Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Profilova fotka
Mio samomluva? :-D :-D :-D
Odpovědět
Daji se koupit i kremy s urinou, to je pro me prijatelnejsi reseni :-D ale asi neexistuza zatim zadny prirodni, pokud vim... josefko, s tema mikrovlnama je to maras, ale ja nikdy nevim, kolik je na tech clancich pravdy, nastesti mikrovlnku nepotrebuju...
Odpovědět
Josefko, už od Tebe vím, že prebiotika jsou i česnek, cibule atd., ale šlo mi o to, jestli je třeba je jíst každý den, to totiž nedělám :-( O urinoterapii jsem četla knížku od Cingroše, zní to v ní velice dobře, ale asi bych nebyla schopna. Rosi, jasně, každá porodnice je jiná, ale řekla bych, že to, co je popisované v článku, je ještě pořád dost obvyklá rutina. Ale byla bych ráda, kdyby tomu bylo jinak. Ten článek o mikrovlnkách má celkem hlavu a patu, beru ho s rezervou (chtělo by to nechat ho přečíst nějakému fyzikovi), ale i tak... Myslíš krémy s ureou, ne? Nejsem si jistá, jestli je možné ji do přírodní kosmetiky použít. Catf, jojo, Alverde teď hodně rozšířilo sortiment dekorativky. Mám čerstvě tu jejich dvoufázovou řasenku a je výborná. Kdybych s ní včera o půlnoci nezmokla, vypadala bych stejně jako po nalíčení v 7 ráno (ta stará alverdí řasenka dost opadávala už hned zpočátku, tato ne). Tabulka minerálů v řasách je skvělá, díky! Allegria, proti lupům by měl působit tea tree, Urtekram má šampon s ním, nebo by se dal kápnout i do jiného šamponu. S lávovou zemí mám zkušenosti bohaté :-) Proti lupům by měl pomáhat i kokosový olej (vmasírovat do pokožky - hubí plísně a kvasinky, které obvykle lupy způsobují). Mio, nemám jednoznačný názor na duly, na tom článku mě spíš nadzvedlo to, že se u porodů postupuje rutinně, což jsem slyšela od více kamarádek. Třeba to, že se dítě dá do vyhřívaného lůžka či inkubátoru - pokud není podchlazené, proč?
Odpovědět
Ahojte, ha nebyla jsem tu 14 dnu a jsem uplne mimo kolik jste toho popsaly :-p ... Vcera jsem byla u holice....slecna mi nanasela na hlavu nejakou objemovou penu,vonici po marcipanu a ja par minut po te dostala radoby astmaticky zachvat...Tak jsem si tak rikala,kdovi co to bylo za svinstvo.... Jinak potrebuji od Vas radu...jako vzdy...za prve co delat proti zanesenym porum...ala cernym teckam...Kdyz se postavim pred zrdcadlo,mam na obliceji stale co resit...a to bohuzel kazdy den...ani generalni onipani pory nevyresi dele nez na dva dny... :-S Pouzivam lavovku,olejicky a dekorativni kosmetiku Hauschku...Nikdy jsem tak zaneradnene pory nemela... Nu a pak jeste neco na holeni...co pouzivate,aby Vam chloupky nezarustaly a dobre jste oholily?Zkusila jsem se holit s penou,mydlem,pletove mlekem a nohy svedi a chloupky zarustaji jako dive.... 8-( Na Vase doporuceni jsem byla konecne v od Omega v tom eko obchudku s kosmetikou...Myslim Hakli mi to poradila...Vyber maji skvely,uplne raj...a dokonce maji slevy na vybrane zbozi(Tautropfen)...50%... x-) Akurat ukoncili prodej Urtekramu a konci s Weledou :-( Tak me poslali pro Urtekram do jineho obchudku...Brana k detem?nebo jak se jmenuje...A konecne jsem objevila jediny kus koprivoveho Urtekramu,ktery shanim uz peknou dobu...V Praze ani nikde jinde ho nemaji...Objednavala jsem si ho v Edenshopu a neprisel mi.Cekali 2 tydny na doskladneni a stejne neprisel... No a pani v Brane k detem mi rekla,ze s dodavateli Urtekramu jsou strasne problemy,ze jsou nesolidni a strasne se s nimi spolupracuje...To me trochu mrzelo :-( ... Jinak obchudek Brana k detem je super a mela jsem doby pocit,ze neco takoveho existuje...Byly tam maminky s detma a bavily se o bezplenkove metode a vubec se mi tam libilo x-) ...
