Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Herminko,ja nemam s Alverde problem...mam par kousku z jejich dekorativky a pokud je rasenka dost dobra,nac utracet za Hauschku...stejne si do Hauschky musim davat stetecek z max faktoru pac ten jejich mi vubec nevyhovuje!!!!
Odpovědět
Profilova fotka
Mně taky ta dvoufázová od Alverde vyhovuje, pokud se můžu zapojit... i ta s tím spešl "ostnatým" kartáčkem... :-)
Odpovědět
Vilko, jasně, zapoj se, ať nevypadám jako alverdí zaměstnankyně :-D O té s ostnatým kartáčkem uvažuji, až mi tato dojde. Věřím, že Hauschka bude co do složení kvalitnější (tím myslím spíš případné působení na řasy než to, jak pak ve finále řasenka vypadá), ale osobně bych tolik peněz za řasenku dát nemohla a s dvoufázovo uAlverde jsem opravdu spokojená, vypadá pěkně, nedráždí mi oči a neopadává (jako ta alverdí původní).
Odpovědět
Profilova fotka
Herminko, já mám doma od Hofhanzlové "Nastávající a kojící maminky si vaří zdravě", na začátku je nějaké to povídání - málo mlíka, masa, ne uzeniny... Je to vše srozumitelnou formou a recepty chutnají i manžovi:-) Jinak na základě té knížky jsem se zatím dostala k zamražení cizrny, chuťově mi pak přišla normální, dávala jsem ji po rozmražení do salátu nebo do telého jídla..To mi připomíná, že luštěniny už jsme zase dlouho neměli:-( Jinak se furt chystám podle ní vyrobit obilnou kávu nebo čaj... Catf, to olivové mýdlo na sliz kupuješ kde? Úspěšně jsem ve Schleckrovi našla to jejich mýdlo, tak příští sliz budu dělat z něho... A ty dáváš jakou sodu? Krystalickou nebo práškovou? Jinak o tom odvápňování z přemíry mléka píše právě i Fořt...Ale mně bohužel už nezůstane v hlavě, proč to to tak je:-(
Odpovědět
Profilova fotka
herminko diky za radu - jednou snad vyzkousim - ted budu muset koupit hauschku, ale budu si to pamatovat (tady Alverde neni :-() Bilkoviny v lusteninach se zamrazenim neznehodnoti - ja to obcas delam a je to v pohode erinko, duvod je ten, ze mleko je pro telo kyselotvorne, diky obsahu bilkovin a cukru laktozy. Krev je velice citliva na kyselost, takze drobne vychyleni ihned zpusobi v tele poplach a spusti procesy na vyrovnani kyselosti do normalu. Kysela krev se alkalizuje vapnikem, a kdyz ho v krvi necirkuluje dost, aby kyselost vyrovnal, tak se uvolnuje z kosti.
Odpovědět
Holky, s těmi luštěninami jste mě potěšily, hned zítra je jdu vařit do zásoby :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Kolik stojí ta řasenka Alverde?
Odpovědět
Tuším 109 Kč.
Odpovědět
jo, dvojfazova alverde je super ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to je hodně dobrá cena.... Jsem tam učuchávala ty šampony, určitě si něco vyberu:-) Akorát mi to přijde hrozně podezřele levný, na to, že je to přírodní kosmetika...
Odpovědět
Já bych za řasenku ani víc nedala :-D Eri, tu láci Alverde jsme řešily několikrát, vysvětlila bych to tím, že Alverde má jednoduššlí složení (tj. třeba ne 20 ingrediencí, ale "jen"15), používá levnější suroviny (což ne vždy znamená méně kvalitní - ale jsou i tací, kterým Alverde nevyhovuje a nepřipadá jim kvalitní), neplatí se za reklamu a síť DMek je velká, takže nakupují suroviny ve velkém. U privátní značky je vždycky tlak na cenu. Říká se, že Alverde se vyrábí ve stejné továrně jako Lavera.
