Ročník 1983. Pokec

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Holky, ráda bych věděla kolik Vás tady je,stejně starých jako já. ;-)
Odpovědět
Čau holky, tak jak jste zvládli práci po tak dlouhé době nicnedělání? ;-) Pro mě to byl včera docela šok, ale už si zvykám. Chystáte se některá na hory? Nemáte některá zkušenosti s lyžováním v Alpách? Já bych konečně ráda vyrazila, jen hledám něco levného...
Odpovědět
ahojky. Mě se teda do práce docela chtělo, ale přítel to po svátcích vyhodnotil tak ( a to měl ještě delší dovolenou než já, už někdy od 18.12), že si ještě týden vezme :-D Ale alespoň dělá na našem bytě a na bytě pro jeho sestru, tak se to stěhování doufám aspoň trochu urychlí. Musí se tam u ní vybourat futra a vytrhat parkety a další. Jinak já dělala o svátky od všeho trochu. Kromě setkání s rodinou a přáteli jsem trochu sportovala, trochu lenošila u televizky a na tři dny jsem chytla nějaké nachlazení. Kromě toho jsme docela naštvaní, protože přítel dal k mechanikovi auto, ještě před Vánoci, než půjde na technickou. Je to kamarád jeho kamaráda(nějaký eso). Auto měl u sebe 14 dní a řekl si o 16 tisíc. No nevím, co všechno na autě dělal, nerozumím tomu, tak mu nehcci křivdit. Přítel mu ale říkal, ať vymění žhavící svíčky, na které se vykašlal, jen vyzkoušel, zda auto startuje a nechal to být. My samozřejmě den jezdili a pak jak se ochladilo to začalo startovat špatně. Takže jsme dokoupili svíčky, ale příteli se nějak nedařilo je tam nandat, neměl nářadí a to už jsme nestartovali vůbec. Takže se do toho musle vložit můj tatka, který ho roztlačoval a sehnal mu na poslední chvíli člověka, který nám na silvestra ty svíčky vyměnil, takže jsme naštěstí na Silvestra (ke kamarádovi na chatu) odjeli, ale později než jsme chtěli. Zpátky po dvou dnech auto opět nic, museli jsme ho ručně otáčet a roztlačit. Pak dva dny jezdilo a včera když chtěl jít přítel na spinning tak zas nenastartoval, takže to vypadá na koupi nového startéru. Chjo. NO ale jinak jsme o víkendu předělávali ložnici, malovali a pokládali podlahu, koupili jsme si světla a nový lux a žehličku, docela si to užívám, konečně patřím k těm párům v Baumaxu, kterým jsme vždycky tak záviděla :-D Ted si beru dva dny dovču, budu pomáhat příteli a jdu na matriku zaplatit ty drahý peníze za obřad a s mamkou do salonu ukázat se jí v šatech.
Odpovědět
lennus s lyžema nevím, je toho tolik, těch nabídek, že se v tom vůbec nevyznám, v Alpách jsem nebyla.
Odpovědět
ahoj mishmas, ty jsi ale zaneprázdněná! :-) holky, my teď s přítelem sháníme vlastní podnájem. jenže vzhledem k mému mizernému platu, nechci totiž, aby on měl celý nájem na starost, chceme jen 1+1 (kk). dnes jdeme na prohlídku jednoho bytečku, je malý, jen 25 m čtver., ale nám by to stačilo, je to v Radotíně, spoje dobré, má být nový, ale nezařízený, tak nevím, co si pod tím představit, zda tam nebudou ani skříně v chodbě a lednice? vše kupovat nemůžeme. ach jo, ty prachy! co se týká lyžovačky v Alpách, tak vím, že je těch nabídek moc, spíš jestli nemáte nějakou osobní dobrou zkušenost. problém je, že nemáme auto. to bych si pak klidně našla i sama podnájem na rakousk.webu, Nj umím. tak hezký zbytek dne, já za chvíli mizím, jupííí!!! ;-)
Odpovědět
no jo, jsem si potřebovala postěžovat, proto ten román :-) to je super lennus, vlastní byteček. Radotín je u řeky, měli byste to tam krásné, les atd, na kola ideální. Kolik chtějí za nájem? Moje kaamrádka brala podobně jako ty, její přítel pracoval jen na půl úvazku (student), měli byt na Žižkově a platili kolem 8 000. Ještě zvládli i něco ušetřit. Je fakt, že si nemohli moc vyskakovat a žili na tom, že si spoustu jídla vozili od rodičů přítele z MOravy. Lednice si myslím není běžnou součástí vybavení bytu. My co kupovali byt přítelově sestře, taky nezařízený, tam nechali vestavěné skříně, sporák s troubou , tot vše.
