Ročník 1983. Pokec

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Holky, ráda bych věděla kolik Vás tady je,stejně starých jako já. ;-)
Odpovědět
já myslím že se chodí na mateřskou tak 6 týdnů před porodem, když je vše ok, ne? Ale záleží taky jaká je náplň práce. To by mě taky zajímalo, jak šéf reagoval :-) ten můj by rozhodně nadšen nebyl.
Odpovědět
no jo, chlapi! :-)
Odpovědět
Profilova fotka
můj moc nadšen nebyl, ale nic iného mu nezbývá. Stejně mě mi řekl, že s tím tak počítal. Ale mám bojový úkol, musím sehnat dostatečnou náhradu. :-) Jinak teď mám nemocenskou do 8.1.2009. Tak pak snad půjdu už do práce. Jinak pokud vše bude v pohodě, tak půjdu na mateřskou 6 týdnů před porodem. Termín porodu mi lékař vypočítal na 6.8.2009.
Odpovědět
Profilova fotka
mishmash: Někteří lidi fakt nevědí, co je slušné vychování ]-( Nechat stát těhotnou maminu...nevim no, to je děs ]-( :-| andysz: Brzy se vylež, ať je tobě i prckovi dobře ;-) Takže to vypadá podle TP, že budete mít doma malého lvíčka nebo lvici jo? A máte už vybraná jména? A raději byste holku nebo kluka?
Odpovědět
Jakpak si to představuje, že se poptáš po známých nebo podáš inzerát? Myslela jsem že tohle se děje třeba když je člověk na brigádě a chce odejít, tak za sebe někoho sežene, protože je to pro něj výhodnější-třeba chce odejít dřív nebo tak, ale takhle někoho úkolovat v těhotenství, o náhradu by se měl šmarjá starat snad šéf a personální, teda já nevím jak to myslel, třeba v dobrém, no. NO a že s tím počítal, pravděpodobně asi proto, že jsi se v létě vdala. Tohle mě docela štve, jakože řada lidí chápe - svatba se rovná dítě. My třeba dítě ještě tak 2 roky po svatbě nechcem a doufám že se vyhnu palbě nějakých otázek ze strany příbuzných jako "kdy už". Z toho důvodu taky tutlám v práci svatbu, protože mám poměr na dobu určitou, ale možná by to šlo v létě změnit mi smlouvu, ale bojím se, že kdyby šéf věděl, že se budu vdávat, na to nově vzniklé místo by přijal někoho jiného a mě by nechal tady.
Odpovědět
Profilova fotka
mishmash: Většinou je to tak, že šéf vybere náhradu a dotyčná, co odchází, ji musí prefektně zaučit ;-) Nesnáším názory, že svatba = dítě ]-( My máme 5 měsíců po svatbě a mimčo plánujeme až tak za 3 roky. Lidi se ptaj, ale zatim tak nějak neotravně.
Odpovědět
Profilova fotka
no, já už tam pracuji čtvrtým rokem a smlouvu mám na neurčitou. A vedoucímu jsem řekla, že až se vdám, tak dítě nehrotíme, ale když to příjde tak to příjde.
Odpovědět
holky, tak je to logické, je jiná doba, lidi se do vdavků až tak nehrnou, když nejde o dítě. spíš spolu jen tak žijí, tak se to nabízí, že po svatbě přijde dítě. kamarádka to má taky tak, že se chce vdát hlavně kvůli dítěti, které chce tak nějak stejně. andysz, už jsi to tu někde asi psala, ale co děláš za práci?
Odpovědět
Profilova fotka
já dělám sociální pracovnici v azylovém domě pro muže. Hodně mě ta práce baví.
Odpovědět
andysz, aha, už si vzpomínám, bavili jsme se o tom. já jsem taky vystudovaná soc.pracovnice, pracuju v SONS (Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých). holky, tak včera jsem konečně dokoupila dárky. už chci jen toalet. vodu pro taťku, ale to nechám na Hodonín. dnes už jedu domů. chci vám popřát hezké Vánoce, ale určitě se tady ještě objevím.
