Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Ahoj holky, tak jsem zase jelen jelenovič :-D Je to cca měsíc, ani ne, co držím dietu bez mouky a bez sladkostí a dneska ráno jsem zkusila trošičku plivnout do sklenice a skoro nic se netáhlo... Jak to vypadalo před tím měsícem ani nebudu popisovat :-p :-D Tak zase hledím, myslela jsem, že se to musí dodržovat minimálně 3 měsíce a nechce se mi věřit, že jsem se té candidy tak rychle zbavila... Mám ale pocit, že nejvíc pomohly bílý holandie každý ráno, brambory s horou česneku a kyselý zelí. Vrátlila jsem se tak do puberty a jedla hory domácího kysanýho zelí a říkala jsem si, jako v sedmnácti po tahu: Kyselý zelí, po draku skvělý :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ach jaj, včera som bola v robote - celé dopoludnie a okolo obedu vonku kde nebol žiadny tieň, zároveň som bola dostatočne odhalená, a pri vstávaní o štvrtej ráno som si opalovák samozrejme zabudla...výsledok je okrem pár eur na účte aj "pekné" spálenie ;-( ;-( ;-( najmä ruky, ale aj krk, a doma som si na to nacapkala 97% aloe vera gel kúpený v jednom obchode kde predávali aj prírodnú kozmetiku, a bolo na ňom napísané že je prírodný, včera som si však pozerala zloženie a veľmi sa mi nepáči - aloe barbadensis, acrylates / C 10-30 alkyl acrylate crosspolymer, peg-40 hydrogenated castor oil, parfum, citonellol, coumarin, geraniol, hexyl cinnamal, butylphenyl, methylpropional, alpha-isomethyl ionone, aqua, benzyl alcohol, propylene glycol, triethyllene glycole, magnesium chloride, magnesium nitrate, methylchloroisothiazolinone, methylisothiazolinone :-o :-o :-o ešteže dnes je pod mrakom a sem tam nejaká tá kvapka aj padne...ale máte nejaký tip čo na to spálenie, nejakú prírodnú kozmetiku alebo niečo úplne prírodné? :-)
Odpovědět
Kessi: Naplácej si na to tvaroh nebo jogurt... zklidní to pokožku a vyytáhne horkost. Jinak já používám i normální panthenol z lékárny, ale složení jsem nestudovala...
Odpovědět
kessinka, takovouhle prirodni aloe mam taky z usa :-D uz jsem ji vyhodila nejlepsi je nakapat si levandulovej eterak(ten pomaha vylozene na spaleniny) do oleje a natirat se tim...jojobovy, sipkovy, kokosak, dynovy..
Odpovědět
Kess...panthenol cim vic procentni tim lepsi...nejak extra prirodni nebyva,ale je to asi to nej na spaleniny,ktere bych rekla jsou mnohem horsi zlo,nez se jednou natrit necim neprirodnim... Samo jogurt,tvrahoh jsou take ok... A pokud to jsou hodne zle spaleniny...Bohuzel se mi to stalo pred dvema lety |-| ...V lekarne maji takove zele ktere se smicha s vodou a nanasi se na spaleninu a pak se aplikuje dermazulen... Petuli dobry uces x-) ...Si rikam to asi Logona nebude...Hi... Catf no s tema sedivyma vlasama jsme na tom stejne...Kdyby to moudreni slo i bez starnuti...ehem... 8-( Josefko k holici nechod :-D ...mela jsem stejne pokuseni...nechavala jsem si rust vlasy,ale mely takovy nijaky tvar...holicka zkratila fakt vic nez mela a jsem zoufalejsi nez predtim a marne shanim toho tveho Jasona na objem,pac at s tim delam co chci,fenuju do vypadnuti posledniho vlasu...Nic,stale priplacle u hlavy... 8-(
Odpovědět
mia, morsky potvory taky zboznuju a m jakbysmet x-) x-) ...ve fr u more jsem jeste nebyla, ale doufam, ze m presvedcim po uspesne navsteve parize i na nejaky primorsky letovisko x-)
Odpovědět
josefko, tak az prijedes do prahy, objednam te do tigi k te moji kadernici, za tu muzu dat ruku do ohne ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
díky holky :-)
Odpovědět
Profilova fotka
chloe taky uz sedivim :-N josefko ve francii u more ze uzasne a pariz miluju ale to jenom tak na dva dny to mi staci, ja se nejradsi valim u toho more a vylozene miluju palmy :-N :-D
Odpovědět
mia - ja jihofrancii taky žeru, catf, urcite tam zajdete, nic jinyho me tak nedostalo! Nevim proc, ale nak moc nemusim recko, mozna me stve, ze jim proste vubec nerozumim a lustim i to pismo blbe jejich. Jinac morske potvory sme si normalne varili a lovili sami :-N neni ten levandulovej eterak na spaleniny moc agresivni? pac mi kdosi poradil jednou tea tree na požahání od medúzy a myslela jsem že mi upadne ruka, dyž sem to tim naplpala, pak sem na to dala levanduli a taky hruza, nakonec sem to cely umyla a dala vrstvu chemikalie fenistilu a OK
Odpovědět
Mia to jako ze moudris???? :-D Jinak jih Francie je fakt super...Ani ne tak ty snobske casti...jako kdyz se najde nejaka zapadla plaz,kterou ma clovek sam pro sebe...Akurat to bylo zrovna v Nice,kde jsem se spalila nejhure v mem zivote...