Odpovědět
Jo a kadernice na moji otazku,co rika na moji barvu....S tim,ze je to eko barva Logona....cekala jsem plna pychy a sebejistoty nejakou positivni odpoved,podporu....presvedcena tim,jak se dobre v teto barve citim a hlavne ze nemam silene odrosty,ale spise takovy prirozeny natural prechod... No pani kadernice me sundala tim,ze to neni zadna barva,ale moje vlasy a ze samo odrosty nevidim,ze se na sebe nedivam ze shora,jako ona...ktra je vidi... ]-( ...Jenze ona je jen nastvana,ze uz nejakou dobu uzivam bio barvu a ona ma tim padem mensi zarobek,tedy by udelala cokoliv,aby tu barvu pohanila...
Odpovědět
Profilova fotka
sari jo :-D sem se vcera chytla s m tak sem byla trosku rozjeta :-D holky jak jste mi doporucily rano pit tu teplou vodu s citronem, jak tepla musi ta voda byt? :-N me to totiz hrozne moc nejede :-N
Odpovědět
mia, ja jsem doporucovala vodu s citronem(ale ne teplou), tak nevim, jestli nekdo jiny doporucoval teplou(nezaregistrovala jsem) na porody mam jenom jeden nazor... budu rodit v nemocnici, kdyz na to dojde..nemam ostatni nastudovano, takze neznam ty rutinni detaily, v kazdem pripade jsme meli v rodine pripad, kdy byla nutna operace srdce ihned po porodu a z toho duvodu nechci nic riskovat(ze zadnych testu se ta vada neprojevila a mimco se narodilo uplne fialovy, byl to dost zazrak, ze z toho nema nasledky) pokud dojde k tomu, ze budu s nejakym postupem nesouhlasit a budu si jista, ze mam pravo to ovlivnit, bude to tak jak chci ja.. v takovy vypjaty "situaci" jako je porod, budu jak lvice chranici svyho potomka 8-) :-D chloe, no tak ona odrosty mozna vidi vic zblizka, nicmene, kdyby byla zasadni, tak bys je videla i ty ;-) zkouselas sehnat ten urtekram u vitka na vinohradsky? tuhle jsem tam byla a meli vsechny druhy a velkej vybrej vsech moznejch dalsich produktu konecne jsem sehnala tu pastu sante s myrhou(v bio obchode na cernokostelecky) a ze je na chut moc dobra, peni stredne, zkusim presvedcit m, aby se vyprd na svuj aquafresh ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
catf aha :-D ja nevim proc sem si myslela ze teplou, tak se studenou uz to pude mnohem lip :-D :-D dneska chci udelat zelnacku jestli to stihnu a mam tu obrovskej melou a jahudky, sem byla na trhu x-)
Odpovědět
mia a nema se nahodou to pit s teplou pac tepla voda podporuje aby se lepe slo?Myslim na wecko?
Odpovědět
Profilova fotka
ja prave nevim jak to ma byt proto se ptam
Odpovědět
chloe, to funguje mozna na lidi, ktery by sli i tak je jeden joginskej pristup, na kterej sem davala herminka odkaz(pro zajemce ho sem hodim)..ale to se pije slana voda a musi se u toho udelat set cviku(to je ale pro absolutni vyprazdeni) a do konce dne se muze jist pouze ryze(me samotnou to docela zaujalo ale nemam na to zatim energii ani odvahu :-D) voda s citronem(nebo jablecnym octem) by mela nastartovat traveni...vitariani doporucujou s citronem a pri diete se zas doporucuje jablecny ocet(bio samozrejme) mne osobne chutna citronova voda, protoze me rano nakopne a odstrani zizen, kterou rano mivam docela velkou
Odpovědět
Profilova fotka
catf dekuju za vysvetleni, se studenou vodou to uz pude samo :-D
Odpovědět
Článek se načítá
catf to ja jen spekuluju...pac uz babicka mi rikala,ze proti zacpe je nej tepla voda po ranu...No a vim,ze Caesar behem sveho zivota pil kazde rano teplou vodu s octem...pro imunitu a dobre traveni,zazivani?Musela bych to dohledat.... A zrovna pred par tydny,kdyz jsem byla doma mi mamka rikala,ze zacala pit teplou vodu s citronem.... Ja fakt nevim zda ta tepla voda dela takovy rozdil.... Jaj a na ty Vinohrady tam jsem se jeste nikdy v zivote nedostala....Ale vim,ze jsi to uz zminovala,ze tam maji dobry vyber.... Nu zatim mam ten jeden koprivovy co se mi podarilo sehnat,snad mi nejakou dobu vydrzi...stridam ho s hennou a rozmarynovym.... A ty odrosty...jasne ze je mam,ale neni to jako driv,ze bile vlasy a cerny odrost...i muj manz.si pochvaluje jake mam ted fajne vlasy,jak se lesknou a jaky maj odstin...a to je co rici,pac je fakt dost kriticky :-N ...
