Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Profilova fotka
K tomu m. říká, že záleží na spoustě věcí, třeba kdo a jak je udělá ;-) A abro, našla jsem odpověď na svou starou otázku, týkající se alergie na žitnou mouku (nějak hned po tom zjištění jsem dala na jedny stránky do poradny dotaz: Dobrý den, dnes mi kožním testem zjistili alergii na žitnou mouku. Snažím se na internetu dohledat, v čem je žitná mouka horší než pšeničná (na tu tak silnou alergickou reakci nemám), ale kvůli obsahu lepku jiného složení je všude udávána jako horší pšeničná. Můžete mi poradit, proč je má alergie na žitnou mouku větší, než na pšeničnou? Díky! Odpověď: Dobrý večer, alergie na žitnou a pšeničnou mouku jsou odlišné a nesouvisí s lepkem. Proto se vyhýbejte potravinám, které obsahují žitnou mouku - hlavně různé typy chleba. S pozdravy, MUDr. Martin Nouza, CSc., Centrum klinické imunologie, Praha. Jsem úplně spokojená, bylo zodpovězeno, na co jsem se ptala, a zjistila jsem, co jsem nevěděla :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Tohle mě zaujalo http://www.edenshop.cz/100-pure/100-p... Neznáte někdo tu firmu? Nenašla jsem žádný certifikát... http://www.100percentpure.com/index.htm
Odpovědět
já měla od nich dva vzorky sprchových gelů, včera jsem jeden zrovna použila. Je úplně řídký jako voda, omylem se mi to dostalo do pusy a chutnalo to jako grep - hořký. Jinak nevím, víc poradit nemůžu.
Odpovědět
Profilova fotka
allegria, to je teda krava ta doktorka - bych ji ten recept rovnou hodila na hlavu a rekla bych ji, ze uz me nikdy neuvidi ]-( Tohle jsem jeste neslysela, takova blbost ]-( ]-( ]-( Nechces spis zajit za obvodakem, at ti udela testy na stitnou zlazu? petuli - alergii muzes mit na cokoliv, to ze mas alergii na zitnou mouku a ne na psenicnou nemusi byt proto, ze by byla zitna horsi - proste telo nesnese nejakou slozku pritomnou v zitne mouce. Treba hrusky jsou oznacovane jako nejmene alergenni ovoce a presto jsou lidi, alergicti na hrusky a v klidu muzou pomerance nebo kiwi.
Odpovědět
Profilova fotka
Já jsem právě myslela, že bych se mohla od toho doktora dovědět, o co konkrétně jde, co obsahuje žitná oproti pšeničné. Ale ono je to v důsledku jedno, protože žitnou mouku obsahuje naprostá většina pečiva, co jsem zkoumala, a ani u těch, který kupuju, si nejsem 100 % jistá, že tam není. Takže se spíš vyhýbám pečivu vůbec, ale ne tak důsledně, jako to zvládá catf.
Odpovědět
peti a tebe trápil ten exém? Proto ti dělali testy? Nebo jak jsi na to přišla?