Odpovědět
lennus to ano, já mám zase řadu známých a ti se vzali ne vyloženě kvůli dítěti, i když v době svatby o něm samozřejmě už výhledově uvažovali, ale prostě proto, že se měli rádi, že chtěli, pár let si užívali (2,3) a pak teprv mímo. Myslela jsme to tak, vadí mi, že si každý myslí, nebo skoro každý, že se o dítě budeme snažit hned příští týden po svatbě. Jedna moje kamarádka se vdávala kvůli novomanželské půjčce na novostavbu :-D Byli s přítelem spolu už dlouho, takže svatba by byla tak jako tak, ale pět let mluvila o tom, že svatba bude 29.8 a nakonec jí měli na konci února kvůli úvěru :-D Andy, jsi teda něco jako terapeutka?
Odpovědět
Lennus tak pěkné Vánoce a šťastnou cestu. Co vlastně holky plánujete na Silvestra? Cestujete nebo domácí pohoda?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
lenus: krásné svátky mishmash: jsem sociální pracovnice, která pracuje s bezdomovci. Pší s nimi individuální plány a dopomáhám jim v řešení věcí, které chtějí řešit. Je to docela těžké na psychiku, ale potěší mě každý malý úspěch.
Odpovědět
Profilova fotka
lennus: Pohodové Vánoce a šťastnou cestu domů ;-) andysz: To je určitě zajímavá práce ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
nunacek: to je ale. Ale teď budu muset více myslet na své zdraví. Občas se tam dostanou lidi, kteří zdraví mají nic moc. Už jsem musela preventivně i na rentgen plic. :-(
Odpovědět
Profilova fotka
andysz: A půjdeš na neschopenku na celé těhu nebo budeš chodit normálně do práce?
Odpovědět
ahoj holky, hlasím se z j. Moravy, už jsem dofrčela domů. jeli jsme už včera autem a byli ještě na Vánočním večírku od mamky z práce, docela fajn. ještě mi chybí jeden dárek, tak ho koupím v pondělí. andysz, to věřím, že bezdomovci mají spoustu nemocí a zvlášť teď v těhotenství se musíš hlídat. chci se zeptat, myslíš si, že si ti lidi za to můžou sami? teda nechci to takto přímo nazývat, myslím, že se to může stát, ale v Praze mi přijde, že je jich tolik a že jim to vlastně i vyhovuje. vídáš je s krabičákem vína, žebrat. já mluvila jednou s pánem z Naděje, taky soc. pracovník a řekl, že když ten člověk chce a snaží se, tak to jde, aby se z takové situace dostal. jaké máš zkušenosti ty?
Odpovědět
Profilova fotka
Doufám, že 8.1.2009 až půjdu k lékaři, tak se s ním chci domluvit na ukončení nemocenské, pokud se budu cítit dobře. Nejhorší jsou podle mě první tři měsíce. aspoň tak jsem to slyšela. Tak snad ještě budu pracovat. lennus: ono se to úplně nedá zodpovědět. Příjde mi, že každý si to svým způsobem zavinil ,ale problém je v tom, že když byl v těžké situaci, tak třeba neměl dorbé lidi kolem sebe, kteří by mu pomohli. často to způsobil rozvod, alkoholismus, ztráta zaměstnání ale také prudké zhoršení zdraví. A to že vidíš hodně bezdomovců s vínem, tak takovým způsobem si řeší své problémy, kdy už jsou v koncích a nebo to řešit nechtějí. Mám taky zkušenosti, že někteří se z toho dostanou. Ale myslíš, že má člověk šanci, když má půl miliónů dluh, je bez práce, je mu kolem 50 let a jeho zdraví není nic moc. Pak si myslím, že jeho situace se dá řešit z částí. Je to hodně o lidech, o rozhovorech a motivacích. Když už člověk dlouho žije jako bezdomovec, tak těžko se s nim pracuje, protože on se už bez takového stylu už ani neobejde. Znám takové lidi. Ale také mám případy, kdy se podařilo uživatele posunout dál a třeba už teď pracuje 2 roky a bydlí na ubytovně. To je ideál. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Všem přeji kouzelné Vánoce x-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Taky všem přeji krásné vánoční svátky. Pěkně si tyto svátky užijte a moc se nepřejezte, aby vám nebylo špatně :-)
Odpovědět
ahoj holky, taky přeju všem hezké a klidné Vánoce.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky, tak jak jste přežily Vánoce? Jinak hlásím, že už je mi od čtvrtka 25 let :-D Fuj, to jsem ale stará :-D :-D :-D ;-)
Odpovědět
ahoj nunacek, gratuluju, mně už půl roku, no jo, letí to děsně! holky moje Vánoce, no nic moc. ani jsem se na ně vlastně netěšila. už se těším, až strávím se svým chlapem sama. naši mají před rozvodem a tak to není nic moc. prostě jsem se doma necítila dobře. aspoň že kousek bydlí můj přítel, tak jsem tu pečenlá vařená! :-¨ co vy, jaký byl Ježíšek???
