Šicí stroj - jak vybrat

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, chtela bych vas pozadat o radu. Chci mame koupit k 55. narozeninam novy sici stroj, ted ma 30 let starou Veritasku, ktera pomalu dosluhuje. Na stroji ted spise jen zkracuje, opravuje apod., ale kdyz jsme byli s brachou deti, meli jsme prakticky vsechno obleceni usite od ni, takze predpokladam, ze na duchod a pro vnoucky se k siti vrati. Mela jsem v planu dat za stroj do 7 tis., na zaklade cen stroju, co byvaji v letacich HM, jsem myslela, ze to bude stacit. Ale prisla jsem do prvni prodejny a pani mi rekla, ze to je jen na velice zakladni stroj, ze ty slusne jsou tak kolem 13 tis. a strasne chvalila znacku Husquarna. Prochazela jsem diskuse na emiminu, living a testy na sicitroje.net, ale jedine, na cem se tam zenske shodly je, ze nekupovat Singer a ze stejne stare Veritasky byly nejlepsi. Moje pozadavky jsou jen, aby ten stroj vydrzel dalsich 20 let, aby mel jednoduche ovladani a aby prosil rifle. Takze holky, mate nektera zkusenost? Opravdu je nutne dat za stroj vice nez 10 tis.? A je ta Husquarna opravdu nejlepsi? Diky moc za jakoukoliv radu Mishabv
Odpovědět
buli: Já myslela, že i na těch levnějších jdou ušít např. nějaká trika. Však v popisu píšou, že to šije i těžší látky. Já tomu vůbec nerozumím, ale fakt není nějaký stroj do třech tisíc, který zvládne i nějaké to triko?
Odpovědět
Ale on to určitě zvládne, jde spíš o tu kvalitu v jaké to ušije a jakou bude mít životnost. Nevím, já když něco takového kupuju, tak chci, aby mi to dobře sloužilo a vydrželo a aby u toho byl spolehlivý a dostupný servis. A nejlépe ať to není vyrobeno v číně. At jde o šicí stroj , jízdní kolo či fotoaparát. Raději investuji o trochu víc než abych se za dva roky, po vypršení záruční doby, rozhodovala, zda mám nechat stroj opravit, nebo za podobnou částku koupit nový levný. Jak se říká: nemám na to kupovat levné věci. Moje maminka například měla levný stroj a měla problém i se skracováním jeansů, protože to mělo tak malou průraznost, že to prostě nechtělo ušít a lámalo to jehly, ale nechci házet všechny do jednoho pytle. Já s těmi stroji o které ty stojíš zkušenosti nemám.
Odpovědět
no na usitie tricka, teda z elastickeho materialu treba fakt dobry stroj, tie lacne su mozno tak na dake platanie, ked sa rozpara navlecka a podobne...presit hrubsie veci, napr rifle maju problem. a to uz nehovorim o tom ako to sije dierky a podobne
Odpovědět
Tak jsem tady zase. Nakonec jsem se rozhodla, že do něho zainvestuju víc, ať mi opravdu vydrží roky a ať se u něho nevztekám. Rozhoduju se mezi čtyřmi a moje kritéria byla: jednokroková (automatická) knoflíková dírka, overlockový steh, prošít i těžké materiály, dvojjehla a hezký vzhled. Poraďte mi tady z těch 4: Veronica Komfort 303 - stojí 5690,- Brother XL-5700 - stojí 4890,- Bernina Bernette E 56 - stojí 5500,- Janome 423 - stojí 4947,-
Odpovědět
Vyřadila jsem Berninu, tak mi pomožte rozhodnout se mezi těmi zbývajícími.
Odpovědět
Podle mě jsi vyřadila jediný smysluplný stroj. Ale když už, tak Bernette E 66. 8-)
Odpovědět
buli: Proč myslíš, že bernina je nejlepší z těch čtyř? Nakonec jsem se rozhodla pro janome 415, sice má 4krokovou knoflíkovou dírku, ale zase tak moc mi to nevadí. Na to moje občasné šití a nevím, zda mě to vůbec chytne, tak aby to nebyly vyhozené peníze.
