Ročník 1983. Pokec

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Holky, ráda bych věděla kolik Vás tady je,stejně starých jako já. ;-)
Odpovědět
no jo, ty babičky..já mám jednu starosvětskou a jednu moderní, ta mi vyprávěla, jak jezdívali s dědou koupat se k Berounce, vždy navečer, jen tak, a jak je jí líto, co je dneska vše za vymoženosti jako ochrana a tak, že za ní nic nebylo a nemohla si to pořádně užít :-D S těmi sýry je to asi pravda. Lennus nechala by sis nafotit akty? Já o tom přemýšlím už dlouho, dát to jako dárek příteli. Něco fotil on, má na to speciální objektivy, ale jako z ateliéru to není.
Odpovědět
Profilova fotka
jo jo, plesnivé sýry taky bys něměla jíst, protože může obsahovat škodlivé bakterie pro malé. Já také jsem na nich ulítlá a když jsem si ještě nebyl moc jistá, tak jsem jich pár snědla, tak snad to vše bude v pohodě. Jinak bys ho tepelně upravila, tak myslím, že by to mohlo být v pohodě. Já bych akty nafotit nemohla, jsem docela stydlivá :-) Jinak koupání bez mi vůbec nevadí.
Odpovědět
já to mám s těma babičkama stejně. ta starší, je jí už 82, je kupodivu modernější a povídala mi, jak ji kdysi děda ohnul někde na seně, že se s tím nepárali! :-) já už akty mám, takové decentní, někde jsem i celá vidět, jsou černobílé, barevné i takové ty do hněda. byla jsem před pár lety jako au-pair v Rakousku a paní byla fotografka, takže na konci po bytu, po skoro 4 měsících jsem se před ní už vůbec stydět nemusela. ze začátku to bylo zvláštní, ale když jsem se uvolnila, bylo to fajn. jen jsem tam tenkrát přibrala asi 10 kg, tak to jde pěkně vidět, ale jsou hezké. taky to byl dárek pro přítele!
Odpovědět
andysz a co by sis přála víc, holku nebo kluka? já vím, že je to jedno, hlavně ať je mimi zdravé, ale stejně. já bych chtěla první holku a pak kluka, my jsme tak s bráchou a mamka říká, že holky jsou lepší v tom, že s Tebou víc pokecají. a co jména, máte už nějaké tipy? u nás vedou Mariana a Helena a u kluků Mikuláš, Šimon a Filip. jsme spolu už 6 let, tak máme probrané už snad úplně vše! :-) andysz, snad to není moc osobní, ale všimla jsem si, že jste měli svatbu v kostele, jste věřící? my právě jo, to je důvod, proč chci mít svatbu, jinak chápu, proč je to pro některé lidi jen papír. mně se líbí, že v kostele je to ten slib, ne jenom ano.
Odpovědět
Teda tvoje babička bývala taky pěkný číslo :-) My nejsme věřící vůbec, kostely nemáme rádi, necítím se v nich dobře, padá na mě tíseň, všude ty malby a kříže, ale neodsuzuju to. Pro přítele je svatba jen úřední akt, který ulehčuje život, říkal že mnohem větší závazek mu přijde to, že spolu máme hypotéku a plánujeme dítě než to, že se člověk někde upíše. Já bych se bez svatby taky obešla, ale přijde mi hezké být něčí žena oficiálně, změnit si příjmení a tak. Lennus chodíte na mše a zpovědi nebo tak? A kdybyste měli svatbu v kostele, musíte předtím absolvovat nějakou přípravu a být oba pokřtěni?A v příapdě civilního sňatku slib není? Takovéto ve zlém i v dobrém, co říká ten oddávající, si v kostele říkají snoubenci navzájem?
Odpovědět
to jo, já to chápu, že každý to má jinak. mně se taky nelíbí takové ty obrovské katedrály, spíš nějaké malé skromné kostelíčky, jako rotundy a tak. musíš být pokřtěna a chodit na přípravy. my chodíme do kostele celkem pravidelně, ale občas si jen tak povídáme a čteme z Bible doma, když jsme leniví. u zpovědi jsem teď byla před Vánocemi po roce. já jsem trochu přehodnotila ten svůj vztah k víře. jsem katolického vyznání, prostě jsem tak byla pokřtěna a nikdo se mě neptal, zda mi to vyhovuje, dnes bych si vybrala jinou víru, jsou mi bližší Husiti a evangelíci. holky, tak já mizím. krásný víkend.
