Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
ja napriklad potrebujem raz za cas ist na dlhsie obdobie do prirody, kde nacerpam dostatok energie na fungovanie v meste. mestsky zivot mi pride strasne stresujuci a chaoticky... a co moze byt krajsie nez ist na par dni na nejaku zabudnutu chatu s manzelkou?
Odpovědět
catf, neplanujes abys mela na starosti jenom domacnost ;-) jsem zvedava, aby to nebylo jako s tema vegetarianama... :-D No kamaradka mela taky takovy ambice, zacala delat doktorat, jenze za prve hormony jsou hormony a jsou tu proto, aby ty decka prezily, jinaka by je asi odlozila kazda druha mama a za druhe je proste tak hotova, ze je rada,kdyz si na tu skolu urve hodinu tydne, ale na druhou stranu rikala, ze ji to ani nechybi, ze se chce venovat diteti... Takze priroda pracuje, no .. Takze jsem na tebe zvedava, ale treba se planu fakt budes drzet :-) jinak ta sama kamaradka se rozhodla pro latkovky proste spis kvuli diteti, ze je to prirozenejsi a lepsi pro dite, a to ani nijak moc extra eko nebo bio neni.. jednorazovky ma jenom na cesty... Proste ten chlor tam je a navic ruzny ty gely atd., no pokud to bude mozne, pujdu taky na latkovky, nebo vlastne na bezplenkovku ;-) ... ale stresovat nehodlam, pujde pujde, nepujde nepujde...
Odpovědět
jo, a ona to nezehli, hodi do pracky, vyhodi ven a je to, rikala, ze ji to neprijde slozity... navic pry ty jednorazovky dost smrdi, coz se ji nejak nelibi...
Odpovědět
kaci, to vis, ze jsem taky zvedava, jestli na me jednou dojde s tem hormonama..no ale bude mi letos 33 a zatim nic
Odpovědět
ja nemyslela jestli to na tebe prijde jako ze chces mit deti, ale co to s tebou udela v pripadnem tehotenstvi a po porodu :)
Odpovědět
Profilova fotka
jo, ja jsem na svoje hormony taky zvedava - ja zase planuju u ditete (jestli nejake bude) studovat :-D. Chtela bych byt doma, ale tady to neni mozny vic jak asi 8 mesicu a jestli bude mit m praci, tak planuju, ze se po tech 8 mesicich vratim do prace a hned dam vypoved a zalozim si vlastni praxi z domova .... tak uvidime co bude. Je fakt, ze ja bych dite chtela, ale rozhodne to taky nebudu lamat pres koleno - kdyz to nepujde, tak to nepujde. Na svete je tolik veci, co dokazou cloveka naplnit ..... ted ctu knizku "How to get pregnant faster" :-D od Marylin Glenville. Je ctiva, ale zatim mi nerika nic noveho a pro me je zatim trochu povrchni - musim si rikat, ze je pro beznou populaci, ktera se zivi fast foodem a zapiji to 5 kafy denne. Mozna, az budu za jidlem (ktere mam zatim podle te knizky naprosto dokonale :-D), tak se dozvim vic. Je tam ale par veci zajimavych, treba, ze 3 kafe denne zvysuji riziko potratu az o 80%. Jinak mi svedci nechodit na brmse, protoze dneska jsem uklidila celej barak, vyprala 3 pracky, uvarila 3 jidla a 1 dezert (zjistila jsem, ze na puding je lepsi ovesne mleko nez ryzove), byla si zabehat, zacvicila jsem si a jeste jsem si udelala masku z lavovky .... a jeste neni ani 10 :-) )