Odpovědět
teda, vy jste toho zas nakecaly zajimavyho a ja mam zrovna tolik prace :-( juju, davkuju 200ml a pouzivam na rucniky, ktere peru na 80..mela jsem stejny problem jako josefka..dziny mi zacaly hnednout..ale stalo se to az po dlouhe dobe, takze vubec nevim, v cem je problem u ostatniho pradla to bylo v pohode.. k bilemu se musi pridat belidlo(napr ecover, puer apod) sliz je proste sliz..je to sice gelovity, ale tahne se to..necekej, ze z toho budou amarouny :-D sodu davam krystalickou(jinou jsem nesehnala) praci schopnost je dobra pri vyssich teplotach(v mem pripade)..ale treba herminka je hodne spokojena, tak si myslim, ze mozna, cim mekci voda, tim lepsi efekt, takze je dobry pridat vic sody, pokud je voda tvrdsi skvrny od mastnoty to napr nevypere(na 40), ale napr manzety kosil naopak v pohode taky jsem mela problem s vypranim cerveneho vina..a to i s ecoverem a zlucovym mydlem :-| ..nevite, jak odstranit takovou skvrnu? eri, olivove mydlo jsem koupila v praze v greenwave, najdes ho na webu, co prodava hauschku s tim mlekem s vama souhlasim, ja to mam vyzkousene na sobe..to zahleneni bylo u me fakt markantni..hlavne po sklenici mleka, jogurtu typu activia a nebo tucnem syru typu cheddar..kdyz porovnam mnozstvi kapesniku pred tim a ted, je to minimalne 50% redukce
Odpovědět
Článek se načítá
tedy ja mam hleny zvlast po ranu,probouzim se zahlenena,hnusna pachut v puse...to se muzu uplivat :-p ...ale pritom mleko,ani kravi vyrobky nejim...kozi minimalne... To Alverde...mozna nejake specializovane zalezitosti je lepsi kupovat u kvalitnejsich firem...Ale trebas mnozstevni veci,jako telove mleko,sprchace,atd.se u nich urcite vyplati... Ja mam ted od nich pekny lesk na rty,barva coral z letni kolekce a je fajn...
Odpovědět
Catf, Ecoverem u odstraňování vína myslíš to jejich bělidlo nebo prací prostředek. U nás se víno moc nevylévá :-D, ale jednou se manželovi povedlo malilinko polít kamarádce bílé kalhoty, dala jsem jí Ecover bělidlo, ona si doma na mou radu ty skvrny navlhčila a posypala jím a prý to pomohlo (dokonce si ten Ecover pak sama koupila :-)). Ale jednalo se jen o maličké skvrnky. Takže bych to zkusila takto (namočit teplou vodou, co látka snese a posypat, případně udělat z perkarbonátu kašičku), nebo namočit na delší dobu do vody s perkarbonátem (rozpouštím ho vroucí vodou - jednak máme s teplou problémy a jednak si říkám, že pak třeba působí nějak líp). Mně d Alverde vyhovuje snad všechno (kdysi jsem měla tónovací krém a ten nic moc, a pak si už asi nekoupím tělové mléko, protože se skoro nemažu) a důležité je pro mě finanční hledisko. Kdo to tolik řešit nemusí nebo najde v Alverde alergen, je možná lepší koupit něco lepčejšího :-)
Odpovědět
tak já mám od alverde šampon, balzám, sprcháč, mýdlo a tělové mléko a spokojenost x-) na obličej používám Laveru, akorát krém na oči mám od Alverde a nevyhovuje mi :-| kdyby měl někdo zájem, tak pošlu, použila jsem ho jen 2x :-D nesedí mi vůně :-N
Odpovědět
herminko, vylila jsem vino na bily kratasy, co se muzou prat jen na tricet, protoze maj cervenej napis, kterej pousti barvu..namocila jsem to na par hodin do sody..cervena barva se zmenila na zelenou..pak jsem to drhla zlucovym mydlem a nakonec vyprala ve slizu a belidle ecover..vysledek je hodne jemna nazloutla skvrna podobnej problem mam s natelnikem - tam jsem si zas vylila cerveny vino na prsa a porad na nem mam takovej ruzovej flek(a uz jsem ho prala i v ecoveru s ecoverim belidlem) asi bych mela min chlastat :-D od alverde mi vyhovujou sprchace ..papaja,levandule..a mydlo na ruce..levandule, aloe vera...jinak jsou ty jejich veci dost navoneny..m pouziva jejich brezovej sampon se salveji a je spokojen(jenze on ma draty, takze je vcelku jedno, co na to da)..ted jsem zkousela jejich kondicioner(m si koupil omylem merunkovej kondicioner namisto samponu)..pry na normalni vlasy, ale urcite se hodi spis na suche nebo barvene, hrozne se mi po