Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
já si čistím zuby jen elmexem a od tý doby, co ho používám, jsem neměla ani jeden kaz (možná je to placebo, nevím, a složení jsem nezkoumala :-) holky nevíte, co zabírá proti pavoukům jahanám?? už jich mám v jednom rožku zase pět a to jsem je tak před dvěma týdny likvidovala 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
rosi, zloženie elmexu som neskúmala ale v tom verím otcovi - chemikovi, ktorý ho doporučuje už xy rokov (ešte som chodila na základku keď sme doma používali elmex a naši ho vždy nakúpili do zásoby lebo sa takmer vôbec nedal zohnať), a odkedy ho používam tak zubný kaz som mala len dvakrát, aj to malý a kvôli tomu že niekedy keď som bola cez prázdniny v UK som nemohla vyjsť z izby ak som chcela spať a mať kľud lebo by ma opili, tak som sa semtam vykašľala na umývanie zubov |-|) tak mi treba 8-( ...to je jediná vec ktorú nejako neviem vymeniť za prírodnejšiu variantu :-N inak mám ešte otázočky k siggu, mám litrovku, asi tri mesiace, ale nejako zatuchla a neviem sa toho zbaviť...ako to čistíte? a druhý, vážnejší problém ktorý s ňou mám je že sa mi pri vrchnáku začala mierne, ale fakt mierne odlupovať tá vrchná vrstva...ako sa dá uzáver zašróbovať, tak v jednom tom závite alebo ako to nazvať sa tá vrchná vrstva zčasti odlupla a síce tam drží, ale nemám z toho dobrý pocit...a na nete som našla toto: "Zvnutra je flasa osetrena niecim na sposob krycieho laku, prave kvoli tomu, aby sa do vody neuvolnoval oxid hlinika, ktory je karcinogenny.", tak neviem čo si o tom myslieť, či to mám reklamovať alebo je to v pohode, a či mi to vôbec vyreklamujú... :-( :-( :-(
Odpovědět
Profilova fotka
catf, koukala sem ze nobilis ma neroli jenom v jojobaku, tak ho mozna koupim v kvetove vode na zkousku nebo zkusim se zastavit v jinym shopu. Jinak ja sem prave ze zacatku davala do lampy hooodne moc slabou koncentraci tech eteraku (treba toho eukalyptu jenom 2 kapky), tedka uz davam trochu vic. V olejich sem mela jenom tu ruzi a to v tom jojobaku, ale neni to urceny jako primo pro tehotny, no tak snad sem nic nepokazila :-( Objednala sem si tu mys, kdyz ti to pekne provoni 19m2, tak tady to bude akorat, ja mam rada kdyz sou ty vune spis slabsi az takovy ztraceny, nez neco vyraznyho, takze to bude presne pro me, pekne se to tady rozptyli a kdyz se mi to bude zdat slaby, tak si prisednu bliz k mysi :-D koukam, ze ste probiraly utz, ja sem rada, ze neco takovyho existuje, bohuzel mam od zacatku problemy a sem doma, takze me vazne utz vzdycky takzvane uklidni, ze je decko oka, taky sem vyuzila brzky rozpoznani vyvojovych vad, coz byl muj strasak. Na druhou stranu, myslim, ze vsema tema lekarskyma metodama se zapomina na to, ze zena-matka toho hodne citi a "vi" sama od sebe, napriklad me docela zarazi pausalizovani toho, od kdy je mozny dite citit, kdyz pomoci ruznych technik muze clovek citit rytmus ruznych organu nebo pulznich bodu, tak proc by neslo citit decko driv... No proste me to trochu chybi, ten respekt ke schopnostem matky nebo jak to nazvat.
Odpovědět
Rosi, právě s Elmexem nebo Meridolem chci střídat přírodní pasty (protože přírody se úplně vzdát nechci). Kessinko, lahve (třeba na kolo - siggovky nemáme) čistím jedlou sodou - trochu tam nasypu, zaliju horkou vodou (do siggovky by asi šlo použít i vařící), nechám působit, protřepu, vypláchnu, hotovo.
