Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Profilova fotka
ivett no to je den pred dovazkou jdla takova krize ze rozmrazim mlety maso a nakrajim do toho vsechno co doma vyskrabnu a udelam z toho takovou jako sekanou a upecu, nebo hodim na gril :-D
Odpovědět
wow... :-N vám tam rozváží jídla? tam nemáte obchody?
Odpovědět
Profilova fotka
no jako tydenni nakup, jidlo a veci do domacnosti, obchody mame ale online to vyjde stejne s dovazkou jako kdyby jsme tam jeli a usetrime pul dne v supermarketu o vikendu :-)
Odpovědět
aha...ale i tak, dovezou vám všechno, co chcete? to je dobrý, hlavně to asi lidem docela ušetří i prachy, protože když člověk bloumá po supermarketu, tak zahlídne tu to, tu ono a má v tu chvíli pocit, že tu věc nutně potřebuje a ve finále zjistí, že šel pro zeleninu a košík má plný všeho možného, jen ne zeleniny :-N :-D
Odpovědět
Rosi, tak jsem koukla na www.duly.cz, je to zatím jen dula absolventka, ještě nemá za sebou všechny certifikace. Rozhodně není PA. Hermi, termín mám na konci října. Myslím, že jsem to psala i v IP o doktorech v KM. Zatím jsem odmítla tripla, měla jsem udělané testy ve 12. týdnu a ty vyšly dobře, takže jsem ho považovala za zbytečný. Takhle jsem to řekla i mýmu dr a víc to nekomentoval.
Odpovědět
ivett, to s tim plnym kosikem se postupne zmeni, protoze zjistis, ze uz neni co nakupovat:-) bude fakt uz jen plnej zeleniny :-D s bilou moukou bych to shrnula takto..pokud nekupujes pecivo ve specialnich prodejnach zdrave vyzivy, tak tezko objevis druh, ktery bilou mouku neobsahuje(maximalne mozna takove ty tenke zitne kvasene chleby, ktery zase naopak obsahujou nejaky zahustovadla nebo konzervanty). Ve zdrave vyzive je u chleba uveden popis s ingrediencema, je tam vyjadreno procentualni zastoupeni urciteho druhu mouky..nejlepsi bude asi spaldova, pohankova(ta ma ale specifickou chut a vuni, ktera kazdemu nevyhovuje), zitna(hodne se ale vyskytuje jako alergen..myslim, ze zrovna petuli to tak vyslo v testech), kukuricna(bude v mixu s jinou moukou)..a vetsinou se vyskytujou smesi psenicne celozrnne s tema vyse uvedenyma.. ( z clanku na webu institutu celostni mediciny)..bila mouka jakou ji zname dneska, je vlastne nedavnym vynalezem, proto se odvozuje, ze nase telo neni pripravene na to ji tolik procesovat..jakmile byl vynalezen postup oddeleni slupky(a klicku) od zrna, zvysila se trvanlivost skladovane mouky a pecivo se zacalo produkovat ve velkem, navic s klickem a slupkou se odstrani hodnotne mineraly a oleje a zbyde prevazne lepek, coz je prave ta ingredience, ktera dela v tele nejvetsi neplechu..lepek jsme schopni travit pouze slinami, takze prvni problem nastava, kdyz se to v puse jen rychle prehltne(treba rohlik s maslem), dalsi vec je, ze bila mouka je dneska temer ve vsem a nase telo ji dostava silene mnoztvi..v horsich pripadech se lepek usazuje v travici trubici, zuzuje ji a pak nastava problem s travenim(muj pripad), v nejhorsich pripadech poskodi lepek travici trubici tak, ze zacnou pri traveni skrz strevni stenu prostupovat toxiny do krve.. lepek navic muze zpusobit v tele alergie, ktere se pak prenasi na dalsi generace.. samozrejme jsou lide, kteri nemaji s travenim lepku absolutne zadny problem, coz ale neznamena, ze bila mouka je pro telo nejak hodnotna - neni, pouze zaplni kdyz uz budete kupovat pecivo, tak z mouk uvedenych vyse nebo v kombinaci s psenicnou celozrnnou.. klasicke spagety muzes nahradit celozrnnymi nebo kukuricnymi(ty jsou bezlepkove) kuskus celozrnny nebo kamut(ten je drazsi) mezi bezlepkove obiloviny patri: kukurice pohanka jahly quinoa ryze(celozrnna nebo jasminova nebo basmati) amaranth(ten se pouziva spis jako muesli..takove granulky napr do jogurtu) ryzove nudle(a jine z nich delane testoviny) soba nudle(pohankove, ze sladkych brambor, dyne..)..tyhle jsou hodne drahe(ale vynikajici na asijskou kuchyni) mozna ze jsem na neco zapomnela, tak to holky doplni taky nezapomen, ze mouka je obsazne temer ve vsech procesovanych potravinach jako jsou uzeniny apod. recept na kuskus davam do vareni;-)
Odpovědět
Hani, takze kdyz ta dula neni PA, tak by teoreticky nemela vubec vest doma porody, jo? To jsem vubec nevedela, ze to tak funguje, ty duly mi přišly jako dost živelná ničím nezaštítěná organizace, ale teď jsem koukala na stránky a vypadá to dobře. Jeste tady delá občas paseku tady ta cikánská žena http://cikanskazena.cz/porody.html no to je taky mazec :-| svévole a amatérismus, to tady fakt frčí ]-(
