Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Profilova fotka
kamaradka si z netu obednala bozi sadu tasek na nakupy, kouknu jestli to najdu, ma dve co se daji slozit uplne na pidi velikost, tu ma porad v kabelce a jedna ma madla na bocich a hacky, da se do nakupniho kose, zahakne a nakupuje primo do te tasky, pak to na kase vysklada a na druhe strane kasy zase hned hai zpatky, hodi to do kufru auta a hotovo a vypadaji fakt krasne
Odpovědět
miuš, to zní dobře :-) já mám 4 plátěné reklamní tašky z Fotolabu, jiné ani nepoužíváme... když kupuju zeleninu třeba v Bille, tak dám všechno do jednoho sáčku a na něj nalepím ty etikety... sáčky pak doma skladuju a když na něco potřebuju, tak je vytáhnu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ja to najdu a pak sem hodim odkaz, si taky budu nejaky obednavat po dovolene
Odpovědět
Chaar, jojo, dělám to přesně stejně :-) Akorát tašky nejsou z Fotolabu, ale z konferencí :-D
Odpovědět
hermi, my je máme z tiskovek :-D
Odpovědět
Profilova fotka
http://www.kabelkysnu.cz/Reisenthel-E... hele, maji jich tam hromadu, tuhle do toho kose chci :-)
Odpovědět
mia - s tim masem to je taky muj otec :-D vubec mi pripada, ze spousta chlapu ma nejaky zasobitelsky syndrom, ten muj trochu taky :-D
Odpovědět
catf, asi myslis stefanikovu ul? nebyli jsme tam, to je takova destinace, ze kolem normalne nechodime, ale to zni dobre x-) vino nam porad dochazi :-D my jeste ani nebyli v te libanonske? u tanciciho domu.. mw pouzivame casto (ja si porad nejsem jista, jestli to je spatny, nebo ne a polovice tomuhle neveri, tak na to prdim :) v novem byte ji ale hodlame dat do spize a novou nekupovat, bude tam ta parni a naky plotynky, ale ja stejne hlavne varim jen rejzi :-D mio, tasky vypadaj dobre! nam teda nedala zadny problem to z kosiku prendat do ikea tasky, nebo do auta a pak si pro nakup s tou taskou prijit..takze by to pro nas bylo zbytecne, ale jinak to je skvela vychytavka :)
Odpovědět
Profilova fotka
rosina pritom jsem mu ukazala program kde rozborem dokazali ze to levny maso kde treba kurata nemaji zadny pohb a jsou pestovany v prisernych podminkach nema zadnou plnohodnotnou bilkovinu zadnou omega 3 nic, jenom tuk a ze to vede ke degeneraci obyvatelstva a zvyseni mentalnich chorob a narustu obezity nehlede na to jak ty zvirata trpi a on stejne furt bude vyzadovat ty laciny masa 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
stazi me to taky nevadi ale m chce mit vsechno hned a jit a tohle ho odtahne od toho sackovani, uz to nemam kde davat 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
mia, to co popisujes jsem si vsimla i u Iru - prijde mi, ze jak jsou tak moc ovlivneni Amerikou, tak jsou vic konzumni nez my.