Odpovědět
Profilova fotka
lennus: Díky :-) To věřím, že Vánoce v takové atmosféře jsou nic moc |-| My jsme měli první manželské Vánoce krásné x-) ale jen takový ten náš "základ", to okolo bylo takové všelijaké, už se těšíme, až budeme trávit příští Vánoce naprosto celé po svém ve svém vlastním domově x-) Jinak Ježíšek byl u nás hodný :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj, holky. My jsme letos měli první vánoce sami dva ve svém bytečku. Bylo to úžasné. Taková fajn pohodička. O svátcích jsme pak byli s našimi rodiči. Akorát zvažujem, co budeme dělat o Silvestra. To my ještě totiž nevíme.
Odpovědět
ahoj :-) nunačku, vše nej nej přeju. Pořád jsi ale z nás nejmladší, ber to z té lepší stránky. Mě bude na jaře "už" 26. Tak to jsi dva dny nedělala nic jiného než rozbalovala dárky, viď? HOlky já vám tak závodím, že už jste sami a ve svém x-) . U nás Vánoce v pohodě, spousta jídla, příbuzných a kamarádů, akorát jsme těsně před Vánoci řešili neshody v rodině kvůli tomu bytu, ze kterého vyplácíme přítelovu sestru, tak to bylo dost nepříjemné. Hlavní je, že jsme se nakonec dohodli a pomalu se tam začalo něco dělat, tak se zlehka stěhuju a chystáme se malovat ložnici. V únoru snad už budu bydlet celá :-) a příští Vánoce asi stejnak strávíme s rodinou, ale o předvánoční čas budeme spolu, tak se taky těším, že si to užiju. Na Silvestra jedeme ke kamarádům na chalupu, měli jsme si brát běžky, ale moc to nevypadá, navíc jsme nastydlý. Mějte se tu zatími pěkně.
Odpovědět
Profilova fotka
mishmash: Děkuji :-) No asi tu nejmladší sem :-D Hlavně, že se neshody s přítelovou sestrou nějak vyřešily, tyhle situace bývají někdy dost nepříjemné :-|
Odpovědět
ahoj holky, kdepak jste? jak jste oslavili Silvestra? my jeli den pred nim na chatu do Orlickych hor, kousek od Vamberka. sehnali jsme ji úplně náhodou jen pár týdnů před Silvestrem. bylo tam krásně, v přírodě u řeky, prostě paráda. bylo nás tam šest, hráli jsme hry, chodili na výlety. i v tom chladném počasí mají túry něco do sebe. před hodinou jsme teprve dojeli na byt. teď už se musím naladit do pracovního procesu opět! ]-( přeju vám všechno nejlepší do nového roku.
Odpovědět
Profilova fotka
my jsme na Silvestra byli doma, protože můj byl do čtyř v práci. Tak jsme si pěkně užívala v teploučku domova :-) Já ještě do práce zatím nejdu. 8.1. jdu k lékaři. Jinak těhotenství probíhá normálně. Už mi začal 9. týden. Všem přeji v novém roce samé nejlepší věci.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky :-) Krásný nový rok všem :-) My jsme byli na Silvestra pozvaní ke švagrovi, bylo to prima ;-) Spát jsme šli po páté ráno :-D andysz: To je super, že těhu probíhá normálně ;-) Ať je vše vpořádku i nadále ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?