Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
catf, to s těma semínkama zkusím, díky :-)
Odpovědět
tak jsem teď přišla z města... byla jsem 16 dní na dovče a za tu dobu zavřely 2 ze 4 zdravých výživ u nás ve městě 8-( jinak k těm mým včerejším otázkám na vlákninu... pořád mi vrtalo hlavou, že josefka tam doporučuje dávat něco, co já tam nedávám, a nějak se mi to v té hlavě popletlo a místo bílkoviny jsem se zeptala na vlákninu :-| takže ještě jednou - jakou bílkovinu si do těch koktejlů dáváte a v jaké formě se to dá koupit? (případně pokud máte nějaké výživové tipy na hlavu, tak sem s nima a já si to třeba příště nepopletu :-D)
Odpovědět
chaar - to jako zkrachovaly nebo maji dovču??? Ja jsem dneska nakoupila ve zdravých výživách zasoby kaší na dovču do Francie x-)
Odpovědět
Profilova fotka
chaar, mas tam jogurt a seminka, to je bilkoviny az az :-) .... ja pouzivam konopnou bilkovinu nebo jogurt a nebo dam vic seminek. Da se koupit bilkovinny koncentrat, ale chtelo by to nejaky kvalitni bez umelych sladidel a barviv a aromat - ja pouzivam Whey To Go od Solgaru, ale hrozne malo (ted uz jsem ho doma nejakou dobu nemela). Spis se ted zameruju na rostlinny zdroj bilkovin. Vlocky muzes namocit do rana a pak je do toho koktejlu rozmixovat nebo jenom vmichat - muzes je i povarit, jestli chces. Ja to delam rano, kdyz chci mit ten koktejl sytejsi. Vecer vlocky nikdy nepridavam. Lnena seminka jsou taky super, jenom bych je nezahrivala, ale namocila bych je do rana do vody a pak to cele (i s tou vodou) vyklopila do toho koktejlu. Lneny olej je jeden z nejnestabilnejsich oleju a i maly zahrev ho nici (staci, ze sedi par dnu mimo lednici) a pak nadela vic skody nez uzitku. Pozor ale, lnena seminka funguji jako projimadlo - davaji se na zacpu. Tenhle ucinek se snizi, kdyz se namelou - nejlepsi je si je namlit cerstve a uchovavat v lednici ve sklenene nadobe. Dneska jsem dostala vysledky krve a zadna alergie, zadna celiakie .... prej mam tzv irritable bowel syndrom - zadny patologicky zmeny, prej to je psychicky ... tak asi bych se misto lecby strev mela zamerit na lecbu mozku :-D
Odpovědět
rosi, nic tam napsáno nemají, ale regály prázdné, dveře zamčené... :-| josefko, moc díky za info :-) to je fajn, že máš dobrý výsledky ;-) já mám teď trávení celkem v pohodě, za což jsem velice ráda - celý dětství jsem prožila se zácpama :-S teď mám zácpu vždycky jen před MS :-D
Odpovědět
josefko, z mozku si nic nedelej, kazdej treti clovek zijici ve meste je cvok (na vesnicich kazdy ctvrty) :-D
Odpovědět
chaar, ms a zadrzovani vody a s tim spojena zacpa je klasika :-| ..ja si pred ms davam obvzlast pozor na to, co jim..vicemene temer omezim po tuhle dobu varene jidlo(a hlavne maso) a ziju na salatech, ovoci, oriskach, seminkach, lifefood cokolade a to mi hrozne pomaha x-)
Odpovědět
Ahoj kecalky, dočítám vás po dovolené, tak se možná budu vyjadřovat i mimo mísu :-D Mio, moc dobrá je dušená mrkev s česnekem. Mrkev nakrájím na kostičky, pokud mám, přidám do ní kostičky celeru, růžičkovou kapustu nebo brokolici, dusím do požadované měkkosti a na závěr přidám česnek a čerstvě mletý pepř. Chutná to i manželovi, ale nevím, jestli to podle Catf není slátanina :-D Na límečky používám s úspěchem žlučové mýdlo. Kessinko, mně jedna kadeřnice taky hennu nechválila (pohrdlivě prohlísila "Vy se barvíte sama, že?"). Ta, ke které chodím teď, ji zatím nekomentovala :-D Ad sušenky od Biohanky - slané mají pachuť nějakého divného tuku, sladké jsem měla čokokokosky a zdály se mi myslím celkem fajn. Ad hořčice - moc dobrá je starodávná http://www.biosfera.cz/enoel-horcice-... (chutná mi třeba ke šmakounovi) a Alnatura. Catf, to je fakt, někdo na nějaké jiné diskusi psal, že sliz nanesený přímo pěkně vypral třeba skvrnu od višní. Chloe, od Frosche používám jen čistič na WC. Chaar, dle mého taky není rozdíl mezi Sonettem a Ecoverem na nádobí. Pokud vím, tak na hlavu je lecitin a ginkgo :-D S těmi obchody je to z vzteku ]-( Josefko, pro krmení střevních bakterií (hozně pěkně řečeno ;-)) jsou dobré jen vločky ovesné nebo jakékoli? Mám doma momentálně ječné. Ad vajíčko na vlasy - dobré je prý i umýt vlasy směsí (tj. použít místo šamponu) 1 vejce + 1 žloutek + trochu medu + případně trošku oleje nebo citronu. Ještě jsem to nezkoušela, jaksi mám pořád blok patlat něco "jedlého" na hlavu a vajíčka obzvlášť.
