Ročník 1983. Pokec

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Holky, ráda bych věděla kolik Vás tady je,stejně starých jako já. ;-)
Odpovědět
ahoj nunacku, my bychom radi tak na rok, ale kdo ví, já se nebráním ničemu, klidně i dél. já jsem hodně přizpůsobivá, pocházím z j.Moravy, ale už pět let jsem v Praze a hodně jsem si tu zvykla, ale asi taky kvůli tomu, že tu mám už přátele. hodně mě nakoplo, když jsem jela v 18 dělat au-pair do Anglie a pak ještě dvakrát do Rakouska. vždycky kvůli škole ale jen na pár měsíců přes léto. já bych klidně jela i do více zemí, uvidíme, snad něco klapne. každopádně je to výborná zkušenost, kterou naši rodiče neměli. já bych taky ráda pomáhala, ale jak chodím po těch pohovorech, hrozně mě mrzí to finanční ohodnocení. studuješ pět let a pak máš peněz míň než kdekdo vyučený. holky, jak jste na tom s cizími jazyky? L.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky lennus, my jsme si taky nedávno začali pohrávat s myšlenkou, jestli někam neodjet, ale asi nám na realizaci odjezdu chybí odvaha nebo dost rozhodnosti nebo nevim. Finance budou asi bohužel věčný problém školství a podobných státních profesích :-| Jinak s cizími jazyky jsem na tom velmi bledě. Mám maturitu z němčiny, základní kurz v jazykovce z angličtiny, čtyři roky studia na gymplu španělštiny a dva roky studia na gymplu ruštiny a latiny. Ale bohužel jsem na jazyky asi antitalent, protože neumim téměř nic, jak žádný jazyk už nepoužívám. Ale ráda bych se časem zase vrátila ke studiu angličtiny a ruštiny.
Odpovědět
Profilova fotka
mě nějak cizina neláká. Asi jsem na to lenivá :-) Zde jsem docela spokojená. Fotčky ze svatební cesty snad v blízké době dám na net. Jinak mě trošku vytočil pan omítkář. Už jsme měli s nim domluvenou schůzku a zas ji odřek, tak fakt nevím, kdy ty omítky doma budu mít. Bez omítek se nepohneme dál v zařizování bytu :-( Jinak si stále manželství užívám.
Odpovědět
holky, já chápu, že ne každý je pro cizinu. mám kamarádku, která sice říká, jo, jsi dobrá, závidím, ale sama je tu spokojená a bojí se jazyka, takže by nikam nejela. s tím se setkávám hodně, lidi se bojí mluvit. ale vždycky argumentuju tím, představte si, kdybyste byli někde v cizine a někdo na vás mluvil alespoň malilinko česky, budete rádi a ne ho kritizovat, že neumí dobře. tak to mají i cizinci, oni to ocení a nejlíp se pak člověk domluví v praxi, když mluví a mluví... vždyť jak už se člověk usadí a má děti, už to není tak jednoduché, max nějaké dovči. i když já jsem takový šílenec, že kdyby dostal přítel nějakou super výhodnou práci, sbalím dět a jedu. aspoň by se naučily pořádně jazyk! :-) nunacek, tak trochu odvahy do toho rozhodování! já vím, není to nejlehčí, ale říkám si, že zabalit to můžu vždycky. nechci tam jet s tím, že si vydělám majlant, ale zlepším se v jazyce, trochu pocestuju, poznám nové lidi, kulturu, mentalitu, jídlo! :-) hrozně ráda jím a poznávám nové lidi. nemáš, co ztratit, pokud nejde o práci, kde je vysoká počáteční investice...
Odpovědět
Profilova fotka
tak jsem založila složku naši svatby, tak se můžete kdyžtak kuknout a v blízké době tam dodíám fotky ze stavební cesty :-)
Odpovědět
Profilova fotka
andysz: Krásné fotečky ze svatby :-)
Odpovědět
Profilova fotka
nunacek: tento týden tam ještě přidám fotky ze svatební cesty
Odpovědět
Profilova fotka
no, nějak nsetíhám. _Co je jinač u vás nového?