Odpovědět
jen si postěžuj, od toho tu jsme! :-) ten byteček je taky za 8tis. se vším všudy, v ceně i net. brala bych to, ale mám hrůzu z toho, co vše koupit. v současném podnájmu máme jen stůl. takže by to chtělo postele či aspoň matrace na zem, lednici, pračku, varnou konvici, mikrovlnku. no a kdo ví, jak je to s těma skříněma. mamča mi sice slíbila peníze ze stavebka, co nám šetřili, ale i tak, bylo by to dost investic najednou. uvidíme, třeba nás to tam fakt zaujme. mně se líbí, že je to busem 23 min. k Vltavě, kam chodím teď bruslit. tak já mizím, držte palce, ať se nám ten byt líbí, těším se jako malá! ahoj
Odpovědět
Lennus třeba IKEA není drahá co se týká doplňků do domácnosti (příbory, hrnečky, ale i světla), varná konvice s mikroškou z elektra stojí pár korun a lednici s telkou můžete koupit použité. Největší výdaj bych viděla v matraci s postelí, ale i to se dá chvilku nějak provizorně vyřešit, navíc budete mít na co vzpomínat ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
dnes jsem byla na kontrole. Jsem v 10. týdnu a od pondělka nastupuji do práce, tak uvidíme, jak to budu zvládat. Dnes mi brali krev a to jsem moc nezvládla, protože jsem málem sebou sekla :-( V Ikei se doplňky doopravdy dobře nakupuji. Taky jsme si tam hodně věci nakoupili. My taky budeme matračky kupovat, ale víc jak 4000Kč za jednu nebudeme dávat. Dostala jsem tip, že je dobrá matračka ze studené pěny a má mít kokosovou desku. Máme jednu vyhlídnutou, tak snad ji ještě budou mít.
Odpovědět
ahoj andysz, já taky moc nesnáším braní krve. ale bylo to většinou tím, že mi ji braly nalačno. když jsem šla darovat krev, tak jsem se musela nasnídat a přitom ležela, což bylo v poho. a jak je Ti jinak, v poho? máš album na koníkovi? a máte tu některá na Střeše album? ráda mrknu holky, tak byteček hezký moc, ale malý, i když pán přislíbil sklep. máme kola a spoustu krámů. jo, v Ikea katalogu jsme včera listovali a jsou tam i levné varianty, např. skříní, komod atd. uvidíme, máme dilema, ale pravděpodobně ještě počkáme
Odpovědět
já sebou seknu při braní krve spolehlivě :-) , proto když to jde, radši vleže nebo se domluvím se sestřičkou, aby na mě aspoň mluvila. Zuby si nechávám vrtat zásadně vleže, pokud mám to křeslo sklopené jen napůl, ondlívám při prvním rozsvícení světla. Jednou jsem omdlela i v kabince na gyndě po vyšetření. Já mám od včera střevni chřipku asi, průjem a v noci jsem dvakrát objala mísu-v té chvíli jsem soucítila se všemi těhotnými, a ráno teplotu rovných 38. POřád je mi na zvracení. Hlavně že jsem si brala dovču, abych pomohla příteli s bytem.Aspoň jsem objela co šlo, naši mě hodili autem. Andy sz to je dobře, že je vše ok, za chvíli budeš v 2. trimestru a tam už by mělo být líp.
Odpovědět
mishmash, tak to je mi líto! to je pěkný hnus, znám to moc dobře. před třemi lety mi bylo při střevní chřipce tak blbě, že jsem byla úplně dehydrovaná a omldlela a vyrazila si zuby. šíří se to rychlostí blesku. kamarádka psala, že dojeli z hor a ze 14 lidí ji mělo 7, prý je jí teď hodně. to bych chtělo slivovičku! :-) snad na bytě něco vyhrabu jako prevenci! ;-)
Odpovědět
holky, tak kde se flákáte? ;-) mishmash, už jsi zdravá? andysz, co mimísek?
