Svatba červenec 2021

4. kvě 2021240

Krásný den nevěsty,
kdo máte také svatbu v červenci, pojďme diskutovat 🙂 Co už máte nachystané? Jak se těšíte apod.? Ráda bych diskusi vedla v pozitivním duchu, takže bych tu nerada probírala koronavirus. Chtěla bych sdílet nadšení a těšení se ze svatby 🙂

• My máme svatbu na konci června... pokud nevadí tak se ráda přidám.🙂

• Přidávám se, svatbu máme v půlce července. Koronavirus je potřeba brát v potaz, protože prostě svatby ovlivňuje a dost citelně, ale nehroutíme se z toho a čekáme, co vše budeme moci v našem termínu uskutečnit. A moc se těšíme! 🙂 Vzít se chceme tak jako tak, jen uvidíme, co vše nám bude dovoleno a v jakém počtu.

• @iveta_neradova  Úplně se s Vámi ztotožňuji! 🙂 Přijde mi jako naprostá hloupost rušit nebo odkládat svatbu. Snoubenci se přeci berou kvůli sobě.

• Sponzor fóra
  • My se taky chceme vzít v domluveném termínu. Plánujeme a chystáme dál 🙂 Nějaký "nouzový plán" budeme řešit třeba až někdy v červnu (tedy měsíc před). 🙂
    A už máte vše nachystané? My zatím postupujeme jen velmi pomalu. Místo, oddávajícího, fotografa a tak, to samozřejmě zařízené máme. Představu o výzdobě máme, ale výrobu nebo nákupy zatím nehrotíme. Ale podle některých diskuzí tady je to hrozný blázinec, který ale zatím nějak nepociťuju 😃 Co vy? 🙂

• @maryd02  Nějaký s prominutím hloupý nouzový stav vůbec nehrotím. Vezmeme se tak jako tak. Vše podstatné máme 🙂

• @helcaa124  Nemyslela jsem nouzový stav, ale nouzový plán, kdyby dovolili méně lidí a tak 🙂 Abychom to pak nějak zorganizovali podle situace.

• @maryd02  To jsem pochopila 🙂 Jen opravdu neřeším koronu a nehodlám se tím stresovat. Nouzový plán nemám. Jednoduše se případně vezmeme se svědky, což je nenazývám nouzovým plán. 🙂

• @helcaa124  Tak ono hodně záleží na tom, jakou má kdo představu. Pokud je pro něj hodně důležitá přítomnost rodiny, ale ta bydlí třeba v zahraničí a je tedy nejisté, zda by mohli přijet, tak tam třeba chápu, že to někdo přesouvá. Nebo pro někoho je podstatné, aby tam měl své přátele a protože to není možné, tak raději přesune. My máme třeba naplánovanou svatbu o cca 50 lidech, ale máme různé škrtací varianty, kdy se buď vezmeme jen se svědky, pak případně s nejužší rodinou, pak případně přidáme nejbližší kamarády a pak případně zbytek přátel. Myslím, že se nakonec dostaneme k nějaké variantě +- 30 osob, že to snad bude v létě reálné. Hodně záleží na představě té svatby. Vám třeba koronavirus do představy a očekávání nezasáhl, takže nemusíte nic měnit nebo vám to minimálně nevadí, protože se berete jen kvůli sobě, jak jste psala. Ale tomu, komu do toho zasáhl koronavirus citelně, tak chápu, že to řeší buď přesunem nebo změnou priorit, že prostě se rozhodne změnit ten koncept. To se stalo mně. Vždy jsem snila o svatbě, kde se všichni sejdeme a oslavíme to společně. To možná nepůjde. Ale vzhledem k životním okolnostem už mi to tolik nevadí a budu vděčná za to, že tam budu moct mít rodiče a že si budu moct zatančit se svým tátou. Je to pro mě nějaký rituál a myslím, že tyhle rituály jsou moc důležité, obzvlášť v téhle době. Také je chci pohostit a dát si s nimi něco dobrého, trochu si od všeho toho okolo orazit.
    Jinak my máme zamluvené místo na obřad i hostinu včetně jídla, mám koupené šaty a boty, šaty i pro dcerku, domluvenou vizážistku, floristku a dort se zákusky, fotografa. Mám nakoupené a připravené nádoby na květiny na stůl, a nakoupila jsem materiál na vývazky, ale moc mi to teda nejde. 😒 Momentálně děláme na oznámení a budeme čekat do konce května, abysme věděli, koho můžeme pozvat a koho ne. Na hudbu jsme se zatím vykašlali a až se otevřou obchody, tak musíme zajistit prstýnky a oblek. Zbytek budeme řešit až uvidíme, kolik osob budeme moct pozvat. Ale těšíme se moc a říkáme si, že to musíme brát tak, jak to je a že si to užijeme i v omezenějším počtu! 🙂