Odpovědět
Profilova fotka
Rosi, problém s pavoukama máme doma taky, už je tam několikátá generace a vesele si pořádaj mejdla zdá se mi :-D Zabíjet (vyluxovat) je samozřejmě nechci, takže jediný, co mě napadá, je namotat je opatrně na smeták a vynést ven. K tomu se chystám už pěkně dlouho, vlastně mi v ničem nevadí, akorát m. občas vyhrožuje jejich fyzickou likvidací, a já ho přece nenechám si takhle ... karmu, že jo ;-)
Odpovědět
rosi, ja pavouky nechavam zit, nevadej mi..zda se mi, ze po chvili tu svoji pavucinu opustej a prestehujou se jinam, tak to pak smetu a nebo ji smetu, kdyz nejsou doma, ale to je tak jednou za deset let :-D abro, ta voda z pomerancovych kvetu bude urcite fajn, kvetovy vody uz jsou vlastne takovej odvar - vedlejsi produkt pri vyrobe eteraku..ale kdyz nemas moc rada intenzivni vune, tak to bude akorat - jestli to teda budes pridavat k oleji, tak to budes muset vzdycky protrepat...neroli ma i dobry uklidnujici vlastnosti, coz je pro tehulky idealni k tomu elmexu...pouzivala jsem ho taky nejakou dobu, ale mela jsem pocit, ze poradne nevycisti..segra mi rikala, ze byla u nejaky dentalni hygienistky, ktera ji potvrdila, ze v elmexu je neceho malo nebo to tam vubec neni(uz nevim, co to je) a mel by se stridat s jinou pastou mne po elmexu zloutly zuby a u krcku jsem prejetim jazyku citila takovou divnou usazeninu, takze jsem ho prestala pouzivat ted jsem spokojena s fitne slanou pastou, po ni jsou zuby krasne bily...nekde jsem cetla, ze je dulezity, aby pasta neutralizovala ph v ustech, protoze prave ta kyselost je jednim z faktoru tvorby zubniho kazu a mam trochu pocit, ze nektery prirodni pasty jsou na tuhle kyselost slaby...proste to posuzuju podle chuti v ustech, kdyz se rano probudim :-D ...ale nerozumim tomu, tohle je takova moje uvaha :-N
Odpovědět
herminko, na kazy je dobrej xylitol..prodavaj se nejaky kapsle jako doplnek stravy, co jsou urceny hlavne pro deti, kterym se hodne zuby kazi, tak treba bys mohla tohle vyzkouset..a nebo zvykat pres den zvykacku s xylitolem(happy dent, co se da sehnat v lekarne a nebo orbit professional) rikala mi zubarka, ze pro zenu je nejhorsi obdobi mezi 20-30rokem kvuli nejakym hormonalnim zmenam, ze behem tohohle obdobi se zuby kazi nejvic
Odpovědět
Catf, sestra taky říkala, že když používala Elmex dlouhodobě, taky měla "pocit usazeniny". Ale slyšela jsem ho doporučovat více zubařů. Já jsem právě cca od 16 do 26 let neměla žádný kaz a objevily se najednou po cca roce a půl na přírodních pastách :-( Žvýkání nesnáším, občas si vycucám bonbon s xylitolem (ale snažím se ne moc často, protože tam myslím jsou i jiná sladidla a svinstva).
