Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Profilova fotka
Abro, to je dobrý s tím tekutým mýdlem :-D Hakli, nojo, jsem v Omeze koupila jedinej jasmín, kterej se jim tam dlouho válel. Od toho hádka to byla asi čistej absolut, tohle je tuším 4 %.
Odpovědět
hahkli, parni destilace je prave to, co je ok..nejsetrnejsi...pomoci rozpoustedel je horsi proces(myslilm ze z duvodu, ze u nekterych druhu parni destilace nejde(v zavislosti na tom, ze ktere casti rostliny se olej doluje, plus na ucely do parfemu jsem taky cetla, ze to delaji pomoci rozpoustedel) abra, aha :-D ..mne hrozne vonel aloe vera, ale bylo to az moc rychle pryc, tak jsem to prestala kupovat ...zkusim ten sliz a taky mam zalusk na savon du midi..v gw maj krasny vonavy mejdla, ze nevim, jaky si driv vybrat x-)
Odpovědět
petuli ty jsi mi ho teda vykoupila! :-D :-D Jo tak to bude čistý, mají i růžovej a plno dalších ambrozie atd. ted si nemůžu na víc vzpomenout. Já mám od něho levandule extra a ta se mi zdá dobrá, kdysi to tu někdo kritizoval. Překvapilo mě, že je to česká výroba. Z českých to je teda určitě nejlepší.
Odpovědět
hakli ted mluvis o hadkovi?
Odpovědět
sorry jo, o způsobu jeho destilace ale nic nevím
Odpovědět
Profilova fotka
Hakli to je tenhle? http://www.karelhadek.eu/cs/eshop/det... Složení má teda má teda šílený :-p
Odpovědět
Profilova fotka
petuli, ty blaaaho, to je slozeni, ja myslela ze hadek ma oka veci, zatim od nej doma nic teda nemam a asi ani mit nebudu jak to vidim...
Odpovědět
Profilova fotka
rosina to co popisujes je v uk porad jeste oznacovany za rpumyslovy chov, jaklmile je jich tolik na jednom miste tak to neni free range, tady jsou tak oznacovany slepice ktery maji opravdu volny vybeh a behaji okolo, jsou na velkych polich, maji tam takovy maly budky kam se muzou schovat kdyz prsi ale jinak radi na tom poli, na tom odkazu co jsem dala je to nekde ukazany ty rozdily
Odpovědět
no prosím, sice přesně nevím co která ingredience znamená ale čistý to není, ta cena je teda za 10 ml ale i tak hrozný
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojki, tak po tydnech spehovani opet zdravim... vsechno ctu a jsem rada, ze jste, vzdycky me zahreje, ze je nas tolik s ruznyma napadama a vyznanima a vubec, ale vsechno do sebe docela hezky zapada x-) a taky si pak nepripadam jako naprosty exot, naopak ;) Ad Activia diskuze - bez komentare, jak tady spousta holek napsalo, medialni masaz a stadovitost udela svoje. Krome toho deti v parte dokazou byt pekni previti, takove ty particky, ktere dokazi nekoho, kdo vybocuje ze stada docela potrapit. Tim jsem si prosla i ja, a to ne kvuli jidlu (i kdyz chleba s pomazankou nebo tatranka nebyly soucastmi mych svacinek ve skole), ale protoze jsem byla takova trochu jina, v kritickem veku jsme se prestehovali a ja na sidlisti nikoho neznala a jaksi jsem se do sidlistniho gangu nezapojila, taky jsem hodne cetla a malovala si a nemela jsem potrebu srovnavat majetek nebo rodinne zvyklosti... ale ostatni deti to ocividne zajimalo, stacilo nemit doma video nebo nosit bryle a uz to jelo... Kdyz se k tomu jeste pridaji problemy dnesnich rodin - obecne klesajici komunikace doma a vubec min casu pro dite, tak nasledky jsou o to horsi. Nastesti roste pocet kvalitnejsich skolek, chuv atd., kde je o lepsi stravu a urcity alternativni pristup postarano. Ted jenom si neco takoveho dovolit.... Ad tasky - pouzivam svoji milovanou svedskou platenou tasku, je velika, ale skladna, ma dvoje ucha - do ruky a pres rameno, a je proste super, vejde se toho do ni dost a dost. Dale mam jednu kabelkovou tasku (platena s kyti) pro kazdy pripad z Charity shopu a jednu s logem jiste neblaze proslule auditorske firmy :D a par velkych nebelenych tesek pouzivam na pradlo - pracku nemam doma. Ale minimalne tu auditorskou tasticku nejak upravim, asi