprijde, ale je mozny, ze nekomu se drazdivek muze zdat. Jinak ano, v horkym caji vit C uplne chcipne :-D .... takze takovy ty balicky, plny vitaminu C, ktere si rozpustis v horke vode jsou na nic. tam funguje akorat ten paracetamol, co v tom je.
Odpovědět
Profilova fotka
Jo, tak to máme doma, je to myslím Coldrex horký nápuj, zalívá se to horkou vodou, na obalu je napsaný, jak to obsahuje vit. C... No ale těhotný to nemůžou, tak to pil manža...Mně teďka už nebolí v krku, zato mám rýmu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
holky, jakej ocet pouzivate na prani - jakou znacku, kde ho kupujete a kolik stoji :-N eri, to je to co jsem myslela :-)
Odpovědět
používám jablečný ocet, značku nevím, stojí pár korun a kupuju ho v supermarketu :-)
Odpovědět
Mám dojem, že v jablečný ocet v Albertu je značka Kand. Já používám obyčejný kvasný lihový. Ještě jsem chtěla k těm aromalampám - měly by mít dost velkou misku na vodu (cca 1dl) a ta by měla být asi 10 cm nad plamenem, obojí z důvodu, aby se olej nepřepaloval. Coldrex je "lék", který mě rozčiluje. Oni ho doporučují hned v počátcích nachlazení, přitom obsahuje paracetamol, který se má užívat až při horečce. A ani při ní není nutný. V zimě jsem byla po strašně dlouhé době nemocná a asi po 10 letech jsem měla horečku a i 38.5 se dalo přežít bez Paralenu či podobného léku (jen občas jsem si pustila na zápěstí studenou vodu). Jiná věc jsou vysoké horečky u dětí, kde hrozí febrilní křeče, ale i tam se dá horečka srážet zábaly a ne chemií.
Odpovědět
Profilova fotka
jj, souhlas s herminkou - taky me rozciluje, ze hned cpou paracetamol - pritom horecka je znak toho, ze telo bojuje s infekci. vetsina bakterii nesnasi vysoke teploty. kdyz horecka trva vic jak dva tri dny, tak by se to melo resit. Jinak uz jsem rozlustila zahadu me hezke pleti, betel a erinka uz vi - p :-). Pridavam se do klubu, je to 4tt x-) x-) x-) Holky, co je s abrou,nevite?????
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj kocky :-) josefko co je 4tt? :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Mio mimínko x-) Josefko x-) x-) x-)
Odpovědět
Profilova fotka
mia, sarinka ma pravdu x-) x-) x-) x-) x-) x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, manža je přesvědčenej, že když si vezme paralen a pod, že se z toho "vypotí"... Tak jak to je? Ať mám argumenty:-) Já teda nejsem zvyklá to do sebe moc cpát, radši si uvařím ten čaj...
Odpovědět
Profilova fotka
jeeee tak to gratuluju x-)
Odpovědět
Profilova fotka
jeeej :-) dalsia buduca maminka x-) josefka, obrovska gratulacia, prajem vam obom vela zdravia...
Odpovědět
Josefko to je super...Gratuluji x-) x-) x-) x-) x-) x-) x-) x-) a opatrujte se ;-) No asi prestanu do teto diskuse chodit...je to tu nejake nakazlive :-D ... Moje kamaradka min.tyden rodila...Krome toho,ze malem umrela |-| ...To je ale jina story...Tak jsem ji sla navstivit...Maminkam jak v ocekavani tak po porodu rozvazeli smazeny karbanatek s bramborovou kasi 8-( ...Ani kolecko zeleniny...Byl to sok...A na chodbe klasika...Slazeny caj 8-( ...Ale snad se to na vetsine mist uz meni...Toto byla takova mensi nemocnice ala komunismus...
Odpovědět
Profilova fotka
inak nemam moc casu vas sledovat |-| od stredy sa chystam vypisat moj zoznam kozmetiky a vzdy mi do toho nieco pride... kazdopadne by som bola dalsia alverde lady :-) kessi, naco sa pouziva gel na obocie?? je mi jasne, ze na obocie :-D :-D :-D ale kvoli comu?? drzi tvar? vyzivuje? ci vsetko dohromady?
Odpovědět
holky,poraďte,před pár dny se mi podařilo předávkovat železem,beru ho normálně jenom občas kvůli krevnímu obrazu,mám ho špatný od těhotenství...dostala jsem měsíčky,a blbec jsem toho snědla víc,než se smí.Nastaly šílené zdravotní problémy včetně průjmu,teď se to jakž takž zklidnilo,poraďte,jak pročistit tělo,mám i problémy s játry.Vím,že na krev jsou dobré sušené švestky a červené víno,ale jak dostat tělo do normálu po té otravě.Díky.
Odpovědět
Profilova fotka
chloe me kamaradce ktera byla po cisari dovezli parek s rohlikem, sem myslela ze mi vylezou oci z dulku
Odpovědět
Profilova fotka
chloe, sice se to tu mnozi, akorat jsem tady ted sama :-( ... vsechny "postizene" :-D nekam zmizely. Co se stalo te kamardce, proc malem umrela? - to jako pri porodu :-. Fris, hodne pi cistou vodu a kdybys sehnala nekde koren pampelisky, tak muzes zkusit pit ten a nebo ostropestrec marianksy (ale jenom, jestli neberes nejake leky) - ten cisti jatra a krev. taky bych na par dni vynechala cervene maso
Odpovědět
Profilova fotka
erinko, teorie je, ze kdyz mas horecku nebo i jenom teplotu, tak je to znak toho, ze telo bojuje s nejakou infekci. Telo tak pomaha imunitnimu systemu zlikvidovat vetrle bakterie nebo viry. Vetsina z nich je citliva na teplotu a tak se nedokazi pomnozit a drive poumiraji. telo by melo byt schopne se s timhle vyporadat za dva tri dny. Kdyz nejak umele tu teplotu snizis, tak jim dovolis, aby se pomnozily a pak to trva dele. Je fakt, ze od urcite doby moje nemoci probihaji tak, ze je mi dva dny slabo, trochu me boli v krku, prip. mam rymu a tim to hasne a tohle se mi stane 2x do roka (tuk tuk). kdyz citim, ze je mi slabo, zacnu ladovat vit C (az 2000mg denne) a vetsinou to staci. Holky dekuju x-), snad to bude vsechno probihat OK. Mam z toho trochu vitr :-S
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?