Odpovědět
Profilova fotka
ja pouzivam elmex uz hodne dlouho, kdysi jeste nebyl ani v lekarnach tak me ho prodavala zubarka, tedka ho stridam s tou laverou, co ste me doporucily a vsecko dobry :-) nikdy sem necitila zadnej povlak ani nic takovyho
Odpovědět
zdravim, dneska jsem byla konecne u te nasi sarlatanky zase nabrat nekake lektvary takze par informaci co by vas mohlo zajimat (bohuzel ne vse umim presne reprodukovat, ale ty pani fakt verim, ma hodne zkusenosti jak s tinkturama, homeopatii, masazema, a hlavne to dost citi i energeticky - tomu verte kdo chcete, ja s nim mam proste vybornou dlouholetou zkusenost) jak jsem tu resila ze ma m ty strupy v hlave, tak mi rikala ze ten tea tree asi nestaci, ale ze je super Lopuchovy vyluh od firmy Nadeje, dvakrat denne striknout do vlasu, je to dezinfekce na ty plysne, pry to osrstilo i kus vypelichanyho psa :) rikala jsem ji o slizu, tak recept neznala, me zajimali hlave ty olejicky, tak rikala, ze eterak se nerozpusti ve vode (coz asi vsichni vime), ze je treba ho zemulgovat (doufam, ze je to to slovo, hledat to nebudu), tzn. rozpustit napr v trochu mlece, to pak jeste s trochou vody hodit misto avivaze. Tuk v mlece rozpusti olej a mleko se rozpusti ve vode... jde to pry napr i s tim s tim kapucinkem do kafe jinak ona ze rada pere v sonetu, ze ji to prijde lepsi nez ecover, ze je to setrnejsi do odpadnich vod a taky kdesi cosi ze se ji to libi vic energeticky, tak vyroba atd, ale to uz jsem moc nepobrala taky jsem se ji ptala na kalisek, jestli proti neco ma, protoze taky mluvi na prednaskach o tom beleni hyg.veci chlorem, a to rikala, ze ona sama ho nepouziva, ale ze si o tom studovala a prijde ji to jako vyborna varianta jestli si jeste na neco vzpomenu, tak reknu... jo, jeste mi slibila nejaky prospekt o domech ze slamy :) ze pry uz to tu nejaka firma dela, to jsem ani nevedela...
Odpovědět
jinak tahle pani porad moc doporucuje ume v jakekoliv podobe, ze to je prospesny snad pro kazdeho (mineraly a ja nevim co jeste), ale pry taky je dobre kapnout trochu umeocta kdyz se cokoliv ohriva, protoze pry ohrivanim se jidlo zakyseluje a ten umeocet to neutralizuje jo, dala mi neco na cisteni (ale to bylo delane individualne), ale pry je dobre k tomu podporit lymfaticky system, pokud nic neni akutni tak pry je fajn se tak jednou mesicne vykoupat v tibetskem jilu, ze to pry pekne procisti
Odpovědět
kaci a podstatna otazka, ta pani vypada dobre? kolik ji je a tak? :-D a kde se vlastne nachazi?
Odpovědět
Článek se načítá
:-) jo vypada dobre, je ji pres 40 a nachazi se v jednom jihoceskem meste :) Dela i ruzne kurzy zdrave vyzivy (spis makrobiotika - to maji vyborne, vari pres tyden i obedy) a dalsiho bio
Odpovědět
ja jsem tam byla teda na oberonu, uz jsem to tu myslim kdysi psala, je to nejaky pristroj ktery meri nejake impulzy v mozku, a kazdy organ vysila na nejake frekvenci a podle toho se urcuje jestli je oslabeny ci ne (je to snad z ruske kosmonautiky, ale nechci kecat)... no ja tam byla loni a odhalila mi tim zlatyho stafilokoka na plicich (uz leta jsem se dost zadychavala napr v horach) a pak tu candidu ve strevech a celkove jsem byla dost vystavena... dala mi asi tri tinktury, jeste jsem drzela tu protiplisnovou a je to o dost lepsi... ted jsme byli na kolech a me doslo ze nemam problem s dechem az kdyz mi kamaradka rikala, ze to nemuze udychat :) Ale ono zalezi kdo to dela, tahle pani ma na to proste ten cit... Kazdopadne vemte si z tech informaci kdo co chcete....
