Ročník 1983. Pokec

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Holky, ráda bych věděla kolik Vás tady je,stejně starých jako já. ;-)
Odpovědět
mishmash, klidně pošli. mně by nevadilo ani s tou hlavou, ať mám představu! :-) ta cena ujde, je fakt, že jsou celkem obyčejné. jakému typu myslíš, že sluší. ja jsem takový sportovní typ, ale ne úplně hubená. to je fakt, byt, kde jsou sami chlapi, si ani nechci představit! my platíme s přítelem 5 tis., což je o polovinu míň, než kdybychom šli do vlastního 1+1 (kk) a ten můj plat je zatím mizerný. dívala jsem se na Tvoje album z příprav a moc se mi líbí, myslím, že je to podobný vkus, jako mám já. nemám ráda moc načančané věci a šaty, žádné přehnaně zdobené dortíčky a přeslazené barvičky! :-) v jednoduchosti je krása!
Odpovědět
lennus taky si myslím, ony ty nazdobené šaty (podotýkám jen některé) se mi i líbí, ale vždy jen na fotce -říkám si, ježiš, tý to tak sluší! No a pak si představím, že bych si je měla vzít na sebe, a jímá mě hrůza. Některé jsem si zkoušela, ale fakt to nebylo ono, přišla jsem si divně. Škoda, že takové jednodušší šaty musí člověk opravdu hledat, protože většinou mají tu klasiku - vlečku, bohatou sukni atd. Já třeba ještě nechtěla šaty, co končí nad prsama, tak to bylo náročný. Nakonec jsem si vybrala-nemají vlečku, jsou na špagetová ramínka, úzké. Samy o sobě nic moc, ale je k nim šálka na ramena a výrazná ozdoba na krk, k tomu kytka za ucho a je to :-) Fotky Ti ráda pošlu, ale budeš mi muset poslat do IP mail, protože nevím, jak se ty fotky z alba dají pak vyndat :-) nebo je nahraju i s hlavou, až budeš na netu, a pak zase smáznu.
Odpovědět
Profilova fotka
mishmash: člověk se satami nemusí spěchat. Máš ještě dost času, tak koukej a až tě něco uchvátí, tak pak do toho běž. Já jsem měla vybíraní docela jednoduché. Svatební šaty jsem měla vybrané za hodinu v salóně. Jedny mě tak uchvátily, že jsem měla hned jasno, že ty chci. Ale zase já jsem měla jiné požadavky na šaty než ty. Tvoje představy o šatech se budou trošku hůř shánět. Styl co se ti líbí, si mylsím, že by si našla v kolekce provinias a v san patrick, ale to jsou šaty v dražší cenové relaci. Hodně zdravu ve vybirání. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Téééda tady se to krásně rozjelo, vy jste toho napovídaly :-) ;-) :-D lennus: A proč nejsi tedy na Vánoce s přítelem a jeho maminkou a k Vašim se pak dojdete podívat? Jinak můj brácha bydlí v podnájmu, jsou tam 3 kluci a nepřej si vidět, jak to tam vypadá :-D :-D :-D ]-( ]-( ]-( Jinak platěj za 3+1 6000,-, takže každej 2 tisíce, což je nádhera. Nechtěla jsem tomu ani věřit, protože tady v okolí 3+1 jsou nájmy většinou kolem 15 tisíc ]-( :-|
Odpovědět
Profilova fotka
já naštěstí nájem nemusím řešit, aspoň doufám. V tomto měsíci by se měl konečně dojednat úvěr na byt, ve kterém už bydlíme. Tak snad to bude vše v pohodě :-)
Odpovědět
Profilova fotka
andysz: Já jsem měla taky šaty vybrané hrozně rychle. Vlezli jsme do první půjčovny, vyzkoušela jsem asi 4 šaty z čehož u jedněch jsme okamžitě věděly, že to jsou "ony" :-) Ale pro jistotu jsme se ještě podívali v další půjčovně, ale jen nás to utvrdilo v rozhodnutí, že tamty jsou ty pravé :-)
Odpovědět
andysz-já se dívala, byla jsem v 5 salonech, popravdě řečeno mě to zkoušení až tak nebavilo a chtěla jsem to mít z krku:) Už mám od listopadu zaplacenou zálohu :), nechtěla jsem je tam nechat. Jednak se mi líbily, byly přesně to, co jsem chtěla-bez vlečky, na ramínka, krajkové a hlavně za 3.900,-, což je myslím dobrá cena. Na rozdíl od těch Agnes, o kterých si tu píšu s Lennus, dělají i pěknou siluetu, tak doufám, že budu vypadat jako vkusná víla :-D Nevím jaká je to značka, ale je to nějaká italská, mají ji jenom v salonu v Lidicích kousek od Prahy.