Odpovědět
chloe, dyt jo, at kazdej praktikuje, co mu vyhovuje..ja to myslela ve smyslu, ze proste pokud ma clovek s travenim problemy, ze je potreba spravit neco jinyho..mne by v minulosti nepomohla ani tepla svecena voda:-D myslim, ze ten vitek prodava urtekram i v eshopu no tak jestli se vlasy libi m, pak neni co resit ;-) a jakou barvu pouzivas? ted jsem zkusila ten alverde tekuty korektor a jsem teda hodne prijemne prekvapena, jak je dobrej..hodne hustej, takze staci kapka a bezvadne kryje, rychle se vpije a nenechava zadnej mastnej flek nebo naopak suchou vrstvu
Odpovědět
Catf vsak v pohode,to ja jen hodila do placu me poznatky... Ja jsem barvila praskovou Logonou,nejdriv Saharou a pak Zlata blond a rekla bych,ze zlata blond mi sedla lip nez Sahara... No a ted jsem si konecne koupila kremovou,tu nejsvetlejsi...Myslim medena blond,ale zatim barvit nebudu pac se mi muj nynejsi odstin libi...kdyz se divam na Tvoji profilovou fotku,tak mam podobne vlasy jako ty... Mamka pouziva alverde a nemuze si ho vynachvalit,jak rasenku tak ten novy makeup...vlastne vse se ji pozdava....A to driv byla sama komercni chemicka kosmetika ala Dior,YSL apod.... Jaj koupila jsem si Hauschka stiny,tu paletu Stone...ale me se vubec nehodi barevne,zkusila jsem to jednou a od te doby mi tu lezi nevyuzite...Pokud mate nekdo zajem a nevadi Vam,ze jsou odzkousene tak pisnete do IP
Odpovědět
chloe a svoje vlastni vlasy mas jakou barvu?..ja mam totiz pocit, ze mne porad pridavaji pri barveni odbarvovac, aby to prave melo takovou medovou barvu, ze by mi asi normal svetlejsi barva nechytla proto chci jit do tmavsi, abych nemusela barvit tak casto..moje vlastni barva je hodne podobna te, co ma v profilu petuli jinak jsem chtela jeste doporucit repu v nalevu od alnatury..ja repu miluju a tahle je opravdu vynikajici a slazena trtinovym cukrem stejne tak jsou dobry ty rozmarynovy krekry od nich, nejsou vubec mastny a s kozim syrem dora je to mnamka
Odpovědět
catf no moje barva je spinava blond...je tedy dost podobna te obarvene,o neco tmavsi nez mas na fotce... Ja jsem chodila mnoho let ke kadernicce a chtela medovou barvu...jeji pokusy byly bud hodne svetla blond az ohniva cervena...jen mi to nicilo vlasy a prestalo me to bavit... Pak mi davala chvili preliv,aby mi obalil vlasy a tolik se nenicily odbarvovanim,no a pak jsem s pomoci Logony,more a slunicka doshla me soucasne barvy,se kterou jsem spokojena... Ale je pravda,ze jak ta Sahara,tak Golden blond barvi me vlasy do medova...ja mam jemne vlasy...maji sice trochu cerveny nadech,ale ten se mi mytim postupem ztratil a zustaly medove.... Je to uplna alchymie...hi :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Chloe, jsem ráda, že se ti v Brně dobře nakupovalo :-) Oba obchody jsou fajn, a v Omeze s weledou končí už asi půl roku, tak nevím :-D Na černý tečky nebo zanešený póry mi nejvíc pomohla právě lávovka... máš od tautropfenu, nebo jakou? A jak často ji používáš? Díky za tip na řasenku alverde hermi. Tu dvoufázovou mají jen v černé, nevšimla sis? Fialová od hauschky už slábne a říkala jsem si, že bych vyzkoušela další barvu, třeba tmavě hnědou jsem nikdy neměla. A vůbec, že bych zkusila občasný stíny do hněda, což jsem taky nikdy nenosila. Od ostříhání jsem si kromě řasenky oči nemalovala vůbec, si teď vlastně uvědomuju :-D Catf, červenou