Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Profilova fotka
ja se ted nakrkla, sem si obednala organicky bio bily jogurty a ono je v nich hromada cukru, proc to tam proboha daji? 8-(
Odpovědět
peti, k tem koktejlum....ja mam nejradsi banan jako zaklad, protoze to pekne zahusti a pak jahody, maliny, ostruziny nebo smes z nich..z boruvek uz je to mdlejsi a musi se vic doslazovat(ja mam asi rada sladsi) taky je dobry mango, ale musi byt hodne zraly.. a nebo banan, raw kakao, vanilka, trtinovy cukr..to mam taky rada jako kombinaci jako zaklad bude urcite nejlepsi to ryzovy a asi i ovesny(pro me teda ne, taky vlastne nevim, jak chutna)..mandle a jine orechy, soja..to pro tebe pada.. pro zpestreni bych uvarila ryzi(treba se skorici, kardamomem, muskatovym oriskem, vanilkou apod...stejne tak ovesny vlocky nebo ryzovy vlocky..a to bych rozmixovala a precedila..bude to hustsi nez krabicovy mliko a podstatne levnejsi to je asi jedinej zlepsovak, co me napad, to ostatni je klasika a zalezi na tvych chutovych preferencich..
Odpovědět
Profilova fotka
Mio, nekoupila sis sladký? Myslím že acitiva má bílý jogurty s tímhle označením a jsou slazený (nevím čím) a pak bílý jogurty normální, na pohled se moc neliší. Tak aspoň na ořechách ušetřím, to je pozitivní zpráva :-D Už jsem popřemýšlela a vymyslela jsem x variant koktejlů, nakoupila jsem jahody, banány, napadlo mě přimixovat do koktejlu i kokosový mlíko, nebo do ovesno-banánovýho strouhanej kokos, nebo namočit ovesný vločky a mixnout je pak s ovocem a ovesným mlíkem, nebo s muškátovým oříškem, nebo zkusit i bio kakaovej - nejvíc mi tam figuruje banán, ale i maliny, jahody, rybíz nebo meruňky, měkčí ovoce zkrátka. Jsem zvědavá :-) Hakli, doufám, že nemáš moc šok ještě :-)
Odpovědět
Profilova fotka
catf uplne se mi sbihaji sliny x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Catf :-D Ve stejnej čas podobný příspevěk o koktejlech, díky :-) Ten tip s tou rýží je dobrej, to zkusím taky x-) Jo a ovesný mlíko je nasládlý a chutná mi asi nejvíc, nebo stejně jako rýžový (ještě jsem viděla i jáhlový, to jsem nezkoušela).
Odpovědět
petuli, super x-) hodne zraly merunky budou famozni x-) normalne se mi zkazila kulicka lavera kokos vanilka, ma vydrzet az do 2010 a uz z ni citim takovej podivnej nakyslej cmuch :-| v kazdym pripade moje jasna volba je sante krystal x-)
Odpovědět
Profilova fotka
ja zkusim to mandlovy mliko jestli ho sezenu x-)
Odpovědět
catf mám tu voňavku kokos vanilka - ve spreji, koupila jsem ji propadlou s 50% slevou...paní se dušovala, že vydrží ještě dlouho. Ale v ní je alkohol. V kuličce ne? Bohužel jsem s ní byla navoněná v onen kritický den, kdy mi bylo tak zle a sprotivila se mi... tak budu muset dát pauzu na čas. Peti v pohodě, udělala jsi mi radost. Opravdu. Jdu si koupit mandle, dostala jsem na ně chuť. Mandlové mléko jsem ještě nikde neviděla. Bio kuřata už jsou fuč, kdo ví kdy je zas dostanou.
Odpovědět
Profilova fotka
u nas nastesti bio kure dostanu kdykoliv ale je to tak predrazeny ze se mi protaci panenky 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
Už mám na nějakej fakt chuť x-) Jsem si teď dala aspoň rajčatovou šťávu x-) (z DM s mořskou solí a citronovou šťávou x-) ) Hakli, to je milý :-) Vanilka/kokos laveru miluju, mám zase deosprej, funguje asi nejlíp (sante jsem nezkoušela). Hele, kdyby ses chtěla teď toho parfému zbavit, máš komu ;-) x-) Jak dlouho ho na sobě cítíš? Já laveru všeobecně hrozně krátce, ale zase ta vůně je pro mě k sežrání x-) :-D Jo kdyby to zapadlo, připomínám a doporučuju peeling alverde lotosový květ/kokos x-) x-) x-) S biokuřatama po tom zážitku ze soboty chvilku počkám :-D I když mám od abry tip na zbavení se pachu, ten pak určitě vyzkoušíme.