Odpovědět
tadlencta jak jsem koukala nemá ani ten základní kurz :-| bordel je to. Todle teda sborově nedodržujou: "Dula neposkytuje zdravotnické služby. Nesupluje ani nedubluje práci porodních asistentek ani lékařů, nezasahuje do jejich kompetencí, ale spolupracuje s nimi, stejně jako s otcem a dalšími členy rodiny." (www.duly.cz)
Odpovědět
sem koukala, že dělá i psychoterapie, to je bordel, přitom je to všeobecná sestra, kdyby se aspoň namáhala, udělat si nějakej výcvik :-| v podstatě je to trestný, ale kvete to tu hojně ]-( a řeší se to, až když se klientovi takové amatérky něco stane :-(
Odpovědět
Profilova fotka
ivett nedavno som rozmyslala nad tym, ze kazda v tejto diskusii zacala s tymto zivotnym stylom z ineho dovodu... zakladatelka minulej diskusie kvoli problemom s lupienkou, dalsie dievcata kvoli traveniu, kvoli pleti, kvoli minimalnemu zatazovaniu zivotneho prostredia atd. atd :-) mna k tomu dohnala ciastocne tiez plet... zacala som prvotne s prir. kozmetikou a k tomu sa postupne nabaluje ignoracia igelitiek, triedenie odpadov, setrenie papierom a postupne dalsie veci... s cim mam najvacsi problem je strava :-| moj zaludok stravi skoro vsetko... jedina vec, ktora mi robila problemy je mlieko a to eliminujem... nemam problem sa navalit klobasami, smazenym jedlom, hranolkami a dalsim svinstvom... ale robim pokroky aj v tejto oblasti a tychto veci jem uz naozaj malicko... ale niekedy ma to fakt a neodolam :-N to ale neznamena, ze sa to nelepsi pomalicky ani v tejto oblasti... jem viac ovocia, zeleniny, davam si zalezat na kvalite jedla a hlavne verim, ze postupne to bude lepsie a lepsie x-) to, ze nemam problemy s travenim teraz, neznamena, ze mozu prist v buducnosti a tomu sa chcem vyhnut :-) btw catf, ty si urobila neskutocny pokrok!!! nedavno som si na vareni citala ako si jedavala skoro kazdy den maso, ranajkovala chlieb s mastou a dnes si skoro vita ;-) klobuk dolu!!! si dobry priklad :-) ivett este k tomu slizu, ked som o tom citala prvy krat, tak som sa len pousmiala, ze to je na mna uz fakt trochu moc... a minuly tyzden som robila druhu varku :-D je to vazne bomba a vyhovuje mi, ze pradlo vonia cistotou a nie je prilis prevonane chemiou ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
chybicka... to, ze nemam problemy s travenim teraz, neznamena, ze NEmozu prist v buducnosti... :-D :-D :-D
Odpovědět
gwen, ja myslim,ze to bylo vsem jasny :-D ach ta vyzivova evoluce :-D ..nejdriv jsem omezila kravske mleko(josefka mi to hezky objasnila), pak chleba(samouk:-), pak jsem si uvedomila, ze jsem asi jedina tady, ktera ji tolik masa(pamatuju se, ze se me herminka s udivem ptala, jestli jako jim maso kazdej den:-)..tak jsem se nad tim zamyslela.. zacala jsem varit vic zeleniny, lustenin.. pak stazi obcas zaprudila s vita...a cim vic jsem cetla o vita, tim vic mi to pripadalo logictejsi...zatim neplanuju byt stopro vita, protoze si myslim, ze na to u nas nejsou vhodne podminky a nejsem presvedcena, ze je to idealni stav, ale jako zakladni koncept to pouzivam - a ostatni se odviji od toho(vubec treba lifefood produkty se mi hodne libej, na chut nekterych je sice potreba si zvyknout, protoze jsme vychovany na jinejch chutich..ale koncept "zivyho" jidla mi ted hrozne fascinuje x-) akorat jak uz jsem psala, tak jsem to mela "zjednoduseny" tim, ze jsem musela se svym travenim uz neco delat a jak jsem takovej dost logik, tak jakmile si neco objasnim jako lepsi, uz pro me nedava smysl vracet se zpatky, kor kdyz teda vidim, ze to ma vysledky x-) a se slizem je to fakt..ta cista vune nema konkurenci x-)
Odpovědět
Článek se načítá
Rosina, doufám, že jsem trochu vylepšila tvůj pohled na duly. :-) je škoda, když tyhle informace někdo nemá a pak "vlítne na špek" někomu nekompetentnímu. Ta cikánská žena je fakt drsná. POkud má někdo v tvém okolí špatnou zkušenost, popros ho, ať to napíše na asociaci dul. Myslím, že je v jejich zájmu se od podobných žen distancovat. Ale když si nebude někdo stěžovat, těžko se to k nim dostane. A pokud máš možnost, šiř ten web dul dál, ať holky ví, k čemu je dula kompetentní a s čím se mají obrátit na PA.
