Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
hermi aha, catf promin ja usuzovala z pořadí otázek., ta "kde bydlíte" byla hned po udivu nad deštěm :-D
Odpovědět
Nojo, já jsem to tak nějak vychrlila, že to nebylo zřejmé :-D
Odpovědět
..bydlime normalne v jednom bytovym dome, kterej rekonstruujeme :-D catf :-D
Odpovědět
:-D hlavne ze si rozumime stazi a co se ti nezda na tom vyjadreni :-D herminko, kdyz delas sliz z olivovyho mydla, ma pak jinou konzistenci?..ten muj je takovej krupickovej, pred tim to byl takovej jednolitej sliz..pere ale dobre a taky pekne voni x-)
Odpovědět
Catf, sliz z olivových mýdel se taky liší - z Agna a marseillského od Hauschky byl úplně tekutý, z toho, co sem dávám odkaz obvykle /z Biooo/ je tuhý a ano, dalo by se říct, že zpočátku krupičkovitý, když s ním při používáním pravidelně třepu, stane se jednolitějším.
Odpovědět
tady ani kapka. sem doprekladala clanek o solarnich panelech, desna nudna kravina!
Odpovědět
z jakyho mejdla delate to tekuty mydlo a kolik tam davate vody? mam to nejaky ridky :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Tady taky zatím nic, i když ptáci před hodinou lítali jak urvaní ze řetězu a cvrlikali na celý kolo... Dočtu si vás ráno, teď jdu ještě namasírovat m. a dobrou :-) !
Odpovědět
ja jdu taky spat, mam v hlavě ďouru z učení větší než stázi 8-( 8-( 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
catf a bydli v tom dome jeste nekdo jinej nebo je jenom vas :-) mia, diky za typ na dalsiho kuchare :-) - jsi v UK na trvalo nebo planujete nejakou zmenu? Tvymu m. by prospel pobyt treba v Cechach :-) Slysela jsem, ze free range kurata sice behaj venku, ale zase trpi tim, jak se zahaneji - prej po sobe slapou a muzou se i uslapat a tohle je prej pro ne vetsi stres nez sedet porad v jedny kleci ]-( - no nelibi se mi ani jedno ]-( ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
josefka neni zac x-) ja miluju koukat na jeho porady klidne i celej den, kdysi se odstehoval z Londyna a koupil farmu a je z toho proekt jako krava :-) tady co ukazovali ty free range chovy tak to bylo v pohode, slepic nebylo moc najednou tak po sobe neslapaly a mam takovej pocit ze co jsem koukala zrovna na tomhle poradu tak je nezahaneli ale vecer se jim nasypalo automaticky jidlo vevnitr a ony tam sly sami, na to teda musim kouknout, ale ty slepice co ukazoval i Jamie vypadaly vylozene spokojene a dobre a i podle tech rozboru obsahovalo jejich maso dost kvalitni bilkoviny a dost omegy3 a byly vsechny zdravy
Odpovědět
Profilova fotka
v uk zatim bydlime ale do budoucna uvazujeme o odstehovani, asi bude kompromis francie francouzska riviera ale to az za hoooodne dlouho, nelibi se nam styl zivota v uk a zvlast zdravotni system
Odpovědět
Článek se načítá
catf, aaale, to bylo takove roztomile vyjadreni :)) josefko, to se preci nevylucuje- ten dum muze byt catf a jeste tam muze klidne nekdo bydlet/si ho pronajimat, ze :-D (na co by jim byl dum se spoustu prazdnych bytu? ;-)) rosi, ja mam dour spousty (a nejenom buddhistickejch) :-D tak at ti to uceni jde :)
Odpovědět
josefko, samozrejme jakmile bude rekonstrukce dokoncena, tak pujdou byty ihned na pronajem(mne uplne staci uklizet jeden :-D )
Odpovědět
Profilova fotka
catf ja bych nejradsi krome loznice a kuchyne pronajala barak, uz me naba uklizet natoz mit cinzak :-D :-D :-D
Odpovědět
josefko, s tema free range kuratama je to pravda (aspon tady), pry to v realu vypada tak, ze je jich milion na jednom miste a jak maji slepici mozky hloupe, tak nechapou, ze se tam vlezou a klovou se a bijou vic nez v klecich :-( tata chodil delat ruzny kontroly ke kuratum a rikal, ze kure v kleci vypada pro cloveka hrozne, ale ve skutecnosti trpi mnohem min, nez kdyz je jich stejny pocet na stejne plose volne, jsou prej ruzne oklovany a ožrany :-(
Odpovědět
petuli tak o víkendu valím na zahradu sázet semínka hokaido, mamka mi říká kde jsem je vzala....prý rostou až dvouletý semínka, musí se to schovat - předtím důkladně vysušit, zabalit do papírového sáčku, (popsat nejlépe) a za dva roky zasadit. Tak jí říkám, no co už tak to zasadím i tak. V pondělí jsem byla na zelňáku a tam si nahoře koupila jednu sazeničku hokaido a jednu sazeničku lilku. Tak snad z toho něco bude. Prý je ta hokaido samosprašná, jen ta cuketová dýně ne.
Odpovědět
Profilova fotka
Jé hakli, to je dobrý info, díky! Tak to jsem zvědavá, co z těch našich bude, doba mezi vyndáním z dýně a zasazením byla tak 3 hodiny :-D No uvidíme. Z druhé půlky je mám v papírovým sáčku, ale dva roky se mi čekat nechce :-p Na Zelňáku mají i tyhle sazenice, jo? Taky na ně mrknu teda. Díky!
