Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Miamia: já to asi vidím taky tak... Je mi teď prostě hrozně dobře, jen mě občas přepadává chuť na buchtičku :-) Ale, že bych začala zase jíst bílý rohlíky a sladkosti typu Margotka a tatranky, to asi ne... Spíš se jednou za čas nadlábnu domácíma vdolkama... :-D Ale to samozřejmě až budu úplně fit a skončí mi ta dieta... Je fakt, že, co se o to víc zajímám, tak nestačím koukat, co jsem dřív bez problémů jedla za hnusy... A nejvíc mě dostalo v čem všem je nadupaný obrovský množství curku... i ve věcech, co vůbec nejsou sladký a kde bych to vůbec nečekala... =-)
Odpovědět
Profilova fotka
taky se citim moc dobre, vcera jsem i zacala cvicit, driv jsem na to nemela energii a nikdo by me tam nedostal :-D buchtu si dat muzes ale musis si ji vyrobit sama :-D ja vcera delal z ryzove mouky se trtinovym cukrem a s hruskama a je moc dobre x-)
Odpovědět
Mia: Já pohyb a sport miluju, ale poslední rok jsem byla dost paralyzovaná (bolesti, horečky..) doufám, že už se to nevrátí a budu se moct vrátit do tempa :-) (kolo, in-line, jogging, plavání) - na posilky jsme oba moc velcí bubáci :-D (jsme oba štíři a máme rádi soukromí a necítili bysme se ve fitku dobře). Takže já chodím do fitka jen na spinning a jinak s miláčkem sportujem v přírodě...
Odpovědět
Ps: Včera jsem si chtěla k šampónu Urtekram přikoupit kondicionér a paní mi řekla, že Urtekram už jim řekl, že končí... ]-( Nevím teda...možná už nebudou dodávat jen do toho konkrétního obchodu... doufám. Jsem s tím moc spokojená... Proč všechno, co za něco stojí stáhnou z prodeje ;-( . Jen jsem si našla ideální vůni (Heal. Garden - perfect calm). tak ji taky přestali dělat :-(
Odpovědět
Profilova fotka
posilovnu taky nemusim, tohle bylo ok, byly tam jenom zensky a malo tak to bylo ok :-)
Odpovědět
včera jsem si koupila Víte co jíte? od Fořta, všimla jsem si že tam je kinížka i o Candide. Fořt zajímavej, ale je to tlusté a chce to čas.
Odpovědět
Profilova fotka
hakli tak potom dej vedet, v srpnu letim do cr tak at vim co si mam dovezt :-)
Odpovědět
http://www.novinky.cz/zena/zdravi/170...
Odpovědět
Profilova fotka
chloe zajimavy clanek, to stravovani je fakt veda =-)
Odpovědět
Ahoj holky, poslední otázka :-) Neznáte některá prosím, nějaký chleba bez droždí? Tip kde by se dal koupit, značku... cokoliv...? Vyhodila jsem normální pečivo, ale ještě občas vegetím na koleji a moje možnosti stravování a vaření jsou zde hodně omezené a bez chleba mám pořád hlad... :-( Jedla jsem Mestemacher chleba z žitného šrotu a slun. semen - ten je super, ale obsahuje droždííííííííííí ]-( Nebo droždí nevadí tak moc, jako třeba cukr ? Zajímal by mě obsah toho droždí, páč ty splesklý černý placky fakt nakynutě nevypadaj :-D Jsem z toho jelen :-N
Odpovědět
Allegria cozeeeeeeeeeeeeeeeeeeee?????Urtekram ma skoncit???????? :-o :-.
Odpovědět
Chloe: No, říkala to paní ze zdravé výživy v Olomouci na ulici 8. května... Doufám, že je to blbost...