tom mastily vlasy(taky muzu nekomu venovat, kdyby byl zajem :-N ) mne na vlasy vyhovuje nejvic urtekram..ted jsem si koupila kondicioner ruze(je v tom eterak muskat, co voni jako ruze) a ten je moc fajn..ted jak mam tu rozmarynovou kvetovou vodu, tak si ji strikam po myti i do vlasu, protoze ma byt dobra na rust vlasu a fungovat proti masteni po delsi dobe jsem se vratila k tuzidle ve spreji logona(kupodivu trvalo dost dlouho spotrebovat alverde tuzidlo) a pripada mi, ze vlasy nezatezuji tak jako alverde taky muzu doporucit sprchovy gel urtekram brown sugar..je desne prijemnej a s minimem ingrediencu a vlezle vune..pro ty, co maj radsi prirodneji vonici veci
Odpovědět
a hadejte, co ted piju :-D
Odpovědět
tak to bych fakt neuhádla :-D moje mamka vždycky říká, že červené nepije, protože se s ním vždycky polije :-D
Odpovědět
nema se to cervene vino hned jak se vyleje posypat soli? Nebo to jste delaly a presto tam jsou fleky? Ja uz jsem teda dost dlouho nic nepolila, ale vim ze kdysi jo a ta sul fungovala... chloquest, taky mam od alverde ten coral, moc hezkej ;-) mate nekdo zkusenost s laverou lakem na vlasy a sprchac plus sampon v jedom? Byl to ted takovej balicek v akci... No nejak jsem to koupila v domeni, ze je to sprchac a kondicioner, nevim jak se to povedelo :) ale pak jsme sli k pribuznym na navstevu a nemeli jsme darek slecne k sedmnactinam, tak jsem ji to vrazila, pac jsme se spolu nedavno o prirodni kosmetice bavily, ona teda zatim zkusenost nula... Tak by me zajimalo, jestli to mate nekdo vyzkousene a funguje to nebo jsem ji mozna totalne odradila od prirodni kosmetiky :)
Odpovědět
Profilova fotka
kaculienka: Ten Laveří lak mi docela vyhovuje, používám jej občas na ples nebo tak, jinak si vlasy skoro netužím a nelakuji. Zklamání by snad přinést kamarádce neměl... :-) Vyčesává se mi dobře, neslepuje vlasy... Jinak mám od Alverde spoustu věcí, ale šampony a balzámy na vlasy mi nějak nevyhovují. Mému drahému naopak ano, ale mně vždy ty vlasy nějak splácnou a umastí, asi jsou vhodné spíše pro vlasy suché. Jinak jsem zásobena tou dekorativkou - pudr, mejkap, růž, několikery stíny, řasenky, rtěnky, lesky, konturka, tužky na oči, stíny v tužce. Ještě jsem nezkoušela takové ty lesklé stíny, nejsou tuším sypké, ale krémové... třeba časem... :-) Pak pár těch přípravků na tělo a oční a denní krém. Pleť však myji každý večer Lushem. Já vím, že to není čistě přírodní, ale nějak mi pořád vyhovuje... ale až jej vypatlám, zkusím asi Saloos, od kteréžto značky mám taky řasu výrobků. Když se to vezme kolem a kolem, nepřírodní dostávám jen občas dárky - jsou to situace, kdy někdo z mých blízkých zahlédne nápis typu "natura, s přírodními výtažky" apod. a v dobré víře mi to zakoupí v domnění, že jde o pravou přírodní kosmetiku, znáte to... nemám srdce ohrnovat nad takovými dárky nos.... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
P. S. Omluvte překlepy, prosím. :-) Samozřejmě nevlastním nějakou (mořskou) řasu výrobků, ale ŘADU... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
teda, vy pouzivate kosmetiky :-) - ja mam pevny mydlo, sprchace nepouzivam (tedy ted dodelavam stare zasoby - oba asi rok :-) ), krem pod oci, cistici mliko a nejakou kvetinovou vodu a rano krem na telo a krem na xicht a tim to hasne ... teda jasne jeste sampon, mam rada Urtrekram. Par tuzek na oci a rasenka ..... koupelna se mi docela vyprazdnila. Driv jsem mela od vseho neco a alespon 4 druhy samponu .... ted uz me to nijak nebere. Mam nejakou krizi - mam hlad a nechce se mi nic delat, jsem unavena, asi pujdu do hajan a zaspim ten hlad :-D ... padla na me melancholie a depka :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Josefko, když se tak nad tím zamyslím... většinou se stejně myji jen vodou. Pěny nepoužívám vůbec (jsou vůbec nějaké přírodní?) a po koupeli se taky mažu málokdy, takže se na tělová mléka a sprcháče trošičku práší... :-) Použiji to jen občas, když chci třeba být do postýlky hodně voňavá, chápeš... ;-) Jinak mám taky jen od všeho jeden výrobek, možná dva (sprcháče, šampony apod.). A s tou dekorativkou... mám ji tolik asi proto, že ráda kombinuji různé barvy (a nalíčení vždy sladím s barvou oblečení - no a nosím skoro všechny barvy... :-D), ale když se to vezme kolem a kolem, většinu dní se nelíčím krom lesku na rty VŮBEC. :-) Takže to všecičko je taky jen na slavnostnější a výjimečné příležitosti..... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