• Zdravím 🙂
    tak i my máme termín v červenci 🙂 a zatím plánujeme vše dál bez omezení.
    Minulý týden jsem konečně rozeslali oznámení, která jsme si sami vyráběli tak doufáme, že se budeme moci sejít v plném počtu. Vzít se chceme tak jako tak tak podle aktuální situace jen budeme řešit jaká omezení v tu danou dobu budou nebo nebudou, ale snad vše vyjde a vzhledem k tomu , že budeme venku ve stodole která má velkou kapacitu tak našich 90 lidí by se vlezlo i do 50% obsazenosti stodoly 🙂
    Jinak máme zamluvenou matriku DJ, fotografa i kameramana. Slečnu na líčení a účes mám taky domluvené jen čekám až to zase půjde abych mohla zajít na zkoušku 🙂 Šaty jsem si objednávala na JJ House a jsem nadšená, za tu cenu je to super kvalita a já se nebudu muset celý den strachovat, abych šaty nezničila 🙂
    Teď řešíme šaty pro družičky a maminky. Pro družičky netrvám aby měly holky všechny stejné šaty, jen bych byla ráda kdyby trefily nějak tu barvu (Levandulová) plus minus 🙂 Maminkám také nechávám volnou ruku, kdy řeším zase jen tu barvu. Chtěla bych aby byly jiné než družičky a zbytek hostů kteří budou v levandulové, tak jsem si pro ně říkala Navy Blue, že se mi líbí ta kombinace modrá a fialová tak snad to klapne protože maminka od ženicha má už asi čtvery šaty ale moc neposlouchá co jí říkám 😃 😃 😃 vždy jen jdeme na návštěvu a ona mi jen říká že si koupila šaty na svatbu 😃 😃 😃 ale barvy ani styl neřeší 😃 😃 😃 tak se trochu děsím toho kolikatery šaty do svatby ještě přijdou 😃 😃 😃 a jak to pak budeme ladit 😃 😃
    Dál zkouším vývazky jaká kombinace bude nejlepší abych mohla začít vyrábět ve velkém.
    Tak to je asi tak vše co máme a jedeme dál 🙂
    Tak se holky držte a snad nám to všem dopadne podle představ 🙂

• Zdravím,

my zatím plánujeme, svatba bude 31.07.2021, snažím se být optimista a věřit tomu, že se svět vrátí do normálu a léto proběhne jako loni. Hostů plánujeme mezi 60- 85. Zařízené máme vše, kromě svatebních šatů, obleku pro ženicha a prstýnků. 🙂 Já jsem nervozní ze svatebních šatů pro sebe, jelikož nemám vůbec žádnou konkrétní představu. Barevnou kombinaci máme navy blue a jemně světle růžovou.
    Přeji Vám, ostatní nevěsty, pevné nervy a snad nám to všem vyjde, jak si přejeme 🙂

• @tereza_pazourova  Ze šatů a prstýnků už mám také obavy... Typ šatů mám vysněný už dávno, riskla jsem tedy objednaní z Aliexpressu 😬 Do tří týdnů by měly dorazit, tak jsem na ně zvědavá. Prstýnky bych opravdu nerada objednávala přes internet, tak doufám, že je pak v klidu stihneme pořídit.

• Ahoj,
    my máme termín 31.7. Máme dvě děti a bereme se po 15 letech a 4 letech od zasnoubení 😀 Na seznamu máme kolem 100 lidí. V případě omezení bychom svatbu odložili, protože chceme svatbu udělat pro celou rodinu a přátele, kterým bychom chtěli účast na svatbě vrátit 😀

Máme zařízené místo, oddávajícího, fotografku, kameramana, čekáme na návrh svatebního oznámení. Prstýnky jsme zatím vybírali na internetu. Šaty jsem ještě žádné nezkusila.