Odpovědět
Profilova fotka
jo a jeste tady je muj seznam - mame dve koupelny, takze k tomu berte ohled :-D To, co dopotrebovavam a nebudu pak nahrazovat: Sprchovy gel Just s morskyma rasama (krasne voni, jsou v nem i opravdove rasy, ale je to chemie) Sprchovy gel Korrys - darek od kamaradky, cetla, ze je to prirodni, tak mi to koupila - je to trochu lepsi nez Just, ale stejne to neni uplne prirodni Sprchovy gel Burton's Bees Mleko po opalovani Weleda - smichane s ruzovym, jojobovym olejem a levandulovym eterakem Bambucke mleko Saloos Mandlovy krem od Welledy (pouzivam na ruce, na oblicej mi nejde) Zeleny jil Nobilis deodorant Cattier ve spreji Ted to co pouzivam a chci pouzivat i v budoucnu: Pletove cistici mleko Hauschka Cistici krem Hauschka Peeling Mary kay Lavova zem Hauschka (nebo co te, oznacujou to jako Clay powder) a Alva Krem pod oci Hauschka Pletove mleko Hauschka Ruzova voda Pukka nebo Hauschka Sampon Urtrekram - hermanek a ruze Krem na intimni hygienu - Aloederm (ESI) a Cattier Normalni tuhe mydlo Pletove mleko Urtrekram (ruze) a kokosove mleko od Tropical Traditions (je vyborne) Krem na ruce od Tropical Traditions Deodorant takovej ten tuhej kamen, kterej jsem ted zapomnela, jak se jmenuje :-N Zubni pasta Aloederm Dekorativka: pouzivam hnedou, zelenou, sedivou a modrou a od kazde barvy mam dva odstiny - jeden svetlejsi a jeden tmavsi, svetlejsim se licim od vnitrniho koutku a tmavsim venkovni koutek - vetsina je Hauschka nebo Lavera a Secret Nature, akorat mam jeste maly kousek modre od Oriflame a dve od Mary Kay Make-up Hauschka Rasenka Hauschka A jedna vodeodolna pro sportovni aktivity v desti) Stiny Hauschka a Secret nature (ale vesmes jsou to ulozene prachy, protoze stiny pouzivam 1x do roka) no a asi 10 eteraku :-N Tak neni toho malo, ale bylo to horsi - nahodou jsem dneska uklizela koupelnu a moje policka na kosmetiku je skoro prazdna - ze tri fochu mam (drive plnych k prasknuti) mam veci jenom na jednom :-)
Odpovědět
Profilova fotka
jeste k tomu samponu Urtrekramu - me se dvakrat zkazil, ale jenom kdyz jsme ho prelila do male nadobky a odvezla si to na dovcu - jednou ve Spanelsku a jendou do Prahy. Ve Spanelsku to celkem chapu, byl vystaven horku, byli jsme pod stanem a tudiz kosmetika se prazila bud v aute nebo ve stanu, ale v Praze jsem byla v hotelu a vlastne byl zkazenej hned druhy den, tak mozna ta nadobka byla nejaka zkontaminovana a nebo nesnasi litani :-N Doma se mi to jeste nestalo. Ciatko, jak dlouho ho mas? Mohlo to byt uskladnenim v obchode - mozna bych ho zkusila vratit.