Odpovědět
Jo janome nevypadá zas tak hrozně. Japonská výroba. No hlavně aby u toho byl dostupný servis kdyby něco. Bernina je myslím švícarská, což je podle mě lepší a ještě k tomu s Berninou mám osobní zkušenosta je to mazel. Ovšem ne s touhle, ale všeobecně jsou to spolehlivé stroje. U toho Janome je lákavá výbava - a čtyřkrokovou dírku používám víc než jednokrokovou. Taky jde o to jaké si k tomu budeš moct dokoupit vybavení. Já si např. k bernině můžu dokupovat nepřeberný množství patek jehel a nástavců, ale každej je speciálně k tomu mýmu typu stroje.
Odpovědět
holky, potřebovala bych poradit... mamka mi chce pořídit šicí stroj k Vánocům (resp. mi na něj přidat), dneska jsem tu byla v obchodě a v cenové relaci do 10000,- měli jen 3 kousky :-N takže výběr nic moc, snažím se teda hledat něco na netu, ale ocenila bych jakékoli zkušenosti a rady... nejsem nijak zdatná švadlena, ale šití mě baví, teprve se učím - mám půjčený stařičký stroj od mamky... teď jsem například šila ubrusy, na léto jsem si šila sukně, teď čekáme mimčo, takže předpokládám, že bych šila i na něj... nejsem teda nijak náročná na to, co má ten stroj umět, uvítala bych falešný overlock a jednokroková knoflíková dírka by byla fajn, ale netrvám na ní... v obchodě mi pán ukazoval Husqvarnu Emerald 116 http://www.bobbin.cz/emerald.html a pak ještě jeden stroj od firmy Bobbin, typ jsem na něm bohužel neviděla... ještě jsem pokukovala po strojích od Pfaffu, ale vzhledem k tomu, že až tak často nešiju a tudíž tomu moc nerozumím, tak se v tom množství strojů na netu dost ztrácím :-|
Odpovědět
ještě dodám, že tady u nás v obchodě prodávají Bobbin, Husqvarna a Pfaff, takže to jsou značky, o který vím, že k nim bez problémů seženu náhradní díly, jehly, je dostupný servis apod.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj tak já mám šicí stroj zetinu, nezvpomenu si který tip, ale mám jej už 9 let a jsem velice spokojená, šije rovným stehem, klikatým - entlem, pak má řadu dalších elastických a ozdobných stehů. Přišije knoflík a vyšije 4krokově dírku. Pak mám 4nitný overlok taky zetinu, ten je novější. Oba stroje mi přivezl osobně pan dealer této firmy až domu po předchozí domluvě taky u mě. Vše na místě ukázal, vysvětlil a předvedl. Zatím žádný problém nebyl, ale kdyby tak vím kam se obratit. Seznam dealerů mají na netu.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 měsících
Doporučuji hned pořídit i patky, které budeš potřebovat. Např. knoflíky, horní podávání.... některé eshopy je neudávají, ale třeba zde: http://www.nej-sici-stroje.cz/veronic... najdeš k tvé vybrané veronice hodně příslušenství.
