Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
a tím spíš zůstane na stěně (abych dokončila svůje myšlenkový pochod)
Odpovědět
no a já tam nemám na konci přímo hadičku, ale takový jakoby ventilek, takže je možné, že ho ten olejíček ucpal a bylo :-D vyřešeno :-D
Odpovědět
já právě netuším co tam je, napadla mne hadička nebo trubička no jo ale co ho teda pak rozpustilo ?když tam stále teče ta stejná voda, studená pro mne to teda vyřešeno není, já tomu chci přijít na kloub :-N
Odpovědět
princez, já jsem vždycky ten šuplíček vyndala, pořádně vymyla a propláchla teplou vodou... pak to jedno praní bylo ok a při dalším to zase neodteklo... ;-)
Odpovědět
no to je ale důležitá info, žes to musela vyndat a pročistit to mění situaci :-D
Odpovědět
tak se podívej na příspěvek z 9:47 - tam jsem to psala :-D
Odpovědět
no ale tam není žes to vyndala jen žes čistila :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ciatko, to je presne on :-) erinko, to zelezo si muzes vzit treba hodinu po snidani a nebo tesne pred snidani- jako prvni sousto. Ja bych ho zapila vodou s citronem a pak bych zacala snidat.
Odpovědět
Profilova fotka
but, takvoje pristup mam taky - nechces jist, co uvarim? Uvar si sam, ja dve jidla nedelam :-D .... ale muj m. je suprovej, ji vsechno krome kardamonu, koriandru, cerveny repy a pazitky a kopru :-D catf, k tem ucpanym porum - kamaradka mi poradila, abych si nejdriv obrousila plet peelingem, nez pouziju lavovku, ze prej ta lavovka to tam nejak uzavre - tak to delam a zatim dobry. Nevim co funguje :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Josefko, v tom letáku je, že se to má jíst nalačno a jíst nejdřív až půl hodiny potom, s tím, že ty vyjmenovaný věci by se neměly jíst aspoň 2 hodiny... Já vím, že už jsem otravná :-D
Odpovědět
Profilova fotka
erinko, dava to smysl, ale zelezo na lacno??? Rano je nejnizsi kyselost zaludku a taky bych se bala, ze mi bude spatne .... ja bych to tedy jedla dve hodiny po snidani, rano pred snidani je to neprakticky. Co snidavas?
Odpovědět
josefko jsem rada, ze nejsem jedina "drsnacka" na vlastniho manzela :-D me kdyz chce manzel udelat radost, tak rozhodne, ze budeme mit na jidlo pohanku.ja ju miluju, on ju nesnasi, ale abych mela radost, tak ju ji :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Josefko mel by se pit po ranu pomerancovy dzus??? Tak zanesene pory me trapi take a krome onipani nevim jak na ne... :-p
Odpovědět
Profilova fotka
chloe, ja si myslim, ze jakekoliv ovocne dzusy jsou jen sklenicky cukru .... kdyz uz ho chces pit, tak naredeny vodou ... ale spis bych po ranu pila vlaznou vodu s citronem nebo teplo vodu s zazvorem (pokud nejsi tehu :-) )
Odpovědět
Myslis ze i cerstve vymackany pomeranc se pocita??? A voda s octem,napr.jablecnym?Ja se ptam protoze me dela po ranu pomerancovy dzus dobre na zaludek,proti nevolnosti(tehu nejsem)...jen po ranu mivam nauseu...nejak se mi pomalu probouzi zaludek...asi :-D
Odpovědět
Profilova fotka
voda s octem je fajn, nebo zkus ten zazvor, ten by mel primo byt proti nevolnosti .... ale zase, kdyz si doma vymackas jeden pomeranc, tak te to rozhodne nezabije :-) .... kdyz se po tom citis lepe a kdyz se pak dobre nasnidas, tak to neres.
Odpovědět
Josefko,ja to nejak dramaticky neresim :-D ...ja jen kvuli tomu cukru... To spis resim,ze mivam zrejme prekyseleny zaludek...nasledkem cehoz mi je po ranu spatne...a pak to neutralizuju tim dzusem...coz dlouhodobe take neni reseni... Ale diky za tipa...
Odpovědět
chloe jsem rada, ze jsem ansla nekoho s podobnym problemem :-D taky mivam dost hnusny ranni nevolnosti (taky netehotna) nejak jsem skoncila s tim, ze jsem divna a neresila jsem to...proc myslis, ze u tebe je to prekyseleni zaludku?
Odpovědět
Chloe, a vodu s citronem jsi nezkoušela, ta by měla být přímo proti překyselení.
Odpovědět
Na zanesené póry mi malinko (ale fakt ne moc - ale já je mám opravdu strašné)pomohl mycí gel Alverde s mořskou řasou.
Odpovědět
Dočítám postupně, tak tu vedu monolog :-D Josefko, mám stejný přístup. Manžel nemá rád pohanku a červenou řepu, tak si je prostě dělám jen pro sebe (třeba do práce), ale jinak jí (musí jíst), co mu dám. Naopak je pro mě kompliment, že zeleninu by si v restauraci nedal, protože neví, jak ji mají ochucenou, ale mně ji sní, protože ví, že ji ochutím dobře :-) Taky chci pít po ránu vodu s jablečným octem, ale nejprve si ten ocet musím vyrobit :-), čekám, až pořádně dozrají jablka.