Odpovědět
Profilova fotka
holky, jak se ziskava ta zluc od tech volu? Myslim jakym zpusobem a jestli u toho ty volove nejak netrpi, nebo myslite, ze to nejak prubezne odchytavaji? Me se teda tezce prici pouzivat zlucovy mydlo :-N :-N :-N Prosim prosim, co znamena to pichani v nohach?? Ja to nekde cetla ale nevzpomenu si ani kdybyste me zabily :-D
Odpovědět
abro - pichani v nohach jako kde? jako mravenceni? to muze byt horcik
Odpovědět
Abro, nevím, myslím, že ta žluč bude spíš odpad, bych tak odhadovala. Děkuji za odkaz na fotky a připojuji se k ovacím ostatním, hrozně vám to slušelo, jsi krásná ženská ;-) Píchání v nohách nevím, snad odpoví Josefka.
Odpovědět
abro a já su vosk? já chci taky odkaz, ať tě můžu pochválit :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
rosi, obcas me pichne jako kdekoli v noze - v lytku, ve stehne, kdekoli, neni to casto ale je to neprijemny, a ja vim sakys, ze sem nekde cetla, ze je to priznak chybejiciho neceho... ta hlava derava, na hlavu teda gigko jo :-D ? hermi, dikec ;-) chaar, jdu posilat, nejses vosk, ja sem tady kdysi psala, ze kdo to chce videt at me napise, sem nechtela spamovat samovolne :-D
Odpovědět
ahá, já jsem byla na dovče, tak to bude asi tím :-D
Odpovědět
Profilova fotka
abra, tezko rict :-D .... nemuzes to mit po cviceni? herminko, ovesne vlocky hlavne, ale nedelej si hlavu z toho, ze je nemuzes, kazde celozrnne vlocky maji neco pozitivniho.
Odpovědět
abro, tak takovy ty minikrece v lytkach jsou vetsinou z nedostatku horciku.
Odpovědět
Josefko, já myslím, že nemůžu asi žádné vločky - resp. žádné syrové vločky, asi mi dělá problém jejich nedostatečné tepelné upravení (zkřížená alergie s pyly trav), takže tepelně upravené (např. v polévce) si je občas dávám. Ale říkám si, že ječmen člověk konzumuje docela málokdy (pokud zrovna nepije pivo :-D), tak jsem si je teď koupila, střídám to, příště koupím ovesné :-)
Odpovědět
herminko, ten tvuj recept na mrkev dobry ;-) :-D ja mrkev delam s koriandrem a medem, cesnek by se do toho taky hodil :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj, my dorazlili do francie a naprosto me odbourala tchyne hlaskou ze mi koupila sushi ale to je az na zitra :-N :-N :-N ted nevim jak ji vysvetlit ze zitra uz jako eeeeeeeeeeeee :-N :-N
Odpovědět
tak me mrkev ceka zitra :-) catf, s jakym koriandrem ji delas? se zelenym nebo susenym? mio, proc sushi zitra neee? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
no protoze je to syrova ryba to se ji hned, to se ne neodklada :-D a ja bych se ted tak zahryzla a aon pry to ale mas azna zitra :-N fnuk :-D
Odpovědět
jo uz mi to doslo :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
no hlavni sranda bude zitra az mi to bude cpat :-N :-D
Odpovědět
mia, tak jestli to ma nekde uskladneni a zabaleny, aby to nemohlo oxidovat, tak by to melo bejt v pohode..pro tvoje dobro ovsem doufam, ze to sushi doma nesusi uz par dni :-D rosi, mrkev delam jak s cerstvym tak se susenym, samozrejme cerstvy je vyraznejsi, takze ho preferuju....mrkev nakrajim loupakem na brambory na platky(kolecka), rozpustim maslo, orestuju na nem mrkev a nakonec pridam med a koriandr a promicham x-)
Odpovědět
Profilova fotka
catf to ja doufam taky pac moje tchyne jaky je to zlaticko tak nikdy nepochopi podstatu sushi :-N no tak doufejte v muj prospech ze to koupila dneska a zitra se neotravim :-N pac je tak zlata ze to do sebe natlacit budu muset, stoji to majlant a ona by to v zivote nekoupila nebejt me, no snad to preziju :-N
Odpovědět
Profilova fotka
zahada pichani v nohach odhalena, je to horcik :-D rosi koukam ze vcera si na to taky prisla :-) me to nedalo spat :-D
Odpovědět
abra - jójo, hořčik je známá sviňa! :-D
Odpovědět
Profilova fotka
tak sushi sem prezila, nastesti to byla kalifornska rolka takze tunak z konzervy a to druhy bylo s krevetama ale myslim ze ty taky byli z nejke konzery takze jsem se nepriotravila :-D
Odpovědět
miuš, tak to je fajn :-)
Odpovědět
holky, mohly byste mi doporučit nějakou dobrou aviváž? chci objednat přes net, ale vadí mi, že si k tomu nečuchnu předem :-N přemýšlím o Ecover Léto - neznáte to? nemáme rádi nějaké výrazné vůně, spíš jemnější... sice používám jablečný ocet + éteráky, ale mám pocit, že to mojí pračce moc nevyhovuje, "šuplíček" na aviváž mi každé druhé praní zůstane plný vody, pořád ho musím čistit a promývat, což se mi při používání aviváže nestávalo... :-|
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?