Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Petuli, díky na vitariána nechodím :-D Čištění lávovkou chápu podobně jako Ty - pokud jsem na den použila make-up odlíčím ho nahrubo mlékem Alverde a pak teprve umyju lávovkou. Pokud make-up nemám, použiju lávovku rovnou.
Odpovědět
chloe, ja se vetsinou odlicim mandlovym olejem(bezvadne s nim jdou odlicovat oci) a pak lavovkou tautropfen, kterou si necham na obliceji po dobu cisteni zubu a pak smyju morskou houbickou rekla bych, ze to je dobra kombinace..trosku oleje nejdriv a pak lavovka...nakonec vtiram pletovou vodu(tautropfen) a nebo kvetovou vodu levanduli nebo ruzi podle nalady a ten korektor fakt bezvadne drzi, nic neopada, jsem moc spokojena..za osmdesat kacek to je skoro poklad:-) byli jsme nakupovat v makru a meli tam zas neuveritelnej vyber ryb..koupila jsem si platyze(a ted me mrzi, ze jsem nevzala i morskej jazyk) a dneska na vecu mame kraba x-) )
Odpovědět
catf, dora chutnala? :) (jahodovy jogurt je muj favorit) peti, sarik (ze sanghy) pouziva urinu na oblicej uz par mesicu..ma vyrazne lepsi plet (predtim mela akne, ktere se uz po par dnech potirani zlepsilo asi o 80procent, jestli se nepletu :) jen je tady jeste asi maly hacek-ona ji hodne vita..a asi tady jista souvislost s hojivyma ucinkama a stravou bude..
Odpovědět
stazi, syr dneska padnul, na jogurty jeste nedoslo pro otrle davam tento link http://www.meat.org/ ...ale upozornuju, ze je to drsny..ja to musela dokoukat az do konce, aby se mi to vrylo nalezite do mozku a mohlo tak vyplout na povrch u regalu v obchodech :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Catf, jestli jsou tam drasťárny z jatečního usmrcování zvířat, tak na to nemám :-( (kdysi jsem něco podobnýho viděla na základce a 2 roky jsem nejedla maso). Potřebujem poradit - dělali jsme sliz z oliv. mýdla agno, podle herminčinýho receptu (150 g mýdla, 3/4 kelímku krystalické sody, horká voda, celkem 5 litrů), ale neztuhl =-) Máme přidat ještě rozpuštěnou sodu?
Odpovědět
Profilova fotka
Stázi, něco takovýho jsem zaznamenala, u vitariána si to umím představit (i když mi ta představa nedělá dobře stále), u sebe daleko hůř :-| Ale nejsem výhrazená téměř proti ničemu z této oblasti, uvidíme, co prostor přinese ;-)
Odpovědět
Petuli ale tuhost slizu neni znakem kvality , to je jen druhotný znak na prací síle to nijak neubírá já bych se tím vůbec netrápila ;-)
Odpovědět
petuli, mozna stuhne casem..je to zvlastni, mne se to jeste nestalo, ale nedelala jsem zatim sliz jenom z olivoveho mydla...ja davam 50-60g sody(to bude asi ten 3/4 kelimek?) ten odkaz je na chov a jatka..je to hruza :-( ty lidi co to/tam delaj, musej bejt chodici mrtvoly, jinak si nedokazu prestavit, ze muze bejt nekdo tak bezcitnej co se tyce toho, co psala stazi o sarikovi....sarik je asi na 80% vita(co jsem se docetla na konovi), ale denne sni 100g mlecne cokolady..takze nevim, jestli je to zrovna nejlepsi priklad(predevsim co se tyce akne)
Odpovědět
ja na to taky radsi nekoukala.. no, ono pracovat na jatkach-to je hodne, ale opravdu hodne spatna karma.. jojo, sari zere strasne sladkyho :-D to je ale tech 20procent..spis jde o to, ze ji predtim (zkousela toho hodne a dlouho) nepomahal ani pust, ani stroprovita, proste cokoli jineho na to akne (jidlo ji plet zjevne neovlivnovalo), ale kdyz zacla pouzivat chcanky-pupinky zmizely :-D :-D
