Ročník 1983. Pokec

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Holky, ráda bych věděla kolik Vás tady je,stejně starých jako já. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
mmarch: 300????? to je skoro zadarmo ;-) vidíš,nakonec se ti vyplatí, že ti to kadeřnice 5 dní před svatbou odřekla :-D dobrej účes za skvělou cenu ;-) kdybych zůstala v tý práci, kde jsem, tak bych si dovedla představit, že mam dítě a chodim do práce, protože jsem v kanclu sama a nic náročnýho to není. Ke všemu přítel je hasič, takže slouží 24 h a pak má 2 dny volno, takže by to šlo. Akorát já jsem záskok za mateřskou, takže na dobu určitou :-( proto taky hledam práci, kde budu mít smlouvu na dobu neurčitou
Odpovědět
Profilova fotka
avano: taky si říkám, že je nakonec dobře, že se na mě vykašlala... :-D já taky uvažuju, že si na mateřské budu přividělávat, ne hned ale tak možná po roce, práci bych si mohla nosit domů, doma to udělat na pc a v rámci procházky s mimčem bych to zas zanesla zpět ty doklady... jen se na tom musím domluvit se šéfem, protože určitě budou někoho brát na záskok, na kolegyni by toho bylo moooc. samozřejmě jde o peníze ale taky o to,že z té činnosti nevypadnu za dobu mateřské a taky se trochu odreaguji od přebalování, papání, koupání... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
mmarch: Tak to je fakt super cena ty 3 stovky. Já platila za účes 500,-, tak to taky šlo ;-) Tak to je jasné, že bydlení je důležité a práce taky. Je to škoda, že takového věci ovlivňují pořízení si dítěte, ale nedá se nic dělat. My bydlení naštěstí už máme zajištěné, na těch dodělávkách, co chybí, už to "nestojí". Vůbec si neumim představit, že by manželovi nebo mně chodila tak nějak různě a nevěděla bych přesně kdy, apod. to by mě z toho piclo, všechno máme kvůli splátkám dluhů spočítáné přesně "na korunu" a na výplatní dny 8-( A tím, že dozařizujeme bydlení, tak finanční rezervy jsou buď nulové a nebo minimální...
Odpovědět
Profilova fotka
Taky bych si ráda na mateřské přivydělávala, jenže v mé práci mi půl úvazek nepovolí a vykonávat práci doma v mém oboru nejde :-N :-D ;-) Uvidíme, jaké budeme mít povahově dítko/dítka, a když to půjde, tak bych třeba šla do práce po 2 letech, když budeme mít pro prcka hlídání. Když nebudeme, tak budu doma 3 roky, budeme se muset finančně hodně uskromnit a budu se modlit, aby pak dítě vzali hned ve 3 letech do školky!
Odpovědět
Profilova fotka
no kvůli té jeho výplatě jsme si ještě nemohli vzít hypotéku, protože by nám to taky vycházelo skoro natěsno a splátky se musí platit přesně, ne až ti přijde výplata....
Odpovědět
Profilova fotka
mmarch: To je jasné, splátky se musí platit přesně, nikoho nezajímá, že se výplata zpozdila nebo tak něco...
Odpovědět
Profilova fotka
to je fakt vostrý, plánovat dítě, podle toho, kdy budu mít peníze, ale je to realita... a mam obavy, že bude i hůř. ale nebudu pesimista, jsme přece na svatebním serveru, tak by to mělo být veselejší ;-) mmarch, už jsi nervózní? :-) mam dojem, že letos jsi tady z ročníku 83 (aktivních přispěvatelů) poslední, kdo se vdává ;-) pokud se nám nepřihlásí někdo novej :-D
Odpovědět
Profilova fotka
avano: Je to vostrý, ale je to tak 8-( Sice nejsem z těch, co by dítě kvůli našetřeným penězům a kariéře odkládaly třeba do 35, ale taky nejsem z těch, který si poříděj 3 děti do 1+1 s nájem 10 000,-, s manželem vydělávajícím třeba 12 000,- 8-( Jsem tak něco mezi :-D mmarch: Budu držet palce, ať vyjde počasí. U nás hlásí na sobotu bouřky a déšť, tak snad se to vám vyhne.
