Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Zdarec, jeste furt vas nestiham poradne cist :-N ja jsem se ted dala na psylium, pac mam ze svatebnich honicek zacpu (jsem to nejak nevychytala, statnice, nova prace a svatba v jednom mesici je trochu psycho =-) ) tak se aspon uklidnuju na noc horcikem, kamaradce to takhle pry "vylecilo" mirnou depresi :-) Holky, co pouzivate na nohy? ja jsem si je koupala ve vode s levandulovym eterakem a strasne se mi to vysusilo. Jinak jsem dostala spoustu radoby "prirodni" kosmetiky k narozkam a ted nevim, co s ňou :-D ale patlu se tim, pac je mi lito to vyhodit, musim ale konstatovat, ze moje plet je ted nejlepsi za posledni rok =-) =-) Jo a zacla jsem chodit na pilates :-)
Odpovědět
Profilova fotka
rosi a uz mas po svatbe? plet mas urcite hezkou kvuli svatbe :-) .... ja to taky tak mela - pred svatbou des a po svatbe hruza, ale na svatbe ani pupinecek :-D
Odpovědět
josefka - jeste ne, tretiho to mame, takze za tejden a neco, tudiz finusujem :-) a jelikoz jsem desnej chaotik, tak to vypada teda zajimave, ale aspon nemam cas mackat kde co na oblicejiku :-)
Odpovědět
diky za info, mne sa prave tu weledu nepodarilo vygooglit, teda ako inci a tak som to vcera pozerala na etikete, ktora je prelepena cez inci je napisane penotvorne latky (co moze byt podla mna aj napr mydlica lekarska, alebo hocico prirodne :-p ) no sklamalo ma to teda, z principu 8-( s tym deo krystalom, ano zlozenie je rovnake ale napr 100%perkarbonat sodny, ja nie som chemik ani tomu nerozumiem, ale mala som viacero znaciek a nie vsetky su rovnako silne, aj ked chemicke zlozenie nepusti podla mna :-N , takze tak to moze byt aj u toho dea, ale ako pisem moc sa v tom neorientujem inak perkarbonatom sa krasne vycistia aromalampy ;-)
Odpovědět
Názor jedné poměrně čerstvé maminka na látkovky: "Z latkovek sem pred porodem mela male obavy, a uplne zbytecne. Prace a ztraceny cas je s nimi minimalni - nic nepredpiram, ani nezehlim, mimino se neopruzuje, nic neprotyka a navic mimino vypada prdacky." Lenki, pokud vím, Urtekram a Sante krystal jsou co do složení jiné. Urtekram je Potassium alum a Sante Ammonium alum. Snad jsem to nepopletla a není to opačně :-) Věřím, že perkarbonát můžou mít některé firmy něčím zředěný, ale mezi Ecoverem, Sonettem a Eurošarmem jsem nepozorovala velkých rozdílů. Josefko, kdybych vařila denně, tak taky asi nevařím s láskou, ale cca 4x týdně se to dá a mě baví vymýšlet si chutě atd.(ač nejsem taková borka jako Catf).
Odpovědět
tak dneska se konecne vrhnu na vyrobu sveho historicky prvniho slizu, tak drzte palce :-D a mam na vas dotaz..manzel ma problemy se spanim, neni noc, kdyby se ani jednou nevzbudil, vetsinou se budi vickrat, dokonce je schopnej ve dve v noci vstat a vypravovat se do prace :-D :-D :-D :-D :-D :-D ja si myslim, ze to ma nejspis ze stresu, kdyz ten den nejde do prace, tak se mu spi lip..tak jsem si rikala, ze by mel pred spanim pit medunkovej caj, kt pry je na dobry spani a pak jsem premyslela napr nad aromalampu a davat tam levanduli, kt ma taky uklidnovat..co vy na to?nebo vas napada jinej tip, co s tim?
Odpovědět
hermi, díky za ten názor :-) včera jsme s kámoškou barvily hedvábí a kecaly jsme, tak jsme se dostaly i na plenky a tak... a pak jsme zjistily, že obě máme doma všechnu drogerii od Ecoveru a Alverde :-D takže jsem konečně našla někoho známého v tomhle městě, kdo je na stejné vlně, jupíííííííí x-) x-) x-)
Odpovědět
Butt, dělala bych to úplně stejně :-) Plus ještě třezalka nebo kozlík jsou na uklidnění (a kozlík na podporu spánku - ale hrozně smrdí :-D). Levanduli můžeš klidně kápnout na polštář.