Odpovědět
fuj stazi, jeste kdyz to nazves chcankama, tak to je fakt propagace :-D no ja u toho videa brecela, takze tak |-|
Odpovědět
:-D tak eufemismus pro outlocitne: potira si oblicej urinou :-D asi nejvetsi propagace je, kdyz vidis na vlastni oci vysledek (fotku), kdybych tohle vedela, tak bych do toho ve sve nejhnusnejsi postantiko fazi taky sla :)) ted, po 10ti mesicih, uz se to da prezit, takze na to kaslu (ale porad koukam, kolik ruznych stadii a druhu a migraci pupinku existuje, vlastne to je zajimave :-D :-D)
Odpovědět
Profilova fotka
chcanky na plet fungujou ale je to trochu opruz to pouzivat pac se cloveka stane takovej 007 ajgent :-N na to video radsi nekouknu, nespala bych zase pekne dlouho, nejhorsi je ze to ani videt nemusim a nemuzu z toho spat, uz koukam kde se da koupit maso od farmaru kteri jatka nepouzivaji, kdyby se tohle tak dalo zastavit a pokusy na zviratech :-(
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
tady mel Jamie super napad a to ze v supermarketu vedle masa bylo video z chovu, kdyby tohle pousteli vedle tech regalu tak jim to tam zustane
Odpovědět
Petuli, z Agna je sliz řidší, ale pral mi dobře, neřeš to :-) Časem ještě trochu ztuhne. Urinu bych asi nepoužívala ani v době nejhoršího akné, mám nějaký blok. Jinak mám ověřeno, že pleť se mi z hormonů vzpamatuje cca po 3/4 roce (ať už to bylo po jedenapůlletém braní HA nebo po 14 dnech s Norethisteronem ]-( ).
Odpovědět
Profilova fotka
holky ja mela naopak s HA plet uplne v pohode a ted uz treti rok mam plet uplne prisernou bez HA, fakt des, sel elsknu jak slanina kdyz nekam dem :-N
Odpovědět
mius, vzdyt jo, to mel kazdej tu plet dobrou :-D (at uz pred branim HA mel problemy, nebo nemel, tak plet pri brani HA byla vzdy ok, problem nastava az po jejim vysazeni, ze jo ;-)) hermi, pani v gw mi rikala, ze to muze trvat i dva roky, ze zna spoustu takovych :-N ale je fakt, ze ted po vic nez 3/4 roce je to lepsi, nez ta hruza na zacatku..(ale udivuje me, ze neni rozdil mezi branim leta a mezi tydny.. :-p)
Odpovědět
akne jsem nikdy nemela, ale dokazu si predstavit, ze to cloveka musi hodne trapit, takze ja bych se patlala cimkoli, kdybych mela sanci, ze to pomuze ted necitim potrebu takhle experimentovat,navic bych to nemohla nikdy rict m...taky bych do toho nesla, aniz bych byla stopro presvedcena ze moje "urina"(to je ale blbej nazev :-D ) je cista, tzn., ze bych do toho sla az tak po mesicni striktni diete(na vita se pise, ze clovek nema jist zadne zivocistne veci,nez se do toho pusti), ktera by nasledovala minimalne po tom joginskem total procisteni(jinak bych z toho nemela dobrej pocit) navic mam vyprazdnovani spojeny se zbavovanim spatnejch veci(stejne jako pot), takze bych se musela pidit o informacich, jak to teda opravdu je :-N stazi, ja mam ze stravovani sari spis pocit, ze ji pomohl prechod na vita, protoze jestli jedla klasicky jidlo plus tu cokoladu, tak to asi moc dobry nebylo..nezaregistrovala jsem, ze by psala, ze se driv nejak starala o zdravou vyzivu jeste jsem chtela napsat, ze v makru meli bio kysany zeli x-) a ze to byl teda desivej pohled, co si ostatni lidi rvali do kosiku :-p