Odpovědět
Článek se načítá
lennus , úplně jsem se lekla, co je to za vodnickou fotku? jojo, jsem, ale asi jsem to prskla na přítele, bylo mu včera blbě, nese to teda podstatně hůř než já :-D :-) Jsem pracovala celé čtyři dny, už poznám majzlík od dláta a lžíce ... Musím ale říct že to byl dobrý víkend, byla i legrace a máme další společný zážitek. Budu se stěhovat, i když tam bude ještě bydlet ségra, s ní jsme se tak dohodli a oba to chceme, tak snad se nesežerem a jsem zvědavá, co na to naši. Mamka to asi ponese těžce. Musím vyklidit skríň, abych si měla kam dát oblečení a přeskládat vedlejší pokoj. O víkendu jedem 24 h maraton štafet ve spinningu, moc se mi nechce, ale jsme už 3 měsíce přihlášení. Lennus vyhlížíte nový byteček?
Odpovědět
Profilova fotka
lennus: mimískovi se daří dobře. akorát, když teď zase chodím do práce, tak jsem po práci tak unavená, že ještě zvládnu se navečeřet a v deset jsem tak utahaná, že vždy usnu ani nevím jak :-) Zítra už půjdu do 11.týdne. Ranní mdloby už trošku ustupují a pozitivní je, že zatím jsem neměla ranní nevolnost a doufám, že ani nepříjdou. Teď jsem trošku napnutá ohledně výsledku z odběru. Snad to bude vše v pohodě. Do poradny mám jít až 29.1.2009. Jak jsem slyšela v televizi,tak se na nás žene chřipková epidemie, tak snad mě to mine. mishmash: ty jsi ale akční :-)
Odpovědět
no jo, nějak jsem se zbarvila do zelena! svatební nemám, tak jsem se chtěla přizpůsobit zimě a takhle to dopadlo! musím to změnit! ;-)
Odpovědět
mishmas, a jak často chodíš na spin? já když jsem se vrátila z letního au-pair pobytu z Rakouska s 10 kily nahoře, tak jsem chodívala i dvakrát týdně a docela to pomohlo. teď spíš občas a střídám to s dalšími cvičeními - posilování na záda, tae-bo, H.E.A.T. no smekám klobouk, maraton bych asi nedala. držím palce! co se týká bytčku, tak ten v Radotíně byl opravdu malý, máme spoustu věcí. já mám teď trochu dilema. kamarád mi říkal, že jeho známý shání asistentku do firmy, plat bych měla dvkrát větší, ale je to mimo obor. teď mám opravdu mizerný plat a penízky by se hodily aspoň na rozjezd i něco si ušetřit, tak vážně nevím. tato práce mě celkem baví a ráda bych měla praxi v neziskovce. holky, co myslíte? andysz, to věřím, že to musí být záhul. slyšela jsem, že dost maminek je unavených. mně teď bylo v poslední době nic moc, tak jsem se lekla, že jsem taky těhotná. byla bych nakonec ráda, to jo, ale přeci jen jsem teprve po škole a taky chceme ještě někam vyjet, tak by se to úplně nehodilo. těch nevolností já se zase docela děsím, protože mám dost citlivý žaludek.
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte holky, tak co, jak jde život? Já už nejsem schopná dopnout kalhoty. Už jsem 1 kilo přbrala a očividně se mi nadbytek usadil v břísku :-)
Odpovědět
ahoj andysz, no konečeně se tu taky někdo ukáže, já už to chtěla vzdát! ;-) tak buď ráda, že to jde zatím jen do bříška. mám pocit, že všude vidím spíš maminky, které po porodu hubnou než naopak. možná je to tím kojením. dřív byl pořád strach, že žena přibere a teď jak se dlouho kojí, spíš ty mamči hubnou. andysz, budeš mít album na koníkovi?