Odpovědět
Profilova fotka
já jsem věřící. Jsem evangelička. Můj je nevěřící. Před svatbou jsme měli 3 setkání s farářem. U evangelíků nemusíš být pokřtěna, abys mohla mít svatbu v kostele. Evangelické kostely nejsou tak vyzdobené a nejsou tak velké jako katolické. Lennus: je to jedno jestli si katolík nebo evangelík. Základ je stejný. A pokud by ses cítila v jiné církvi lépe, tak ti přeci nic nebrání, ne? My jsme se slib naučili nazpět a bylo to krásné si ho navzájem říct. Polovina svatebčanů nebyla nevěřeřící, tak jsem si říkala, jak to dopadne, ale nakonec byli všichni nadšení.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj kočky :-) Dlouho jsem tu nebyla, nějak jsem toho měla moc, psala jsem vysvědčení, lítala po úřadech a sháníme firmu na přestavbu baráku, takže v jednom kole :-| Koukám, že rozebíráte víru - my jsme s manželem oba nevěřící. Ale kostely mám ráda :-) A nemám ráda fanatické věřící, ale já všeobecně zastávám názor, že všeho moc škodí. Lennus: Helena je moje nejlepší kamarádka z dětství. Šimon je hezké jméno ;-) Ale Matouš je hezčí :-D Okamžitě mi při obou jménech naskočí Šimon a Matouš jedou na riviéru :-D Jinak Matouš se jmenuje můj plyšový sob :-D
Odpovědět
Profilova fotka
nunacek: a psala si aspoň krásné vysvědčení? :-) Ohledně toho baráku je asi hodně papírování, že? Ale až budete mít všechny papíry po hromadě, tak bude lip.
Odpovědět
ahoj holky, tak a je po víkendu! proč to tak utíká??? :-( my už jsme konečně sehnali byteček, mám radost! malý, ale moc útulný, kousek od současného bytu, takže místo super, jsme spokojení, cena dobrá. teď jedeme na hory a ten další týden se už budeme stěhovat, no to bude sranda! ;-) nunacek, zdravím! takže teď máš prázdniny? které vlastně učíš třídy a co přesně jsi studovala? promiň, možná jsme se už o tom bavily, ale dlouho jsi tu nebyla, tak mi to asi vypadlo andysz, co ty jména, vy už máte vybráno?
Odpovědět
Profilova fotka
lennus: o jménech jsme se už trošku bavili, ale nemáme úplně jasno. Dohodli jsme se, že blízkým lidem oznámíme pohlaví dítěte, ale jméno bude překvapení :-) Ať se mají na co těšit.
Odpovědět
mě se taky líbí Šimon a Matyáš a Mikuláš, jak to končí na Š, působí to tak jakoby "měkce". Přítel chce ale po sobě, jak jeho táta a děda. Nechápu tohle rodový dědění jmen 8-( Holčičí Terezka nebo Rozárka, taky Anička je pěkná, prostě nějaké staročeské. Věřící mi obecně nevadí, ale k fanatikům mám obecně averzi, například názory některých politiků KDU-ČSL na potrat a sňatky homosexuálních párů mě opravdu nadzvedávaly ze židle.Já jsem i pro legalizaci eutanazie a marihuany. Holky, možná hloupá otázka, když jste věřící, jak jste si obhájily před Bohem braní antikoncepčních pilulek a sex před svatbou? Nebo třeba pití alkoholu (ne občas, ale asi jste se někdy pořádně zřídily)? To je přece v rozporu s jejich zásadami, ne? Lennus byt supééééér!
Odpovědět
Článek se načítá
mishmash, já taky nemám ráda fanatiky, asi proto beru HA (i když u mě to není kvůli ochraně, ale kvůli bolestem při menses) a neřeším sex před svatbou. já tu víru nějak přehodnotila, vím, že nejsem asi správný katolík, ale nedokážu dělat něco, s čím se neslučuju. názory katolické církve na potrat, sňatky homosexuálů atd. se mi taky nelíbí. já třeba obecně s potraty nesouhlasím, ale nemyslím si, že řešením je je zakázat. no a pití alkoholu, prostě občas se stane, stejně jako obžerství je jedním ze 7 hlavních hříchů. a ruku na srdce, kdo se občas nepřejí? :-) Rozárka se mi taky líbí.
Odpovědět
Lennus myslím že každý slušný nevěřící člověk se chová trochu podle desatera, neznám ho sice celé, ale neokradeš a nezabiješ patří v civilizované společnosti snad k základům:) Já chodila do skauta a tam se nosí kroj, který vyjadřuje sounáležitost se skautským společenstvím. Pro skauty platí taky zákon, jehož účelem se hlavně naučit malé děti úctě k sobě samému a k ostatním, k přírodě, nelhat atd...I když už pár let aktivně neskautuju, jádro ve mě zůstalo a stejně tak i v ostatních lidech a myslím že proto nejsem jako jedináček tak zkažená:) Spousta lidí vnímá skauty jako něco divného, přitom jsou to lidi jako ostatní, baví se, atd. Jenom právě nerozumím lidem, kteří se hlásí k víře a přitom se podle ní nechovají. Obžerství je kapitola sama pro sebe :-D
Odpovědět
S HA rozumím..já vysadila a najela na Nurofen :-S Naposledy jsem málem omdlela ve vlaku.
