Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Profilova fotka
herminka my jsme se pouceni nastesti vyhli :-N
Odpovědět
Mio, Tvůj manžel by tomu stejně nerozuměl, ne? :-D Mně příprava přišla fajn, dělává ji u nás moudrý trvalý jáhen.
Odpovědět
Profilova fotka
no musela bych prekladat ale litat porad z uk do cr by se nam jemne nevyplatilo :-N
Odpovědět
trvalý jáhen ? on existuje i "rychlesekazící" :-D ? ne vážně, je i nějaký dočasný ?
Odpovědět
herminko, a cim to je, ze jsou ty biohanka krekry tak tezky? nejakym tukem? v apetitu byl od nic recept prave na ty spaldovy, petuli je delala a pochvalovala si je...tak to si mouku poridim a udelam je doma
Odpovědět
objevila jsem v bille nove bio jogurty..jmenuje se to nase bio..maj ovocny 200g..zkouseli jsme tresnovovanilkovy a malinovy..jsou hodne tekuty, jako jogurtovej drink, m to vypil primo z kelimku :-D...na chut jsou dobry..je v tom trtinovej cukr x-), koncentrat dzus z ovoce, pektin jako zahustovadlo, prirodni aroma a ten bilej ma v sobe probioticky kultury a je hustsi, zadny dalsi pridany vec v nem nejsou taky maj od tehle znacky kozi kefir, zatim jsem ho neotevrela, abych porovnala se st pierre a kozi jogurt..ale do toho pridavaj 1%jedle soli, coz mi prijde zbytecne, tak jsem ho nekoupila..zatim nevim, jestli je horsi 1% soli v tomhle nebo 10% kravskeho mleka v kozim jogurtu st pierre :-N ..kdyby ta sul byla alespon morska.. josefko chtela jsem se zeptat, jestli dava smysl rano udelat probiotickej jogurt s orechovym mlikem a ovocem..jsem si rikala, ze bych to pro m rano umixovala, kdyz ma ty jogurtovy drinky tak rad...tenhle novej bilej bio jogurt viz vyse se mi zda pro tohle idealni...nechci kupovat nic z obchodu, co ma v sobe klasickej cukr a ovocnou slozku kdoviodkud... taky by me zajimalo, jaks psala, ze je potreba jist jeste treba kysany zeli..tim se mysli, ze si clovek da kdykoli pres den porci zeli nebo to taky musi jist v urcitou dobu a urcity mnozstvi?
Odpovědět
herminko, mozna se ty rajnochovice uz zmenily ale mne to prislo trochu moc "sluníčkový" :-D :-D taky nemusim byt u všeho :-N nicmene, doufam ze se mi catf nebude smat, ale vypada, ze mam fakt boreliozu 8-( 8-( 8-( flek na noze se zvetsil a zabarvil presne podle instrukci v lekarskej knihach 8-( uz ma 10 caku v prumeru a uvnitř je bílej :-N mám ale docela štěstí, že sem to poznala včas, pač některejm lidem se ten flek neudělá a přijdou na to, že to mají, až když jim začnou odcházet klouby. Tak budu muset žrát po x letech atb, to mě dost štve ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
ja normalne vubec nemam energii, venku je krasne a ja se sotva donutila zalejt zahradu :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Catf, tyhle ovocný jogurty už jsem taky stihhla ochutnat, a taky jsem je pila :-D Rosi, teda tě pic... :-|, to mě mrzí
Odpovědět
rosi, tak ted uz se nesmeju..ale doufam, ze sis to jenom vsugerovala a bude to nakonec v pohode ;-) aha peti a ja myslela, ze jsem objevila jogurtovou ameriku :-D mia, na tohle je dobry si uvarit matovej caj se zazvorem a citronem ;-) vypilas dneska dost tekutin?
Odpovědět
Profilova fotka
catf zkusim to :-) ja nejak nekontroluju kolik vypiju ale myslim ze docela dost
Odpovědět
mia, nejlepsi je sparit cerstvy matovy listy ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
catf uz si davam cajik a chutna to super x-)
Odpovědět
hej ta medina je fakt vymejvárna kebulí :-| Mně teď kamoska medicka presvedcuje, at zacnu na tu hypotetickou boreliu jist atb "preventivne" i kdyz to nemam potvrzeny krevnima testama, ze to fakt mam :-| :-| :-| pry je to uci ve skole, davat atb driv, nez je k tomu potvrzeny duvod ]-( Dyz jsem ji rekla, ze atb nejim, kdyz nemam pozitivni vyter nebo nalez v krvi, tak se divi ze jsem blba ]-(
Odpovědět
Catf, měla jsem krekry rozmarýnové a s dýní a vždycky jsem z toho cítila nějaký zvláštní tuk a díky němu se mi zdály těžké. Ale třeba jsem jen zhýčkaná komercí :-D Díky za info o jogurtech,pro mě je to jogurtová Amerika :-D Rosi, nevím nikdy jsem v Rajnoškách nebyla (tím myslím na duchovní obnově nebo něčem podobném). Tyjo, fakt? To mě hrozně mrzí. Snad to nebude tak horké :-( Princez, jasně, po absolvování teologické fakulty je budoucí kněz nejprve vysvěcen na jáhna, je někde rok na praxi a pak teprve svěcen na kněze.