Odpovědět
Profilova fotka
chloe tak to dost tezko :-D :-D :-D
Odpovědět
Článek se načítá
rosi, meduza me popalila jednou akorat v mexiku, ale nebylo to nic hroznyho, tak jsem to ani neresila ja si ted nedavno spalila zada a dekolt a natirala jsem to levanduli ..ale ne jenom eterakem..ale smesi oleju s eterakem a pekne mi to zhnedlo a hlavne se to nesloupalo v takovej velkejch mapach, coz byl u me obvyklej jev..pouze se to odrolilo jako kdyz se meni kuze jednou za cas mrknu do knihy aromaterapie, co se hodi nejlip na poraneni a co na spaleniny rosi, my mame radi itosku...v recku jsem jeste nebyla, ani me to tak nelaka, pripada mi, ze je to tam neprimerene drahy.. radsi bych jela na sardinii x-)
Odpovědět
Mia :-D Na meduzu je dobry ocet ne?Mam dojem ze nejak neutralizuje to jejich stipnuti... Recko me take nelaka...Trauma z dovolenky,kde jsem byla za mlada s nasima, ve me stale pretrvava...je to tam bordel... Jinak ty morsky plody myslim maj v sobe hodne cholesterolu a tezkych kovu :-N ...Ale tim si nenechte kazit pozitek z nich....
Odpovědět
catf - Italii mam taky rada hlavne Gargano x-) Docela mě šokujou klasičtí zdravotníci :-N Segra prisla nadsene s tim, ze je ve skole ucili, ze magnosolv (rozpustnej hořčík, pěkná srajda) je supr vec pro diabetiky, pac neobsahuje cukr (jsou tam barviva a umely sladidla). Tak sem se ji zeptala, proc by meli diabetici cucat zrovna magnosolv, dyz si muzou vzit tabletku obyc magnesia kde zadnej cukr neni takjaktak, pripadne jestli se ve skole nahodou neucili o prirozenych zdrojich hořčíku 8-( prej ne 8-( 8-( 8-( Magnosolv je totiz jeden z nejdrazsich horciku, co je na trhu, tak proto je tak úžasnej a vhodnej pro diabetiky, a chutná po jahodách :-p :-p
Odpovědět
Dyz sem tedy segre rekla, at se vyprdne na rozpustny tablety a ji pravidelne orisky, mandle apod. , tak prej ze se ji nechce si to kupovat :-D takze si na tikajici oko radej lupla další hořčíkový šumáček :-N já tendle způsob myšlení prostě asi nikdy nepochopím
Odpovědět
Profilova fotka
zahnuti meduzy ne nejlepsi pocurat ne? :-N
Odpovědět
Profilova fotka
rosi, so súrodencami je to ťažko...môj 18ročný brat pije stále len kofolu prípadne sladkú malinkovku ]-( a ja ho neviem presvedčiť že nech pije niečo iné, voda mu nechutí, čaj si nechce robiť, ani kupovať minerálky (ak už to musí mať v plastovej fľaši), no čo s ním? :-( ale inak veľmi logické - nechce sa mi kupovať oriešky, tak si radšej kúpim vitamínové tabletky :-N
Odpovědět
kessi:to mi nekoho pripomina :-D :-D taky mam 18letyho brachu a dela to samy.radsi by umrel zizni, nez se napit neseho nesladkyho :-D :-D :-D
Odpovědět
tak to taky prispeju do rodinne debaty..segra se rozhodla, ze zhubne, a to pomoci vynechani peciva a mouky vubec...to jsem uvitala a nabizela jsem ji spolecnou navstevu zdravy vyzivy a konzultaci za ucelem nalezeni alternativnich potravin..jenze byla lina neco vymyslet a investovat do novejch ingredienci, takze to dopadlo tak, ze misto klasik chleba zacala jist pufovane chleby a za ctrnact dni si z toho uhnala pekne zaludecni potize..holt kdyz si to nekdo chce ulehcit, tak to takhle dopada s mamkou jsem dneska mluvila a kdyz mi sdelila, ze bude delat dzem z domacich jahod a prida tam cukr a gelfix, tak jsem nemela ani silu uz nic rict..budu muset vymyslet, jak implantovat moje rady nenapadne do jejich hlav :-D
Odpovědět