řepu taky miluju (kupodivu, v dětství do mě nedostali kousek ani heverem), a v DM jsem ji ještě neviděla, budu muset zkusit i jiný dmko, než kam obvykle chodím. Jo chloe, měděná blond fakt hodí lehce zrzavej odstín, abys s tím počítala ;-) Dneska jsme byli v cheesy a máme skvěle chutnající 2 roky starou goudu s chilli, ovčí kashkaval, cosi holandského a 3letej parmezán x-) Jenže jsem se ráno rozhodla omezit mléčný výrobky na minimum (poslední týdny jsem na to dost ... a zdá se mi, že bez nich je mi a) lehčeji b) pleť je na tom líp), takže vlastně mám radost za m., že si udělá skvělý sýrový hody :-D A jedna trapná zpráva - upekli jsme biokuře, bylo od koupě (středa) do dneška v ledničce, datum spotřeby zítra. Jenže smrdělo. Lehce, neřekla bych, že bylo po něm, ale prostě smrdělo. Takže ho m. celý krásně obral, kosti jsme vyhodili a maso donese v pondělí hlídacímu psovi u nich v práci. Se bude hafan mít :-D Máte s tím zkušenosti? Když je maso zkažený, je to cítit hodně moc, nebo se pletu?
Odpovědět
Profilova fotka
Ad urinoterapie - doporučovala mi ji kosmetička, co dělá s hauschkou, na periorální dermatitidu. Sama praktikuje. Řekla jsem jí, že na to jsem ještě moc malej přírodní fanatik, no ale logicky v tom přefiltrovaným nic špatnýho nevidím, jenže v tom na druhou stranu nevidím ani nic moc dobrýho, nic jsem o tom nečetla. A ekluje se mi to, to je fakt.
Odpovědět
Petuli mam lavovku od Logony,pouzivam kazdy vecer na umyti obliceje pred odlicovanim... Cervena repa je fenomen...hi....Ja ji nemhola citit ani v detstvi ani ted ji nesnesu... Ju a dik za upozorneni na medenou blond...budu si muset dat bacha pri aplikaci,bych si ji tam nezapomnela dyl nez potrebne...
Odpovědět
Profilova fotka
To zase není nutný chloe, já tu barvu měla asi 6 hodin, což se myslím nedoporučuje, ale i tak to byl jen takovej odstín, hlavně na sluníčku. A líbilo se mi to ;-) Příště vyzkoušej tu od tautropfenu třeba. Mně se to nejvíc spravilo při používání 2x denně - ráno i večer, občas maska do toho (s mandlovým nebo meruňkovým olejem, tu jsem měla třeba 20 minut, nebo trochou vody, ta stahuje, takže tu jenom co jsem vydržela). Jsme se rozhodli, že budeme o víkendu zase mlsat vita koláč :-D Ořechovej korpus už je hotovej, teď čekám, až se mi bude chtít jít nastrouhat jablka :-D x-)
Odpovědět
Petuli a pozorujes velky rozdil mezi kremovou a praskovou? Pani v obchode mi nebyla schopna odpovedet a kdzy jsem se ji zeptala na rozdil,sla si sama precist etiketu u te kremove 8-(
Odpovědět
Tedy jiny rozdil krome aplikace,to byla jedina informace,kterou mi byla schopna dat...hi
Odpovědět
Profilova fotka
Myslíš jako rozdíl v odstínu nebo ve složení nebo v čem? Líp se pracuje s krémovou, to je jasný, prášková se musí rozmíchat, to víš, ale není to problém. A odstín, mně zlatá sahara, nebo jak to přesně je, moc nechytla ani na barvený odrůstající vlasy (to ještě byly dlouhý), na úplný konce chytla spíš lehce do zelena na pár umytí. A měděná blond chytla dobře na odbarvený vlasy, ale na odrosty ani po těch 6 hodinách moc ne. Možná, mě teď tak napadá, pořád nevím, co se svou momentální barvou udělám, jestli chemickou blond, nebo hnědej odstín, tak bych mohla dát zase tu měděnou blond a zjistit, jestli mi to na téměř odrostlý vlasy chytne =-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jo ještě u té lávovky, píšeš, na umytí obličeje před odličováním - nechceš to zkusit až po? Odlíčit se a pak na dočištění lávovku? Mi to přijde, že fakt hodně účinkuje, tak přemýšlím, jak ti pomoct znásobit účinek :-)
