Ročník 1983. Pokec

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Holky, ráda bych věděla kolik Vás tady je,stejně starých jako já. ;-)
Odpovědět
mishamsh, určitě je fajn, když si to ti dva na začátku vyjasní. protože dost lidí pak neví, co s tím, názory se různí a může se stát, že žena dítě chce, můž ne a je problém! neznáte knížku Mne soudila noc od Valji Stýblové? je to o potratech v době, kdy u nás nebyly legální a prováděli je medici, v tomto případě dva mladí studenti. docela zajímavé. holky a co dítě s Downovým syndromem, to byste šly taky na potrat? já asi ne, i když je to těžké, ale ty děti jsou celkem samostatné, teda jak v čem, je to horší a náročné, to věřím, ale v tomto případě bych tak rozhodnutá nebyla. ten díl jsem viděla a je to taky, andysz. bylo to za komoušů, žena musela jít před porotu a vysvětlovat. no trapas! myslím, že je to v pořádku, ale věřte, že víc osvěty není na škodu. jsou ještě holky, které si myslí, že např. při menses se nedá otěhotnět a vůbec, čím víc je HA, tím míň se lidé chrání a vzrůstají pohl. nemoci. s potraty je to těžké, musíme se holt tolerovat a respektovat
Odpovědět
Profilova fotka
andysz: Tak to jsem zvědavá, jaké jméno váš prcek bude mít ;-) Gratuluji ke koupi bytu. Jak je velký? lennus: Mému bráchovi je taky 21 a taky mám pocit, že je ještě snad v pubertě, dřív mi přišel "rozumější" než je teď. Doufám, že se zase brzy "umoudří". Nejsem zastáncem potratů, ale vim, že jsou situace, kdy je to rozumné řešení. Já pokud bych se dozvěděla, že čekám dítě s Dowmovým syndromem, tak bych na potrat šla. Dřív jsem si myslela, že bych nešla, že bych si dítě s DS nechala, ale od doby, co pracuju s dětmi s kombinovaným postižením, tak vím, že bych na potrat šla. To ale neznamená, že kdyby bylo 9 měsíců vše ok, ale přesto se mi nakonce narodilo dítě s postižením, že bych ho milovala nějak méně nebo že bych se ho vzdala, to v žádném případě, milovala bych ho stejně jako dítě bez postižení.
Odpovědět
Profilova fotka
nunacek: byt 3+1 o velikosti 74m2 se zasklenou lodžii. Na podzim probehla revitalizace domu. Takže dům je zateplen, má novou fasádu, plastová okna. Sousedi jsou zatím v pohodě. super je, že všichni z baráku mají byt v osobním vlastnictví, takže se přispívá do fondu oprav a hotovka. Včera jsem si koupila těhotenské rifle. Hned se cítím lépe, než když jsem měla ještě původní rifle. Taky jsem si nakoupila něká trička, ať jsem trošku vybavená. Teď už jen budu přibírat na váze :-)
Odpovědět
Profilova fotka
andysz: Tak to je super ten byteček ;-) Rifle jsi si koupila jedny nebo více kusů?
Odpovědět
Profilova fotka
nunacek: koupila jsem si jedny, ale jsou super. Pokud budu přibírat normálně, tak by mi měly vydržet až do konce těhotenství.
Odpovědět
Profilova fotka
andysz: A vejdeš se ještě do nějakých kalhot, abys celé těhu nenosila jedny rifle? :-D :-D ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
andysz: do svých původních se nevejdu do žádných. Ale ještě si koupím riflové šatičky a až bude tepleji, tak kratší kalhoty. Jedny dlouhé kalhoty mi budou stačit. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Aha ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
nunacek: já si hlavně říkám, žádné křeče. dle potřeby, kdyžtak něco přikupím :-)
Odpovědět
Profilova fotka
andysz: To je jasné, vždycky se dá přikoupit ;-) Kamarádka musela po porodu obměňovat celý šatník, protože přes břicho ji prostě i po roce po porodu zůstal trochu špíček a nedopla absolutně žádné kalhoty ani sukně. Doufám, že toto mě jednou nečeká!
Odpovědět
Profilova fotka
nunacek: tak to já uvidím, jak to dopadne, nechám se překvapit :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Já myslim, že ty se se svou postavou nemusíš bát, že bys nějak výrazně ztloustla ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
nunacek: no, dozvěděla jsem se, že moje mamka, když byla těhotná přibrala 25kg. A já mám po ní hodně věci poděděné :-) Ale časem to shodila.
Odpovědět
ahoj andysz, ty vypadáš útloučká, tak snad to bude v pohodě. holky, jak se máte? já byla dnes ráno darovat krev, ale udělalo se mi mdlo, tak to sestra radši ukončila, vzali mi jen 150ml. škoda! a přitom nejsem žádný drobek, mám na 172cm/67 kg. já tak před pár lety dělala au-pair v Rakousku a za léto jsem tam přibrala skoro 10 kg. naštěstí se mi to rozložilo po celém těle, ale i tak to byl pro ostatní šok! hubla jsem to pak celý rok a ještě teď nemám zpět své zbylé 4 kg, na což jsem byla dlouho zvyklá. ale neřeším to, jsou důležitější věci!
Odpovědět
Profilova fotka
andysz: Fííííha, 25 kg je dost. To věřim, že se shazuje asi dlouho. Ale tak hlavně, že to pak shodila ;-) lennus: To je super, že chodíš darovat krev :-) Já bohužel nesmím :-| A taky nejsem drobek, mám 170 cm a 63 kg :-D
Odpovědět
nunacek, já měla ještě rok zpět taky 63 a byla jsem spokojená. mám těžké kosti a nikdo mi tu váhu netipuje, ale přesto bych zas měla ráda zpět tu váhu. snad až začne hezky, tak budu chodit víc bruslit, přeci jen ty fitka dávají finančně zabrat. myslím, že taková váha je v poho, není modelkovská, ale normální. já už když jsem měla 62, neměla jsem prsa, padaly mi kalhoty a to se mi až tak nelíbilo. neumím si představit, že bych měla třeba 55, to bych byla chrt. a líbí se mi, když má holka aspoň trochu prsa.