Odpovědět
Profilova fotka
Hakli, já měla problém hlavně s periorální dermatitidou, tak jsem si nechala udělat i tyhle testy u doktorky doporučené abrou :-)
Odpovědět
peti :-D ta odpoved..no to je jak pro blbce..ja mam pocit, ze si ten slavnej mudr mysli, ze kdyz uz ti v testech vyslo, ze mas na zitnou alergii, tak vlastne nemusis vedet proc..no to bych se fakt picla musim rict, ze ze zavislosti na chleba se porad lecim, porad citim v sobe jakoby prazdnotu, kterou vim, ze bych mohla chlebem zaplacnout, jsem zvedava, kdy se konecne tohohle pocitu zbavim..je to fakt na bednu, jak je to jidlo provazany s mozkem jinak to asi zvladam lip, nez bych si kdy myslela, ale zene me hlavne to, ze momentalni stav a stav pri konzumaci chleba se proste neda srovnatx-) allegria, nechapu, ze lekar dokaze udelat takovej asesment od stolu, to je docela sila =-) k tomu zanetu bych ti doporucila nez jist atb, pij kontinualne pres den vodu min 5litru a zbavis se toho do 3 dnu..je taky potreba verit, ze to prejde a nenechat se tou bolesti prinutit k brani atb(radim ze svoji vlastni zkusenosti) a prevence..nechodit doma bosa, nemit odhaleny zada, nesedet nikde v pruvanu a pit denne min 2l vody
Odpovědět
Profilova fotka
kdyz ono je to s tema alergiema tezky - opravdu to muze byt cokoliv. Tezko ten doktor takhle po emailu vysvetli proc mas alergii na zito a ne na psenici ... to je proste nevysvetlitelny :-D nebo nedohledatelny. Catf, to co rikas uplne souhlasi s tim co jsme se ucili - ze lepek a mlecna bilkovina se mohou chovat jako opiaty a clovek se na nich muze za urcitych podminek stat zavisly. Kdyz je pak vysadi, tak pocituje takovy ten odvykaci pocit. allegrie - brusinky (cerstve nebo tablety) nebo brusinkova stava bez cukru je na zanety mocaku to nejlepsi - hodne omezit v dobe zanetu cukr. Catf, vsadim se, ze s tvym zivotnim stylem ted, budes na ty zanety trpet mene a mene.
Odpovědět
Profilova fotka
josefko to muzu jenom potvrdit, ja mam absolutne normalni abstak, jediny co i zatim povoluju je celozrnna snidane v trose mlika a rano mam slinu az zemi a letim do kuchyne jak trefena :-N
Odpovědět
Profilova fotka
no vida - jo a a abstak je to slovo na ktery jsem si nemohla vzpomenout :-D :-D :-D :-D :-D :-D -mia, jak ty to delas, ze porad mluvis dobre cesky - ja mluvim jako prase a to mam ceskyho manzela - tim myslim, ze si nemuzu vzpomenout na cesky vyraz a hazu misto nich anglicky - treba ten abstak, furt jsme mela v hlave "withdrawal effect". Sem asi fakt blba, jak mi vzdycky rikala mama :-D :-D
Odpovědět
Josefka : Ahoj, štítnou ž. už mám udělanou a výsledky byly v pohodě. Neměla jsem tam vůbec lízt a za těch 30 korun jsem si měla koupit kus melouna 8-) Pěkně mě rozhodila, kráva :-(
Odpovědět
Článek se načítá
Holky já už na to za ten rok, co jsem na to trpěla vyzkoušla všechno, včetně té vody, chodila jsem nabalená, všechny druhy brusinek, místo sladkých tyčinek jen ovoce, nebo kousek hořké čokolády, lichořeřišnici, až přehnanou hygienu, ale byla tam prostě nějaká hnusná bakterie... Došlo to už skoro k nepřetržitým bolestem a tak jsem teď za ty ATB nepokrytě ráda a doufám že mi pomůžou - už jsem si pomalu odvykla jaký to je, žít bez bolesti... Teď si normálně chrochtám. Kde jsem k tomu bacilu přišla netuším... :-N Nezávaznej sex nepěstuju :-D
Odpovědět
Profilova fotka
josefko taky mam dost problemy, obcas do diskuze taky hazu snglicky vyrazy a kdyz prijdu domu tak si nemuzu vzpomenout na cesky slova, pak prijedu sem a mluvim na m cesky, ty prechody jsou nejhorsi, ale mam tu cesky kamarady tak procvicuju :-)
Odpovědět
Profilova fotka
allegria uplne s tebou citim, me padaji vlasy uz strasne dlouho a roky trpim na prujmy, byla jsem u tolika doktoru ze mam alergii na bily plaste :-N
Odpovědět
miamia: Já bych za to, abych narazila na opravdu dobrýho doktora dala celou svou studentskou vejplatu :-D Přijde mi, že je to děs a univerzální lék na všechno jsou hormony. Poprvé mi je cpali už v patnáci, páč jsem měla na xischtě asi jedno "bebino", což je v patnácti velmi závažný důvod k tomu, zasírat si tělo hormonama, když jsem navíc v té době akorát tak "četla Káju Maříka" :-) a o sexu s někým nemohla být řeč. A s pletí jsem fakt nikdy problémy neměla.