na to nasiju (az se dostanu do CR ke stroji) nejakou jednoduchou textilni aplikaci. Sitovku jsem chtela, ale cena me nejak nepotesila :-S a mati samozrejme nase komoussky sitovky vyhodila. Tady jsem se naucila strakat nakup do tasky a pak ho vylozit na pult, ale nejdriv jsem to nemohla snest :-D uplne jsem slysela jecici prodavacky, ale tady to je jaksi normalni... zvlast kdyz tu kolikrat vubec nevedou kosiky, jenom vozicky. Uh. Ale co uplne nesnasim jsou igelitky v obchodech s hadrama apod, protoze jsou 1. hnusny 2. k nicemu, vetsinou se rozpadnou po chvilicce. A kdyz v Praze odmitnu tasku a vybalim na ne svoji modrozlutou svedskou krasu, tak na me koukaji jako zjara. Onehdy jsem tam prisla s kosikem (ten miluju, ale musim ho trosku dotunit...), a to uz vubec nechapaly. Pytliky na ovoce - DM sitky = dobry napad, doma jsme kupili igelitaky kvuli psikovi, jenze krome toho, ze je to beztak ohromne ekologicke, tak vic nez pulka pytliku od ovozelu stejne cestu domu neprezila. Takze pohodicko opet zvitezilo. Mimochodem, pamatujete si - cca pred 10ti lety se prodavaly stacene avivaze a jary a sampony v cistirnach a (soci)drogeriich. Kvalita byla podprumerna, ale napad to nebyl spatny. Clovek prisel s flaskou od matonky a odnesl si litr avivaze za dost nizkou cenu... zajimalo by me, kdo za tim tehdy stal, mohli by to zkusit znova s trochu (dost) kvalitnejsim sortimentem. Taky se mi prici, ze spousta eko/bio vyrobku se bali do belenych barevnych krabicek, plastovych obalu, i treba deko-kosmetika, uplne zbytecne. Koukala jsem do alverde magazinu jak sel cas - ukazovali tam obaly alverde vyrobku od roku 198x az po dnesek, a ty prvni vyrobky byly opravdu pekne - recyklovany papir, jednoduchost, zadne barvicky, atd. A taky deko kosmetice by nejaky napad slusel - kvalitnejsi material, magneticka krabicka na stiny, apod. Ad harampadi - chaa, mladyho otec ma na pude hotove kralovstvi. Po trech detech (nejstarsimu je 39) obleceni, skolni tasky, nabytek, ruzne nevhodne dary, vyrazene nefunkcni spotrebice, stare nadobi, krabice od vsech spotrebicu... tak jsem MP vysvetlila, ze "tohle se mi moc nelibi"
Odpovědět
Profilova fotka
my zahradu mame ale vetsinou je zatravnena a jenom v zidce okolo terasy mam kvitka, do kvetinacu budu davat bylinky ale desne mi chybi vlastni zelenina, tchanovci maji sklenik tak uz m nahlodavam ze by jsme taky mohli mit sklenik a uz sem tak zblba z tech kurat ze uz okukuju kam bych u nas stricila ohradku pro par vyslouzilejch :-N :-D
Odpovědět
haha já bych zas chtěla chovat kozu. Už po tom toužím odmala, i ovci bych ráda. Ale myslím, že sousedi by nás sežrali! Přece jenom bydlím ve městě.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
no prave vcera jsem koukala jak si ten kuchar privezl domu dve maly kuzlata, byly uzasny x-) x-) x-) x-) uz jsme se s m bavili o tom ze jednou chceme barak s obrovskou zahradou, echt country house a budem mit zvirectvo, ja jsem na to zvykla cely detsvi a pripada mi divny dodnes kupovat baleny papriky a rajata v plastovym obalu a vajicka a tak :-N jenom na maso nic chovat nebudu protoze ja bych potom proste nedokazala toho reznika zavolat, u nasich byla zabijacka kazdej rok a kazdej rok sem s tim mela problem, aspon sem vybojovala ze reznik musel pouzivat pistoli, jak se obevil jenom s nozem tak zacala delat sceny pred chlivkem :-D :-D :-D me proste uplne svrbi prsty, oni ty slepice z tech kleci, chudery zniceny kdyz jim klesne snuska davaji lidem domu kdyz si je nekdo chce vzit, tak mi to srotuje hlavou kam bych je stricila :-D
Odpovědět
jo ty vyneslý slepice, to si kupují lidi. Za 20 kč kus to prodávali, ve velkochovu už nenesly a jak se dostali domů na dvorek, trochu si zahrabaly a poklovaly zeleného tak ještě 3 roky pak nesly. To tak babička kupovala, bohužel už přestala chovat cokoliv.