Odpovědět
mne se libej ty eko tasky, maj pekny vzory, jenom to ucho se mi zda kratky...jsem si koupila v gw krasnou biobavlnenou tasku a nosim si v ni veci na kurz siti..uplne obyc, ale desne prakticka pres rameno
Odpovědět
Článek se načítá
nakupni tasku z organic bavlny (ucho myslim dostacuje i na noseni pres rameno, ze?) dostala prave princez z m&s - moc hezkou s potiskem :)) mne prisla dobra ta od mii, ze se rozprostre do voziku, to by nekteri lenosi uz nemuseli mit vymluvy..i kdyz-staci si vzpomenout treba na moji mamku -ta tech igelitek nikdy nema dost, jestlipak je voni nejedi :-D :-D
Odpovědět
ja si už asi pul roku háčkuju síťovku :-D
Odpovědět
jojo ta z M+S má ucho dlouhé, když to držím jako klasickou tašku tak to mám jen tak tak nad zemí ( pro prcky tohle nošení fakt není) a máš uši dost dlouhý na to, aby se dala hodit na přes rameno,(ale jen když je poloprázdná =-) :-N a je fáááááááákt boží x-) zelenkavá a je tam nějaká baba se slunečníma okuliarema :-D
Odpovědět
Profilova fotka
josefko v uk je to uplne priserny, spousta deti tu nikdy neochutnala zeleninu nebo ovoce a uplne se toho stit, ani nevi nazvy, od malicka se tu vsichni cpou fast foodem a zapiji to kolou, doma nevari, jenom hotovky z mrazaku, rikaji tomu dig dig food, z mikrovlnky, konzumni jsou az to boli, jsem tady z nich uplne v soku, zkouset thanovcum vysvetlt rozdil mezi bio a normal jidlem je jak hazet hrach na zed, pro ne je to kure jako kure a hotovo, hlavne ze je laciny, ale to ze tady uz vetsina obyvatelstva pripomina intelektem neandrtalce je jim ocividne jedno, zacina mi to tu pripominat ten film Idiokracy 8-( 8-(
Odpovědět
aaa, idiokracy..no, tak takhle stejne skoncime (v lepsim priprade)...nekterym scenkam jsme se ani nemohli smat, pac na tom nebylo nic sci-fi, ale skoro realita |-| :-N
Odpovědět
ja mam tasku uplne bez vzoru a obrazku..cistou nebelenou bavlnu, ma takovou moc prijemnou piskovou barvu, pres rameno je akorat, do ruky by se asi taky nehodila..i krasne barevny sitovky v gw maj, akorat mne trosku vadi, ze skrz to je videt a do my kazdodenni kabelky by se stejne nevesla stazi, moje mamka je s igelitkama stejna, furt v tom neco taha...ma ode me kabelku joop a k tomu dve narvany igelitky :-D (takovy ty vetsich rozmeru s privarenym plastovym uchem), taky sbira balici papiry ze vsech darku..z vanoc si veze jednu tasku narvanou darkama a druhou narvanou rozbalenejma papirama a stuhama(no alespon je to recyklace...pred par lety jsem ji koupila zimni kabat a zabalila do ohromny papirovy tasky se santou a ona snad mela vetsi radost z ty tasky :-D
Odpovědět
mia, pred deseti lety jsem byla v uk z hotovek, co se hodily do trouby nebo mikrovlnky uplne odvarena, skvele chutnaly :-D ..stejne tak jsem byla paf z obrovskyho vyberu tamponu v barevnejch plastovejch obalech v usa...no nastesi se clovek vyviji a moudri 8-) mas pravdu, ze vareni pro deti v uk snad neexistuje vubec(teda zazila jsem jednu rodinu, kde pani byla vasniva kucharka a varila denne, protoze jeji dcera mela rakovinu..ovsem kdyz se na to divam zpetne, tak ji tim typem jidla nijak zvlast nepomahala..vsechno bylo peceny v troube)..pamatuju se, ze si kluk v "moji" rodine sam uvaril k obedu akorat hainz rajskou polivku z konzervy a k veceri mel vzdycky pizzu..jediny, co mama varila byly bolonsky spagety, peceny kure s pecenejma bramborama a zeleninou(na patecni sabes), roastbeef a jehneci, bylo to to samy furt do kola..nebo jsme meli salat a k tomu pizzu nebo quiche
Odpovědět
Profilova fotka
catf jo ze zpusobu zivota me tu hrabe, uz aby jsme vypadli tampony? :-N dyt tady maji akorat tampax a lilets a nic jinyho :-D pockej co myslis tim pecenim? ja si zrovna pecu kureci na zelenine :-N ale fakt je ze je tu paradoxne dost velkej vybe bio veci a free range se sezene uplne bez problemu vsude, nastesti
Odpovědět
ta taška z těch tašek snů má to ucho jen do ruky? Jak je vidíte? Malé nebo že by se to dalo dát i na rameno? Vzpomněla jsem si, že kdysi jsem chodívala do intersparu a tam mají eko igelitky z bramborového škrobu. Je moc příjemná a pohodlná. Oceňuji jejich snahu! Jinde za stejnou cenu ošklivá modrá nebo žlutá taška! Já mám takovou z netkané textilie - přišly v ní grantiové pánvičky a nebo jutová z DM - reklamní, ale ta hrozně pouští kousky a mám od ní celé rameno, záda, kalhoty...tak ta nic moc. Ale koupila bych si nějakou praktickou...
