Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Profilova fotka
dakujem catf, celkom dobry clanok, len teraz som uz fakt uplne zmatena, lebo vsade sa uvadza nieco ine :-N ale kedze mi ten caj velmi dobre robi a citim sa po nom fajn, asi to nebude zle.
Odpovědět
Profilova fotka
ja nevim catf :-N .... je to hauschka, ale neni to ruzovy, ani kdoulovy a ani denni ... je ve sklenene nadobce s pumickou - ja se ani nepodivala na to, jak se jmenuje a to ho pouzivam uz tri tydny =-). Pani v GW mi ho doporucila po te, co jsem si stezovala na zablokovane pory .... pry to ty prvni tri delaji, protoze jev nich vceli vosk a nekteri lide na nej tak reaguji. juju, jamyslim, ze jeden salek hermankove caje je v pohode .... caj je stejne jenom slabounky odvarek.
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, mám pocit, že jste tu někde řešily železo, ale nemůžu to najít:-( Jsem přišla od doktora a prej jsem chudokrevná... Tak jsem vyfasovala tablety, ale ráda bych se zaměřila i na přírodní zdroje...
Odpovědět
Profilova fotka
erinko, jestli jsi chudokrevna, tak to jidlem nenahradis, zvlast ted, takze tablety jsou pro tebe ted nejlepsi ... ja bych to neriskovala, jen sem napsi, co ti predepsal?
Odpovědět
Profilova fotka
řekla bych, že aktiferin, ale přinese mi to až manža jak přijde z práce, tak pak řeknu přesně... Hodnoty hemoglobinu jsem měla 104 a prý je norma 120-160...
Odpovědět
Profilova fotka
Já osobně bych ty tabulky, sestavené nevím kdy, ale jistě podle nějakého masožravce, zase tak nepřeceňovala, ale jde o věc názoru. Taky jsem lehce pod normou - a v ničem mi to nevadí. Mívala jsem nízký tlak a cítila permanentní únavu... to je dávno pryč. Naopak jsem ve formě a kondici - v mnohem lepší než ve dvaceti. :-D Spousta železa je v mořských řasách, ale i jiných přírodních zdrojích, možná trošku napoví i tahle tabulka. http://www.prirodnivyziva.cz/mineraly...
Odpovědět
Profilova fotka
vilko, to je jasny, normalne bych to taky resila jidlem a doporucila bych kuru chlorellou nebo spirulinou a pak uz jen jidlem, ale erinka je tehotna a dostatek zleza potrebuje pro spravny vyvoj miminka. Tady neni cas na experimentovani .... Zelezo z potravy je obvykle dost tezce vstrebatelne a musis k tomu mit spravne fungujici zaludek, protoze zelezo potrebuje nizke pH v zaludku. Tehotne zeny a vubec lide ve stresu maji casto nedostatek zaludecni stavy a tak zelezo spatne vstrebavaji - hodne lidi je anemickych. Navic v tehotenstvi se hladina zeleza jeste snizuje. Zelezo je dulezite pro tvorbu cervenych krvinek a tedy pro prenos kysliku, kdyz neni dost, muze mit miminko nedostatek kysliku. To, ze jsi driv citila unavu nemuselo byt zrovna nizkou hladinou zeleza, spravne zvolena strava dela divy :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Dalsi problem s zelezem je, ze aby se vstrebalo z potravy, potrebuje jeste vit C a zelezo v listove zelenine je v nejhur vstrebatelne forme. Jinak pekna tabulka vilko
Odpovědět
tabulky mam taky v oblibe x-) josefko, tak az zjistis, co je krem zac, dej vedet ;-) ..pory resim hlavne lavovkou,na stavbe dostavaj pory zahul..vcera delnikum upad pytel cementu z patyho patra az na dvur, no to jste nevideli, co to bylo za neskutecnej prach..par minut nebylo vubec videt ani na krok ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
Teď nevím, jestli se někdo ptal na červenou čočku tady v diskuzi, ale dneska jsem ji u nás v Tescu viděla za 40 Kč... Dřív teda byla levnější, ale pořád lepší jak 60Kč někde jinde... A to železo mám teda Aktiferrin, jestli jsem to správně pochopila, je v 1 tabletě něco přes 30 mg Fe, což schvaluje i Fořt:-D
Odpovědět
Josefko, dlouho jsem tu nebyla, chtěla jsi název knížky, možná už to stihl někdo napsat. Je to Ingebort Stadelmann - Zdravé těhotenství, přirozený porod, v originále to je Die Hebammen-Sprechstunde
Odpovědět
Profilova fotka
a v jake forme to zelezo je? Nejlepe vstrebatelna forma je piccolinat, ale netusim, jestli se to da v CR sehnat. 30mg je fajn, denni davka je 10 - 30mg
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Měkké tobolky. Léčivá látka: ferrosi silfas hydricus, serinum racemicum.