Odpovědět
holky, kam jste všechny zmizely? vytahuju diskuzi z hlubin času, tak se zase objevte :-)
Odpovědět
Profilova fotka
jupiii, dosla me aromamys, ted jede poprve a voni krasne, nakapala sem tam grep a voni me celej pokoj :-) super super super :-) :-) :-)
Odpovědět
ja jsem tady a mam zitra statnice posledni, tak se laduju všim možnym a udělala jsem si novej sliz - uklidovou verzi :-N aromamys sme dali do seznamu svatebnich daru
Odpovědět
koukam, to je uplna mysi epidemie :-D ..no ja vam rikala, ze je myska bezvadna vec :-) abro, prijemna kombinace je eukalyptus/levandule/citron.. jestli teda tyhle vune muzes
Odpovědět
musim doporucit jogurt andechser natur(prodavaj treba v tescu) bio vanilka..je uplne bozi, chutna jak pribinak x-)
Odpovědět
Profilova fotka
catf, citron doma nemam, ale eukalypt a levanduli jo, tak vyzkousim vecer na spani :-)
Odpovědět
Profilova fotka
zdravim a zavidim vsem v CR vase pocasi, tady je zima jako pr..e :-(... 4 dny s kamaradkama vyzivarkama na dovoleny a jeden vecer s catf a muj zdravy zivotni styl vzal za svy :-D .... ochutnala jsem raw bilou cokosku a chtela ji dojit vratit, ze je zlukla .... jeste, ze jsem ji dala ochutnat catf, ktera mi rekla, ze to je normalni chut :-D .... by na me v tom obchode asi cuceli :-D :-D rosi, drzim palce na zitra kacu, kde jsou fotky???? a co to presne je ume?
Odpovědět
Catf, tak to zas u nás mít nebudou :-( nemají ani tu tesco bio značku. Já jsem si teď oblíbila bio jogurty ze sparu. Ten citronový je skvělý. Josefko, kdy se zas ukážeš u snažilek? Je po tobě sháňka. Už je tam další těhule.
Odpovědět
betel, treba se u vas objevi..ma takovej zelenobilej obal..jeste je vyborny mango(boruvka je na muj vkus malo sladka) a maj i probioticky drinky a ty jsou uplne bozi(akorat docela drahy..i kdyz asi srovnatelny s cenou hnusnyho danone) ve sparu v praze maj docela velky vyber bio(i cerstvy pecivo)..jogurty jsou fajn,myslim, ze maj i pomerancovej?..akorat nevim, jestli si dobre pamatuju, ale nejsou hodne tekuty? obcas si rano dam pohankovy musli s bio jogurtem a docela mi vyhovuje, kdyz jogurty tecou.. billa ma taky dobry bio ovocny jogurty(treba visnovo vanilkovej) v dm jsem tuhle koupila oriskovoovocny/ovesnopsenicny musli a je taky vyborny josefko, to vyznelo jako ze i se mnou to bylo nezdravy ..teda az na sisu a ty sladky cosmopolitany to bylo ultra zdravy, ne? :-D nakonec jsem byla rano docela rada, ze nas vykopli tak brzo, jinak bych asi pres den zkolabovala :-D .. jo a uz dlouho jsem si takhle nepokecala, bylo to super, skoda ze ses tak daleko ;-) cokoska padla hned druhej den jako dezert po veceri x-) a co, ktera z nas je hubenejsi? :-D a uz se chystam, ze upecu ten jahelnej mrkvovej dort..zkusim pohledat na netu, jestli najdu nejakej schopnej recept
Odpovědět
josefko, ume (ve forme tablet, pasty nebo octa) je pry vselek :-D Ja to mam ale fakt rada, treba i na horach misto cukru na energii - doda to mineraly (dokonce k te pani chodi jeden cyklista co zavodi a ten ted jezdi na umeocet, pote co zkolaboval z tech komercnich nakopavacu :) Tohle je jen co jsem honem nasla na netu: Umeocet se vyrábí švestiček umeboshi, které rostou v Číně a Japonsku a obsahují velké množství přírodních kyselin (kyselina citronová) a minerálů (vápník, železo a fosfor). Účinky na organismus: - podporuje trávení - zlepšuje zažívání - snižuje únavu - zpomaluje stárnutí - odstraňuje žaludeční nevolnost - eliminuje pálení žáhy - neutralizuje toxiny v těle Umeboshi se používají jako chuťovky, například k vařené rýži a hlavně jako přírodní lék na nachlazení, anemii, zvracení a žaludeční problémy.