Odpovědět
hani - jojo, urcite vylepsila, jelikoz ja jsem vubec nevedela, ze muzou mit nejaky certifikat, myslela jsem ze staci ten zakladni kurz a muzou delat vsechno, ta pani to tak vsem podavala. Reknu brachovi, at na tu asociaci napise, to nas vubec nenapadlo. Web uz sem rozeslala vsem moznym :-)
Odpovědět
petuli, priprava jakz takz jde, i kdyz tady v tom vedru se neda meditovat, coz jsem nejak nedomyslela... ale uz mam pres 70tis, tak to snad nejak doklepu... S tim vyberem mista pobytu fakt nevim, nechceme do prahy ale zaroven chceme nejakou prijatelnou praci, coz ja v oboru mimo prahu stejne asi nesezenu... Vidime to ted na to brno, coz je i celkem rozumne dostupny od obou rodicu... nekdo tu resil (omlouvam se, zapomnela jsem jmeno nez jsem to docetla az sem :) padani vlasu vs problemy se strevem - ted jsem byla dvakrat u nejake kvalitnejsi holicky a ta se me ptala jestli mi nedavno nejak vypadaly vlasy, protoze jich mam u hlavy o dost vic nez u konecku. Tak jsem rikala, ze o nicem nevim, ale pak mi doslo, ze to muze byt spojeno s tou protiplisnovou dietou co sjem drzela (mela jsem candidu ve strevech, a to asi dlouho), ze mi po ni mozna zacaly ty vlasy vic rust nebo min padat nebo co ja vim :) Takze z vlastni zkusenosti bych rekla, ze to spojitost mit muze...
Odpovědět
Petuli jak to jde tobe? Utociste hotovy? Jsem se chtela zeptat uz predtim, ale jsem ted v dost primitivnim modu :)
Odpovědět
Profilova fotka
Kaculi, ip :-) Vida, takže bys rozšířila brněnský řady, to by bylo fajn :-) Na ty vlasy se ptala tuším allegria, a je super, že u Tebe se ta candida tak upravila! Catf, díky za shrnutí mouky, tohle je fakt dobrý x-) Včera jsem se koukala na starý téma Přírodní kosmetika a narazila tam náhodně na Tvůj příspěvek "vitariánství je pro mě cesta do pravěku" :-D - ten celkovej posun je úžasnej :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, catf krasne jsi to napsala vyzivova evoluce :-D :-D no fakt to tak bude, ted jsem koukla na actimel a jak jsem driv milovala tu chut tak ted misto actimelu vidim ten cukr co bych do sebe dostala :-N ono to fakt pomalicku nenapadne postupuje :-N ja ani nic tlacit nechci na silu, driv ty moje honem honem diety a zmny dopadly dycky jako grose katastrofe takze ted mam cil do pristiho roku mit lepsi postavu, fyzicku a zdravi a jidelnicek co to mozna pujde nejlepsi a mit slusny znalosti vyzivy abych byla sama schopna si urcit co snim a co ne, m uz se taky lepsi, doma uz mi zbodne co mu dam i kdyz je v tom tuna zeleniny :-D
Odpovědět
s tou candidou jeste uplne nejasam, to proveri az cas, ale nejaky efetk si myslim to fakt melo
Odpovědět
Kaculienka : Děkuji za radu :-) Zrovna čtu: http://zdravi.idnes.cz/roky-me-trapi-... Jako bych to psala já... O té candidě tam paní píše taky. Navíc mi hrozně pomalu a bolestivě rosto zuby moudrosti - to prý může taky souviset... Tak už se v tom pomalu přestávám orientovat: Zuby, m. měchýř, střeva, vlasy, chudokrevnost a všechno se vším souvisí... Mám z toho hlavu jak škopek =-)
Odpovědět
Profilova fotka
kaculienka to jsem tu psala ja s tema strevama a vlasama, myslim ze ta doktorka o candide neco rikala, problem proc jsem u lecby nevydrzela byl v tom ze mi davala tolik tabletek a veci na piti a vseho moznyho ze bych cely den nedelal nic jinyho nez se tim cpala, pomohla mi to ano, je to o neco lepsi ale ke konci uz toho fakt bylo moc allegria sousvisi vsechno se vsim, to mi ta doktorka trba vysvetlovala ze muzu mit spany streva i z toho ze mam spatny zuby, obe sestky, vytrzenim jedne z nich se to zlepsilo atd, me se zdravotni problemy tahnou od malicka a postupem casu se nabalovaly az se to vyvinulo ve slusnou sbirku, bohuzel, jsem jako duchodce a to je mi 32, snad se z toho dostanu lepsim zivotnim stylem