Odpovědět
Profilova fotka
tak hormony mi necpali ale za to milion jinych pataku, brala jsem snad vsechno co se vyrabi mam nekdy pocit, byla jsem u pani co dela prirodni medicinu, tak to jsem mela zase milion zarucene "prirodnich pataku" pak jsem to uplne vzdala a naucila se s tim holt zit no
Odpovědět
Profilova fotka
allergia, nekdy jsou holt antibiotika k nezaplaceni - tak jen, az je doberes, tak si dej dva mesice kuru nejakymi laktobacily - rano na lacno a 30 min pred jidlem nebo horkym napojem. mia, me sice vlasy uz nepadaj (nebo spis tak noralne), ale streva taky nemam uplne koser :-( - ted se to snazim taky resit - alespon ted teoreticky vim, co delam :-D
Odpovědět
odbocim od tematu, tak me napadlo, pouzivate papirovy kapesniky? :-D ja mam porad rymu a papirovych kapesniku spotrebuju fakt hodne, tak jsem si predstavila kolik stromecku uz kuli me museli pokacet :-D
Odpovědět
Profilova fotka
butt 8-( - ted se budu citit vinna - ja jo a neumim si predstavit, ze bych prala hadrovy :-p
Odpovědět
allegria, uz jsem to tady psala do jiny diskuze, ale rada bych ti popsala svuj pripad, treba to nejak pomuze(samozrejme chapu, ze kazdej jsme jinej a co funguje u me, nemusi nutne zabrat jinde) cca od 16let jsem trpela na zanety mocovyho mechyre nekolikrat do roka, dopracovala jsem se az do chronickyho stadia..brala jsem pri kazdem zanetu atb, az mi predepsali pilule na chronickej stav, ktery se braly obden..brala jsem je dva roky a vsechno bylo v poho,jakmile jsem je vysadila, zanet se ihned vratil...cca v nejakych 22, kdyz uz jsem zase brala pilule obden,jsem si rekla, ze na to kaslu, ze prece nebudu zavislak na necem, co stejne nic neresi(asi mi moje telo samo napovedelo, co mam delat, nedokazu si to jinak vysvetlit)..proste kdyz se dostavil dalsi zanet, tak jsem si rekla, ze to vydrzim, ze tohle prece musim premoct, vedela jsem, ze mi pomaha hodne pit, protoze to pak na wc min boli(kdyz je mocak opravdu plnej, jako ze pri tomhle stavu ma clovek furt pocit, ze musi..a cim vic doopravdy nemusi, tim je bolest vetsi)..zacala jsem pit nonstop, mela jsem na stole v praci flasku a z ni jsem neustale pila, byla jsem jak maly dite kazdou hodku na wc, ale bolest se kazdym dnem zmensovala(to jsem v pocatecnich fazich musela spat v sede, abych vubec usla)..za par dni byl zanet pryc(a to jsem nepila zadny caje, brusinky atd..jenom cistou vodu)..zanet jsem mela po tomhle jeste asi dvakrat a vylecila jsem ho stejnym zpusobem a od te doby nic..uz je to nejakych 8let :-) ..takze ja kdyz slysim o mocaku a atb, tak se jen zasklebim a myslim si o tom svy ;-)
Odpovědět
josefko promin :-D ja hadrovy totiz uplne nesnasim, ale pod vlivem tohodle vlakna jsem zacla vic premyslet nad tim, jak se k prirode chovat ohleduplneji..no a dneska jsem se v premysleni dostala ke kapsenikum :-D
Odpovědět
taky jsem bohuzel kapesnikova, jine reseni neznam :-( josefko, alespon to petuli moh ten mudr vysvetlit jako ty..ze se nevi, co to zpusobuje a je to...ale to se mu asi psat nechtelo :-D
Odpovědět
butt - tak si kupuj reckylovany :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Tak já s nadšením sdělím, že používám látkový a už se mi na ně povedlo převrátit i m., kterej miloval heřmánkový zewy :-D Připomíná mi to dětství, kdy jsem znala jenom tyhle, takže s tím žádnej problém nemám, prát je mi nevadí a jejich žehlení mě i baví, takže v tomhle jsme výrazně eko :-D Jo jo, s problémem žitné mouky jsem se už smířila jako s takovým a hloubat se v tom dál nebudu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
catf, to jsi s tim mocakem mela stest, no nic, jdu spat.