Odpovědět
vy máte všichni zahrádky? Já mám taky zahradu jak hrom, ale jsem líná tam jezdit. Problém je i v tom, že vedle ní má zahradu babička, která z toho vypěstovala prales hustej a lítají tam komáři nakažený boreliozou ]-( ]-( Bracha i tata uz meli boreliu jak blazen a pokazde od komara, pricemz jim osetrujici lekarka rekla, ze chytit to od komara je nemožné 8-( 8-( Průser je, že jsem tam byla v pondělí, bodl mě tam komár do nohy a dneska tam mam rudy kolo s bilym okrajem :-| mam pry pockat deset dni a pak jit na vysetreni boreliozy :-| :-|
Odpovědět
no právě jen nahoře, paní měla hlavě rajčata. Neměla tam nic napsáno, jen lilek a dýně. Tak se jí ptám jaká je to ta dýně a ona že má ananasovou a hokaido. Ale nic o tom nevěděla, že to od kohosi kupuje. Škoda, že mi nikdo neumíte poradit co s těma škůdcema - jak to řešit.
Odpovědět
Profilova fotka
Teda rosi, to je nic moc, držím Ti pěsti, ať z toho nic není!!! Hakli, bohužel, leda na biosféře jsem četla o tom, co používají vinaři na ochranu vinné révy: Inspiroval své moravské i rakouské kolegy promyšleným bojem proti chorobám napadajícím vinnou révu bez použití chemie. Řádky postřikuje sírou, kypřícím práškem nebo i fenyklovým olejem. Tak můžeš třeba vyzkoušet ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jinak rosi doma zahrádku nemáme, máme něco píchlý u švagrových a hlavně u našich plánujeme něco dalšího zasázet, ti zahradu mají :-)
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
Givko, nějak jsem nepochopila, co jsi nám tím chtěla sdělit? =-)
Odpovědět
holky, vy jste uplny zahradnice :-) ja taky nemam kde sazet, terasku mit budem, ale myslim, ze je na severovychod, takze to asi nebude uplne ono..plus ti holubi :-| rosi, ty vzdycky prides s necim :-D ...borelioza sice neni v tipna, ale ja se musim smat, protoze to je tak typicka historka od tebe :-D givka, odkaz na kurz vareni by se spis hodil do diskuze o vareni ;-) ten link mi ale nefunguje..a jestli se nejedna o zdravy vareni, tak tady s tim asi moc neuspejes :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte, teda docist vas od vcera, to je fuska :-D :-D pytliky - zeleninu v obchodacich davam do pytliku |-| druhy ktery nemusej do pytliku a okrajujou se (okurka, cuketa, atd) tak nechavam valet v kosiku... Nekdy zapomenu tasku doma a vezmu si i igelitku a doma mam podavace na alobal a folii, nejak je proste cas od casu potrebuju :-( : :-N -( dokonala nejsem, v hlave tisic veci, takze tak :-( zahradkarky, zaaavist velika, taky bych pestovala, me doma vsecko scipne, tedka me scipa kytka co sem dostala od tchyne, bude pruuuser :-D mio pardon za milion zprav, nez sem to docetla, taxem zjistila, ze si sem dala link na ten spot o tech kuratech, takze moje ip neber vazne :-D tekute mydlo ala sliz, s tim by me m. uz vazne vyrazil, davam mu tam alverde, jo a s alverde mame srandovni zkusenost, byli jsme u znamych na party a rika mi pani domaci mam v koupelne alverde, tak bacha, no ja zapomela a uz sem ho mela strikly z davkovacu v kline, tak sranda, no a pak sel po nejake dobe m. a z koupelny rev jak blazen a dosel se stejnym flekem na stejnym miste akorat u nej to vypadalo teda fakt huste :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
catf, chybi tam .cz a jsou to zazitkovy darky, myslim, ze to je preklik v tematu :-D
Odpovědět
aha, tak zazitkovej darek jsem jednou dostala k vanocum ..nakej golf ci co..a nikdy jsme nesli :-D tak to bude asi nejaka reklamicka, co? abra a co s tim alverde? to jsem nepochopila..ze ten davkovac blbne? ja ho mivala taky(jeste mam nekde schovanou pixlu a ted po napadu princez/rosi si do toho taky udelam sliz) a v poho =-)
Odpovědět
catf tak třeba keříčková rajčata v květináči velikosti kýblu se dají pěstovat výborně, mají jich plno druhů. Hlavně hodně zalévat, myslím že slunce by tomu nebránilo. Pažitka, bylinky... Začla jsem se pídit po jasmínovém oleji - inspirace by petuli. Prvné bylo, že jsem se zeptala známého co má Hádka - jo olej mají ale je drahý, tu máš ceník a koukni se. Já koukla! A to sem teda čuměla! 5ml jasmínového oleje 2350 Kč!!! Druhá výprava za Primaverou - jasmínový olej nedostali, snad při další objednávce. V lékárně jsem náhodou narazila na Sanoflore - tam ho také neměli, ale zas tam bylo napsané že je to z parní destilace.
Odpovědět
Profilova fotka
catf, je to hrozne ridky to alverde tekuty na ruce takze, to strika hodne do dalky, kdyz to nalijes do jinyho davkovace nez je origos alverde a kamoska ma flasticku na davkovani mysdla svoji a dokupuje jen naplne, takze jsem zmacka pumpicku a misto na rukach jsem to mela v rozkroku :-N stejne tak m :-N
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?