Odpovědět
hermi dekuji ;-)
Odpovědět
herminko, jj zlozeni je ine, ja som si to poplietla :-N u nas sa predava este gemma a ta je tiez amonium alum ale asi mate vsetci len urtekram, ze?? neviem posudit ktory je lepsi a ci su teda oba "bezpecne" :-p ja som mala perkarbonat puer, ulrich tie obidva dobre, ulrich mozno troosku lepsi, ale sonnet podla mna slabsi :-| a este sol na skvrny co robi DM, ale ta nei je cista butt ak ti mozem poradit na nespavost je levandula dobra, ale vela ludom ta vona vadi, tak mozno by bolo dobre aby si sam vybral vonu ktora mu vyhovuje ked si spominala tu medovku, tak nobilis robi medovkovy eo namiesany v jojobe aj to by mohlo byt dobre uspavadlo ;-) na masaz alebo do kupela, vonia uuuzasne x-)
Odpovědět
lenki neboj, nejsem manzeka tyranka a nebudu ho nutit, kdyz nebude chtit :-D :-D :-D ale diky za upozorneni :-)
Odpovědět
Profilova fotka
herminko, ja varim max 3x tydne a stejne me to neba za tu mystifikaci o slozeni krystalu se omlouvam :-N - leni, myslim, ze mu tady vsichni mame ammonium alum. Ten druhy tusim zkousela stazka a myslim, ze ji vyhovoval. Tusim, ze nekomu jinemu zase vyhovoval vic urtekram. je to individualni a musis vyzkouset sama. Ja vyzkousela nekolik znacek toho Ammonium Alum a rozdil jsem nepoznala. butt, leni to urcite nemyslela, jako ze jsi tyranska manzelka :-D, spis jen chtela upozornit na to, ze ne vsichni levanduli snasi :-D ja bych zkusila medunku a trezalku, jak pise herminka a jestlima hodne stresu, tak mozna horcik na dva tri mesice. 400mg denne jist vecer po veceri nebo hodinu pred spanim. Jeste mi rekni, kdy naposledy vecer ji a co a vubec, jak ji pres den?
Odpovědět
Článek se načítá
S tou levandulí je to fakt, můj muž třeba její vůni rád nemá (ale zatne zuby, když si ji musí dát na opar, tam mu zabírá výborně), říká jí "hnusná vodička" :-D Lenki, krystaly by bezpečné být měly, obsahují sice hliník, ale molekula té sloučeniny je prý natolik velká, že se nevstřebává (něco podobného se teď začalo psát i o konvenčních antiperspirantech, ale čert jim věř :-| ). Já jsem měla Baleu, což je ammonium alum, a moc mi nezabírala :-(
Odpovědět
Profilova fotka
ja jsem zase cetla, ze ac je ta molekula velika, tak je rozpustna ve vode a pri poceni se rozpusti a je tedy sance, ze se neco vstreba ... na druhou stranu, neporusena kuze by nic moc vstrebavat nemela. Autor doporucoval nejakou horecnou sul, ale fakt jsem po tom koukala a nic takoveho jsem nesehnala. Schvalne kouknu na to, co to melo byt a mozna by to slo pres net.
Odpovědět
hmm no teda, tak mam chrobaka v hlave s tymi krystalmi, ja ani mm a nejako moc nepotime takze nic silne nepotrebujeme, teraz mam alverde gulicku nechtikovu, ale veelmi rada sa jej zbavim, ta vona je divna :-N :-p mozno si nieco vyrobim sama s eo, alebo uz neviem mne je ten hlinik proti srsti hlavne odkedy kojim, mozno je to divny nazor, ale ten pocit ze ten "hlinik" sa nanasa tak blizko k mliecnej zlaze mi skratka vadi :-p tu je link na diskusiu o tom krystale, ale mam pocit ze tiez su tam 2 tabory/nechcelo sa mi to citat cele http://www.chemicalforums.com/index.p... butt verim ze nie si tyran ;-) :-D myslela som to aj tak ze niekedy v aromaterapii velmi dobre poradi intuicia, je vela eo s podobnym ucinkom, ktore sa daju zamienat, ale clovek si intuitivne vyberie ten ktory mu pomoze najviac ;-)
Odpovědět
To mi připomnělo, že proti pocení (či spíše asi zápachu) se dá použít jedlá soda (ne ta prací :-D) rozpuštěná ve vodě. Ale někoho to prý štípe. Zatím jsem to nezkoušela, ale co jsem s úspěchem zkusila, je mytí vlasů sodou - udělá se z ní blátíčko-pasta, nanese na pokožku hlavy, spláchne a nakonec opláchne vodou s jablečným octem (ten nemám, tak jsem dala citron).