Odpovědět
ahoj, k té diskuzi o močáku...trpím na záněty hodně, poslední rok se to zase nějak zhoršuje :-S metoda a la caft funguje, ale bohužel se mi při téhle "léčbě" zánět rozšířil do ledvin (poprvé před asi 6 lety, podruhé, když už jsem si myslela, že vím, jak na to, letos v únoru).....takže bacha na to :-|
Odpovědět
Butt, taky se cítím vinna, látkové kapesníky používám jen hodně výjimečně. Jsem totiž alergik a představa, že bych ráno nesla do práce tašku čistých kapesníků a večer tutéž tašku špinavých, mě trochu děsí :-(
Odpovědět
Catf: =-) Jejda, tak to doufám, že k opakovanému braní ATB to nedojde - to bych nechtěla. Beru je poprvé a uvidím. Je fakt, že kdybych měla brát ATB skoro nepřetržitě, tak bych samozřejmě řekla NEE a začla bych zkoušet cokoliv jiného. No, zatím věřím, že tyhle jedny tu mrchu, co mi škodí, vyženou a bude klid. Možná je to naivní. Ale doufám... Já používám hadrový kapesníky oddycky :-). Když pak máchám bílý halenky a šaty, co se nesměj dát do automatky ve vaně, tak tam do tý relativně čistý vody nakonec naházím ty kapesníky, odrhnu mydlem a kartáčkem a je to. Je to minutka. Ale přiznávám, že u nás to nebylo zas až tak motivovaný ekologicky, ale protože naši chlapi ke kvádru to nosí a tak nějak jsme to měli odmalička zažitý, že papírový kapesníky jsou jen pro mimořádný situace a jak říkala babi: " každá slušná slečna má u sebe vždycky pěkný látkový kapesníček " :-D takže my jsme si na to doma ani nikdy nezvykli. Možná je to dáno i tím, že na rýmy nikdo moc netrpíme. Ale naše vesnice, to je fakt skanzen :-D
Odpovědět
já když jsem se přestěhoval ze skorovelkoměsta kousek od Prahy na vidlákov do samoty v prostřed lesů, tak jsem si tam dvě zimy po sobě zánět uhnala. Ale tam to bylo způsobeno tím, že se dům dal špatně vytopit. V podsttě měl oficielně v některých místnostech jen malá kamínka(tak zavané Petry, kdo znáte), v některých dokonce nebylo nic. Tak jsme si tam amatérsky rozvedly něco jako ústřední topení. Ale i tak to nebylo ono, v noci to yvyhaslo a ráno byla kosa. Neby problém se v zimě ráno probudit do místnosti s 3C :-N Takže tam to bylo snadné prochlandout. Mě vůbec dělá problém prokrvení a prochlazení chodidel - a od toho jsem to měla. Když se druhou zimu schylovalo opět k zánětu , tak jsem si řekla, že to prubnu a striktně si hlídala nohy v teple, dvoje ponožky a stabilně ledvinový pás, koupila jsem si bylinky a musím říct, že od té doby to dodržuju ( to teplo) a jsem v pohodě Třeba Allegrie záněty souvisí taky s podobným podchlazením
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?