Odpovědět
josefka mam ho 2 tyzdne, po kupe bola vona normalna, prijemna levandulovo-tea tree a po 2 tyzdnoch pouzivania to smrdi kyslo. v obchode ho dlho neskladovali, chodim tam casto a bol to novy tovar:-|
Odpovědět
Souhlasím s Josefkou, že často jsou ty stesky žen, že s dítětem nic nestíhají, zaviněné jimi samými (ale na druhou stranu věřím, že to počáteční sžívání musí být pořádný záhul). Co se toho ptaní na děti týče, nemyslela jsem ani rodiče nebo tchánovce (ti na to přece jen malinko nárok mít můžou), ale spíš známé, vzdálenější příbuzné apod. (protože si myslím, že jim to fakt může být šumák, a když nemají co říct, ať radši drží hubu; já se na takové věci neptám ani vlastní sestry). Dostalo mě totiž, když mi včera maminka řekla, že se jí ptala manželka mého bratrance (!), jestli děti nechceme nebo se nám nedaří (když už ji to zajímá, proč se nezeptá mě, vždyť maminka o tom nemusí být dostatečně informovaná). Taky nechci nic lámat přes koleno - ani to, zda děti vůbec budou (ale nikdy neříkám nikdy, třeba se mi zblázní hormony a budu chtít dítě i za senu IVF, co já vím?), ani látkovky (na druhou stranu, asi bych si připadala jako loser, kdybych musela od látkovek přejít na jednorázovky :-)). Josefko, pasuji Tě na Hauschkalady :-D Ciatko, přesto bych ten šampon reklamovat zkusila, za to nic nedáš :-)
Odpovědět
Ahojte...tady se to zase zvrhlo :-D... No me je take pozehnane a take stale nic...Ani chut,ani naznak...Ale proste me to netrapi...Obcas se sice zamyslim,zda jsem sobecka...(jako verici jsem konfrontovana s mym svedomim,ze..ehem 8-( )...Ale ani spytovani svedomi se mnou nic nenadela...Natoz vsichni kolem me kdo se stale ptaji a vyviji natlaky...Ze pry uz jsme s manzelem tak dlouho a furt nic...tak proc jsme pry spolu ]-( ,atd.Nemluve o tom,ze v mem okoli neni jedina znama,ktera by prave neocekavala nebo jiz nemela dite... Uhm tak si rikam,ze nejsem typ na zachranovani starnouci populace...to zatim prenechavam druhym... Proto nemam ani vytribeny nazor na latkove pleny...jako ze plastove jednorazovky ,to urcite ne...Ale asi bych inklinovala k ekologickym nez k latkovym...Ciste z lenosti :-D
Odpovědět
Jinak ke kazeni Urtekramu...presne jako Josefce se mi zkazil prelevanim a cestovanim...
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
aha, no tak to je uz docela husty natlak - to ja mam okoli dost diskretni. Jako, ze by se nekdo ptal, proc jsme s m. spolu, kdyz nemam deti nebo jestli nam to nejde .... to bych asi taky penila ]-( - to chapu, ze vas to stve - opravdu do toho nikomu nic neni. Dotycne bych asi poslala dost huste k sipku.
Odpovědět
herminko, jestli si dobre pamatuju, tak tobe je 23? tuhle jsme s josefkou nechapaly, ze ses tak rozumna ;-) :-D v tomhle veku...treba v mem veku a veku m(o 11 let starsi) jsou otazky ohledne deti vcelku na snade, podstatny je, ze jsou mi fuk(ty otazky)...nejenom ze je lidstvo od prirody zavistivy a chamtivy, ale je jeste k tomu desne zvedavy(a potazmo vlezly)..a my s tim nenadelame zhola nic, takze se tim vubec nezatezuj ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
to jefakt, ja byla ve veku 23 totalni jalovy tele :-D .... pockat, neco mi nehraje - kdy jsi skoncila VS? Hned po VS by ti melo byt 23/24 ale ty uz nestudujes, ne?
Odpovědět
Holky, ne, za 3 týdny je mi 27, kde jste přišly na 23? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
tak vida :-D .... me to rekla catf a ja ji verila :-D :-D :-D :-D .... tak alespon uz z tebe nemam takovou depresi. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
no my jsme spolu dlouho chodili než jsme se vzali a to bylo furt a kdy bude svatba..a pak kdy bude miminko..teďka se mě lidi ptají, jestli budu (chci) kojit :-N a pomalu se začínají ptát, kdy bude druhý:-D
Odpovědět
Josefko, jakoupak depresi ze mě? :-D Jinak VŠ jsem končila právě v těch 23. Eri, už se ptají na druhé? :-D 8-( Mě na těchto otázkách prostě štve to, že zasahují příliš do soukromí, do sféry, po které jim nic není.