Odpovědět
počkat počkat - já víkend nedočítala! A kuře mám ještě v mrazáku, a oprava info: v bille už je zas dostali. Doufám, že to bude jak říkala moje mamka že kdysi dostali domácí kuře a nikdo sme to doma nejedli. V pátek odpoledne jsem si navoněla tričko / z bio bavlny - nevím zda to má vliv asi ne/ a v úterý si je oblékla znova do práce a cítila jsem to z něho, takže poměrně dlouho.
Odpovědět
Profilova fotka
no fakt je ze domaci slepice maji trosku jinou chut nez normal ale na to se da zvyknout, zkuste pridat cesnek
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Tak to je fajn, vypadá to na pravidelný středeční zásobování. To se mrkni - můj příspěvek :-D 30. květen 2009 v 15:58. Doufám, že nedopadnete stejně :-D (my ho ale v mrazáku neměli, tak bude o.k.)
Odpovědět
Profilova fotka
hakli, nejedli jste to protoze to bylo citit ne? abys nedopadla jak petuli a nenesla kure nejakymu psovi :-D Dej k nemu den pred tim nez ho budes delat nekolik zrnek kavy, stahne to pachy :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ja si pamatuju jak tatka hrde donesl domu od sousedu cerstve nadojeny mliko a nikdo to nechtel pit :-D :-D krava bylo totiz jediny zvire co jsme nemeli tak jsme byli zvykly na krabicovy :-D
Odpovědět
no a smrdělo myslíš zkaženým jo? Víte já si myslím, že to nemá tak dlouhou trvalivost - jako běžné chlazené kuře, které před balením je namočeno v chemickém roztoku aby déle vydrželo. Normálně - když zabijete zvíře tak vydrží tak 4 dny v ledničce. To kuře ještě putuje do obchodu... nevím. NEbo je to opravdu ta pachuť, kterou neznáme.... ta přírodní chuť kuřete. Zrnko kávy tam dám, a načesnekuji je. Nebo proprat v octu by ještě šlo.
Odpovědět
Profilova fotka
no tak jako zkazeny to urcite smrdet nema, tak silnej prirodni oderek to zas neni :-D to slepice dospela ma oder dost ale kure ne az tak
Odpovědět
Profilova fotka
hakli, me to moje kure vubec nesmrdelo, bylo uplne v pohode a maso naprosto luxusni, jedno jsem upekla hnedka a druhy sem zamrazila a po 14ti dnech rozmrazila a upekla a vsecko uplne v pohode, tak se neboj, to petino byla nejaka vyjimka urcite ;-) a ocet na to je skoda toho masa...
Odpovědět
Profilova fotka
ocet urcite ne :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tady davam recept na vyvazenej koktejl, kterej doporucujeme klientum. Co se tyce ovoce - nejlepe 1ks + nejake "berries" jako jsou boruvky, maliny, ostruziny, jahody atd... Healthy and Balanced Smoothie Combine one item from each group. 1) Liquid ½ cup of milk of choice: Soya, Rice, Almond, Oats, Coconut + ½ cup Water OR couple of Ice cubes 2) Natural fibre - 2 tblsp of Oat flakes / Quinoa flakes, OR - 1 tblsp ground Flax seeds 3) 1-2 Pieces of fruit - Apple - Pear - Peach -½ cup berries /strawberries - Pineapple - Papaya - Banana - Mango 4) Vegetables & Herbs - 1-2 stalks of Celery, chopped in 1cm pieces, OR - 2-3 handfuls of Spinach, OR - 2-3 handfuls of dark green leafy veg such as Pok Choi / Rocket / Romaine / Dandelion / Kale (remove hard stalk!) 5) Protein Source - 1 – 2 tsps Spirulina, OR - ½ scoop Whey Protein powder (E.g. Solgar Whey to Go), OR - 1 heaped tblsp Hemp Seeds , OR - 1 heaped tblsp Sunflower / Pumpkin / Sesame seed, OR - 1 heaped tblsp Tahini, OR - ½ cup natural, live, organic yogurt, OR - ½ cup Silken tofu (organic is better!) 6) Optional Great for taste and supports liver detoxification: • Grated rind from organic Lemon or Lime • Fresh grated / dried Ginger OR 1 tsp Cinnamon – fantastic for blood sugar balance OR Fresh herbs such as Parsley or Coriander – packed with health boosting antioxidants and vitamin C!
Odpovědět
Profilova fotka
josefko kujuuuuuu x-) mnam x-) jeee skorice je na vyrovnani hladiny cukru v krvi, parada, du si hned dat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
mandle doporucujeme max. 20ks denne, stejne jako ostatnich malych orisku. Velke orechy jako jsou para nebo vlasske doporucujeme tak do 10 za den. "cyanid" obsahuji tzv. "appricots kernel" coz jsou merunkova jadra - vypadaji uplne stejne jako mandle, i podobne chutnaji. Doporucuje se jich snist 7 denne max. Udajne je ale ta latka, ktera se v travicim traktu muze premenit na cyanid desne protirakovinotvorna a dokonce ma pry schopnost nicit rakovinne bunky. Namacenim se neodplavi.