Tak když už jsme u té rodinné debaty: Moje sestra by taky pěkně zasloužila... Na jednu stranu je vzorná mamina, vaří děckám domácí dobroty, maso, zeleninku, maso z králíka, brambory, rejži, hodně bio ovoce, ale dává dětem šíleně moc sladkostí. Denně není problém, že si doma dají 2 lízátka, pár lentilek, nějakou tu kinder čokoládku... Pak dojdou k babičce a ta jim samozřejmě taky dopřeje a odpoledne chodí hrozně často ještě na zmrzku... Nejhorší je, že vidím tu šílenou spojitost, která funguje i u mě a myslím, že i u víc lidí... a to spojitost stres+chuť na sladký a tučný. Ségře totiž moc neklape manželství, vzala si idiota a na děti to samozřejmě doléhá taky. Úplně mě mrazí, když jsem u nich delší dobu a vidím, jak se ty děcka dožadujou sladkostí nejvíc, když jsou svědky nějaké jejich hádky, nebo když je ségra netastná a vystresovaná... :-( Takže na jednu stranu si děti dají maso z domácího králíka s hnědou rýží a zeleninou a pak to zapijou Mirindou a navrch hrst lentilek ;-( Nechápu...
Odpovědět
Bratrovy děti zase sladkosti nedají vůbec do pusy, aniž by jim je někdo odpíral. Jsou docela rarita. Adámek jedl od roku a půl olivy, nebo prostě přišel ke stolu a snědl kus cibule, nebo uheráku... :-D A jeho malá sestřička to samý...Ještě jsem krom nich neviděla dvouletý děcko, který by se cpalo kozím sýrem a olivama a vedle ležící čokoládky si ani nevšimlo =-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak ja taky prispeju do debaty o rodine :-) -muj m. je v Cechach a byl na veceri spolecne s jeho rodici a mymi rodici a jeho segrou a jejim novym pritelem. Moje mama s mym m. na jedny strane se kvuli me shadali s jeho segrou a jeho mamou na druhy strane :-). Samozrejme desne vyskolenej m. x-) komentoval nejaky nezdravy zvyky, ktere jeho rodice delaji a jeho segra se do nej pustila a prej: "DOUFA, ze do nich na nasi spolecny dovoleny NEBUDU sit, ze jedi nezdrave (ona s Ulcerativni kolitidou), protoze jeji novy pritel miluje masicko a knedlicky a NEHODLAJI to zmenit ..... jako kdyby me to bralo :-D No a tchyne rekla, ze jsem slibila, ze ji poradim co ma jist po operaci na zlucnikovy kameny .... kdyz jsem to jednou zkusila, tak me sprdla, ze na internetu rikaji neco jineho, tak jsem to nechala plavat a rekla jsem si, ze kdyz bude chtit, tak si rekne .... tak nerekla, ale muzu za to ja :-D kazdopadne me moc tesi, jak mam sikovnou polovici a maminku :-D :-D :-D A ted se jdu pripravit na zitrejsiho pacienta. catf, tak to beru s tim holicem .... :-D
Odpovědět
:-) josefko, to je dobra rodinna historka, jesli ma svagrova novyho chlapa, tak to chapu pac kvuli nim delaji zenske horsi veci nez jen nezdrava strava :-D Mně u nás strašně štve, že to jsou všechno dokroři, hygienici, fyzioterapeuti apod., kterří jsou na to děsně namachrovaní, ale o zdravý jídlo případně alternativám k tabletkám se vůbec nezajímají, a když si jim dovolím říct něco já s blbou fildou, tak že tomu nemůžu přece vůbec rozumět ]-( švagřice teď místo čokolády dává malé "mlíčko kunín" (varianta actimelu). Se bojim cokoli řict :-N Brácha ji cpe beztak klobáskama ]-( Mamka zas jí meridii, ale že by přestala s bílým pečivem, to ju ani nehne :-D
Odpovědět
catf, tvoje segra je taky srandovni :-N Moji segre porad padaji vlasiska po kilech, uz jich ma fakt minimum a to mela zaklad kdysi jak ja, ted nema ani polovinu. Furt ma horcikovy křeče, problemy s travenim, otekly nohy (spatnej cevni system), bolesti zad, pač nemá vubec žádný svaly... Ale cvičit nebude ani za nic a jist neco jinyho než "čolívky" (čínské polívky, její zamilované označení pro ně ]-( ), dala jsem ji i nejake osvetove knihy a skončilo to tak, že si sice potraviny vypsala, ale to je vše. Přitom bydli u našich a na jídlo si za jejich prachy muže kupovat bez omezení, jaký chce.