Odpovědět
ahojky je tady nekdo??
Odpovědět
ahoj, ještě já. kdo jsi, kuratko123? ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
lennus: já měřím 165 cm a vážila jsem před těhotenstvím 50kg. :-D Jsem byla takový malý drobek :-) kuratko123: vízám tě, co povíš :-) já krev darovat nemůžu, protože mě stačí , když mi vezmou 3 ampulky krve a už se kácím :-)
Odpovědět
andysz, to jsem si taky myslela, jenže když jdeš ráno na běžný odběr, mlusíš jít na lačno. já sice fyzicky drobek nejsem, ale psychicky se mi dělá zle z dost věcí, často se mi točí hlava, mívala jsem nízký tlak. ale když jsem byla darovat loni v létě, bylo to v poho. musíš se nasnídat a ležíš, takže je to fakt v klidu. já myslím, že v zimě nemá člověk takovou energii a taky jsem měla k snídani jen rohlík, takže až půjdu znovu před létem, pořádně se ráno nadlábnu a snad už to zvládnu.
Odpovědět
Profilova fotka
lennus: Mě moji váhu taky nikdo netipuje, i doktorka vždycky říká, že jí asi blbne váha :-D Ahoj kuratko123 :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj, holky, tak už jsem v 18 týdnu a během těhotenství jsem už přibrala 3 kila. Cítím se docela fajn, občas mě zlobí nízý tlak, ale na ten jsem si docela zvykla. Bříško mi pomalu roste, takže už to nezatajím :-) 19.3.2009 jdu na kontrolu, tak doufám, že mi doktor poví i pohlaví. A co vy? Jak se daří? Něco nového?
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, koukáme, že tu je nějaké mrtvo... andysz: Už jste určitě napjatí, co to bude, viď? ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
nunacek: moc napjatí. Ještě dva týdny a pak už snad budeme chytřejší :-) Plánujete nějakou dovču v létě?
Odpovědět
Profilova fotka
andysz: Na dovču bychom samozřejmě rádi, jsme s manželem oba zvyklí jezdit každý rok k moři, ale letos nám to kvůli stavbě finančně s největší pravděpodobností nevyjde. Takže to vidim spíš na nějakou minidovču tady v Čechách. V Čechách je taky krásně, ale moře je pro mě prostě moře. Ale holt člověk bydlet musí, tak se nedá nic dělat a rveme všechny peníze do stavby. Co vy a dovča?
Odpovědět
Profilova fotka
nunacek: My se v dubnu chystáme na 4 dny do luxusního hotelu v Ostravicí. Můj dostal totiž příspěvek na dovolenou, takže ho využijem, aby zbytečně nepropadl. Kvůli těhotenství k moři nepojedeme, protože bych si to moc neužila. Tak doufám, že i když budeme mít malé, že se pak ještě k moři dostaneme :-) Jinak nás za prá měsíců bude čekat nakupování výbavičky pro malé. O víkendu jsme se dívali v obchodě, kolik co stojí a je to mazec.
Odpovědět
ahoj holky, jak je? já byla minulý týden na školení v Písku. vůbec se mi tam nechtělo, ale bylo to moc fajn a zajímavé. takové interaktivní, ne jen nalejvárna! s přítelem jsme dost řešili svatbu. uvažovali jsme už o září. za půl roku bychom to asi krásně stihli, ale já bych se možná teď radši soustředila na práci, v září máme totiž jednu větší akci, takový festival, je to organizačně i časově náročné, takže se to moc nehodí, taky by to chtělo našetřit nějaké penízky ještě. no jo, jdu na to rozumově, ale jinak bych se vdávala, není na co čekat. pracujeme, máme nový podnájem, nic tomu tedy nebrání! ale asi to necháme na červen příštího roku. andysz, jak Ti je, vše v pořádku?
Odpovědět
Profilova fotka
lennus: moje kamarádka se vdává 20.4.2009 a začli to řešit koncem února a mají skoro vše zajištěné. :-) jinak u mě je zatím vše v pořádku. 19.3.2009 jdu na kontrolu, tak uvidíme, co se dozvím. Jdu i pro výsledky, tak jsem napjatá. Už aby to bylo. Jen doufám, že mi už doktor sdělí, copak budeme mít. Jsem moc zvědavá :-) Musím říct, že můj manžílek se mi snaží pomáhat. domácí práce si pěkně rozdělujeme, abych se dle jeho slov moc nenadřela :-) Je to milé, že se tak pěkně stará. A čeho se to školení konkrétně týkalo?
Odpovědět
andysz, školili nás v rámci projektu Mládež v akci, mrkni: www.mladezvakci.cz Jde o evropskou dobrovolnou službu, pod záštitou EU. Školení bylo super, perfektní lidi a vše se vyvedlo. Moc mě to bavilo! Kdy že máš ten termín? Já to zapomněla, promiň, jsem hlava děravá! :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky :-) andysz: To je jasné, to je škoda to nechat propadnout tu dovču. Výbavička pro mimi - to jsou mazec ceny, ale spousta věcí se dá pořídit levně v akcích, nebo z bazárků ;-) Starání ze strany manžílka by myslím měla být samozřejmost nejen v době těhu, ale i jindy :-) lennus: Já osobně bych svatbu kvůli práci ani penězům neodkládal...a ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?