Odpovědět
muzu potvrdit, ze umeocet je skvelej a vybornej na chut - pouzivam ho hlavne do salatu, ale i na dochuceni pri vareni(ryze apod), akorat je desne slanej, takze staci mini mnozstvi
Odpovědět
vybornej na chut :-D takovou asociaci s nim teda fakt nemam, asi proto, ze jsem ho zacala pouzivat nejdriv jako lek a to se fakt nedalo (dat trochu do vody a vypit), z toho mi bylo na zvraceni (pastu nebo tabletky snesu)... ale do vareni ho davam, tam mi nevadi
Odpovědět
Profilova fotka
catf mela jsem na mysli ty koktejly, jinak to bylo super zdravy :-), byl to super vecer a taky me mrzi, ze nemuzeme vyrazit casteji .... jsi tak nejak naladena na stejnou notu. Holky si veceri taky chvalily .... vsadim se, ze Rosemary uz ten jahlovej kolac zkusila udelat :-). Predstav si, ze jsem se v ty tramvaji zapomnela a dojela jsem az na Vystaviste .... nastesti jela nocni zpatky, jinak bych musela z vystaviste pesky :-D Prej jsme hubeny nastejno, ja mam prej akorat trochu sirsi boky :-) .... Sunette rekla, ze mas lehce sirsi ramena a Rosemary to rekla obracene, tak usuzuju, ze je to sulnul :-D kacu, diky za informaci, zni to zajimave ..... a co ty fotky ???????
Odpovědět
zdarec! muj zdravy styl vzal taky za sve, pac sem byla u maminy na rizkach, ted poziram cokoladu a az dojede pritel z prace tak zacnem slavit :-N Me dnes malem trefilo, nakupovala sem se segrou jeji hadry na mou svatbu, segra desne ztloustla a břuch má jak v 6.mesici tehotenstvi, takze ji zadny saty nebyly, furt knucela, jak ju boli nohy a tak, pritom je to mlada hezka baba jinak, no samo, ze cvicit nezacne, ze by treba ten bruch eliminovala, aby se do nakejch satu vlezla :-S Josefka, catf - to ste to teda pekne v Praze rozparádily :-D :-D vy ste se vsadily, kdo je hubenejsi? :-D :-D
Odpovědět
kaci, nojo, umeocet ve vode asi nebude zadnej zazrak, ale v salatu se mi zda primo navykovej :-D x-) josefko, no vidis, ja ti zapomnela rict, kde musis z ty tramvaje vystoupit :-D tos teda jela pekne daleko sirsi ramena mam urcite(i kdyz jsem zjistila, ze dle konvekcnich velikosti jsem uplne v normalu, ac mne se to furt nezda :-D ), setkani bylo bajo, musime to brzo zopakovat(a jak jsem rikala, dalsi navstevu v praze mas ubytovani u nas, kdyz budes chtit ;-)) rosi :-D josefce se zdalo, ze jsem zhubla a ptala se, kolik vazim, coz ja nevim, protoze nemam vahu a protoze mam urcitou predstavu, ze vazim min nez josefka(ne protoze bych si pripadala hubenejsi, pouze jde o to vahovy cislo), tak jsme usoudily, ze bude lepsi, kdyz to posoudi nekdo dalsi :-D to posezeni bylo super a asi by to spatne dopadlo, kdybysme sly do poradnyho baru :-D..vlastne nas vyhodili ze trech podniku:-D ja mela dneska desnej pracovni den..furt ocekavam, ze lidi budou makat, jak si to predstavuju a nedeje se to, je to desne frustrujici..fakt si nekdy pripadam, ze jsem snad spadla z oblakou..nastesti mam dost rozumu a zkusenosti, abych se z toho nezblaznila..ale nekdy je to fakt na hrane..takze to vidim na levanduli do mysi..a m mi vari k veceri krevety a slavky x-) a upijim suchy martini z bio olivou :-D mimochodem, nasi kocouri se muzou po olivach utlouct
Odpovědět
Profilova fotka
dufam, ze sem este nikto nehodil zlozenie pupavoveho rajca: pramenitá voda, glukózový sirup, kyselina citrónová, bylinný extrakt púpava 100 mg/l, jablčná šťava z koncentrátu (0,1%), arómy, chemické konzervačné látky: sorban draselný, benzoan sodný. takze nic moc ]-( ale je naozaj velmi chutna
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?