Odpovědět
jinak andysz gratuluji k těhu testíku, byl-li pozitivní ;-)
Odpovědět
mishmash, mail Ti pošlu, budu ráda za fotky, díky moc. já mám zkušenosti, že když se mi líbí první věc, která mě nadchne a nevezmu si ji, už tak hezkou nenajdu, tak se tak budu řídit i s těma šatama :-) je fakt, že je asi těžší vybrat si ty jednodušší, mě hodně nadchla La Sposa a tam je jedna sekce, kde jsou hodně obyčejné. odtud mám ty v albu. nunacek, oni mají Vánoce ještě s jeho sestrou, která už má rodinku a já to beru letos jako takové poslední společné Vánoce, protože se naši rozvádějí, tak snad to bude v poklidu a v budoucnu už asi budeme mít konečně sami. andys, tak vlastní byteček fakt závidím! snad se taky jednou dočkám, i když já jsem namlsaná z domu, bydlíme v domku se zahradou u lesa a ráda bych taky jednou tak bydlela
Odpovědět
a koukala jsem, že jste tu probíraly odjezd do ciziny-no, tak já jsem taková česká buchta :-D . Do ciziny na dovolenou ráda, a jak, ale na nějaký studijní pobyt by mě nedostaly ani heverem! Asi bych tam umřela steskem po všem, ani teď bych neodjela, za prací. Kamarádka je v Irsku a je jí tam krušno, sice s přítelem a jen na rok, ale stejně si zatím nezvykla. Na druhou stranu, ten, kdo má na to náturu, si to určitě užije a zužitkuje ku prospěchu svému :-)
Odpovědět
Profilova fotka
lennus: Aha, tak to jo ;-) Jinak domek se zahradou je určitě super, ale vlastní byt má taky jisté výhody. My máme domek se zahradou a někdy bych z fleku šla do paneláku, ale pak mě to přejde a řikám si, že tady se máme líp :-D
Odpovědět
nunacek, a v kterých místech v Praze bydlíte? my jsme v Modřanech a moc se mi tu líbí to okolí a příroda. ráda chodím bruslit k Vltavě a na kole do Modř. rokle.
Odpovědět
Článek se načítá
v Modřanech bydlí kolegyně z práce a moc si to pochvaluje, že to má kousek k vodě. Jinak já teď bydlím v 3+1 s našima a budu se stěhovat do 4+1 s přítelem, baráček bychom chtěli, ale když vidím těch peněz a starostí, co s tím je..ale snídaně na zahradě by se mi líbila, to zas ne že ne:)
Odpovědět
lennus tak máš to v mejlu, snad jsem ti nezahltila schránku :-)
Odpovědět
mishmash, a to jdete do vlastního,taky někde v Praze? pěkně velký, ale pro 2 děti akorát. kdybych šla do bytu, líbil by se mi nějaký na klidném místě, třeba u lesa či přírody a k tomu velká terasa. to by mi bohatě nahradilo domek. ale ta cena bude určitě vysoká, takže už to možná bude jedno.