Odpovědět
Profilova fotka
lennus: časem udělám. Teď nějak na to není čas. Sice už mám 3 snímečky, ale nemám skener :-( A jinak se ti vede?
Odpovědět
jo, jde to. díky za zeptání. hledáme ten byteček, pomalu ale jistě. prostě hezký za dobrou cenu. ale dnes jsem viděla i dost nabídek, tak snad se brzy něco objeví. práci mám zatím stejnou, i když lepší nabídce bych se nebránila. a těším se na víkend! jdeme do sauny a v So přijdou kamarádi na véču. andysz, necháš si říct pohlaví miminka? já bych to asi nechtěla, prostě překvápko. dnes je to dost móda nechat si to říct. a taky se mi nelíbí, jak chlapečky automaticky cpou rodiče do modrého a holčičky do růžového. já růžovou úplně nesnáším! přitom je tolik krásných barev na holky - žlutá, oranžová, červená, a vůbec, proč by nemohla mít holčina modrou? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
lennus: já bych to asi nevydržela. takže se tomu nebudu bránit, jestli to půjde. jinak já růžovou taky moc nemusím. Od kamarádky jsme dostala úplně první oblečky pro malinké. Jsou to žluté a zelené dupačky a jsou krásné. Ale když jsem viděla, jak je to malé, tak to je mazec.
Odpovědět
to je pravda, že asi taky budu odolávat, když budu chodit na ultrazvuk a doktor se mě zeptá, zda to chci vědět. když jdu kolem těch malých věciček pro prcky, taky se nestačím divit, jak je to malinké a ty děti tak rychle rostou! a čteš nějaké knihy ohledně těhotenství a mateřství? docela by mě zajímalo, jestli doktoři doporučují nějak upravit stravu a jíst vitaminy. já jím celkově docela zdravě, ale je možné, že třeba něco nejím v dostatečné míře a miminu by to mohlo chybět.
Odpovědět
Profilova fotka
lennus: já beru vitamíny pro těhotné vždy jednu tabletku denně. Takže základní dávku mám pokrytou. Ale jelikož mám ráda ovoce a zeleninu, tak s tím nemám problém. Akorát některých jídel se člověk musí vyvarovat. Já žádnou knížku nemám, vše si studuji na netu. Člověk zas vše nesmí do deitalu brát, protože by se z toho zbláznil. jinak se moc těším na 29.1.2009. Jdu k lékaři, tak zas uvidím malinké, jak roste. Moc se těším. Je to takové divné, když 3 týdny nevíš, co se v tobě odehrává. Jsem moc ráda, že jsem těhotná. Tak co už se rýsuje nějaký konkrétní byteček. Už si moc nepamatuji, ty jsi vdaná? A kolik ti je?
Odpovědět
ahoj holky, po delší době Vás zdravím. Kam zmizel nunáček? Už jsem ji dlouho neviděla. Já jsem četla (na internetu), že se doporučuje občas ty vitamínky pro maminky vysadit, protože těm, které zobou pravidelně a až do konce, se pak narodí velké děti :-) Ale bůhví, co je na tom pravdy. Lennus co a jak jíst ti asi poví nejlíp doktor třebas na základě krevních testů, třeba kdyby ti chyběly nějaké minerály nebo tak. Já jen vím, že před otěhotněním je dobré jíst vit. E a kyselinu listovou. Jinak já bych teda chtěla vědět, co budu mít, nevydržela bych to. Ať už by to byl kluk nebo holka, praocvní název bude stejně Cipísek, poněvadž přítel se nerad holí a jak má tmavé kudrnaté vlasy, připomíná mi pak Rumcajse. Jé, do sauničky bych taky ráda zašla! My chodíme do HOlešovic-2 hodiny za 160 Kč i s prostěradlem, sauna je společná.