Odpovědět
Profilova fotka
Co je dobré na bolest v krku? Někde jsem četla, že jak je obvyklé pít čaj s medem a citronem, že ta kombinace si nějak nesvědčí, ale už zas si nepamatuju proč...
Odpovědět
erinka mne na bolest v krku pomaha zazvorovy caj, osupes zazvor, nastruhas na hrubo, zalejes vriacou vodou, precedis, ochutis medom a citronom, myslim ze kombinacia si celkom svedci len by sa to nemalo pridavat do horuceho caju lebo to straca dost ucinnych latok ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
erinko, chtela jsem napsat co lenki, akorat podle me zazvor muzes zalit horkou vodou, med ne .... ale napadlo me, ze tehule by zazvor pit nemeli ...... tak jedine skusit vykloktat slanou vodou. herminko a vadi, kdyz pouziju jedlou sodu do slizu???
Odpovědět
josefko tak z jidla myho manzela nebudes moc nadsena :-D :-D :-D rano vetsinou nesnida, pak dopoledne na svacinu vetsinou chleba, nebo rohlik s necim, kdyz mu k tomu pridam apson nejakou zeleninu, tak to sni..pak v poledne obed v nemocnicni jidelne...a odpoledne...co dum da :-D maso delam doma tak dvakrat do tydne, vetsinou se snazim delat vegetariansky jidla, ale ty mi moc neji..naopak miluje typicky cesky jidla, knedliky a tak..to odmitam delat, tak mu to podsouva moje maminka :-D a hodne jime obyc testoviny, jogurty..veceri vetsinou tak dve hodky pred tim, nez jde spat, ale pak jeste sni u televize kldine balik chipsu, orisku, tycinek...a vecere byva rizna, nekdy lehka, nekdy se pekne nacpem :-N lenki jj ja vim, ze me neobvinujes z tyranstvi :-D
Odpovědět
Profilova fotka
já mám fakt pocit, že jsem někde četla, že ne med+citron, nevím fakt už nevím :-N No o zázvoru jsem právě četla, že by těhule neměli:-( loni jsem to pila furt, i jen tak preventivně...ale při kojení už by to snad vadit nemělo?? Josefko, někde jsem četla recept na sliz i s jedlou sodou, ale byla to výjimka...
Odpovědět
já si na bolest v krku vařím protichřipkový bylinkový čaj od Teekanee, dávám si tam med a citron (ale ne do vroucího, ten sáček se louhuje 10 minut, tak až pak) a moc mi pomáhá x-)
Odpovědět
Erinko, na bolest v krku je dobré kloktat Vincentkou nebo slanou vodou + vincentku i pít. Já jsem zase někde četla, že zázvor se nemá s medem a citronem moc rád. Tak se v tom vyznejte :-D Josefko, taky kdysi jsem četla návod na sliz i s jedlou sodou, ale snad jen jednou jedinkrát. Můžeš to vykoušet a uvidíš, jak/zda Ti to bude prát.
Odpovědět
Profilova fotka
:-D - to je zmatek. Erinko, nezbyde ti nic jineho, nez kloktat slanou vodou a pit Vincentku. herminko, ja ten sliz prave vyrobila z jedle sody, ale byl to muj prvni sliz a neumim posoudit, jestli je v tom rozdil. Tu sodu jsem mela od nas z vyroby, takze zadarmo :-N ... asi budu muzet koupit normalni, abych to mohla posoudit - ale vubec netusim, kde se to tady kupuje =-).
Odpovědět
Profilova fotka
Herminko, no to mi nedělej, že zázvor, med a citron nee:-D No ale kašlu na to, koupila jsem si podle Chaarleene Teekanee, narvala jsem tam med i citron a labužím si:-) Mám biocitrony, tak to bych si mohla nastrouhat kůru třeba do mražáku, že? To by nemělo ničemu vadit si myslím...
Odpovědět
a preco zazvor tehulky nemozu??? ved sa pouziva aj proti tehu nevolnostiam =-)
Odpovědět
lenki, pokud vím, tak se ho může jen maloučko - třeba v lízátkách je to ok, ale nesmí ho být moc ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
řekla bych, že možná způsobuje nadměrný prokrvení? nebo něco takovýho...
Odpovědět
Profilova fotka
http://www.miminko.com/clanky/bylinky...
Odpovědět
ano prekrvuje, takze moze teoreticky vyvolat kontrakcie a predcasny porod, rovnako ako skorica, klincek... ale priznam sa ze teda podla mna by to museli byt enormne mnozstva :-N ale chapem ze nechces zbytocne riskovat ;-) ja som ho pila dost aj vsetkym tehulkam odporucala :-) uzasne mi pomahal
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?