Odpovědět
Profilova fotka
lennus: My nebydlíme v Praze, my jsme měli v okrese Praha jen svatbu ;-) Bydlíme u Mladé Boleslavi ;-) mishmash: I snídaně na balkoně je bezva ;-) A zůstanete bydlet v Praze?
Odpovědět
balkon je paráda! já měla na koleji poslední rok v posledním patře balkon s výhledem na Kunratice, bylo to super, hlavně v létě! :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Hlavně ten balkon musí být natolik velký, aby se tam aspoň vešel stolek a dvě židle. Tady kousek od nás mají paneláčky, kde mají balkónky, že tam nedáš ani sušák na prádlo :-D a takový balkon je pak na dvě věci, to je jako kdyby nebyl :-|
Odpovědět
holky, ale já vůbec nejsem z Prahy :-) jsem Kladeňačka a přítel taky. Prahu mám ráda, přináší spoustu možností, ale žít bych tu nechtěla, vyhovuje mi menší město, třeba ještě Slaný nebo Beroun. Bydlení se má tak-rodiče mého přítele už řadu let přestavují svépomocí baráček u Kralup, tatka tam už nekolik let bydlí, takže v tom 4+1 byly mamka, můj přítel a jeho sestra. No a když jsem dodělala školu, začali jsme řešit bydlení, rozhlížet se co a jak. Protože bylo jasné, že mamka se postěhuje k tátovi do baráčku a byt dostanou děti, tj. můj přítel a jeho sestra, zbylo dohodnout se sestrou-protože má mizerný plat a je dlouhodobě bez přítele, neměla by šanci nás vyplatit. Takže jsme jí koupili byt 2+1 (za 1 750 000)s tím, že jí ho budeme splácet do poloviny hodnoty toho bytu, který zůstane nám, aby to bylo spravedlivé. Byt jsme koupili v únoru 08, ted do konce roku tam bydlí původní majitelé, ačkoli vlastnictví na sestru je převedeno, ale tak jsme se dohodli a máme to upravené smluvně.Mamka se odstěhovala v září. Tkaže vlastně splácíme hypotéku přítelově sestře, která má byt v OV, a nám zůstane družstevní. Ale je strašně pěknej, a ušetřili jsme asi milion, tak myslím, že to za to čekání a dohady se sestrou stálo, ačkoli mě to doma už někdy pěkně leze na nervy. Balkon máme, takovou podlouhlou terasu, s výhledem na ostatní domy,parkoviště a hřiště pro děti, sem tam strom, ale lepší než nic, a za rohem je les, tak k nám občas poskakuje před barákem zajíc nebo ježek :-D
Odpovědět
Já jsem se právě chtěla stěhovat už rovnou do velkého, než do menšího a pak za pár let znova. Každopádně to není sranda, všechno to papírování a splácení a tuhle se upsat a tamhle taky 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
mishmash: To je dobře, že to máte vše smluvně upravné a ošetřené, dneska člověk nikdy neví :-| A souhlasím s tím, že rovnou velké bydlení než ze za pár let z malého zase stěhovat jinam. My v baráčku máme skoro 100 m2, takže to nám stačí i až budeme mít dítko/dítka :-)
Odpovědět
mishmash, to mi došlo, že nejsi z Prahy. já bych tu taky nechtěla bydlet pořád. tady v Modřanech to máme celkem klidné, je to kousek do přírody, k Vltavě na brusle a na kolo, ne tak daleko do centra a jsou tu možnosti, kam zajít. ráda třeba chodím do divadla a to bych doma na dosah neměla. pocházím z j. Moravy. jestli zůstanu tady, tak by se mi líbilo někde za Prahou, např. Beroun nebo Dobříš.