Odpovědět
Profilova fotka
už jsem do svatebního alba dodala pár fotek ze svatební cesty. Tak se můžete kuknout :-)
Odpovědět
Profilova fotka
hm, nějak se nám vytratila komunikace, škoda ;-)
Odpovědět
holky, pojďte pokecat! :-)
Odpovědět
Profilova fotka
lennus: japak se vede? U mě to vypadá, že jsem asi těhotná. Za týden si udělám ještě testík a pokud opět vyjde pozitivně, tak půjdu k lékaři. :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
andysz: Pěkné fotečky ze svatební cesty ;-) Hned bych jela zase k moři, ale díky přestavbě baráku se asi na další dovču jen tak nedostaneme :-( Moc gratuluji k pozitivnímu těhu testu ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
nunacek : měla jsem v albíčku více fotek ze svatební cesty, ale ty mi správe smazal :-( A jak vám jdou přestavby? My jsem se zasekali. Pořád nemáme omítky a ani ložnici. Plánujem, že po novém roce se do zařízování velmi aktivně pustíme. Ale můj mi udělal předvánoční radost a koupili jsme si digitální pianko.
Odpovědět
Profilova fotka
andysz: Přestavby jsou v začátku, máme schválený úvěr, hotový projekt a čekáme na stavební povolení. My jsme si taky udělali radost a ve středu jsme si koupili židle do budoucího jídelního koutu :-) A do jara nebo do léta zatim budou čekat na půdě :-D
Odpovědět
Profilova fotka
nunacek: tak to máte krásně naplánovano. To papirování člověka vždy zdrží, co?
Odpovědět
Profilova fotka
To papírování je děsný :-| Ještě teď čekáme na uzavření životních pojistek k úvěru, já už mám žádost podanou a manžel musí až v lednu až nebude v pracovní neschopnosti, tak to nás taky docela zdrží :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Ale stejně můžeme začít s přestavbou až podle počasí.
Odpovědět
ahoj andys, tak to moc gratuluju! takže plánovaně? :-) já jsem v září odpromovala a teď už druhý měsíc pracuju, pomalu si zvykám, ale začátky jsou náročné...holky, jak se chystáte na Vánoce?
Odpovědět
Profilova fotka
lennus: jo plánovaně. Řekli jsme si, že tomu necháme volný průběeh. V pátek půjdu k lékaři, tak snad mi to těhotenství potvrdí a snad vše bude v pohodě. My jsme v sobotu udělali vánoční úklid, koupili si stromeček a jelikož jsme se na něho moooc těšili, tak jsme si ho už nazdobili. Kdepak budete trávit svátky? Budete doma, nebo budete s rodinou?
Odpovědět
andysz, tak držím palce, ať to klapne! :-) my byli včera s přítelem trochu nakupovat a chceme si vyzdobit pokoj. jsme zatím v podnájmu ještě se dvěma spolubydlícími a na Vánoce jedeme domů k rodičům. už se hrozně těším na svoje Vánoce, až budeme jednou sami. jak jste na tom s dárky? já nějak nevím, co pro toho mého chlapa!