Odpovědět
Článek se načítá
Diskuse pokračuje po 1 roce
Tak já mám šicí stroj koupený v Brně na Palackého tř. 17 a jsem naprosto spokojená. Po té co jsem oběhla všechny obchody a zjistila že mi ke stroji řeknou provadači jen co vyčetli z prospektu (čímž mě moc nepřesvědčili) jsem našla tento obchůdek. Naprosto perfektní přístup, paní přesně věděla co potřebuju, doporučila stroj akorád pro mě (předtím jsem měla šlapací singer) . I po technické stránce bylo vidět o čem mluví a že tomu opravdu rozumí. Po zakoupení si se mnou sedla a v podstatě mi dala na tom stroji celé školení. Přes internet jsem nic kupovat nechtěla, nikdo Vám nic neřekne a co se týká oprav v pozáruční době už vůbec ne. A na garační prohlídku abych posílala pokaždé stroj někam do Prahy a platila poštovný se mi fakt nechtělo. Tady mi opravili i tu starou singrovku, ten nový je přenosný lépe a tak si ho beru i sebou na chalupu. Mohu všem jen doporučit.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Dobrý večer všem, mám velmi neobvyklý dotaz. Mohl by mi někdo prosím poradit či poskytnout manuál k šicímu stroji Singer Quantum 9940? Případně kdyby s ním někdo měl zkušenost a byl ochoten mi vysvětlit nějaké detaily, stále mi na displeji vyskakují různé hlášky a bez manuálu jsem opravdu v pasti ;-) Nejlépe kdyby mi s tím byl někdo ochoten osobně pomoci. Děkuji předem za pomoc :-)
Odpovědět
Právě kvůli těmto problémům jsme volila českou značku Veronica, kde vždy rádi poradi či něco vysvětlí a zašlou pomocí emailu.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 5 měsících
Dobré jsou průmyslové šicí stroje. Rozhodně budou splňovat tu výdrž, kterou požeduješ a kvalitní se dá pořídit i pod 10 000,-. Zkus se podívat na eshop.anita.cz :-) http://eshop.anita.cz/prumyslove-sici...
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Diskuse pokračuje po 9 měsících
Profilova fotka
Hezký večer, mohu otevřít téma? Ráda bych si koupila šicí stroj, kolem 3.000 Kč, Singer ne. Nemám žádné zkušenosti, chci začít s úpravou oblečení pro děti. Slyším chválu na Brother, Ladu, nebo Pfaff, ale chápu, že nic takového za uvedenou cenu neseženu. Je to tak?
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
@lelik1 Brother J14 se dá sehnat i pod 3 tisíce třeba na https://www.mamtex.cz/domaci-sici-str... - není to žádný zázrak, ale na základní domácí šití vystačí :)
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
také se poohlížím po nějaké stroji do pěti tisíc, který se za chvíli nerozpadne tak jako ten co jsem měla doteď..
Odpovědět
To vybírání hodně záleží na tom co od toho šicího stroje očekávate a taky kolik do něho chcete investovat. Někomu může stačit šicí stroj za 2 tisíce a někdo má nároky podstatně vyšší...
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Taky tápám, je jich tolik, že se nemůžu rozhodnout, který je pro mě nejlepší 😄
Odpovědět
ja som si pred casom kupila Veritas Rachel a som spokojna 🙂 zatial sijem len doplnky a jednoduche veci, ale stroj poslucha a neriesim ziadne technicke problemy, kt. by ma od sitia odradzovali. Nastavenie mi pride jednoduche, takze za mna spokojnost. Stroj som kupovala v predajni, kde v pripade problemov vedia poskytnut i servis. Z tohoto dovodu by som ja osobne stroj v Lidli a podobnych obchodoch nekupovala. Tolko moje postrehy z nakupu 🙂
Odpovědět
Tak doporučuju vybírat tady https://www.sicistroje-shop.cz/ můžete si každý stroj vložit do porovnávače nebo si od nich nechat s výběrem poradit podle toho jak ho tedy chcete využívat. Já jsem si u nich takhle šicí stroj vybrala a moc si ho chválím...
Odpovědět
@milli11 Není někde prodejna, kde bych mohla ten šicí stroj přímo i vidět?
Odpovědět
Můžeš zajít do jedné z jejich kamenných prodejen Strima, dokonce mají možnost si tam stroj i vyzkoušet.
Odpovědět
@milli11 Tak to by bylo úplně nejlepší kdybych si ho mohla vyzkoušet. Paráda, moc děkuju za tip.
Odpovědět
Nemáš vůbec za co, hlavně ať dobře vybereš, neboj se nechat si od nich poradit (klidně i online) opravdu se vyznají.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?