Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Profilova fotka
Já jsem si navykla na lávovku, kterou používám 3/4 roku a pomáhá mi doposud nejvíc, a s ní se vody nejde vzdát. Používáte teda filtrovanou, nebo balenou, nebo vůbec žádnou? Mi nejde do hlavy, že bych ráno vstala a neumyla se tekoucí vodou, jen pleťovkou... Chvíli jsem na radu dermatoložky používala filtrovanou, ale to byl hroznej opruz...
Odpovědět
Profilova fotka
ja kdybych si musela lovit potrevu tak skoncim na korinkach :-N
Odpovědět
ty jo, ale bez elekřiny skladovat to jídlo .... to je drsné, jak je dnešní člověk zhýčkaný. Jezdí do Čr jednou za rok, píše knihy.
Odpovědět
sari, ale převařená voda nevadí, že? =-)
Odpovědět
já zas kdybych nesmyla makeup po celém dni a matlala makeup tamponem. Mám pocit, že se pleť nikdy nedá tak vyčistit jak vodou. Je to jen o zvyku.
Odpovědět
catf lávovka? co je to please?
Odpovědět
ivett lávová zem, hnědý jílovitý kosmetický přípravek (teda prodává se jako suchý prášek ) no prostě se pokydáš bahnem :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Mio, to ne, taky bys mohla dopadnout jak Chris v Into The Wild, že jo ;-) Viděly jste to? Hezkej film, skvělá hudba, ale skutečnej Chris to neměl moc promyšlený :-| Takže s tímhle super bio stylem opatrně ;-) :-D
Odpovědět
Petuli, díky. O kožních testech na potravinové alergeny jsem nikdy neslyšela, dělali mi buď u kožního ty náplasti na kontaktní alergeny nebo u alergologa vpichy na "respirační". Ano, to množství bílkovin je myšleno na den. Taky na obličej používám lávovku nebo zelený jíl a to se bez vody neobjede. Nepřipadá mi, že by mi zdejší voda dělala nějaké problémy. Ráno si vodou oplachuji jen oči, na obličej používám pleťovku. To, o čem tu píše Hakli, mi připomíná jednu známou, která žije na samotě u jedné nedaleké vesnice, chová kozy a je je v mnoha ohledech soběstačná. Říkám si, kam se na ni se svým slizem hrabu :-D
Odpovědět
Ivett, lávová zem: http://www.lavanda.cz/lavova-zem-cist...
Odpovědět
Profilova fotka
petuli to neznam ten film =-)
Odpovědět
princez díky za info, jdu a to mrknout...
Odpovědět
Článek se načítá
Jo, a slyšela jsem o mytí vlasů jedlou sodou (umíchat ji na blátíčko, vetřít do vlasů, pak důkladně smýt a nakonec opláchnout vodou s octem), zatím to sem dávám jen jako zajímavost, ale chystám se to vyzkoušet.
Odpovědět
hermi díky, nemusím to hledat... x-)
Odpovědět
Jinak jak v tom odkazu píšou o tom, že namatlat lávovku na tělo a nechat 10 minut působit, to se mi moc nezdá, za tak dlouhou dobu bych ze sebe sloupávala bahenní krunýř :-D Když už lávovka na tělo (já ji nepoužívám, šetřím si ji na vlasy a pleť), nanést, smýt, hotovo.
Odpovědět
Profilova fotka
Hermi, to jsou ty vpichy, kterým říkám kožní testy :-) Ještě teď mám na ruce z pondělka 3 další dírky kvůli mlíku ]-( Miuš: http://www.youtube.com/watch?v=2LAuzT... Je i knížka, takovej dokument: http://www.knihycz.cz/utek-do-divocin... Je to podle skutečné události. Ivett, já jsem petuli ;-) Používám tautropfen: http://www.tautropfen.cz/lavova-zem-m...
Odpovědět
jo Petuli já to viděla... byl to tak trochu vůl. Ale film to byl zajímavej. Taky se mu hned skazilo to maso, není to nic lehkého. Já ještě četla, ale to už je dávno, že pár bydlí na kanarách v jeskyni. Taky měli malou holčičku, ale to je už tak 6 let.
Odpovědět
petuli díky ;-) vypadá to zajímavě...používáte to jen na pleť nebo i na vlasy? všem díky... :-D
Odpovědět
Ivett, já lávovku používám na pleť i na vlasy (mám je po ní jakoby pevnější).