Odpovědět
Ahoj! Taky se hlásím k ročníku 83. Koukám, že už jste tu všechny mladé paní, jsem trochu pozadu a to jsem už takhle jedna z nejmladších v mém okolí, které teprv svatbu chystají :-)
Odpovědět
jé, lennus, jukla jsem ti drze do alba (byla jsi nejblíž, měla jsi poslední příspěvěk ;-) , šaty-tvoje favoritky jsem si v Praze zkoušela, byla jsem z nich unešená, ale nakonec jsem se nechala trochu zviklat ostatními a tak mám jiný, ale jsou fakt moc pěkný, akorát na mě vypadaly trochu jinak než na té modelce, ale myslím že líp-ona je do nich moc hubená :-D
Odpovědět
Profilova fotka
lennus: No jo no začátky jsou vždycky krušný :-| ale bude líp ;-) :-) A vy budete na Vánoce s přítelem každý zvlášť a nebo spolu u jedněch rodičů? andysz: Tak moc držim palce, aby doktor těhu potvrdil ;-) Stromeček už máme doma týden, ale zdobit ho budeme až 23.12.. mishmash: Ahojky :-) No mě přijde, že dnes je trend buď svatby i dítě hodně po 30cítce nebo svatba i dítě v 19 :-| Taková ta zlatá střední cesta nějak mizí :-D
Odpovědět
ahoj mishmash, zdravím Tě! proč drze? od toho tu je, ne? :-) já taky ještě vdaná nejsem a zatím nějak ani datum nemáme, i když klíďo bych i za rok, jenže k tomu nejsou moc podmínky. začínám teprve pracovat a penízky zatím nic moc, i když práce fajn, aspoň že tak. a taky ten podnájem. ty už plánuješ? kolik Ti je? mně 25,5 nunacek, já to beru sportovně. vlastně je mi fajn, mám super chlapa, vy určitě taky, holky, tak proč si stěžovat, že? ;-) my bydlíme v jedné vesnici a oba jsme pak studovali v Praze, kde teď pracujeme a bydlíme. a doma bydlíme jen kousek od sebe, tak až si to odbudeme s rodiči, vždy se navštívíme s dárky navzájem. já už bych byla i ráda sama na Vánoce, ale přítel má jen mamču a ona by to těžko nesla. jsem ráda, že se to tu zase trochu rozjelo, tak snad trochu pokecáme!
Odpovědět
Profilova fotka
mishmash: a kterého máš svatbu?
Odpovědět
dobré ráno :-) andysz-svatbu máme 5.9.2009, mám to v profilu, akorát nepíšu kde, protože můj šéf v práci je trochu divnej, navíc je ze stejného města jako já (největší středočeské blízko Prahy), takže by nebyl problém si mě dohledat a nevím, zda o me musí vědět úplně vše. Já vím, zní to možná divně, ale já už potkala úchylů a navíc šéf si i vyjížděl info o mých rodičích z obchodního rejstříku a aresu, takže bych se ani nedivila :-) lennus,je mi 25 a pracuju taky v Praze :-). O svatbě jsme se s přítelem bavili už docela dlouho, ale v červnu 2007 jsem končila školu a tak se začalo teprve řešit bydlení, takže teprv teď po Novém roce bychom se měli sestěhovat, už se moc teším, doma je to někdy o nervy. Naši jsou v pohodě, ale už chci mít svoje a tak. Mám několik kamarádek, které když začali pracovat v Praze, si tady taky zařídily podnájem, jinak to snad ani nejde, při dnešních cenách bytů, já když vidím, co prodávají v Praze, kde a hlavně za kolik, to je děs běs.
Odpovědět
Profilova fotka
mishmash: tak s tím šéfem máš pravdu. To je tedy pěkně divné. Já naštěstí mám šéfa v rámci možnosti :-)
Odpovědět
ahoj holky, mishmash, ta moje otázka na věk byla blbá, když jsme ročník 83! :-) Vidím, že to máme stejně. Já už bych šla taky nejradši do svého, minimálně do svého podnájmu, teď jsme tam čtyři a někdy mě to už pěkně štve! Na svůj si budeme muset ještě počkat. Prosím Tě, a na kolik vychází půjčovné těch šatů, mých favoritek?
Odpovědět
Lennus, to je v pohodě, mě to ani nedošlo:) Tak to jsem přehlédla, že jste tam čtyři. To ty moje kamarádky bydlely samy s přítelem, ale i tak je jeden nájem vyšel jak splátka na hypo..a na angličtinu se mnou chodí kluk, který je z Děčína, už má taky po VŠ, a bydlí v bytě 3+1 celkem s pěti spolubydlícíma-samý chlapy. Tam to musí vypadat :-D Ty šaty jsem zkoušela v Nevěstě na Praze 4 a stály by kolem 6-7.000, asi 6.900, mám to doma na kartičce, tak abych nekecala.Můžu Ti poslat mejlem, jak jsem v tom vypadala, nebo do IP, ale nevím jestli to půjde. Anebo si zase uříznu hlavu a hodím to do alba :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?