Odpovědět
Jaj ja myslela jak ta kremova chyta,jaky je z ni pocit... Me Sahara take nic moc nechytla,ani na odrosty...Ale zlata blond chytla i odrosty mi smrncla...Ale mela jsem ji dlouho,nekolik hodin urcite.... Hm ja si to odliceni lavovkou aplikovala,jako ze nejhosri spinu dne smyju lavovkou a pak jen docistim plet.vodou...Pac me voda z vodovodu dost stahuje a postup plet.voda,lavovka a co pak???olejicek????Muzu zkusit,jenze to se vidim,jak vse vycistim plet.vodou a na aplikaci lavovky budu pak uz lina,pac mi to prijde zbytecny...chapes...pohodlnost... Ale ty pory me fakt stvou...a netusim z ceho je mam,kdzy jsem na ne nikdy netrpela a vzdy se vysmivala reklamam na ty pasiky na spinave pory...Ze by Hauschka pudr???Nic jineho me nenapada,makeup nepouzivam,ani nic jineho...
Odpovědět
Takova otazka mimo misu...nejezdite nekdo do Milana????
Odpovědět
Chloe, henna je opravdu alchymie :-) Po lávovce se mažu olejem (dýňovým nebo pleťovým levandulovým od Salusu - ten bych ale už nekoupila). Nevím, jestli jsem se vám tu "chlubila", že jsem do henny naposled zkusila dát šťávu z červené řepy - a asi to tak budu dělat pořád, protože mi to udělalo moc pěknou barvu (sluší mi spíš červená než rezavá - ale protože jsem dost tmavovlasá, jsou to u mě spíš odlesky než "plnohodnotná" barva). Červenou řepu taky miluji i vnitřně :-) Firma Lakšmanna z ní dělá vynikající pomazánku (v Brně jsem je viděla ve zdravé výživě u Měnínské brány). Petuli, lávovku Tau používám, ale černé tečky mě trápí pořád, mám ten dojem, že se toho už nezbavím :-( Je fakt, že ji používám jen 1x denně. Řasenku mají i hnědou. Tak hafan si pochutná na biokuřeti? :-. S trvanlivostí masa bohužel nejsem schopna poradit. Kde prosím Tě najdu recept na vitakoláč? Vitakuchařku jsem trošku pročesala, ale zatím na něj nenarazila (zato se mi tam sbíhaly sliny nad spoustou věcí, těším se, až je vyzkouším).
Odpovědět
Profilova fotka
ja pouzivala Hennu pomerne dlouho kdyz sem byla na stredni, mozna se na to zas vrhnu =-)
Odpovědět
Profilova fotka
Chloe, odpověď tedy viz 16:19, krémová chytla líp, než prášková, ale nejsem si jistá, jestli to není spíš odstínem, než konzistencí ;-) S těmi tečkami, pokud je to nečistota v pórech, tak by mi přišlo logický se nejdřív odlíčit a lávovkou čistit až tu vyčištěnou pleť, protože lávovka přece jenom trošku působí jako velejemný peeling a může se dostat do pórů, buď je tedy pročistit, anebo tam zanést zbytky makeupu nebo jiných nečistot. Nevím, jenom taková má teorie, ale lávovku prostě beru jako hlubší čistič zhruba očištěné pleti :-D Hermi, tady je recept na koláč http://www.vitarian.cz/view.php?cislo... Dneska jsem ho dělala podruhé a dala jsem tam zbytek datlí, nebylo to celých 150 g a je o poznání míň sladkej. S uvedeným množstvím byl akorát, teď je jen díky banánu, takže příště dám zase plnou dávku, přijde mi pak lepší. Jenom jsem zvědavá, co mi řekne v úterý doktorka na kontrole, až jí prásknu, že ořechů jsem se teda nevzdala ani náhodou :-D A no jo, dopřejeme bio stravu i pejskovi, je to prý ještě štěně, tak mu to snad prospěje :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?