Odpovědět
Profilova fotka
haklina maji tam spoustu druhu, pres rameno, do ruky, s tema madlama i bez, malinkaty do kabelky i velky nakupni kosiky i na kolo a tak jo tu z toho intersparu mam nekde taky tak je moc fajn
Odpovědět
straně se mi líbí ty nákupní košíky, kdysi ho měli v Tchibu za 600 kč. Jsem zaváhala. http://www.kabelkysnu.cz/Reisenthel--...
Odpovědět
hakli, jak jsem tak vypozorovala, tak některé věci mají v tchibu opakovaně, tak třeba ho ještě mít budou ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
taky na ty kosiky prave koukam, chodim nakupovat v dedine tak se mi bude hodit a pozdej do tech farmers shopu bude jak delanej x-)
Odpovědět
Catf, taky nemám ráda síťovky, protože je do nich vidět :-D A krom toho mi připadají takové jakoby méně stabilní než plátěná taška. Balicí papíry a stužky se u nás recyklují běžně, připadá mi škoda kupovat pořád a pořád nový papír, když je ten "starý" pořád pěkný. Nepřipadá mi na tom nic špatného. Můj bývalý nesnášel, jak jsem opatrně vybalovala dárky, aby se papír nepoškodil :-D (ale já jsem to dělala furt). Holky, s tím nevařením pro děti v UK mě děsíte :-o a mám obavy, že to dorazí i k nám (částečně už dorazilo). Mio, co je prosím free range? Perlička na závěr: na účtence ze Schleckeru bylo napsáno MÍDLO :-D
Odpovědět
Profilova fotka
herminka volne chovany, treba kurata, jsou chovany venku, muzou pobihat, zobat travu maji kvalitni krmivo, ty ktery nejsou tak jsou chovany po tisich ve velkych halach, nemuzou se hybat, nemaji poradny jidlo, ani nemuzou chodit jak maji nevyvynuty svalstvo, vsude hroma moce a trusu, no proste hruza, vajicka to stejny, free range od volne chovanych slepic, proste vsechno maso a vyrobky jako mliko a podobne od kvalitne chovanych zvirat a uz se desne tesim na tu farmarkou produkci primo od nich, clovek fakt nikdy nevi co v tom jidle ze supermarketu je
Odpovědět
Profilova fotka
:-D Hermi, hlavně aby to "mídlo" normálně "milo" :-D Ty tašky na odkazu od mii se mi líbí, možná bych jednu skladovatelnou přikoupila, mám z M&S podobnou, jako princez, ale z dřívější doby - pískovou a větší, než ta zelená (ovšem než jsem ji vypráním srazila :-N ). Ale skladuje se hůř, nacpu ji akorát do velké kabelky, s malou ji nosím normálně přes rameno s obědem do práce a s nákupem z práce. A na nákupy - co klasický proutěný košíky? Ještě jsem s ním nebyla, ale od mamky jeden mám a plánuju s ním v soboty vyrážet na Zelňák ;-) (přes všední dny se i zdá nepraktickej, když potřebuju zajít na více míst).
Odpovědět
Profilova fotka
Mio, už jsi víckrát zmínila nějaký pořad o tom, co je v mase zvířat z velkochovu, nemáš na to prosím nějaký odkaz?
Odpovědět
Profilova fotka
no proutenej kosik taky neni spatnej napad :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?