Odpovědět
catf, jj, kdyby bylo nejhur, taky bych do toho sla, ale asi bych byla zbabela a taky bych se tim polovici, natoz nekomu jinemu, nechlubila :-D ad sarka, ja jen pisu, co jsem cetla (psala to ve svem denicku i jinde), ze ji nepomohlo ani to stravovani (plet se ji nelepsila ani po dlouhem vita obdobi, coz prave ocekavala..mozna k tomu telo taky potrebuje nejaky delsi cas taky, co ja vim =-) )
Odpovědět
Profilova fotka
no proto jsem psala ze je to skoro jako tajnej ajgent pac potom uz by ti manza nedal ani pusu kdyby to vedel :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jsem vyprala dvě pračky v olivovým slizu a zdá se to být o.k., díky za odpovědi. Je fakt nezvykle brčálovej, ale slizskej je pořád dost :-D
Odpovědět
ja dneska otevrela box se slizem a citila jsem tu vuni levandule x-) ..tak mozna, ze se ten eterak v tom opravdu rozpusti diky olejum v mydle ..vonelo to fakt intenzivne
Odpovědět
stazi, tak hlavne, ze sari neco pomohlo, ono casem prijde na to, jestli to je delsim stravovanim se dobre a nebo opravdu to novou kosmetikou :-D ja osobne registruju na svy pleti ihned, kdyz snim dobry jidlo a kdyz snim neco spatnyho a nebo kdyz se prejim(hlavne vecer)..jak tady herminka jednou davala ten oblicej jako ukazatel toho, kde v tele se neco deje, tak jakmile trosku citim, ze mi traveni uplne nehraje, tak se mi vyroji pupen nekde na brade v kazdem pripade, cim min vareneho jim, tim je to lepsi
Odpovědět
Profilova fotka
ja mam desnou plet at jim co jim :-N
Odpovědět
mia, a zkouselas nekdy najet na nejakej ucelenej stravovaci rezim?..tzn. vypustit na delsi dobu urcity typy potravin(alespon ty nejvic problematicky...mouka, cukr, kravsky mliko) nebo tak neco?
Odpovědět
Stázi, myslím si, že ten rozdíl tam není proto, že Norethisteron je daleko silnější (ještě mám někde krabičku, ale jsem líná se podívat, nicméně si vzpomínám, že mě tehdy zaujalo, že obsahoval hormonů řádově větší množství než HA), takže je možné, že jsem za ty dva týdny do sebe naprala hormonů stejně jako za ten rok a půl s HA. A ještě jedna věc k hormonům - jedna kamarádka se snaží 2 roky otěhotnět, bavily jsme se o tom jen před těmi 2 lety, kdy se brali, a ona říkala, že chtějí děti hned, a až teď mluvila o tom, že jí gynekolog vynadal, že vysadila hormony (předpokládám, že nějaké stimulující ovulaci), že jí prý vůbec nepomáhaly, a ona mu řekla, že ví, že ovuluje sama od sebe. On to zpochybnil, a když mu řekla, že to ví díky symptotermální metodě, úplně jí to sepsul ]-(Achjo, proč ti doktoři musí být tak zabednění? Taky bych se nechlubila ani manželovi, kdybych do urinoterapie šla :-D
Odpovědět
hermi, to taky muze byt tim, to je fakt..a coz teprve za skoro deset let, co jsem toho sebe prala HA |-| no jo, to zlaty testy v novinach ap. :-D oproti nekterym (vetsine) prechytralych doktoru ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
catf to jsem zkousela kvuli tem strevum, jednu dobu jsem jedla jenom ryzi ale plet mam porad prisernou, ja mela vzdycky bez HA, v puberte jsem mela takovy akne ze sem byla uplne hotova, pomohla mi kozni od pupinku ale mastnou a prisernou plet mam porad
Odpovědět