Odpovědět
andysz, a co se nesmí jíst? vím že tatarák ne, jinak mě nic nenapadá. já jím taky zdravě, takže bych s tím problém neměla. je to pravda, moc se to studovat nesmí, stejně to ty maminy pak berou tak nějak instinktivně. andysz, no je mi 25! od června 08, jsme přeci ročník 83. dělám soc. pracovnici, tušim jako ty, ne? vdaná zatím nejsem, snad za rok. s bytečkem moc nespěcháme, jsme nároční a nemáme moc peněz, takže je to těžké. zatím jen podnájem, jednou chci domek, buď se vrátíme domů na j. Moravu, nebo tady někde za Prahou, mám ráda Berounsko a Dobříšsko já jsem taky zvědavice zvědavá, ale přijde mi to hezké překvápko a tajit to před rodinou mi přijde blbé!o kyselně listové jsem slyšela. my chodíme taky do Růžovky ve 4 s kamarády. já chodívala už jako 5-ti letá s maminou a společná mi taky nevadí, nejsem moc stydlín. holky, četla jsem teď něco o nějakém dědičném onemocnění fibrióze a prý můžou být rodiče přenašeči a sami to neví, tak se před snažením doporučuje udělat si testy. slyšeli jste o tom něco?
Odpovědět
mě fybrioza nic neříká :-| Do sauny jsem taky chodila od malinka s mamkou, ale ve společně jsme byla poprvé až nedávno. Já se taky nestydím, s kamarádama se třeba na výletech normálně koupeme v řece jen tak, ale tady mi to chvilku trvalo než jsem si zvykla. Zas je fajn, že můžeme jít s přítelem a potit se společně :-D lennus myslím že si můžeš říkat kdovíjak nejíš zdravě a když pak budeš těhotná a budeš mít chutě, slupneš tlačenku nebo dorta zdraví nezdraví ačkoli normálně by sis to nedala ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
lennus: já si raději moc o chorobách nečtu, protože bych z toho šílela. 29.1.2009 budu mít výsledky z kresvních testů, tak budu zvědavá, co mi doktor poví. Jinak ty vitamíny určitě časem vysadím. Doktor mi řekl, že prvních pár měsíců je fajn, když vitamíny bereš, pak už je to trošku zbytečné. Měla bys omezit v jídle hranolky, krokety, knedlíky-nemají moc výživy a prý se zbytečně přibírá. Jinak se nesmí jíst syrové vajíčka, omezit konzervované jídla, tatarskou omáčku, jídla z nepasterizovaného mléka. Ideál je jíst ovoce, zeleninu, rybičky, vařené brambory, těstoviny, rýže, různé masa dobře propečená, cereálie, tmavé pečivo, jogurty, sýry apod. Já to moc nehrotím. Jím skoro stejné věci jak před těhotenství. Já do sauny nechodím. Jednou jsem byla s mojim a málem jsem pak odpadla. Byla jsem v sauně ani 3 minuty, pak jsem vylezla ven a málem jsem sebou praštila. Lékař mi moc saunu nedoporučuje, protože mám nízký tlak. Takjé jsem četla, že chlapi by taky neměli často chodit, protože pak se může stát, že bude mít lenivé spermie.
Odpovědět
já dneska nejsem schopná v práci nic dělat, jen se flákám a vybírám kam pojedeme provozovat posvatební turistiku :-) Chjo, už aby bylo teplo.
Odpovědět
to je fakt, já neříkám, že jsem asketa, jen se snažím! :-) doma jsem vyrůstala na zabíjačkách a teď i vyfasovala s sebou, ale darovala jsem vše příteli! ;-) musím říct, že miluju klobásy, ale samozřejmě vše s mírou. to jo, těhotenské chutě jsou asi zajímavé! mě teď pobavila babička, když jsem byla doma. když jsme jí s mamkou vykládaly, jak jsme byli ve společné sauně i s mým přítelem, úplně se zrhozila. prý by nešla ani se mnou. vždyť je tam stejně člověk zakrytý plachtou, nemám ani problém být u moře nahoře bez, stejně mě tam nikdo nezná! já myslím, že nahota je úplně normální a taky se mi líbí i umělecky a decentně udělané nahaté fotky. jo a prý se nesmí jíst v těhotenství plesnivé sýry? já miluju hermelíny a camemberty, to asi umřu!!!
Odpovědět
andy já mám taky nízký, ale v sauně se mi dělá zle až když jsem tam moc dlouho, jinak je mi tam příjemně. To je zajímavá informace s tou saunou, ale přítel nechodí zas tak často a navíc větrá v trenýrkách. Mě se slipy na chlapech ani nelíbí :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?