Odpovědět
Článek se načítá
allegria..kvaseny chleba(bez drozdi) http://www.naturalcentrum.cz/vismo/do... drozdi jsou lisovany kvasinky(zivy mikroorganismy), ktere s cukrem v mouce reagujou a vyvolavaj kynuti.. bily cukr vytvari v tele prostredi pro rust kvasinek(jako candida) ucinky drozdi lip vysvetli josefka..ja zila dlouhou dobu v domeni, ze je drozdi dobre(oblibena drozdova pomazanka), ale pak jsme to tu nejak probirali a vyslo najevo, ze zalezi, v jake se ji forme..treba jako pilule pangaminu jsou ok ale pekarske drozdi uz ne..pokud si pamatuju dobre, tak to taky melo souvislost s podporou rozvoje kvasinek v organismu...
Odpovědět
Catf: Dík :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ted v River cottage ukazoval jak se da udelat pohonna hmota do auta ze zbytku z kuchyne a rozebiral co je vsechno za svinstvo v kupovanym chlebu a jak se pece domaci chleba, to je super dil x-)
Odpovědět
Hakli, proletěla jsem včera konečně toho Fořta (Zdravou výživu nejen pro ženy) a on se tam vyjadřuje k jednotlivým výživovým směrům (veganství, výživa dle krevních skupin - tu mmch dost podporuje), je tam zmínka a stravě v pubertě, těhotenství a při kojení, kapitola o hubnutí a pak doporučení při různých chorobách (opět hl. potravní doplňky). Napsáno je to docela rozumně. To "Víme, co jíme a pijeme" (či tak nějak podobně se ta knížka jmenuje) mám teď půjčené (a kdysi jsem to myslím i četla), ale zatím jsem neměla čas se do toho podívat. Ve včerejším Deníku vyšel tento článek: http://www.denik.cz/ekonomika/nove-pr... Pro nás nic nového pod sluncem (třeba ty stavebnicové systémy), ale dávám ho sem jen tak pro informaci. Ale malinko mi to zavání PR Henkelu :-| Včera jsem se ptala sestry, jestli pere ve slizu (kdysi ji to docela nadchlo, psala jsem jí i návod), ale ona usoudila, že když se musí přidávat ne zrovna levné Ecover bělidlo, vyjde to nastejno jako komerce, tak co :-| Na to jsem jí argumentovala, že přece nepere jen světlé prádlo. No nic, snad se mi ji povede přesvědčit časem :-)
Odpovědět
Profilova fotka
holky ja dneska rozklepla vajicko a byloplny krve =-)
Odpovědět
herminko, je to hodne chytre napsane, uvadeji jenom rozlozitelnost od alternativnich vyrobcu a vyjadreni cloveka z henkelu ve stejnem clanku..clovek ma pak pocit, ze by to mohlo byt jedno a to same.. co se tyce tvoji sestry, tak je videt, ze zatim hleda duvody proti, ale to se casem podda, az si poradne uvedomi, ze si tim min skodi sobe a prirode..ja mam stale to same baleni belidla ecover, co jsem zacala prat ve slizu, a to uz je vic jak pul roku.. jednou jsem to pocitala, sice uz si to presne nepamatuju, ale vyslo mi to nejakych 30kc(ze schlosser mydla, zapocitala jsem i par kacek na eterak a ocet) v porovnani s persilem za 500kc(5l), a to jsem brala i v potaz, ze davkuju 2x tolik slizu a ani jsem nepocitala naklady za chem avivaz
Odpovědět
Catf, mám na tebe dotaz. Dočítám diskuzi o vaření a někdy v lednu jsi tam dávala delší text o lepku. Zaujalo mě tam, že se zmiňují o studii, který dokazuje, že pokud je v těhotenství zjištěna pravděpodobnost downova syndromu, a matka se začne stravovat bez lepku, narodí se zdravé dítě. Nevzpomeneš si, odkud jsi ten text měla, případně jestli tam nebyl odkaz na tu studii? Díky. Jak jsem měla tu slevovou knížku DM na přírodní produkty, koupila jsem si se slevou dětské jablečné špaldové sušenky na zkoušku, a jsou moc dobrý. Mají tvar jablíček, myslím, že by mohly zaujmout i nezdravě stravující se děti.