Odpovědět
Profilova fotka
no ty bouřky a déšť hlásí i u nás, ale pokud to budou takové bouřky jak dnes, že 2x zahřmělo a konec, tak to je v poho, navíc nejhezčí fotky jsou když je trochu pod mrakem, jen ať nelije celý den... to by bylo na nic jestli jsem nervozní??? děsně, večer se mi chtělo hrozně spát, už v 9jsem usínala u tv, ale když jsme šli spát tak ne a ne usnout, usnula jsem někdy kolem 12h a ráno byla vzhůru už před budíkem a to je co říct... myslím, že i přítel už začíná být trochu nervozní.... i když si to nepřizná a dělá jako by se ho to netýkalo :-)
Odpovědět
Je to děsný, když je mžonost mít nebo nemít mimčo řízená penězi, ale je to tak...dítko je přecijen docela drahé...moje ámoška říká, že to musím brát jako investici :-D Jinak by se z toho člověk zbláznil. My s manželem už máme oba smlouvy na neurčito...a jsme schopní během příštích pár měsíců i ušetřit tak,a bychom měli rezervu (teď jsme utráceli za svatbu a vybavení bytu)...hypotéku nemáme, jen půjčku na dva roky na auto...ale tu jsme schopní platit i až budu na mateřský (počítali jsme s tím, že by to mohlo přijít brzo a dali jsme to raději na dva roky). Platy nemáme ani vysoký a ani nízký, takový normální a ještě k tomu zahrádku...samosebou až to půjde, tak si chci přivydělávat...ale počítám, že nejdřív tak až bude mimču rok...uvidíme. mmarch: počasí určitě vyjde na jedničku, když budeš mít svatbu...jasně, pod mraky je rozptýlené světlo a nedělá ošklivé stíny kolem očí, pod nosem a bradou...jinak nervozní nebuď, je to zbytečné :-) Já nerovzní nebyla vůbec...řekla jsem si, že nějaký problém se může objevit, ale co, i tak si to užijeme...a užili :-) Ae je fakt, že dva dny před svatbou mi prdli nervy...naštvala mě švagřice a já lehce řvala...a pak už nic...a všechno klaplo :-N A manžel byl asi víc nervozní než já...já si v pohodě pobíhala ještě bez šatů pár minut před plánovaným odjezdem a řešila výzdobu aut...ale v šatech jsem byla za minutku a i když jsme odjížděli o asi 15min později než jsem chtěla, tak jsme měli dot času...a pan farář nám stejně povídal, že bez nás se to nerozjede...a jiná svatba tam ten den nebyla, tak to bylo v pohodě...byli jsme na místě 5min před začátkem
Odpovědět
Profilova fotka
mmarch: Manžel tvrdí, že nervózní před svatbou vůbec nebyl, ani vnitřně. Tak třeba tvůj manžel fakt není nervózní ;-) Já jsem nervózní nebyla, jen tak jako lehce napjatá, jaké to bude, a tak x-) Na svatbu je podle mě nejideálnější, když je pod mrakem a nefouká a je příjemné teplo. hanyzka: Tak to jste šťastní lidi, že nemáte hypošku. My teda hypošku jako takovou taky nemáme, ale máme úvěr ze stavebka na barák. A bydlíte ve svém nebo v podnájmu? Leasing na auto taky máme ještě na 2 roky, ale je to nízká splátka, takže ji utáhneme, i když bych byla na mateřské. Blbý je pro nás jen manželův dluh z dřívějška, platí větší splátku a má to ještě na necelé 2 roky 8-( Naštěstí je ale možnost výši splátky kdykoli snížit, ale to se nám moc nechce. Ale kdyby přišlo mimi, tak bychom to snížit museli, protože to bychom neutáhli. Platy máme spíše nižší, řekla bych.
Odpovědět
nunacek: bydlím v podstatě ve svém...moje rodina má dva baráčky, tak tu bydlíme společně s babičkou...každý ale má svůj byt a naši v druhém. S babi máme společnou jen zahrádku. Tak dva roky je doba v pohodě...ty utečou ani si nevšimnete jak...