Odpovědět
Profilova fotka
http://www.lekarna.cz/aktiferrin-cps-20/
Odpovědět
TAk jsem dočetla a vidím, že už někdo odpověděl za mě. Jak chodím na těhu cvičení, tak říkala PA, že má i přírodní železo, kdo by potřeboval, takže něco takového se asi sehnat dá. Ale jak se to konkrétně jmenuje, jsem se neptala :-| Probíraly jste mytí mimča, tak já bych si chtěla prosadit neumývání v porodnici a umýt ho až doma tak po 10 dnech, až upadne pupík. A pak mýt pouze v čisté vodě. Asi pro jistotu pořídím nějaký krém nebo olej od weledy, viděla jsem v DM, že mají i malé balení. A nějakou kosmetiku pro děti má i alverde. Juju, tak jsem hledala ve Stadelmann a heřmánek tam nezmiňuje, že by se nemohl. A v některých těhotenských směsích je obsažen. Takže pokud ti nedělá nějaké problémy, klidně bych ho pila, ale zase ne celý den, střídat ho i s něčím jiným. Že by se nemohl česnek jsem ještě neslyšela, jím ho normálně. Skořice opravdu může vyvolávat stahy, ale je tím myšleno větší množství, nebo používání v aromalampě. Pokud si dáš kousek štrůdlu, tak to neublíží. Zrovna dneska nám říkala PA, že v době, kdy se na Vánoce hodně peklo doma, tak kolem Vánoc bylo spousta porodů, právě ze skořice a hřebíčku. A ta mrkev mě docela pobavila. Kdysi jsem si pročetla diskuzi Co by se v těhotenství nemělo a připadlo mi, že tam občas někdo přinesl nějakou fámu, např. že se nesmí grapy, pak to spousta holek řešila s doktory, že je to blbost a po třech stránkách to někdo napsal znovu. :-D Ještě mě k té zelenině napadlo, jedna známá dělá v Kauflandu v trafice a prý tam každé ráno tu zeleninu a ovoce něčím stříkají. Ono to zní celkem věrohodně, ještě jsem v těch obchoďácích neviděla nějaké mušky kolem ovozel.
Odpovědět
To jsem se rozepsala. Zas sem pár dní nemusím :-D
Odpovědět
vilka, to je super odkaz, prejdem si tú stránku asi celú :-) Inak nemyslite si že som to s tou mojou zmenou vzdala :-D , práve naopak, už robím prvé pokroky :-) Najme sa mi podarilo obmedzit biely cukor, kúpila som si hnedý trstinový a aj ten používam len občas. Také tie nezdravé keksíky čo som si vždy brala pri nákupe sú už minulostou, dokonca ani na ne nemám chut, dáko mi zlahostajneli :-D Atď. jednoducho idem na to postupne, a celé ma to teší :-) Len si musím všeličo naštudovat :-)
Odpovědět
Profilova fotka
lesnamanicka, tak to jsme na tom podobně ;-) Lepší je to postupně, člověk si zvyká, a je fakt, že na spoustu věcí už nějak nemám takovou chuť jak dřív...A taky musím postupně kvůli manžovi:-D On mi teda sní všechno a naštěstí se novým věcem nebrání, ale třeba ta drogérka a tak, to je trochu těžší.... že ještě otravuju s tím železem, tohle je v letáku: Účinek léčby železem se snižuje při současném podávání léků proti překyselení žaludku (antacida), přípravků s obsahem vápníku, mléka, kávy, alkalických minerálek (Vincentka, Rudolfův pramen, Bílinská kyselka) a černého čaje, celozrnného pečiva a potravin s obsahem vlákniny. Tyto potraviny je lépe jíst nejméně 2 hodiny po užití přípravku Aktiferrin. Nějak nevím, co bych teda měla snídat podle nich (myslím tu vlákninu, mlíko mi problém nedělá...)