Odpovědět
mishmash, to máš pravdu, že každý slušný člověk se svým způsobem i desaterem řídí. já taky chodila do skautu, celou základku a na tábory dodnes moc ráda vzpomínám. myslím, že je to pro děti fajn, hlavně jsem si vybudovala vztah k přírodě, baví mě chodit na túry a nejsem žádná zdechlina jak některé kámošky! :-) s tím jídlem, no asi tak, já někdy neskutečně žeru! a s HA, takže taky máš takové bolesti? mě jednou odvážela i rychlá, když jsem zrovna prášky nebrala. přemýšlím o nějakých homeoptaikách, protože se opravdu tím svinstvem nechci tolik cpát a navíc mám pocit, že mi to i tlumí chuť na sex.
Odpovědět
Profilova fotka
holky, já se snažím řídit se desaterem a s tím, s čím jsem přesvědčená. Antikoncepci jsem brala a předmanželský sex jsem měla. A nestydím se za to a ať mě kvůli tomu někdo klidně odsoudí. Víš, ale můj manžílek vlastně byl můj první, s kterým jsem měla vážnou známost, takže jsem mu dala vše, co jsem měla :-) Znám několik věřících, kteří se přemáhají a dodržují to. Já jim fandím, ale jestli z toho někdo má křeče, tak přemýšlím, proč to dělá. Ještě musím být v práce dnes a zítra a pak mám 2 dny dovolené, tak budu spočívat. Musím si totiž ještě vybrat dovolenou z minulého roku.
Odpovědět
Andysz OK ;-) Vyloženě neodsuzuju lidi, kteří třeba chodí na mši a přitom o víkendu paří se vším všudy nebo mají sex před svatbou. Jen mě zajímalo, jak si to obhájí sami před sebou a před Bohem. Tak teď už to vím ;-) Chtěla jsem tím říct, že věřící chápu, protože jak jsem chodila do skauta..prostě je fajn někam patřit, do nějakého společenství a mít kolem sebe lidi na stejné vlně a neříkám, že jsem se vždycky chovala jako skautka, byť s ek nim pořád hlásím. Jsme přece jenom lidi. Já jsem Lennus vysadila prášky v červenci po 7 letech, předtím jsem brala 3 roky Proveru a předtím ještě nějaké injekce, samo to nikdy nešlo :-( a tak jsem s ohledem na plánované rodičovství vysadila, abych zjistila, zda je problém a kde. Navíc se mi při práškách začal nějak rapidně krátit cyklus asi z 5 dní na 2 a tmavě hnědá krev, tak jsem po dohodě s přítelem přestala brát. Cyklus mám od 37-45 dní, u DR. jsem zatím nebyla, jdu v březnu na cytolku, uvidím co mi řekne. Jsem trochu nešťastná, mastí se mi pleť, na čele, objevily se mi uhříky na dekoltu a zádech a čele, což bych přežila, nic hrozného, ale padají mi vlasy a lámou se řasy, asi se na nějaký čas přestanu malovat. Četla jsem na netu, že je to buď nedostatkem vitamínu B(jím kvasnice) nebo hormonálním výkyvem. V únoru jdu ještě k homeopatovi, tak se ho na to chci zeptat, i na ty bolesti. O volně prodejném léku bohužel nevím. Leda nějaké čajíky. No ale i tak jsem ráda, že mám MS. A s tím sexem, myslím že mi to opravdu zvedlo apetit, nepamatuju se dřív, že bych se na přítele někdy dřív vrhala a žadonila já :-D Ještě k té bolesti-mám to vždy první den, tlak a bolest v podbřišku a jakoby lehké stahy nebo křeče, ale snad každou minutu! K tomu mě bolí v kříži. Nic hrozného, ale stokrát nic umořilo osla.
Odpovědět
ahoj holky, přeju hezký den. zítra už vyrážíme na hory! co se týká víry, myslím, že je dost silně věřících lidí, kteří nechávájí sex až po svatbě. proč ne, je to jejich věc, ale přijde mi, že se pak do manželství hrozně vrahí, třeba sňatky po roce. sex přeci ke vztahu patří, nevidím nic zlého na tom, když se dva lidi milují a spís spolu, asi je to podle církve hřích, ale nemyslím si, že by tak hrozný! mishmash, já taky když nebrala prášky, měla jsem hroznou pleť, vlastně ji mám celkově od přírody mastnout, takže se toho vysazení děsím. a menses bych nejradši zrušila! možná bys měla zajít k nějakému doktorovi, abys brala něco na ty vlasy a řasy. znáš pangamin? jsou to pivovarské kvasnice. akortá je po nich trochu větší chuť na jídlo.
