Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Tím červeným barvivem z těl hmyzu je barveno například i Campari. 8-)
Odpovědět
zdravim, docetla jsem letem svetem, jsem rada, jak se tu plyvani rojzelo :) Ja kdyz jsem plyvala pred dietou, tak jsem mela krapniky jak blazen, po diete ani tuk, ted trosicku spadne ale je to nebe a dudy... add duveryhodnost testu - prvni odkaz co nasel google (http://www.nutritionspecialties.com/C...) Take the Candida Spit-Test Not sure if you have Candidiasis - the condition caused by an overgrowth of candida? Take the simple, free Candida test to find out NOW! First thing in the morning, before you put ANYTHING in your mouth, fill a clear glass with room temperature bottled water. Try not to use tap water to eliminate the possibility of mineral and chemical contamination. You should put it by your bedstand before you go to bed so you don't forget to take the test in the morning. Work up a bit of saliva, then spit it into the glass of water. Check the water every 15 minutes or so for up to one hour. If you have candidiasis, you will see strings (like legs) traveling down into the water from the saliva floating on the top, or "cloudy" saliva will sink to the bottom of the glass, or cloudy specks will seem to be suspended in the water. If there are no strings and the saliva is still floating after at least one hour, you probably have Candida under control. Congratulations. Treba to je fakt blbost, ale mozna bych si Josefko tak jista nebyla... Teda kez by se tyhle zdroje mylily a tys ji nemela premnozenou...
Odpovědět
jinak nestiham, abych nejak zabila cas mezitim co se pritel potapi, delam kurz thajske masaze :) Je to fajn, ale jak to furt ukazuje na me, mela jsem behem dvou dnu 4 masaze a ted me tak boli zadek jak mi tam furt mackala, ze si skoro nemuzu sednout :) jinak vtipna historka ze vcerejska, kdyz jsme s pritelem sedeli v recepci potapecske skoly: ja: Je, podivej, tamhle na tom tramu je taaaakhle velka jesterka pritel: to je dobre, aspon tu nejsou svaby, proto ty jesterky zerou ja: aha, tak to nebyla jesterka, ale krysa... No, takze takhle mi si tu zijeme... Tuhle jsme meli uprostred pokoje svaba kterej mel skoro 5cm... A to jsem si naivne myslela, ze takovehle radosti muzou prijit az tak nekde v Laosu :)
Odpovědět
ach jo, plivani s y, to uz jsem na tom spane... :)
Odpovědět
Kaculienka: Ahoj, no já chování mého plivance popisovat nebudu - není to nic pro slabší povahy :-p :-D Jen se chci zeptat: Dělali ti na to nějaký test? Ale myslím, žes tu někde psala, že nee... A ještě: Čím jsi prosím nahrazovala pečivo? Jaký druh chleba jsi zvolila? Nebo jsi to vynechala úplně? Díky :-)
Odpovědět
test mi nedelali... byla jsem v zahranici, kdyz jsem to rekla doktorce, tak name koukala jak z jara, rikala, ze muzou delat test jedine vyterem z pochvy... pritom krome stolice jsem cetla, ze ta kandida tvori (nebo to telo na obranu? fakt nevim) nejakou bilkovinu ci co ktera lze v krvi poznat... Nevim ale jakym vyterem to zjistovali u chlapu :) chleba jsem nahrazovala indickym chlebem (roti nebo chapati myslim, dalo se to tam sehnat zmrazeny) a pak jsem objevila ve zdrave vyzive chleba byl bezlepkovy a jeste bez kvasnic... po diete jsem kupovala chleba bez kvasnic ve zdrave vyzive a doma planuju zkusit pect z kvasku...
Odpovědět
mě se tak zdá, že dříve bylo složení vypsané ve tvar E..., E..., teď když se o éčkách ví více tak se snaží někteří výrobci vypysovat více slovně a tím pádem se neznalý podívá a vidí aha dobré žádné éčko... Ale stejně, koupila jsem si sojový nápoj a obsahuje karamelový komponent. Co to asi tak bude. Kaculie a kde jste??
Odpovědět
vypisovat!
Odpovědět
konecne poradne vysvetlenej test :-D ted si muzu flusanecek odborne pozorovat :-D kacu, svaby muzes potkat i v italii, na kanarech.. :-D se jim libi to podnebi, no..samozrejme, ze kde je bordel, nebo na trzich (potraviny) u stanku s jidlem jsou skoro vzdy (jsi si nevsimla? teda spis, kdyz je tma), je jich vetsi kumulace, ale muze se stat, ze proniknou i do hotel.pokoje, to se holt stava ;-)
Odpovědět
http://www.aukro.cz/item652349373_bio...