Odpovědět
Profilova fotka
tak me napadlo, ze mi jeste neodpovedeli na ten odstavnovatc ]-( .... uz si nepamatuju, na co jsme se jich ptala, abych to zase cely studovala znova.
Odpovědět
Profilova fotka
Josefko, teďka jsem docela dost snídala ovesnou kaši (bez mlíka), s rozinkama, semínkama, sezamovým olejem... Nebo všechno možný narvaný do jogurtu... Občas i celozrnej domácí chleba se sýrem a zeleninou... A někde jsem četla, že je dobré ráno hnedka vypít sklenici studené vody, teďka nevím, jestli to je jako na probuzení:-) Ta teplá by se měla pít proč?
Odpovědět
Butt ja nevim...mam takovy pocit,ze kdyz mam nauseu(nevolnost) tak mam kysele stavy v zaludku...jakmile to zneutralizuju necim kyselym tak je to ok...chapes :-D Herminko ve stavu nouze,kdyz nemam pomeranc tak dam vodu s citronem...nebo bio jablecny ocet s vodou...Ja jen ze ten pomeranc mi dela fakt dobre...Trebas v letadle,po nocnim letu,kdyz roznasi pomeranc.dzus tak na me pusobi blahodarne...Jinak mi je soufl :-p No ja ty pory resim uz asi rok a netusim co s nima...jsou odolny 8-( ...A i kdyz vymackam za par dni jsou zpet i s pomstou :-p ...
Odpovědět
Eri, abych to řekla kulantně, teplá prý trošku popožene střeva. Já musím hned po probuzení pít a dávám si vždycky vodu o pokojové teplotě (odstátou od večera).
Odpovědět
chlo aha, no je to zajimavy, zkusim na sobe udelat pokus :-D
Odpovědět
já mám skleničku u postele a teď poslední dobou si vždycky sednu, napiju se a pak teprve vstávám :-N nějak mi to vyhovuje a ani jsem nad tím nijak hlouběji nedumala :-D
Odpovědět
Profilova fotka
No tož začnu pít teplou, prý po tom železu může být zácpa:-)
Odpovědět
Profilova fotka
erinko, chleba by nemel vadit (ani celozrnny). Pokud budes jist ovoce a zeleninu a ovesne vlocky a pit, tak by te zacpa mela minout :-)
Odpovědět
pridam se ke chvalam m..i kdyz sam od sebe by to asi nijak zvlast neresil, protoze nikdy nemel problemy s travenim, ale posloucha moje vyzkumy a zjistila jsem, ze kdyz mu ukazu neco noveho/zdraveho, pak to kupuje namisto toho, na co byl zvykly(coz mi vzdycky udela radost)...je vetsi masozravec nez ja, takze si obcas dela maso napr k veceri extra ..celkove jsem nasi stravu hodne prekopala - hlavne min varime a kdyz uz, tak se snazim, aby v tom bylo co nejvic cerstve zeleniny ..nedokazu si predstavit, ze bych zila s clovekem, co by treba vyzadoval, abych varila svickovou..no to by se asi stejne nikdy nemohlo stat, proste si s m rozumime naprosto ve vsem x-) k tomu rannimu piti..chloe, je zajimavy, ze ti pomaha krabicovy dzus - ja z toho naopak mivala vzdycky desne kysely zaludek...jestli spis treba nepotrebujes doplnit cukr, kteryho je v tom hafo.. ja rano musim vypit sklenici vody, jinak bych byla hrozne dehydrovana, vzdycky si do toho vymackam citron nebo limetu..jablecny ocet taky neni spatny driv jsme pili krabicove dzusy fakt po litrech a ted bych to uz do pusy nedala..cerstva stava z pomerance, grepu nebo mandarinky je uzasna(z toho drticiho odstavnovace) ..a furt peju chvalu na ty ranni koktejly..ted s tim novym blendrem jsou uplne bozsky..dodaj hrozne tekutin a energie a clovek se pri tom citi furt lehkej...kdyz je dela m, tak do toho rad vyklopi jogurt..mandle/kesu, jahody, banan, lipovy med x-) kdyz se mi prepijou, tak si rada dam bio vanilkovej nebo mango jogurt(ma takovej blbej nemeckej nazev, co si nikdy nepamatuju, ale je bozskej) nebo vanilkovotresnovej(moje bio z billy) s pohankovym musli nebo s musli z dm(maj nekolik moc dobrejch druhu) o vikendu k pozdni snidani michany vajicko a kukuricnou krupici a nebo pohankovej bezlepkovej chleba z dm..namazanej kozim syrem...taky maj v dm cernej chleba ze zitnyho srotu, kterej je vybornej,ale ten kupuju radsi jenom vyjimecne, abych se tim moc nezaplacla josefko, kdyz mne se ta lavovka zda taky jako peeling =-) a musim doporucit lifefood vita placky rajcatove..jsou chutove moc dobre a hrozne moc zasyti..je v tom len, para orechy, rajcata, cibule, cesnek a morska sul x-) skvela nahrada za chleba treba k salatu ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?