Odpovědět
hani, nebylo to z institutu celostni mediciny? pamatuju se, ze tam jsem o lepku cetla uplne prvni clanek
Odpovědět
Catf, to máš pravdu. Ale snad si lidé dají dohromady dvě a dvě, že Henkel není malý alternativní výrobce :-|
Odpovědět
hermi dík, já jsem si to už tedy koupila a zatím jsem spokojená. Někdy má takové podivně tvrdé vyjadřování, např. toto je naprostý nesmysl, blábol atd. ale je fakt že nikomu nic nenutí. Říká co si myslí k syrové stravě... pro a proti, včera jsem si pročetla minerální vody, je tam i o těhotenství atd. rozebírá různé diety.. nemoci. Velmi aktuální pro nás byla dieta na tryglicerid - ten má moje máma silně nad normu (myslím že je 1,7 a ona má 12) řekli jí že má omezit tuk - to udělala a tryglicerid se ještě zvýšil. On tam píše, že radikální omezení tuku zvyšuje hladinu cholesterolu i trygliceridu.. velmi zajímavé, mamka s tím hned souhlasila, protože teď už jí normálně a zase jí to slezlo na těch 12. Už jí na to ale daly léky - tak snad to půjde níš. Je to na infarkt myokardu. Je zastánce kombinace několika směrů - ne jen jednoho výživového stylu. Všimal jesm si, že tu výživu podle krevních skupin chválil, ale nedoporučuje se držet něčeho doslova.
Odpovědět
mia to mohlo být jedině z klecového chovu, chudáček slepice
Odpovědět
bože, zas tam mám hrubku - níže.
Odpovědět
Profilova fotka
haklina a ja to koupila jako freerange =-) je mi techslepic fakt lito
Odpovědět
Hakli, díky :-) Já si už právě nepamatuji, co v tom Co jíme a pijeme bylo, ale připadá mi taková komplexnější než Zdravá výživa nejen pro ženy. Je fakt, že se někdy vyjadřuje až příliš striktně (pokud si vzpomínám, je to tak i v té knize o stravě pro děti), ale to mi až tolik nevadí (obvykle se totiž trefí).
Odpovědět
Profilova fotka
niamh, tak snad ti to pomuze - ja uz Acnedorm nepouzivam - jsem ted na hauschkovi s minimem vody :-D maminka mi snad koupila The Vert od Florame, tak uz se na ni desne tesim - hrozne hezky mi voni :-) a v nejblizsi dobe budu michat svuj prvni sliz :-D Jinak jsem si zase dala zakaz sem chodit, takze snad tady budete az sem zase budu moct - a mozna uz budu kvalifikovana vyzivova poradkyne (aby sem pak Cerna ruka nezakazala chodit :-( ) - tak mi drzte palce.
Odpovědět
Catf, už jsem to našla. Je to ukázka z knížky. Dneska jsem si koupila bio šunku v Albertu, byla slevněná, tak na zkoušku, a až doma mě napadlo se podívat na složení. jsou tam asi 4 éčka ]-( Ještě jsem nezkoumala, která to přesně jsou, ale stejně mě to v bio překvapilo.
Odpovědět
Hani, tu šunku jsem taky kdysi manželovi koupila, ale přiznám se, že jsem složení až tolik nezkoumala :-N Snad to budou neškodná éčka. Právě mám v troubě chleba, snad se povede x-) (naposled jsem ho pekla ještě zasvobodna).
Odpovědět
Profilova fotka
Josefko, tak ať se sliz podaří ;-) My budeme muset k tomu olivovém z agna přidělat další a smíchat je oba, protože je pořád úplně tekutý a když ho dám do pračky, tak prakticky hned vyteče, pokud nemám úplně plnou pračku, takže je to v podstatě ztráta. Dneska jsem si vybrala parfém x-) Zvítězil florascent / umami: Jednoduše skvostná vůně Oslnivé tóny yuzu a vanilky naladí smysly. Piment, zázvor, květy osmanthu a tonky dokreslují nezapomenutelný zážitek z vůně. x-) x-) Držel od poledne do večera pořád a krásně "sametově" se rozvoněl vanilkou. Akorát na tenhle neplatila sleva ]-( :-D Hermi, ať se bochník povede! ;-) :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?