Ahojky... Tuhle diskusi pročítám docela pravidelně, zpovzdálí :-) a zajímala by mě jedna věc...Co vás donutilo nebo co bylo prvním impulsem k tomu, že jste začly řešit ekovýrobky a biopotraviny a vůbec zdraví životní styl...Nebo jste takhle už byly vychovávané? Já poslední roky přemýšlím nad tím, jestli a jaký má tohle všechno význam, na jednu stranu bych chtěla taky jen zdravě jíst, neškodit životnímu prostředí apod., na druhou jsem asi líná nebo nemám vůli nebo mě prostě ještě tak neosvítilo jak vás, nedokážu v tom jet prostě "naplno"...Zatím jsem dospěla do stadia třídění odpadu, nepoužívání igelitek a používání biokosmetiky (už jsem to tu řešila když tohle téma vznikalo, ptala jsem se na Bio řadu od Yves Rocher, nedalo mi to a šla se na to kouknout a podle návoru tady od někoho ohledně složení biovýrobků, ta jejich řada je opravdu bio, takže jsem si nějaké výrobky na ksichtík koupila a teda velká spokojenost, nedělá mi to nic, což je u mě dobrý, jelikož plet mám citlivou a všechno mi nesnese, akorát ta vůně, jestli se tomu dá říkat vůně - připomíná mi omítku :-D ), chtěla bych ale víc... Zajímá mě prostě jak jste dospěly do stadia, že vám prostě něchybí dejme tomu chipsy, myslím klasické chipsy nebo třeba hambáč od mekáče, jednou za čas nebo kuře z kfc, nachos v kině apod. Já prostě nemůžu věřit tomu, že byste si fakt nikdy nedaly nic, co není bio nebo co není vyloženě zdravý, a pokud jo, tak jak jste k tomu prostě dospěly... Já klidně vydržím měsíc jíst zdravě, jíst hodně zeleniny, luštěnin, omezovat pečivo jen na cleozrnné, kupuju si třeba bio musli, denně jím bílé jogurty (Activia, což mi určitě splujete, ale mě chutnají) atd., ale pak prostě přijde krize, kdy vyloženě dostanu chut na smažený řízek nebo blbou čínskou polívku :-N Jak jste tohle překonaly? Je mi jasné, že když po měsíci sním hambáč, tak je mi fakt těžko a zle, ale ta chut ně pro mě prostě nezkrotná, možná když se mi to stane párkrát, tak mě to časem přejde a budu vědět, že je mi po tom špatně, ale zatím to tak prostě není... Nebo jste fakt takhle jedly a žily od narození? To snad ani vzhledem k době nebylo možný ne? Je mi jasné, že holky co žijete v cizině, tam je to asi běžnější než u nás, ale já přestože jsme doma pořád jedli kvanta zeleniny apod., tak mám prostě klasický základ ve smažených řízkách, bramborových salátech, vepřo knedlo zelo apod., je mi jasné, že to v dnešní době tělo zabíjí a dokážu to omezit, ale rozhodně se toho nedokážu asi úplně vzdát a i když jde nahradit mnoho potravin, poradtě mi jak nahradím zelí s bramborovým knedlíkem a kachnou nebo vepřovýma výpečkama :-N No, nechala jsem se trochu unést, tak radši končím, jen mě prostě tohle všechno zajímá...díky ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ivett, jedna věc je zodpovědnost k životnímu prostředí a druhá věc zodpovědnost k vlastnímu tělu. Prostě jsem se jednou začala zajímat o složení do té doby běžně kupovaných potravin a to mě docela usměrnilo. Na mekáče, kfc a nachos jsem nebyla nikdy, u nás jela ze 70 % spíš klasická česká kuchyně, takže na tom jsem byla výhradně tak do 15. Pak jsem měla střídavý období, co jsem jedla a nejedla, ale špatně jsem to kombinovala a vůbec v tom nebyla logika a dostatečný informace, takže to taky nebylo moc chytrý. Pak jsem se odstěhovala