Odpovědět
petuli, ja myslim, ze jste se s princez nepochopily..v kazdem pripade idealni je, kdyz clovek tady diskutuje, sezene info do zacatku a pak si sam hleda v knihach a na netu, protoze pritom opravdu natrefi na zajimave info plus si udela vlastni nazor na vec dneska jsem podnikla cestu do gw, protoze mi dosel denni krem fluidum..koupila jsem namisto toho rakytnikovej denni krem a pak rakytnikovej gel, kterej budu pouzivat na noc ve stylu hauschka..je to jenom na dohydratovani maj tam slevu na ty florascent parfemy z 1600 na 1000kc, tak jsem vsechny ocuchala, nastrikala a koupila nakonec ruzi, ktera se na mne krasne rozvinula x-) konecne jsem koupila ten cerny kmin(cernuchu) pro m, meli to ve viva natura..tak ode dneska bude brat jednu lzici denne a uvidim, jestli se neco zlepsi s jeho alergiema, dam pak vedet.. taky jsem zkousela delat ten rucni sliz z jedle sody a nic neztuhlo..je mozny, ze jsem dala malo sody, protoze jsem mela jen malej zbytek, ale netvari se to vubec ani trochu slizovite..spis me napadlo, ze az dopotrebuju alverde tuzidlo, ze pouziju tu nadobku s pumpickou,co dela penu, na rozpusteny mydlo ve vode, to by snad mohlo fungovat.. allegria, ty chleby roti a chapati, co zminuje kaculienka, se delaji autenticky z jahelne mouky..ona k tomu ma asi lepsi pristup...u nas jsem to nevidela normalne prodavat, mozna v nejakem orient obchode..pak je potreba si dat pozor, aby to nenahrazovali psenicnou celozrnnou moukou..kdybys chtela jit jeste dal, tak se da chapati mouka koupit na netu..recept ma kaculienka.. v kazdem pripade sezenes bezlepkovy chleba v dm drogerii(tam maji i mix pro domaci pekarny) nebo zdravych vyzivach, prodavaji je jenom balene ja osobne agituju, aby si clovek zacal zvykat na bezchlebovy zivot, kor kdyz ma takovehle problemy(pokud se potvrdi)..mam to vyzkouseno na sobe a jde to, prvni faze jsou tezky, ten navyk je obrovskej(coz vidim i ze tvyho psani), ale postupem casu to uplne vymizi..jeste nedavno jsem psala, ze to ve mne porad je..ta zavislost(je to divnej pocit prazdna nekde v tele), ale ted uz citim, ze jsem se dostala do posledni faze, kdy zacinam chleba zapominat, ta prazdnota uz neni, uz mam jenom vzpominky
Odpovědět
je ja sem rada ze my chleba s pritelem nemusime...ziju ve statech a tady se ceskej nesezene a bilej je hnusnej haha s tim masem, me cerveny maso dela dobre, bez masa se citim nenajezena, a pritel ten by to nerozdejchal, nejist maso alespon 3krat tydne
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
ahoj holky, dneska jsem byla ve zdrave vyzive a nechala tam majlant :-N desne mi chutna mandlovy mliko x-)
Odpovědět
mia, taky maj z liskovyho orisku....ovsem, kdyz si ho udelas doma z orechu a vody, tak si muzes prizpusobit konzistenci a je to podstatne levnejsi ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
tu pastu bohuzel nemeli, ale prekvapive jsou dost zasobeni, mouky maji snad vsechny, koupila jsem si tofu, spaldovou ryzovou a nejakou michanou celozrnnou mouku, celozrnnou ryzi, pohanku, mandle, pistacie, mak, to mandlovy mliko, fazole, cervenou cocku, trtinovej cukr a demeraru vsechno je organic bio, na vic uz sem nemela je to drahy jako krava :-N
Odpovědět
Profilova fotka
jo a jeste lupinky na snidani, myslim ze jsou ryzovy s ovsem, ale az ted jsem si vsimla ze je to doslazeny coz me nastvalo, doporucil mi to prodavac ale je to doslazeny cimsi zdravym
Odpovědět
Profilova fotka
jo a holky uz tyden mam mnohem lepsi streva a jsou mi volny dziny x-)
Odpovědět
Profilova fotka
jenom k poznam evci, ale vzdyt tohle je taky vyhledavani informaci na netu x-) :-N :-D
Odpovědět
mia :-D ..to mas pravdu, mne by to ale treba nestacilo...tady se dozvim dost veci, ale chci si ty vedomosti rozvinout a hlavne z ruznejch zdroju
Odpovědět
josefko, nevedela bys, kdy je nejlepsi jist ten olej?..jestli rano pred jidlem apod.?.. uvadi se, ze se maji jist 1-3lzicky denne..diky :-)
Odpovědět
dnes je v MF Dnes zajímavý článek o tom, jak působí estrogen z HA na ryby ve Vltavě. Jak se dokonce mění pohlaví ryb ze samců se stávají samice, neplodnost atd.