Odpovědět
josefka je to tento krem od hauschku s pumpickou, co si chvalila? http://www.yinyang.cz/pletove-mleko/
Odpovědět
tak u nás je to naopak - nejdřív ze všeho jsem vyměnila drogerii a manželovi to je úplně jedno :-D s jídlem na to jdu postupně, přidávám do svého repertoáru zdravější jídla a varianty, vyházela jsem polotovary, ale kdybych mu občas neudělala omáčku s knedlíkem, tak by se asi docela zlobil :-D ale na ty knedlíky se dostaneme tak jednou za 1-2 měsíce, tak si říkám, že už jsme aspoň trochu pokročili :-D
Odpovědět
chaar mas dobryho manzela :-D muj se strasne rozciloval, ze odmitam pouzivat avivaze, ale ocet a kdyz jsem mu rekla, o slizu, tak se tvaril, ze jsem nechutna :-D tak jsem mu rekla, ze jestli se mu to nelibi, tak si muze davat veci vyprat k mamince :-D a je klid :-D
Odpovědět
butt, jemu je to srdečně jedno, hlavně když je vypráno :-D i když teda ten ocet+éteráky mi jednou reklamoval, že má pocit, že to prádlo je cítit zatuchlinou... ale vzhledem k tomu, že to nedělalo dobře ani pračce, tak jsem koupila aviváž od Ecoveru a pohoda :-) do černého prádla dávám pořád ocet, tam jsem nikdy aviváž nedávala, a do ostatního ten Ecover a bez problémů :-) vzhledem k tomu, že manžel domácím pracem moc nedá (hodně pracuje, já mám práce míň, takže se to tak nějak samo vykrystalizovalo :-D), akorát luxuje (to zase nedělám já), tak je mu to fakt jedno :-)
Odpovědět
ocwet nedelal tve pracce dobre? :-o
Odpovědět
nevím jestli ocet nebo ty éteráky, ale tak každé druhé praní se mi vůbec nevypláchl ten chlíveček na aviváž a byl plný vody :-| musela jsem to pořád čistit a promývat... vzhledem k tomu, že pračka je celkem nová a nikdy předtím se mi to nestalo, tak si myslím, že to bylo fakt tím :-| teď dávám tu aviváž a zase v pohodě :-)
Odpovědět
chaar to já ten chlíveček na aviváž mám taky stále plný vody bez ohledu na to, jestli jsem aviváž (at sonet nebo ocet) použila nebo nepoužila vůbec prostě tam stále stojí voda
Odpovědět
mně to právě nedělalo vůbec, pak mi to začalo dělat, když jsem tam začala kapat ty éteráky, a teď už to zase nedělá, takže si myslím, že to bylo tím
Odpovědět
aha..no mamce to dela pracka taky a to nepouziva vubec nic...
Odpovědět
no jo ,ale co by tam ten éterák jako udělal, že to neodteče jako že by se tam zasekl v té hadičce :-N
Odpovědět
princez, já netuším, ale dělal se tam takový jakoby povlak, tak jestli se tam tím něco ucpávalo... já fakt netuším :-N ale vzhledem k tomu, že to přestalo, tak to už dál neřeším :-D
Odpovědět
no jestli tamtudyma proudí studené voda, tak ten povlak je jasnej, olej je olej a čím je chladněji tím je tužší
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?