Odpovědět
hermi ahaaaa
Odpovědět
jé hele http://hobby.idnes.cz/bedynkovani-jak... ale možnosti zatím nic moc :-(
Odpovědět
ja jsem z toho taky citila jakejsi zvlastni tuk :-o plus sou dost drahy a je jich silene malo, tak to uz nekupuju :-) ta borelia je v klidu kdyz se to podchyti hned, na to staci uplne zakladni atb a je to pryc :-) horsi je, kdyz se zadna povrchova reakce neprojevi a pak to clovek zjisti az ve 2. nebo 3. stadiu, kdy mu to de na klouby a v horsim pripade i na mozek ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
rosi, pockej si na krevni testy - uz jsi byla u doktora? Jeste k ty svatbe a jidlu - my jsme predem poslali menu (asi pet jidel), at si kazdy vybere a z toho se jedno vyselektovalo a my jsme to pak poslali do restaurace tyden predem a bylo - kazdy byl spokojeny a nikdo nemohl remcat, ze to nemohl jist :-) catf, smysl to rozhodne dava (mnam) a zeli muzes jit kdykoliv a nemusis kazdej den - proste ho zarad do jidelnicku. Tak a ja se zase mazu ucit.
Odpovědět
Profilova fotka
ted v televizi koukam na srial a vysvetlovani podrobne co je to koser jidlo a to je super, skoda ze tu nic takovyho nepordavaji :-( zadny toxiny, vsechno bio a zvirata musi byt zabity tak aby nic necitily, maso se testuje na nemoci a musi se s nima dobre zachazet, tam bych nakupovala porad
Odpovědět
urcite prodavaji, mio zidovska komunita v uk je hodne viditelna, nekde to kupovat musi
Odpovědět
herminko, ja mela rozmarynove a ted tyhle paprikove a vzdycky jsem po par kouskach citila prekyselenej zaludek.. rosi, jsou neskutecne drahy, to je fakt, ja jsem akorat chtela koupit pro m nejaky zdravy krekry..on si je obcas rad da se syrem...no zkusim je sama upect a uvidim, jestli v tom bude rozdil mia, ja si davam tenhle caj skoro denne..kdyz je horko, tak ho dam do lednice poradne vychladit...vzdycky mi od odpoledni unavy rychle pomuze x-)
Odpovědět
Josefko, píšeš "zeli muzes jit kdykoliv a nemusis kazdej den", ale NĚJAKÉ prebiotikum bychom asi každý den sníst měli, že?
Odpovědět
Profilova fotka
evi jo? tak to hodim do googlu jestli neco najdu, takovy jidlo by bylo fajn
Odpovědět
josefko - jdu v pondeli :-) bracha mi radil, at do pondeli pockam, ze jestli je to ono, tak by to z krve driv nemuselo byt poznat a jestli to ono neni, tak se to do pondeli ztrati :-) josefko, to je vychytavka s tim zelim, to by me nikdy nenapadlo, tak to ted kazdymu doporucuju, supr informace je to x-) x-) x-)
Odpovědět
rosi, manžel měl loni boreliozu z klíštěte, ale neměl vůbec kolem toho kousnutí žádné kruhy ani fleky, nic... akorát mu 2x krátce po sobě nebylo dobře - byl pokaždé asi 2-3 dny hrozně unavený, bylo mu nevalně a tak... tak šel radši k doktorce a zjistili mu tohle - dostal antibiotika a bylo to v pohodě ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
smarja to ctu tak si snad radsi necham udelat testy taky =-)
Odpovědět
joo char, tak to taky probiha, kazdopadne to mel manzel stesti, ze mu na to zabraly prvni atb, asi na to prisel vcas :-)
Odpovědět
mius, jesi ti byva blbe nebo te boli klouby, tak si to udelej :-)
Odpovědět
Profilova fotka
jsem porad unavena boli me klouby a je mi soufl, ale ty testy jsem mela delany minulej rok a borelie byly pod hranici tak rikali ze ok ale docela me to znervoznuje jak tady y priznaky ctu
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?