Odpovědět
Článek se načítá
Tak jsem dala pár fotek na beremko...pokračování zase zítra :-D
Odpovědět
Profilova fotka
hanyzka: Tak to máte super s tim bydlením ;-) To máš pravdu, 2 roky utečou jak nic. I kdybych šla teď během těch 2 let, co ještě bude víc dluhů najednou, na mateřskou, tak se to myslim už nějak "doklepe" a přežijeme ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
hanyzka, mělas moc hezkou kytku :-) holky, taky bych chtěla bydlet ve svým, my zatim bydlíme v pronajatým bytě, ale máme to na dobu neurčitou, takže to jde. Naši chtěli, abysme bydleli u nich, protože moje ségra začne na podzim stavět, ale já nechci bydlet u rodičů, byť jsou skvělí... přítel na baráček vydělává tim, že vzal přes čtvrt milionu z prodeje bytu a investoval je do akcií... tak doufam, že o ty peníze nepřijdeme :-|
Odpovědět
avano: díky, kytičku jsem vykomunikovala přes web...netušila jsem, jak bude vyadat, ale viděla jsem předchozí práci, tak jsem věřila, že bude pěkná...a splnila mé očekávání mnohem víc...pro mě byla nádherná x-) nunacek: jo, vždycky se to nějak dá ;-) kdyby jsme museli vždycky hledět na to a to, tak bysme se nikam nedostali...to by mě dneska nebolelo bříško a neměla by jsem občas pocit na zvracení :-N
Odpovědět
Profilova fotka
avano: Hlavně, že je kde bydlet ;-) U rodičů bych taky nebydlela. My máme rodiče/tchánovce jako sousedy a je to super, ale s nima v jedné domácnosti nebo i ve dvou neoddělených bych nebydlela. Takhle je to bezva, když chcem, tak se vidíme, když ne, tak ne. Prostě jako se všemi ostatními sousedy. hanyzka: Fakt kráááásnáááá kytka x-) A máš nádherné vlasy ;-)
Odpovědět
nunacek: chtěla jsem takovou luční květinku...akorát luční kytičky by nevydrželi...tak mě napadli kopretinky...a kytic z kopretin jsem na webu pár našla...a pak díky Bohu jsem objevila (s pomocí jiné nevěsty) holčinu, kterou baví dělat vazby a byla ochotná mi kytičku zařídit...koukla na šaty, účes, poslala jsem jí zrhuba představu a bylo to...a vyšlo to :-D Děkuju za chválu vlasů...někdy bych je vzteky ostříhala :-N hlavně, když vylezu z vany a jsou mokrý...je to docela tíha 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
Kopretiny jsou nádherné x-) Ale úplně nej jsou pro mě růže x-) To věřim, že jsou ty tvoje vlasy tíha. Jak dlouho to trvalo, než ti takhle vyrostly? A jak často chodíš ke kadeřnici?
Odpovědět
Já růže moc ráda nemám...miluju gerbery, kopretiny, karafiáty a všechnu další luční směs :-) Je to asi 7 let, co jsem byla skoro nakrátko...asi 5cm...přes léto a od té doby rostou a rostou...ani moc často nechodím, protože mě to nebaví :-N ale snažím se alespoň 1x ročně...to když už mám děsně hnusný konečky.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak společné máme ty kopretiny, ty mám mooooc ráda. Gerbery a karafiáty nemusim. Ale když je někdo šikovný, tak uváže nádhernou kytku z čehokoli. Mně rostou vlasy dost pomalu. Konečky si stříhám doma a na radikálnější zastřižení konečků chodim tak 1x za rok ke kadeřnici.
Odpovědět
To je pravda...na internetu jsou nádherný kytice ze všeho možnýho...až jsem se kolikrát divila, že to jde :-) No mě rostou asi docela rychle...konečky fakt přes rok neřeším. Ale teď vím, že za rok o část vlasů přijdu...asi půjdu před porodem trochu zkrátit...ale bude mě to trochu i mrzet...
Odpovědět
Profilova fotka
A proč chceš vlasy zkrátit?
Odpovědět
Protože kojení vyčerpává a je to na vlasech hodně poznat...pak vypadávají, tak je raději sestříhám o něco a uvidím. Kamarádka taky musela zkracovat, protože jí malá "vysávala". Nejde k nim výživa...
Odpovědět
Profilova fotka
Asi je ale dobré počkat, až když se kojení povede ne? Kdybys nekojila, tak by byla škoda ty vlasy zbytečně stříhat. Teda pokud si je nechceš nechat zkrátit i z jiných důvodů než jen kvůli kojení, které není dopředu jisté.
Odpovědět
Tak chci to nechat, až po porodu, jestli se kojení povede...ačkoliv dlouhé vlasy a malé mimčo mi nejde zase tak moc dohromady...ale budu je nosit asi hodně sepnuté nahoru a uvidíme...jinak je krátit nebudu...spíš si musím i tuhle možnost připustit...
Odpovědět
Profilova fotka
Kamarádka má vlasy do pasu, má 2 děti a nestříhala je ani u jednoho z dětí. Nosí je v culíku a pohoda. Kojení ji s vlasama nic neudělalo, tak měla asi štěstí. Třeba ho budeš mít taky a budeš mít vlasy v pohodě i při kojení ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
hanyzka: Máš album na koníkovi?
Odpovědět
No moje kámoška i švagrová měly problém s tím, že jim vlasy hodně vypadávali při kojení...ty první 3 měsíce v pohodě, ale pak to začalo...kámoška zo toho byla docela smutná...tehdy měla vlasy skoro jako já... Na koníkovi jsem ještě ani nebyla...snad až časem až naše mimčo bude na světě :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Věřím, že byla kámoška ze ztráty krásných vlasů smutná, no ale holt se s tim nedá asi nic moc dělat, když je to kvůli kojení.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?