Odpovědět
Profilova fotka
jeste k te candide - allegria, doktorka se ti mozna vysmeje :-( protoze jak psala kaculienka, nebere se to jako uznana nemoc. Candidu neboli kvasinky mame normalne ve strevech, a nase probioticke bakterie ji udrzujou v rozumne mire. Kdyz se ale z nejakeho duvodu stane, ze si probiotika zredukujeme (napr. antibiotiky), tak se candida muze premnozit a zacit delat paseku. Alegria, priznaky na to sice mas, ale mohou to byt priznaky spousty dalsich veci.
Odpovědět
Profilova fotka
ja se jako mala tema merunkovyma jadrama desne rada cpala :-D
Odpovědět
Profilova fotka
mia, kdyby sis chtela udelat vikend v Irsku a priletela bud 20-21 Cervna nebo 13-14 cervence, tak te vezmu k nam na clinics a muzeme se pokusit ti pomoct s tema tvyma strevama. Bydlet muzete samozrejme u nas a navic 19-20 budu sama doma, m. leti do Cech. Follow Up muzeme pak udelat po telefonu nebo pres skype - kldine bych si te vymohla ja, aby to bylo pro tebe jednodussi. Jo a jeste k tem bilkovinnym proteinum - pokud ho chces pouzivat, tak si kup Whey to Go od Solgaru (maji ruzne prichute), ten je zarucene kvalitni, ale je taky dost drahy. Ja ho pouzivam obcas, takze mi dlouho vydrzi. Davam ho jenom, kdyz ten den nemam zadnou zivocisnou bilkovinu (resp. maso). Jinak pouzivam hodne konopnou bilkovinu (hemp). Zkus se podivat v Tescu na znacku Linwood - ti maji uz naloupanou. Ja jsem si ted zacala kupovat v Health Shopu neloupanou a melu ji v kavovem mlynku. Vyjde to levneji.
Odpovědět
Profilova fotka
abra, uz jsi vdana???? - a ted uz zase mizim :-) Jo, prestala jsem pouzivat mikrovlnku a zjistuju, ze i studene spagety (ne z lednice) jsou vyborne :-) :-) :-) catf - s tim plivanim to mam stejne - plivla jsem jako mala jednou, poplivala si saty, utrpela trauma, pze se mi smali i psi na sidlisti a od ty doby se rovnez povazuju za plivaci antitalent a uz jsem to nezkousela :-D, ale do umyvadla se snad trefim :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
josefko, jeste ne, az v sobotu, ale dneska jsem tu s vami naposled, od zitrka mam dovolenou a pecu dort a vubec chystam vsecko a hnedka po svatbe odlitame, takze za vama dojdu az 22.cervna
Odpovědět
Profilova fotka
Josefko, díky za koktejl - zapsáno, i za ten tip na protein. By mě zajímalo, jaká je optimální dávka bílkovin, ale mám pocit, že už to tu bylo řečeno :-N Maso přes týden nejím, jen někdy o víkendu, luštěniny cca jednou týdně, ořechy nemůžu. Plivací antitalent jsem já ;-) :-D
Odpovědět
Josefka: No, bohužel trefa ]-( Doktorka mě poslala k obvoďákovi, že mi na to test dělat nebude, že to není v její kompetenci. Plivanec se v závěsech potápěl, vše sedí - ATB, následně trávící potíže, záněty m. měchýře, gyn. problémy a padání vlasů... Mě to tak štve, že mi nikdo nechce pomoct přijít na příčinu ! Na záněty ATB, na vlasy hormony, ale mě vadí, že se tím stejně nic nevyřeší. Já chci najít příčinu. Takže k obvoďákovi půjdu a testy si vybojuju. Zatím jsem vyhodila bílou mouku a jakýkoliv sladkosti. Nechala jsem si jabka, jahody a rejži - zatím. Každej den jím bílou Holandii. Prej problémy se střevní mikroflórou a imunitou potkají skoro každýho a proto mě zaráží výrok paní doktorky, když na moji otázku: Takže vy mi tvrdíte, že střeva + imunita + záněty + vlasy souviset nemůžou? odpověděla: NE (mudr. Vitovjáková SPEA Olomouc). Přitom je toho plnej net, jak se s tím lidi potýkají: Na zadání Candida + padání vlasů mi google vyhodlil 3000 relavantních českých stránek a diskuzí...
Odpovědět
Profilova fotka
josefko to by bylo super ale ja bohuzel muzu priletet nejdriv az tak v zari, v cervenci budem ve francii a na cerven uz mame plany, skoda, ale priletime urcite, na pivko a na pokec x-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?