Momentálně řeším, jak všem oznámit, že se bereme 😊 Zatím to ví svědci, rodiče a pár přátel. Svatební oznámení budeme dávat s koláčky 14 dní před svatbou. Následně přemýšlím, jak budeme se svatebními hosty komunikovat. Vytvořily jste si web? Řekla bych, že je to docela dobrá forma komunikace. Budu ráda za postřehy 😊

• Holky, tak mi největší starost odpadla - přišly šaty z Aliexpressu a jsou nádherný! Takže tohle si můžu odškrtnout 🙂

• @maryd02  Tak to je skvělý! Za ten risk to tedy stálo! 🙂 Já také nechtěla čekat a řešit to pak po salonech, kde to bude po otevření asi masakr, a koupila jsem si je tady na bazaru a taky spokojenost! 😉

• @maryd02   Koukám, že máte svatbu stejný den.. taky jsem nakonec koupila šaty tady na bazaru, půjčoven se asi nedočkáme 😃 Jsem pak moc zvědavá na šaty 🙂

• Sponzor fóra
  • Ahoj holky, mám svatbu 7.8.2021... ale ráda bych se přidala jestli nevadí 🙂

• My máme svatbu cca 80 lidí a přes polovinu budou lidi ze zahraničí.. 😃 ale já věřím, že to v létě vyjde.. pořád je teprve duben a do léta více než 2 měsíce 🙂 Jinak se strašně těším samozřejmě a nemůžu se dočkat! Vše mám nachystáno.. jako fotografku, kameramana, DJe, floristiku ted ještě doresuju 🙂 místo samozřejmě - tam mi už zařídí jídlo, dekorace dort.. co budu chtít.. + ubytování na 2 noci 🙂 Pak mám šperky, boty, šaty mám zaplacené, ale zatím v salóně, 5 týdnu před svatbou mi je budou upravovat na míru kdybych přibrala nebo zhubla 😃 😃 snubní prstýnky máme.. nějaké svatební hry pro děti 🙂 účes a make up mi bude dělat švagrová, takže nesmírně ušetřím 😃 jsou to fakt pálky...

Jinak nám chybí oblek a boty pro ženicha, udělat harmonogram, vybrat menu, dořešit květy, hmmmm a jestli jsem na něco zapomněla, tak potřebuju poradit! 😃

• Také jsem nechtěla čekat na půjčovny. Měla jsem ty šaty vyhlídnuté na českém eshopu a na aliexpressu jsem na ně narazila úplnou náhodou. Se spodnicí a dražší dopravou (aby přišly dříve) mě vyšly na necelé 3000.

Ale je fakt, že mě asi bude trochu mrzet, že přijdu o to vybírání v půjčovnách. I když teď ten klid je asi lepší 😃

• @a_mysakovicova  Taky jsem koukala 😃 🙂 Tak snad nám to všechno vyjde 🙂

• @happymony  Tak to nám tak nějak stejné věci 😃 Jenom teda prstýnky ještě nemáme... A vůbec nevím, jaké zvolit šperky. A jestli vůbec nějaké 😃

• @maryd02  Se šperky to mám stejné. Vlastně ani nevím, jestli nějaké chci. Nerada bych byla přeplácaná. Takže tady taky tápu! Asi to vyřeším jen jemnými náušnicemi.

• @iveta_neradova  Také to asi vyřeším jen náušnicemi. Na korzetu šatů jsou takové drobné perličky, tak by to asi bylo moc, kdybych k tomu dávala nějaký řetízek...

• @maryd02  Jo, to k tomu korzetu asi dává smysl. Já mám zase krajkové šaty s tylovou sukní a svatba bude spíš taková neformální a přírodní, tak nechci zbytečně zase těm šatům přidávat na princeznovském vzhledu a chci je spíš odlehčit.

• Nevěsty, tak se nám to blíží. 🙂 Jak se těšíte? Kdo má také termín 31. 7.?

Přidej příspěvek

Nenašli jste co jste hledali?

Hledat pouze v názvech témat