Odpovědět
Profilova fotka
lennus: U Vltavy jsme byli v létě na bruslích, je to tam super :-) Já bych klidně v Praze bydlela, ale manžel ne. Jinak na Moravě jsem studovala a mám tam babičku s dědou - táta je Moravák ;-)
Odpovědět
a kde jsi studovala, nunacek. Brno, Zlín? Mám moc ráda Olomouc. Brno mi třeba nic neříká. a pochytila si při studiích moravský přízvuk? ;-) já neměla ráda, když ně mě poznali, že jsem z Moravy, ale teď po pěti letech v Praze pro změnu nesnáším, když přijedu domů a někdo mi řekne, že mluvím jak Pražák! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
lennus: Brno - MU ;-) Studovala jsem dálkově při práci, takže přízvuk jsem na škole nepochytila.
Odpovědět
Profilova fotka
No, já jsem s rodiči bydlela také v rodinném domku se zahrádkou a bazénkem. Jelikož jsme neměli s mojim na postavení, tak jsme si koupili byteček s lodžii. Letos celý baráček opravovali. Takže mám teď v bytě plastová okna, zateplenou budovu, novou fasádu hozenou a lodžii nám zasklili. Musím říct, že jsem si už v bytě zvykla. Rodiče bydlí od nás asi tak 20 minut pěšky, takže je to v pohodě. Včera jsme si ještě dělala testík a je to jasné. Zítra jdu k lékaři, tak snad mi poví, že je vše v pohodě. Jinak já bydlím od vás pěkně daleko. Bydlím v Karviné, takže koupě bytu zde není tak hrozné jak v Praze.
Odpovědět
Andysz to máš pravdu, prostě Praha a čím blíž, je to horší. Mám ze školy kamárádku od Chomutova a ta když vypráví ty ceny, je to fakt až k smíchu, třeba krásné 4+1 za 600 000,--Kč. Zas na druhou stranu má strašně špatně placenou práci, dělá koncipientku v advokátce a s tím kolik jí platí horko těžko vyžije. Ale když pracují např. oba ve státní správě, kde je to stejně vše o tabulkách, tak je to v pohodě. Byteček zní podle popisu pěkně, ona ta platová okna a fasáda udělají hodně, navíc když máte kousek rodiče s baráčkem, je to super.
Odpovědět
ahoj holky, už jste asi taky v práci, že? s těma bytečkama máte pravdu. my se dívali na nějaké např. na Berounsku nebo Dobříšku, kde se nám líbí a ty ceny jsou o dost nižší, takže já bych to řešila asi takto a v nejhorším dojížděla. u nás doma, např. v Hodoníně jsou taky nové byty 2+1 tak za půl milionu, ale zase s tou prací to není žádná sláva. já bych tam asi ve svém oboru zajímavou práci nenašla. člověk si holt musí určit priority. občas mě to domů táhne, je tam hezky a i pro výchovu dětí se mi to zdá být lepší, navíc bych ráda, aby moje děti vyrůstali s prarodičemi, myslím, že to má pozitivní vliv, pokud teda spolu vycházíte andysz, tak hodně štěstí, ať se můžeš brzo radovat na sto procent!
Odpovědět
Profilova fotka
andysz: Tak velká gratulace a hlavně ať má pro tebe doktor jen samé dobré zprávičky ;-) mishmash: Jo jo 4+1 za 600 000,- o tom si lidé blízko Prahy můžou nechat jen zdát. A my u nás taky :-| Ty platy u soukromníků samozřejmě rozdílné jsou podle krajů, ale pokud je někdo zaměstnán ve státním sektoru, tak bere stejně jak v Praze, tak v Chomutově nebo někde jinde. lennus: Mě by to asi domů táhlo vždycky. Když jsme se rozhodovali, kde bydlet, jestli zůstat nebo se odstěhovat někam úplně jinam, tak nám to přemýšlení dalo, ale nakonec jsme zůstali "doma".
Odpovědět
nunacek, já nevím. doma je hezky, klídek, mám tam celou rodinu a je tam celkově příznivější prostředí pro výchovu dětí. v Praze zase mámě už všechny kamarády a společné známé, jsou tu pracovní možnosti, i jiné - kultura, sport. já to zatím neplánuju, uvidím...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?