Odpovědět
ty právě jím, jak jsem psala biz výše, že jím kvasnice, tak zobu pangamin..uvidím co mi řekně homeopat a pak v březnu gynekolog, třeba se mu moje cykly nebudou líbit a udělá mi krevní rozbor, nebo si o něj řeknu. K tomu děsení se vysazení..jednou by to stejně přišlo, sice budu lehce obsypaná na svatbu, ale jsem to pořád já, tak co.
Odpovědět
Profilova fotka
Já jsem brala antikoncepci skoro 8 let s měsíční pauzou. Po svatbě, když jsem je vysadila, tak jsem z toho měla obavy. 1. cyklus jsem měla 31 dní. Měsíčky pak stály za to. Měla jsem dost velké bolesti, to jsem nechápala. No a na druhý cyklus už nedošel, protože jsem otěhotněla :-) A byla jsem ráda.
Odpovědět
to se ti nedivím, já když jsem četla na koníkovi co některé holky podstupují, lepší nevědět :-|
Odpovědět
Profilova fotka
TAk doufám, že dnes mi to v práci rchyle uteče a pak si budu válet šunky. do práce totiž půjdu až v pondělí. Moc se těším na volno. Tento týden bych jen spala :-D
Odpovědět
to já pořád ani nemusím být těhu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky. andysz: někomu jsem napsala krásné někomu méně hezké vysvědčení :-D Ohledně baráku je hodně papírování, ale snad už to brzy bude vše. Tak my to asi uděláme jednou přesně naopak než vy. Řekneme jim jména, ale pohlaví jim necháme jako překvápko, ale my sami si ho říct určitě něcháme. lenus: Dneska jsem rozdala výzo a zítra mám pololetní prázdniny. Studovala jsem speciální pedagogiku a učím děti s kombinovaným postižením, ve třídě mám 7 dětí různého fyzického a mentálního věku. Velká gratulace k bytečku ;-) ;-) mishmash: My naštěstí nejsme ani jeden zastánci dědění jmen po rodičích, nelíbí se nám to ]-( Jinak pangamin taky dlabu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
mishmash: Jména končící na Š se mi taky líbí. Manžel je Tomáš :-D x-) ;-) Dál se mi líbí třeba Tobiáš, Tadeáš. Víc než Matyáš se mi ale líbí Matouš. Mikuláš se mi nelíbí. A ta holčičí staročeská moc nemusím.
Odpovědět
Profilova fotka
Včera jsem byla na kontrole u lékaře. Výsledky byly v pořádku. Vše je zatím v pohodě. Mám nový snímeček. Malé nám krásně roste. Opět půjdu na kontrolu 16.2.2009. Nyní jsem v 13. týdnu. nunacek: to musí být zajímavé takové děti učit a určitě je to i náročné. A kolik je tvým žáčkům?
Odpovědět
ahoj andy, jsem ráda, že je vše Ok. Nunačku, tohle samé dělal manžel mojí známé, učil v Ústí n. L. a vydržel to rok. Málo peněz a psychicky náročné, teď učí na 2. stupni angličtinu. Asi ho to bavilo, ale mají malé dítě a staví dům, tak holt sny musely jít stranou. Pozoruješ na sobě, že bys po tom pangaminu měla větší chuť k jídlu? Prý to podporují právě ty vitamíny B. Já zatím ne, jím 2x denně 4 tbl. Lennus kde se touláš?
Odpovědět
ahoj holky, tak jsem tady. byla jsem na těch horách, vyjeli jsme ve středu ve 4, tak jsem šla z práce dřív a vrátili se včera večer v 8. bylo to super. Alpy jsou nádherné, parádní! dlouhé sjezdovky, až na první den nám každý den svítilo sluníčko, tak už nejsem taková bledule! ;-) jen jsem trochu nachlazená, tak snad se vyhnu chřipce, docela se toho děsím, o víkendu máme stěhovat a kolegyně odchází z práce, tak budu brát práci za ní. z toho mám taky strach, jsem tu už 3 měsíc, minulý týden mi skončila zkušebka, docela jsem se do toho dostala, ale přeci jen tu práci kolegyně ještě tak moc nechápu, ale chce to čas. aspoň že se zvedne trochu plat. mishmash, já po tom Pangaminu právě cítila větší chuť k jídlu, ale já i tak mám hodně velký apetit! na horách jsem trochu přibrala, jenže jak jsem teď nachlazená, tak si dám radši od sportu chvíli pauzičku. andysz, tak to je fajn, že je vše v pořádku, jen tak dál.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak co holky, plánujete nějaké překvapení pro svého milého na Valentina?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?