P. S. To ostatní jsou pak třeba ta bambucká máslíčka od Saloos - levandule pro lepší spánek (potírám si tím spánky, zápěstí) nebo eukalypt pro eventuelní nachlazení... Aby to neznělo, že si libuji v zaplněných poliček koupelny, ne, vážně ne, kdysi dávno jsem používala skoro výhradně Avon a měla jsem od každého výrobku několik variant. Samozřejmě jsem je nikdy nestihla využívat. :-) Naštěstí fakt dávno tomu, teď už se to snažím nepřehánět, no... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
vilka, ja to mam asi podobne ja :-D Ja jsem nejdriv Oriflame, pak Avon a protoze tchyne byla distributorka obou, tak byl doma porad katalog, takze jsem furt objednavala nejaky smejdy :-) .... pak jsem presla na Mary Kay a na Just a taky ve velkym (maminka Mary Kayka a Just dela kamoska :-D) ... ted uz jsem nastesti snad nasla co potrebuju a snazim se vsechno zbytecny odbourat. S prirodni kosmetikou je nevyhoda (mozna vlastne vyhoda), ze dlouho nevydrzi, takze se nevyplati kupovat toho moc :-N
Odpovědět
tak to já jsem na to nikdy moc nebyla :-D jednou mi mamka k vánocům koupila kosmetiku Aquila, tak jsem ji prostě používala :-N pak před svatbou mi kosmetička dala vzorky kosmetiky Alcina, protože jsem měla hodně vysušenou pleť, tak abych si ji před svatbou dala dokupy - byla jsem spokojená, tak jsem koupila Alcinu a když mi došla, tak jsem šla do Lavery :-) zatím teda mám jen měsíčkový krém (nádherně voní x-) x-) x-) ) a čisticí gel, ale postupně ještě dokoupím :-) akorát pořád hledám krém na oči, to alverde, co mám, mi vůbec nevoní, takže mě ani neláká ho používat :-|
Odpovědět
holky, tak udelame anketu ne? a uvidime, ktera z nas toho ma opravdu nejmin ;-) :-D lavovka(cisteni pleti rano a vecer) mandlovy olej na odlicovani kvetova voda(rano a vecer po cisteni) rakytnik gel tautropfen na noc rakytnik krem tautropfen na den ocni krem weleda ruzovy na den ocni balzam tautropfen(vyjimecne na hodne vysuseny okoli oci) balsam na rty logona sipek/jojoba olej s eterakama na telo sampon urtekram brown sugar kondicioner urtekram ruze tuzidlo logona sprchovy gel alverde papaja nebo levandule holici mydlo savon du midi mydlo na ruce alverde levandule nebo aloe sante crystal deo florascent parfem ruze hauschka fialova rasenka tuzka na oci fialova a zelena clinique stiny hnede, zelene, modre, fialove clinique makeup hauschka korektor alverde lesk na rty clinique acnecolor a special clinique gel na boj s obcasnym rasenim rekla bych, ze to neni tak hrozny :-D rozhodne to byvalo horsi ;-)
Odpovědět
když to já sem psát nemůžu, protože ještě dodělávám některý chemie a to byste mě odsud vykázaly :-D ale jestli na tom caft trvá, tak udělám zítra razii v koupelně a sepíšu to :-D
Odpovědět
chaar, neboj, nic se ti nestane :-D ja mam taky treba jeste dekorativku clinique, protoze mi vyhovuje - nenatekaj mi oci jako po vsem ostatnim..plus ma idealni barevnost..ale brousim si zuby na hauschku a sante(za par let :-D ) plus na bedary ma clinique ultra rychlej zabijak, tak ten si nechavam, kdyz potrebuju neco efektivne a rychle zahubit
Odpovědět
Profilova fotka
uz to z nas leze (jako z chlupaty deky :-D) - ja mam peeling od Mary Kay a jednu modrou tuzku na oci od Oriflame (tu mam uz fakt hezkou radku let :-D) a vlastne jednu hnedou od MK catf, ja to schvalne snad taky zitra sepisu - jeste se tady nakonec usvedcim ze lzi :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?