Odpovědět
rosi a tvoje segra taky studuje medicinu? mne to totiz nejde do hlavy, kdyz ma clovek vylozene do oci bijici problemy(viz to padani vlasu), tak si prece musi uvedomit, ze je neco spatne nebo ne? a navic, jestli ma vzdelani nebo je v procesu vzdelavani se na doktora, tak ma pred nama obrovskej naskok v pochopeni procesu v tele a muze si mnohem rychleji udelat nazor na urcitou potravinu a v ni obsazeny ingredience kde myslis, ze je chyba? me vzdycky bavila chemie a ted vidim, ze by se mi hodilax-)
Odpovědět
a moje mamka si uvedomuje, ze jeji nejvetsi problem je mouka..pri nasem poslednim rozhovoru si stezovala, ze jsou oba(s jejim pritelem) tlusty a ze vedi, ze s tim musej neco delat...problem je vule..to bych si ji musela vzit domu na dva mesice a ukazat ji, co se da varit - co existuje za ingredience, ktery nezna a ukazat ji recepty dalsi vec je, ze pracuje ve skole, kde jedi ty silene moucne obedy zadarmo a musela by si s sebou neco prinest, coz taky vyzaduje nejakou snahu nejvic se bojim toho, ze to necha plavat, dokud nebude mit nejaky vaznejsi problemy a pak by uz mohlo byt taky pozde v kazdym pripade je s postupujicim vekem a pribyvanim vahy unavenejsi, bolej ji klouby, o krecovejch zilach ani nemluvim...
Odpovědět
catf - segra dela na medine fyzioterapii :-) pripada mi ale, ze ty medicinsky obory jak kdyby ty lidi spis brzdily, tam se vsechno resi lekama a i kdyz maji predmet výživa, tak se tam učí z mýho pohledu naprosty kraviny, učí se je starej doktor, jak před sto lety a ten jim právě doporučoval ten skvělej rozpustnej hořčík. Bracha je v tom taky uplne zabržděnej, prostě mu nepřijde nic divnyho na tom, krmit decko klobasama a pouzivat jakysi chemicky srajdy na travnik... Kamos chemik se se mnou jednou desne dohádal, tvrdil mi totiž, že když budu pít panáka sava denně, tak se mi nic nestane ]-( já fakt nechápu, co se na těch školách učí, dyť todle jsou uplny zaklady, ne?? Vsichni si tukaji na hlavu, ze varim polivky bez mouky a kdyz se jich zeptam, jakej ma teda ta mouka v polivce podle nich nutricni vyznam, tak pre, že se to tak přece dělá 8-( 8-( 8-( tak proto tam musí být 8-( jo, naše školni kuchyně je na mouce vystavěná, je to levný ]-( to by asi musela mamka zmenit povolani, aby to přestala jist, zas chapu, ze kdyz je clovek navyklej urcitym zpusobem tak se to tezko meni, jeste kdyz to ma v praci kazdy den...
Odpovědět
jinak chemie me taky vzdycky strasne bavila :-)
Odpovědět
mne proste prijde, ze na skolach se medicina vyucuje tak, jak kdyby byl clovek jen soustavou nejakych čísel, vzorečků a pouček a nemoci se pak léčí jinejma vzorečkama a definicema, ale bez jakýhokoli vzájemnýho vztahu :-N uplně proti lékům nejsem, taky si občas dávám béčka, céčka, hořčík, ale jaksi mi přirozeně dochází, že když budu obědvat slaný tyčky s čínskou polívkou, tak asi moc zdravá nebudu :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?