Odpovědět
Profilova fotka
jsem zrovna mela ty ryzovy lupinky s mandlovym mlikem a mnam x-)
Odpovědět
Profilova fotka
to snáď nie je možné, po troch dňoch sa mi vás konečne podarilo dočítať, huráááá :-D a to som tu nebola asi len necelé dva týždne, keby mám odísť na mesiac tak vás budem čítať asi ďalší mesiac :-) uff, ešteže som si robila výpisky že k čomu by som sa rada vyjadrila 8-) Ad papierové kapesníčky – moja spotreba je veľmi malá, skôr výnimočná, obvykle mi balík v taške vydrží aj dva mesiace (a to sú spotrebované nakoniec zväčša namiesto toaletného papiera v prípadne núdze alebo keď potrebujú kamošky)... ale väčšinou používam papierové... teraz mi mamina dala jeden látkový kapesník, tak budem využívať aj ten, lenže podľa poslednej skúsenosti bol o chvíľku nepoužiteľný a za pol hodinu som minule ďalšie dva balíky papierových vreckoviek...takže pri nejakej nádche by som ich so sebou musela mať asi 30 (a k tomu papierovky)... Ad bedničky, už som o tom čítala, príjde mi to úplne úžasný nápad, len bohužiaľ neviem o nikom v okolí BA kto by tieto bedýnky ponúkal :-) Ad staré mobily, princezna, u nás Orange má v svojej centrále vylepený oznam že berú na likvidáciu staré / nefunkčné mobily, takže je možné že aj u iných operátorov to bude tak, a možno aj vo väčších predajniach, takže asi by som sa opýtala aj u nejakého predajcu mobilov :-) Do bazáru by som ich radšej neodnášala, môj pocit z nich je taký že keď ho určite nepredajú tak im je jedno ako to zlikvidujú, a najskôr to hodia do smetí, no určite to nezlikvidujú ekologicky... :-| K doktorom sa už radšej nevyjadrujem, krvný tlak mi vyletel asi na dvojnásobok z toho rozčúlenia...Hlavne ten nízky tlak, keby mi doktorka poradila kávu, panáka a fajčiť tak si asi okamžite hľadám novú...priateľovmu strýkovi na nízky krvný tlak doktorka odporučila piť kávu (v súčasnosti pije kávu na litre, 14-15 káv denne, zalievanú a takú, že do polky pohára dá kávu a zvyšok doleje vodou, naši robia tzv. „smrťáka“ tak že dajú tri lyžičky namiesto jednej či dvoch, takže si nechcem ani len predstavovať čo za kávu je tá ktorú pije on)...jo, a ešte druhá rada, nič nerobiť...ja keby sa nepohybujem tak som za chvíľku malátna a nevládzem sa ani len pohnúť (tiež mám nízky krvný tlak)...tomu sa hovorí rada nad zlato ]-( a najviac ma štve že väčšina ľudí ich poslúchne... :-S Miamia, nad behaním popri cestách som v Uk tiež len krútila hlavou, a ešte po tom betóne, keby to bola aspoň nejaká zemitá cestička, najlepšie lesná, ale betón popri ceste? :-S |-| =-) Inak k farbám, po chemickej farbe som skúšala klasickú hennu, chytila pekne, ale len na predtým farbené, moje tmavé odrasty boli stále tmavé...potom som skúsila Sante práškovú, tá chytila lepšie (pridala som do nej ešte olivový olej a práškovú červenú papriku), ale stále sú tam tie tmavé odrasty, už ich mám cca 10 centimetrové, no hrôza ... keď na ne svieti slnko tak ich až tak nevidno, ale vo vnútri a keď je oblačno sú úplne desné...na iný odtieň prejsť nechcem, potrebujem mať na hlave niečo ryšavé alebo červené aby som sa cítila dobre a prirodzene...myslíte si že je ok prejsť na krémovú farbu (samozrejme Logona, nie klasická chemická), alebo je tam tiež obmedzenie ako pri chemických farbách...??? Ivett, no mňa najviac nakopla práve táto diskusia, tašky namiesto igelitiek som používala aj predtým, u mcdonalda som nejedávala, snažila som sa vyrábať čo najmenej odpadu (napríklad na pečivo som si nosila so sebou použité sáčky, keď sa zničili zobrala som si nové a tie používala a používala a používala...), no a postupne som prešla aj na prírodnú kozmetiku, bio-potraviny či eko-čistiace prostriedky ...cesta to je a bude ešte dlhá, ale myslím že každá maličkosť pomôže :) rozhodne som nevyrástla na zdravej strave, ale za posledný rok vidím v mojom stravovaní dosť veľký obrat...stále je