Odpovědět
Profilova fotka
no tak tyhle, ale mame dva chrty tak to asi neprojde
Odpovědět
catf :-D no, ale kolo tam mam furt, mit tu fotak tak vam ho vyfotim, je uplne husty :-S nicmene me na tom nejvic fascinuje, ze jsem slysela od hodne lekaru, ze do komara boreliozu proste nemuzete chytit a ja znam jen osoby, co to mely od komara, chapete to? mai: opet pekne pocteni ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Rosi, chápu z toho, že doktorům věřím míň a míň :-D Maii, zase hezký článek :-) , na stáčený aviváže si nepamatuju, ale nápad to byl fakt dobrej (jak psala i včera catf). Mně by se tak líbilo nakupovat jenom v malých obchůdcích, na trhu, od pěstitelů a chovatelů a výrobců, to by bylo x-) A kdyby byla většina ještě českýho původu! Mmch kdo by měl čas a zájem: http://www.pro-bio.cz/cms/ms_files/64... Hakli, kde se touláš? ;-) Byla jsem se mrknout, jestli mají v Bille to biokuře (mají, jedno už je v ledničce, 199 Kč / kg), a říkala jsem si, že Tě konečně skočím pozdravit, a Ty nikde :-D
Odpovědět
Profilova fotka
peti, 199kc/kg??? odedneska kupuju kure jenom bio :-D dost rozdil oproti tem 360 kc/kg co sem si obcas koupila :-) Bezva zprava :-D Hele, na to biovino bych sla, pujdete?
Odpovědět
ježiš já byla zrovna v bance haha! Nebo jsem stála naproti v podprsenkách a vykládala...ale to mám otevřeno. Kuře beru,snad tam do večera vydrží a nevykoupíte mi je.
Odpovědět
Profilova fotka
Abra, právě m. se to zalíbilo, tak bysme se tam mohli potkat ;-) A zapít vaši skomírající svobodu :-D :-D Hakli, tak zase příště :-) Měli poslední dvě a dvě půlky, radši si tam ještě vlep ten lístek a mazej pro něj ;-)
Odpovědět
chviličku setrvejte, příjdu hned! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
peti, skomirajici svobodu :-D :-D dobryyy :-D proberu to s m. , nebot on ma v planu nejaky pojizdky po rodine jeste a chce se nechat strihat neboco a zjistila sem ze musime pro vino, to je hruza kolik ta svatba zere casu 8-( , takze bych se kdyztak ozvala ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak to bych chtela videt, hakli vtrhne do billy a kde mate ty kurataaa??? :-D :-D :-D
Odpovědět
jo jo přesně tak! Mám je, momentálně je jedna půlka a jedno celé kuře.
Odpovědět
Profilova fotka
hakli, tak gratuluju k ulovku :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Abra, mně se líbí, jak tu svatbu máš na háku, M. chce vypadat k světu a Ty napíšeš "chce se nechat strihat neboco" :-D Jinak tam asi nejspíš půjdem, m. má chuť se ovínit, tak to vidím na pozdní odpoledne.
Odpovědět
Profilova fotka
Hakli, tak to jim tam toho po našem náletu moc nezbylo ;-) Docela by mě zajímalo, kolik toho na dnešek objednali. Mívají tam i bio hovězí a jehněčí a nějaký salámy, šunku a klobásy, ale většinou, když jdu kolem, mají toho pořád stejně.
Odpovědět
Profilova fotka
peti, bio jehneci???? Tyjo!! No ja snad zacnu delat pravidelny vylety do centra :-D No hele, na haku to mam od pondelka, bo sem byla zkouset liceni a uces a fakt jako mazec, tolik chemie sem na sobe nemela snad nikdy v zivote, jeste ted sem priotravena z laku na vlasy, nehlede na to, ze sem si prisla jak (s prominutim) mexicka slapka s kedlubnou na hlave :-D takze nezbyva, nez to mit na haku :-D
Odpovědět
jo, já to jehněčí tam už jednou koupila. Vypadá to, že se to moc nehýbe ale pak najednou je tam toho mín... nevím, sleduji to tam pravidelně. Myslím, že to bylo všechno co objednali - snad to prodají. Bych řekla, že jsme to tam zatím nakoupily jen my dvě. Ježiš, to už je příští víkend ta tvoje svatba! No fakt! to to běží. Už se těším, co budeš říkat na mauricius.
Odpovědět
Profilova fotka
hakli, mauritius bude naprosto uzasnej, uz se moc tesim :-) prej se tam da koupit hodne levne prirodni trtinovej cukr, no neni smula, ze max nosnost zavazadel v letadle je 20kg kus? :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?