z rodnýho města a spíš se odbývala, a v poslední fázi se nacházím posledních pár let, přičemž se můj "vkus" :-D stále více vyhraňuje. Každopádně ale když přijedu jednou za x týdnů domů a máma pro celou rodinu upeče vepřový, tak si dám prostě vepřový. A pak zase uvařím já u našich něco "svýho" ;-) A co se týče ekologických výrobků a kosmetiky, k tomu mě dovedla z části diskuze přírodní kosmetika tady (dokud nezačal poltergeist karkulín řádit ;-) ) a pokračuje to v tomto tématu, a z části moje snaha o změnu a větší šetrnost k Zemi, byť v minimálním vlastním okruhu. Ještě k těm chutím, když jednou zjistím, co za chemii a nulovou přidanou hodnotu v těch "dobrotách" je, upřímně se vyznávám, že mi chuť na ně fakt chybí :-D Inspiraci k mnohem chutnějším, novým, zdravým a neméně zajímavým jídlům čerpám u catf, ve vlastní hlavě a v Apetitu ;-) A ještě jeden dodatek - ve svým okolí si čím dál víc připadám jako ruka přírody, poněvadž mi to často nedá a musím komentovat občasný nákupy, jídla, složení konvenčně vyráběné a nejčastěji kupované kosmetiky a drogerie atd. Ale krotím se, bohužel to příliš často nedopadá na úrodnou půdu - nejčastějším problémem je nezájem z důvodu neoblíbenosti změn 8-( - podle mýho.
Odpovědět
petuli díky za reakci... no já jsem v posledních letech tak nějak na vážkách, taky se snažím jíst zdravě, nebo si to aspon myslím, ale prostě někdy neodolám něčemu "nezdravýmu", ty fasfoody jsem zmínila příkladmo, i když teda se bez mučení přiznám, že jednou za čas mě chut na McCountry hambáč nebo Stripsy od KFC přepadne a prostě si je dám... doma jsme vařili taky víceméně klasické české jídla, i když naštěstí mamka se nebrání ničemu a ráda experimentovala, takže nějaké změny u nás, to nebyl problém...ale prostě nikdy to nebylo v takovým duchu jak to čtu tady... když čtu recepty např. od catf, vždycky se mi sbíhají sliny, jak to jídlo musí být dobrý ;-) já právě chci být zodpovědná k vlastnímu tělu, ale zatím jsem asi jen u toho chtění... :-( možná by mi pomohlo, kdyby někdo z mého nejbližšího okolí v tom chtěl "jet" se mnou, ale zatím jsem na to sama a ostatní argumentují bud tím, že biovýrobky jsou prostě drahé, jiní řeknou, že to není dobré apod., takže ve finále jsem za exota, když si čtu složení různých výrobků... o nepoužívání igelitek zadarmo v Tescu nemluvě, kolikrát mám pocit, že lidi za mnou by byli schopni tu igelitku si vzít za mě domů třeba do odpadkového koše...netvrdím, že si ji nikdy nevemu, ale je to tak jednou za x nákupů a to si ještě musím svou nákupní tašku hadrovku nechat doma :-N už jsem koukala na nákupní tašky, co tu na ně dávala odkaz miamia a hrozně mě nadchly, nějakou si asi koupím... manžel je naštěstí v tomhle tolerantní, ne že by ho to nějak extra zajímalo, ale nebrání se tomu a když s něčím přijdu, tak to bere v pohodě... s nějakým pracím slizem, který se tu hodně řeší apod., bych asi doma neuspěla, a upřímně ani mě neláká, ale asi ne všechno jde nahradit ekovýrobkama...resp. jde, ale asi nejsem ochotna obětovat svůj vonavoučký Ariel :-) Prostě mě fascinuje, že dokážete mít tu vůli...Snad k ní taky někdy dojdu, možná i díky vám, protože tuhle diskusi fakt docela pravidelně čtu...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?