Odpovědět
No my jsme spolu skoro 10 let =-) ...to je temer vecnost :-D
Odpovědět
eri, to znám, my jsme spolu chodili přes 7 let, tak se ptali, kdy bude svatba - a když jsme řekli, že 5 týdnů, tak z toho někteří mohli mít psotník :-D no a s dítětem začali vlastně hned po svatbě :-D
Odpovědět
Profilova fotka
chloe, my budem mít 10 let v únoru, ale od svatby máme teprv rok:-) a bude mi za pár dnů 26... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
herminko, jsem si rikala, ze je ti 23 a jsi takova chytra a uvedomela :-) ... kdyz si vzpomenu na svych 23 .... =-)
Odpovědět
Josefko, ále, mě přechvaluješ ;-) Ale nutí mě to přemýšlet, o kolik jsem za ty 4 roky zmoudřela :-D Jinak jsme proti vám všem hubkaři, jsme spolu 5 let (před svatbou 3).
Odpovědět
Profilova fotka
my jsme spolu 12 let =-)
Odpovědět
ahojte, dufam ze nevadi ze sem takto vpadnem, sem tam vas citam ;-) chcela by som sa opytat par veci aj ked to tu asi bolo uz zmienovane, ale diskusiu asi fakt neprecitam :-p mate niekto skusenosti so sante samponmi?? cena je tam super, ja mam teraz urtekram ruzovy sampon aj kondicioner a nie som uplne spokojna, a to mam pritom vlasy v top forme vdaka tehotenstvu, desim sa co zase bude potom :-N inak vlasy mam normalne pri hlave sa viac mastia, konceky trochu suchsie, ale ziadne extremy ozaj a co je s tou weledou samponom??? =-) ked ma nieco certifikat BDIH je fakt nutne skumat zlozenie?? ci sa na to mozem spolahnut ze je to ok?? a posledna otazka sante deo krystal alebo urtekram deo krystal,? tie klasicke tuhe, ktory je lepsi?? budem rada ked mi odpoviete, diky :-) jo a latkovky su uplne v pohodke 8-) aj na cestach, nikdy som nezehlila ani sa nechystam ;-)
Odpovědět
lenki, ja nemam odpoved na zadno tvoji otazku, snad nekdo jiny bude vedet Jenom chci rict, ze jsem koukala na tu knizku co jsem si koupila - Ajurvedske recepty pro zdravi od Davida Freje, a pripada mi fakt pekna... Ajurveda rozdeluje lidi podle na nejake tri kategorie (dóši), kazde se hodi jine potraviny, tak aby to energeticky toho cloveka posilovalo... cilem je, aby kazdy clovek mel dost silny travici ohen, tzn aby se mu spravne travila a vstrebavala potrava a nezustavali v tele toxiny... takze takove to, co je tu asi kazdemu jasne... k tomu teda jeste se to kombinuje s rocnim obdobim (kdy je co vhodne a pro jaky typ lidi).. Taky tam pise ktere potraviny se k sobe nehodi, hlavne teda vetsina knizky jsou recepty, ktere jsou vyvazene a u kterych je zmineno ke kteremu typu lidi a rocnimu obdobi se hodi... Hodne teda tomu traveni pry napomaha koreni a vubec ze to dost harmonizuje ten pokrm.. Ale hlavne ze se ma pry varit s laskou ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jé, tak to já s láskou vařím x-) A hlavně pak jím :-D
Odpovědět
Lenki, rozmarýnová Weleda obsahuje Sodium lauryl sulfát :-( - viz https://www.weleda.cz/produkty/pece-o... Taky vařím s láskou :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ja teda varim z donuceni a desne me to obtezuje a zdruzje o lase se rozhodne mluvit neda :-D :-D :-D .... nejradsi bych, kdyby existoval nejakej prirodni amaron, kterej by v sobe mel vsechny ziviny a ja bych ho snedla 3x denne a byla bych spokojena :-D leni, co se tyce deo krystalu, je to jedno, je to myslim stejny kamen - koukni na slozeni. K tomu certifikatu - je lepsi na slozeni kouknout. Certifikat se tusim udeluje firme, ale i firma, ktera vyrabi prirodni prostredky muze mit par, ktere nejsou 100% prirodni (viz Welleda). zadnemu vyrobci neni radno slepe verit 8-(. Se sampony moc zkusenosti nemam, ja celkem brzy zakotvila u Urtrekramu :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?