Odpovědět
Profilova fotka
tak to byl s prominutim trosku hloupejsi jedinec :-N
Odpovědět
taky se pridavam ke spokojenym uzivatelum lavovky x-) pouzivam pouze na plet..do vlasu jsem zkousela kremovou lavovku logona a to se mi neosvedcilo a ta tautropfen lavovka, co mam na oblicej, mi prijde skoda na vlasy ..a navic jsem teda absolutne spokojena s urtekramem, tak ani nemam potrebu ji na vlasy testovat hermi, artycoky jim samotne jako chutovku :-D(mohla bych se jich uzrat, ale musim si je setrit, protoze staly u nas v deli 1190kc/kg, ale jsou teda famozni) a nebo je davam do salatu...vcera jsem si na vecu dala..ledovej salat, okurku, cerny olivy plneny feta, suseny rajcata v oleji, articoky, kozi syr(hermelin), bazalka.. s oliv olejem, umeoctem,balsamicem, peprem x-)
Odpovědět
mia, ten ruzovy hauschka krem existuje i v light forme...na ten si brousim zuby ja, uz mi dosel denni krem ...a ted nevim, jestli tautropfen rakytnik a nebo hauschku :-N
Odpovědět
Profilova fotka
suseny rajcata v pleji naprosto miluju, jeste kdyz sou s cesnekem tak se taky muzu uzrat a nakladany cesnek, a kysely rybicky, smarja ja bych zral :-D ale articoky sem jeste nezkousela =-)
Odpovědět
Profilova fotka
peti, k tem bilkovinam, my jsme se ucili 0.8g na 1kg vahy a 1.2-1.5g /1kg kdyz hodne sportujes .... ale kazda literatura se muze trochu lisit. Nevedela jsem, ze to takhle chces vedet, ja to vim a je mi to k nicemu, skoro nemas sanci si to spocitat, pokud na to nemas nejaky program. Musim se mamky zeptat, jestli to teda poslala, minuly tyden slibovala, ze to v patek posle. Mela pred tim maturity, tak to nezvladala. Co se tyce vody na plet - ja bych chapala duvod, ze ve vode je spousta sajrajtu - pesticidy a herbicidy a hormony a chlor atd ... to je ale problem celeho tela, ne jenom obliceje. Pokud se ale pouziva voda prefiltrovana a vlazna, tak nevidim problem. Podle me je tohle nepouzivani vody a pouze pouzivani pletovych vod jenom obchodni tah, jak vytahnout z lidi zase vic penez za pletove vody. Sice nemam rada srovnavat nasi spolecnost s nejakou davnou, ale tentokrat to pouziju - a vlastne ani nepujdu tak daleko - nase babicky urcite pouzivaly vodu na plet a jeste i nase mamy .... a ze by na tom byly tak zle, jsem si nevsimla ;-) - naopak, moje babicka mela plet jako prdelku .... to az nam se zase tvrdi, ze je to spatne ]-( herminko, kolik je terapeuticka davka skorice si ted nepamatuju, ale neni tak moc - podivam se doma. ivett, ja pouzivam lavovku jenom na plet, na vlasy to nejak neumim :-S
Odpovědět
Profilova fotka
ja se ted prejedla celozrnejma spagetama se susenejma rajcatama, cuketou, houbama a cesnekem, kesu orechama a kozim syrem - v takovem pripade jde vybalancovany talir k certu :-D
Odpovědět
josefko, ja zrovna mela kukuricny spagety se susenejma a cerstvejma rajcatama, bazalkou, buvoli ricotou a parmskou sunkou
Odpovědět
co se tyce pletovejch vod, tak idealni budou asi kvetovy vody bez alkoholu..ovsem s tou lavovkou nepouzitelny, tak je alespon pouzivam jako "docisteni"..vmasiruju to do pleti a tim ji doufam zpet hydratuju ..spousta pletovejch vod obsahuje alkohol, coz taky nemuze byt pro plet dobry v kazdem pripade rozdil pri pouzivani lavovky s vodou(smejvam to morskou houbickou) a clinique gelem a vodou je neskutecnej..pred tim se mi plet vzdycky po cisteni stahovala(nehlede na to, ze naslednej krok bylo docisteni pletovkou s obrovskym mnozstvim alkoholu) a ted vubec
Odpovědět
To je fakt, pleťová voda bez alkoholu se hledá docela špatně :-( Zrovna nedávno jsem po ní pátrala - došla mi "stará" růžová Alverde a měla jsem v zásobě kosatcovou Weledu, kterou jsem koupila asi v nějakém zatemnění, protože alkohol obsahuje. Když jsem ji používala, začala jsem se dost mastit (přitom jinak mám pleť spíš sušší), ale zlepšila mi pleť, a když jsem ji vysadila, pleť se mi zase zhoršila. Tak jsem usoudila, že raději budu mastná jak lívanec, ale bez pupenů, tak ji používám zas a už se tolik nemastím. Catf, ty kukuřičné těstoviny, co používáš, jsou Felicia? http://www.healthlink.cz/produkty/bez...
Odpovědět
Ahojte, plivala jsem ja i manzel i mamka...ha :-D ...pliveme cela rodina... Odpoledne jsem pri plivnuti do zachoda mela krapnik,rano nic,pekne kolecko na hladine...Ale otazka je zda to ta flora v zachode nejak ovlivnila... A take ma se plivat do teple nebo studene vody??? =-) Jo deodorant...sla jsem do panske Alvy intensive krystal...ma sice muzskou vuni..neco jako Nivea,ale je super...cely den nic...ani naznak smradu :-N ...A manzel take chvali... Jihocesky jogurt ve skle ma take susene mleko... ]-( Souhlas Nase bio je Ja,naturlich... Ad mastici se vlasy...kadernice mi rikala,ze cim vic doteku tim vic se masti...treba ofiny obzvlast...a ne jen kvuli mastnemu celu,ale pac clovek ma furt tendenci si ji rukou odhrnovat apod. A jak se s vlasy manipuluje,hybou se vlasove korinky,cibulky a tim pohybem vytvari maz...Cim vic pohybu...tim driv mastne vlasy... :-p
Odpovědět
hermi, ano to jsou ty spagety a jsou vynikajici..zustanou tenoucke i po vareni chloe, panskou alvu mel m od stazi a taky byl spokojen..ted ma urtekram eukalyptus a taky dobry vlasy...takova profi svadlena si odmastuje jehlu taky ve vlasech :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?