Odpovědět
Profilova fotka
v tomhle me i prekvapila pani ke ktere jsme chodily s kamaradkou na masaze, ona se hodne zajimala o zdravi, fyzioterapii atd, porad na nejakych kurzech a podobne a kdyz me videla poprve tak hned po Dobry den mi hlasi: vy mate hodne velky problemy se zaludkem a strevama ze? kdyz jsme se ji sokovane zeptala jak to muze vedet tak mi rekla ze podle pleti, podle spatne kvality a podle toho ze mam plet kolem rtu tmavsi a jemne do zelena coz je pravda a muje nocni kosmeticka mura
Odpovědět
chudokrevna jsem samozrejme taky :) ano, vsechno souvisi se vsim a dokonce se rika, ze zdravi zacina ve strevech :)
Odpovědět
Tak začnu se střevama a tou protiplísňovou dietou a objednám se k zubařovi. Akorát teda nevím, jak se obyčejnej českej student, co pracuje a furt někde lítá obejde bez bílé mouky ... :-( To nevím, jak vychytám :-(
Odpovědět
Profilova fotka
taky mam chudokrevnost, omdlivam obcas, otikaji mi nohy, jsem porad unavena, mam gynekologicky problemy vlekly uz od sestnacti, to se proste nabali jedno na druhy, ja myslim ze mi to zacalo tim ze jsem byla porad nemocna jako mala a porad mi davali antibiotika, mela jsem kazdou zimu nekolikatery antibiotika, proste neco se tehdy zanedbalo a za ty roky se to rozjelo po celym tele musim rict ze se mi trosku ty streva zlepsily ted na te diete, napadlo m jestli je to treba tim ze uz skoro vubec nejim lepek, i kdyz v nemocnici mi celiakii nepotvrdili tak si myslim ze by to tim mohlo byt, nebo mozna tim velkym mnozstvim zeleniny co ted jim, fakt nevim ale je to trosicku lepsi kaculienka tak doufam ze az se mi vyeci streva tak uz to bude postupne mizet x-)
Odpovědět
Profilova fotka
allegria musis si nosit svoje svaciny v tasce sebou, zjisti si kde v blizkosti mas prodejny zdrave vyzivy coz treba v Brne neni problem, je jich spousta a kde se da zdrave jist, rebio v brne je laciny, rychly a jidlo bozi, pro studenta super a muzes si sebou vzit jidlo odsud do krabicky, jestli jis ve skolni jidelne ( pokud jeste neco takovyho existuje) tak se tam jdi zeptat jestli vari ruzny obdoby diet na obednani a podobne, sice to neni jednochy ale da se to :-) k zubari zajdi urcite, zanet v zubu ti ovlivnuje cely telo, ja uz jsem se odhodlala a sla jsem na operaci, mam venku 4 zuby, kus kosti a pulku pusy mi vrtal a cistil zuby, jeste to neni uplne hotovo, dva zuby pobolivaji a potrebuju k zubni hygienicce na profi cisteni ale nejhorsi uzmam za sebou, donutila jsem se na operaci spodku a odstranit si cystu atd, jenom zacit pak uz to nejak jde :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte, ja teda k tej muke co pisala catf. ja jem vylucne ryzovu muku a pomaly ju tiez jedia vsetci okolo mna :-D priatel je zavisly, klasicky chlieb uz neda ani do ust :-) nechcem to zakriknut ale je mi z tejto muky super, nenafukuje ma, ked papam kolace z ryzovej muky nepriberam, mozem zjest cely plech (akurat som tento bod skoro dosiahla :-D ) a nie je mi vobec zle.
Odpovědět
Profilova fotka
sonicka_1 to je super x-) vyzkousim :-) a kdyz delas ty kolace tak pouzivas ryzovou mouku uplne stejne jako bilou?
Odpovědět
Profilova fotka
sonicko, mohla bych poprosit o recept na ryzovy chleb? Treba do ip nebo do vareni, me se totiz ty bezlepkovy chleby moc nedari :-( a kdyz pripises recept na ten kolac, tak budu moc rada :-)
Odpovědět
Profilova fotka
jo jo recepty ve vareni by byly super, ja taky moc prosim x-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?