ale čo zlepšovať (a stále si vravím že keď bude kuchyňa tak to bude lepšie, nejde len o to že nemám na čom variť, ale ani kde to pripravovať keďže namiesto kuchynskej linky máme písací stôl (ale ako sa hovorí, darovanému koňovi na zuby nepozeraj:D), kde ešte kopec miesta zaberajú iné veci... 8-) ale cítim sa podstatne fyzicky i psychicky lepšie, a časť z tej zmeny pripisujem aj zmene stravy...jo, a ešte sa cítim sebavedomejšie 8-) gwen83... už som tu... zelený krém vonia podľa mňa veľmi príjemne ...tiež vcelku výrazne, aj keď teda nemám s čím porovnávať...ale priateľovi vonia :) ja pre zmenu chcem skúsiť ďalší weledí krémik, ešte nie som rozhodnutá ktorý, uvidíme aj podľa toho ktorý budú mať :-D inak je dosť mastný, takže keď sa ráno ponáhľam, ak zaspím alebo sa zabudnem, tak si radšej dám iný...ale okrem tohto malého detailu je na jedničku :-) aspoň pre moju pleť... Mimochodom mám v blízkej dobe narodeniny a naši mi sľúbili fľašu sigg, vybrala som si bielu s nápisom simply eco logical, a predvčerom mi volali a vraveli mi že aj keď ju objednávali tak zrovna tá nedošla, že keď prídem domov že si môžem vybrať nejakú inú ak chcem, ak ju dovtedy ešte nedonesú...no a priateľ niečo započul a tak sa pýtal že či mi ju chcú kúpiť, a nakoniec z neho vypadlo že on mi ju tiež chcel kúpiť, tiež tú simply ecological :-D
Odpovědět
Profilova fotka
tak, ten dlhý príspevok máte za to že toľko kecáte :-D uff, keď na to tak pozerám tak mne by sa to čítať veru nechcelo :-N
Odpovědět
holky, už jsem tu zase s prosbou o radu :-D prostě jako obvykle :-D příští týden jedeme na dovču do Řecka, máme to bez jídla, na večeře si vždycky zajdeme do nějaký taverničky x-), ale teď řeším obědy... vždycky jsme s sebou vozili takové ty rychlé věci typu pytlíková polévka, pytlíkové těstoviny a tak, protože tam se nám ani jednomu nechce věnovat vaření moc času - ale letos se mi tyhle věci fakt tahat nechce... nemáte nápad, co bychom si místo toho mohli vzít? jen ještě dodávám, že to "letovisko", kam jedeme, je dost malý a nedá se tam toho moc sehnat, pro zeleninu se musí docela daleko a tak - takže bych preferovala něco, co se dá přivézt už s sebou jo a ještě jeden dotaz - když s sebou budeme mít na letišti Sigg a vodu z nich vypijeme, tak nás s nima pustí do letadla? nebo je máme radši dát do kufrů? bojím se, aby nám je nevzali :-|
Odpovědět
Profilova fotka
chaar pokud to bude prazny tak by nemeli ale pro jistotu bych radsi zavolala na letiste a overila si to
Odpovědět
Kessinko, dáváš do henny citron? S ním líp chytá. Pokud máš hodně tmavé vlasy, henna Ti je nezesvětlí, udělá jen odlesky (ty ale dělají trochu opticky světlejší vlasy). Chaar, ve zdravé výživě se dají koupit polévky Hopi (ale nezkoušela jsem je, nevím, jak dlouho se vaří, co se do nich ještě musí přidat apod.) a fajn jsou taky vegetariánské luštěninové "paštiky" (na těch jsem žila v Rumunsku, kde jsme měli od CK jídlo ráno a večer). Pak jsou rychle hotové rýžové těstoviny, ale co k nim? Se Siggovkami v letadle bohužel neporadím, letěla jsem naposled před 21 LETY :-d
Odpovědět
Profilova fotka
hermi, citrón som nedávala, nenapadol ma, ale myslím že pri najbližšom farbení (včera mi priateľ povedal že ma už nutne musí nafarbiť, takže to bude čoskoro :-N) tam vyžmýkam asi rovno štyri :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ty Hopi polivky jsou super, jeste je dalsi, je na tom napsano jenom Polevkova smes a jsou z toho uplneluxusni polivky, miluju je x-)
Odpovědět
Kessi, pokud z Tvého foto vidím dobře délku vlasů, dala bych tam půlku, maximálně jeden citron, víc ne, je to přece jen tak trochu kyselina, tak aby Ti vlásky nepoškodil. Někdo taky dává pomerančovou šťávu (opravdu vymačkanou z pomeranče, ne džus z krabice) nebo grep (po něm jde prý barva víc dofialova).
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?